Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: asigurare RCA
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
Epaminonda
Fratilor, cat mai costa asigurarea pt dacia 1310?Difera la pret firma la care te asiguri? Dati-mi si mie cateva sugestii..mi-a expirat astazi si vreau sa o facrepede pe 6 luni. Ms
Mario 86
pai din cate imi amintesc eu la ASIROM e mai ieftin
cristicipaian
undeva la 130 ron/6 luni. Diferentele nu sunt asa de mari intre societati.
v_razvan_c
Da, cam asa, mie mi s-a facut reducere pana la 140RON/6 luni, nu stiu la ce firma(de parca ar conta-oricum nu ma intereseaza) smile.gif
marko_full
La asirom e cel mai scump! 300 ron pe an la dacia 1310
Kruger
Eu am facut la Euroins, m-a costat 280 de lei pe 6 luni. Mai ieftin nu am gasit.
BoomPunk
Ia vezi tu cu Euroins...parca se zicea ceva pe la sectiunea asigurari,ca ar cam fi dat faliment,deci asigurarea e egala cu 0 !
Popa Costel
LA ASIROM pe jumatate de an e 180 ron, eu am tot pe 6 luni la unita -130 ron, mai ieftin nu gasesti.
BZN
QUOTE(BoomPunk @ 3 Mar 2009, 16:59)
Ia vezi tu cu Euroins...parca se zicea ceva pe la sectiunea asigurari,ca ar cam fi dat faliment,deci asigurarea e egala cu 0 !
*


Poate Euroasig...
Didy
Deci la Unita e cel mai ieftin? 130 lei
canon
La OTP Garancia am dat 115,24 pe 6 luni.
sir_razvan72
euronis e 1.300 pe un an d zile cauta p google cel mai ieftin rca au sediu p la obor unirii ...eu acolo o am facuta
slaiciprian
acum o saptamana, omniasig 130/6 luni cu ucraina si moldova incluse. la un broker.
am ramas ohmy.gif , de obicei omniasig e scump...

otp are cea mai mica asigurare, dar cu diferente in functie de judet, vechime cond. auto, varsta.. cea mai ieftina asigurare la ei pe site e 109 ron, pentru anumite judete numai, varsta 30-40 ani, mai mult de 2 ani vechime...

p.s. topicul ar trebui mutat la asigurari...
ionut16031987
azi 13.03.09 rca 128.5 ( pe 6 luni) la carpatica. asigurarea am incheiat-o la un nene care isi are "sediu" langa statia armata poporului ( iesirea spre militari)
Razvan_07
Salut! Am o dacia 1310 si de curand mi a expirat asigurarea. Am cautat o companie de asigurari sa inchei polita dar cea mai ieftina pe 6 luni ma costa undeva in jurul a 540 de RON. Nu am avut nici un incident nici macar minor, permisul il am din 2010. As vrea daca stie cineva sa imi dea o explicatie de ce costa atat de mult. Eu nu imi pot da seama...chiar m am gandit si nu stiu. Multumesc anticipat!
b 45 bwy
mai cauta,la mine la motor 1.6 e 200 lei pe 6 luni,ai chiar in josul paginii Rca ieftin,baga datele si vezi acolo.
Razvan_07
Online cea mai ieftina e undeva pe la 450 RON. Si de asta nu inteleg de ce e atat de scumpa.
bogdanelkva
Varsta ta ai luat-o in calcul?
Razvan_07
Da. Un prieten cu un an mai mare (eu am 21 el 22) si-a facut cu 500 RON pe juma' de an la motor 1.9...Deci tot ramane un mister de ce e asa de scumpa.
Victoras2001
E scumpa ptca n-ai vechime nici la sofat nici la trait. N-ai o bunica?
Razvan_07
Am wink.gif) dar nu cred ca merge pt ca masina este pe numele meu.
kosfunny
QUOTE(Victoras2001 @ 4 Apr 2013, 21:03)
E scumpa ptca n-ai vechime nici la sofat nici la trait. N-ai o bunica?
*


Cine nu are bunici, ... sa-si cumpere ! smile.gif
paul-tm
Degeaba ai bunica, ca trebuie sa platesti timbrul de mediu la masina .
kosfunny
Masina nu trebuie sa fie vanduta ci "imprumutata si utilizata" . Si cred ca am spus destul !
Succes !
Razvan_07
QUOTE(kosfunny @ 8 Apr 2013, 07:19)
Masina nu trebuie sa fie vanduta ci "imprumutata si utilizata" . Si cred ca am spus destul !
Succes !
*



Si mai exact ce trebuie sa fac? biggrin.gif
corbex
Vorbesti cu un notar.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.