Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnire RENO NATIONALA nr.xy
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri nationale
Pages: 1, 2, 3, 4
dantes
Intrucat intalnirea cu nr. 12 bis s-a incheiat, am trecut peste numerul fatidic si ajungem la intalnirea nationala nr.14.

Dupa cum am vazut o perioada ideala ptr. urmatoarea intalnire as propune sfarsitul lunii mai, ba as zice 29-30-31 mai, inca nu e perioada concediilor, nu este aglomerat inca pe la diverse locatii de vacanta ba este suficient de cald ptr. un litoral de exemplu, suficient de rece sa nu apara tantarii ptr. o delta, sau un deja clasic munte, eventual zona valea oltului fiind o locatie cat de cat centrala...

Cu astea fiind zise, hai sa vedem cum facem ptr. nr. 14.
cmandrei
http://www.poianazanelor.ro/ icon_mrgreen.gif
aleksanders
frumoasa locatia - dar gata gata sa iesim din tara- pentru mine sa fac 1000 de km intr-un week-end este cam mult - propun zona de jos a sibiului - transfagarasan- piscu negru biggrin.gif
DrK
Teren de tenis + atv = wub.gifwub.gifwub.gifwub.gif
Asta merge. Il sustin
aleksanders
locatia este super si destul de accesibila pentru toata lumea - sustin si eu
Sp!ke
Problema e cu tariful de cazare. E cam piperat... http://www.hotelrusu.ro/Cazare.htm
cmandrei
La 240 ron camera dubla ... e cam mult sad.gif .
BigEdy
Si eu cred ca e mult!!!
Parca nu am depasit niciodata 150! Eu zic sa ne oprim la suma asta biggrin.gif
dantes
Cam scump...insa ca zona suna bine...Parang, Valea Jiului...chiar interesant...
cmandrei
Sustin BigEdy ... 150 max smile.gif
aleksanders
zona valea jiului si maxim 150 e super ok biggrin.gif

2 Mar 2009, 15:19:
http://www.turistinfo.ro/sarmizegetusa/caz...armis-c544.html

astept pareri - zona e super - iar o vizita la castelul de la hunedoara ar face toti banii biggrin.gif
dantes
up.gif
Exact la aia ma uitam si eu, insa parca e cam mica... E adevarat ca avem ce vedea prin zona...
cmandrei
Poate mai e ceva chiar langa asta smile.gif ... departe de Moldova ?
aleksanders
20 de camere e putin? - la varatec din cate stiu au fost mai putine ocupate biggrin.gif -
megane1
Aer curat de munte, susur de pârâu, păstrăvi, creasta Arpășelului și o liniște aparte. Toate acestea ți se dezvăluie la ALBOTA, sub munții Făgăraș, imediat ce ai trecut de satul Arpașu de Sus, la 55 km de Sibiu în drumul DN1 Sibiu -> Brașov.

http://www.albota.sobis.ro/

stiu, descrierea contine "DN1".... insa nu e bucata cu probleme.. eu nefiind bucurestean, sunt dornic sa incerc aceasta experienta.. smile.giftongue.gif
chcstefan
parerea mea ca este prea devreme luna mai.
Adica intalnire mationala la din 3 in trei luni este cam des sincer as prefera maxim 3 pe an.

Prea multa dragoste se impute.

propun sf iunie inceput iulie
semit
QUOTE(cmandrei @ 2 Mar 2009, 15:04)
Sustin BigEdy ... 150 max smile.gif
*



150 lei max camera, max 400km de Bucuresti, un contract scris cu ce avem/nu avem voie sa facem si drum bun pana acolo, oriunde ar fi acolo.. parerea mea™

CHC.. iunie-iulie avem program personal de concedii, prefer sa imi fac vara in Princess decat la intalniri reno sincer.. , si la urma urmei unde ai vazut tu asa multa dragoste la Varatec? unsure.gif
Luna mai suna bine
aleksanders
@megane1- Tarife: Cazare 2009

Sejur
Tip cameră

Ex-Sezon
04.01.09 - 14.06.09
16.09.09 - 22.12.09
Lei/cameră/noapte

Sezon
15.06.09 - 15.09.09
Lei/cameră/noapte
Duminică – Joi


Single (1 Pers-SGL)
Dublă (2 Pers-DBL)
Triplă (3 Pers-TPL)
Junior Suite (4 Pers-JS)

130 Lei -
160 Lei -
200 Lei -
240 Lei -

170 Lei -
190 Lei -
230 Lei -
270 Lei -

Vineri – Sâmbătă

Single (1 Pers-SGL)
Dublă (2 Pers-DBL)
Triplă (3 Pers-TPL)
Junior Suite (4 Pers-JS)

240 Lei -
260 Lei -
300 Lei -
340 Lei -

260 Lei -
280 Lei -
320 Lei -
360 Lei -
Complexul Turistic ALBOTA dispune de 42 de camere cu 108 paturi.
Tipuri de camere: 29 x DBL, 4 x TPL, 9 x JS.
Tarifele includ mic-dejun, TVA și taxa locală.


dincolo era mai ieftin crazys4.gif
DrK
Hotel Capra 170 / ZI cu mic dejun cred ca suna foarte bine. Ca imprejurimi cred ca este castigator.
Poza de grup iese foarte bine rolleyes.gif
BigEdy

Deci hotel capra nu se incadreaza la cererea noastra de pret dar daca se voteaza si il ocupam pe tot poate reusim o reducere !!!
dantes
Daca te uiti la oferte speciale, cand e grup organizat si probabil iei tot, e 100 cam. single si 140 cam. dubla toate cu mic dejun inclus....

Daca e si gratar....ar putea sa candideze la titlul de winner...
cmandrei
Duminica am trecut pe la Albota in drum spre Bucuresti, e faina zona, drumul pana in Arpasul de Sus e bun si ok (din Bv-Sb zic) si apoi pana la Complex e decent fara probleme smile.gif

Hotel Capra ar fi ok ... dar parca peste "cota" de 150 ron sad.gif smile.gif

aleksanders ... in vila voastra au fost ocupate 21 camere parca + 4 unde am stat nou = 25 smile.gif

Sarata Monteoru - varza varza
Baile Herculane - cam naspa drumul pana acolo totusi

As putea vota din nou pentru Ocna Sugatag rolleyes.gif ?
cmandrei
http://www.turistinfo.ro/ranca/cazare-ranc...nix-c31154.html

Dar n-am gasit preturi sad.gif
DrK
Am vazut acolo o terasa cu scaune de plastic si mini-mese ca la McDonalds. Nu stiu daca e asa de confortabila sad.gif
sadi
ce ziceti de sarmizegetusa?
gotty
zicem ca a mai propus o cineva cateva posturi mai sus tongue.gif
sadi
off, si eu care credeam ca vin cu o idee geniala tongue.gif
blondish
hmm cam pustiu pe aici, ce se intampla?
ca si zona mie imi place cea propusa de Andrei chiar daca este cam departe.
cmandrei
Atunci am putea incepe negocierile acolo ?
aleksanders
e destul de departe pentru cei din buc care din cate am tot vazut reprezinta cam 50% mereu la intalnirile nationale - sa nu uitam ca ultima intalnire din ardeal, cea de la fantanele nu a adus mai mult de 2-3 membrii din acea zona
DrK
Departe si prea mare pentru grupul asta... 42 de camere nu o sa ocupam niciodata...
sadi
pai depaseste cu mult limita celor 150 lei
cmandrei
Albota e la 270 km de Bucuresti ... cum e departe ? cat despre pret ... poate se poate negocia la un 150 pe camera ... nu trebuie ocupata 100%.
DrK
Daca nu e ocupata toata nu cred a o sa ne permitem prea multe... Daca eram numai noi nu aveam pe cine sa deranjam cu muzica si gratare...
cmandrei
Stai linistit ca e spatiu destul de mare ... cat despre galagie ... nu cred ca se pune problema ... e adevarat ca e un panou pe holul camerelor care spune sa stai potol intre 24-8 parca ... dar atat ... nu cred ca nu sunt intelegatori ... e doar o idee, parere, etc.
aleksanders
au reduceri de 10-20 % pentru cladirile anexe biggrin.gif
sadi
nu cred ca vreau sa stiu in ce conditii se prezinta cladirile anexe laugh.gif
cmandrei
Daca tot faceti misto tongue.gif

Am sunat la o agentie care se ocupa si de Albota.

Pe scurt:
- 2 nopti vineri sambata (ex: ultimul week-end din mai);
- 25 camere rezervate;
- pret* 160 ron per camera dubla cu mic dejun inlus;
- loc pentru gratar;

* la 25 camere 1 este gratuita => se platesc 160*24 doar.

minus- Se poate sta in restaurant pana la ore tarzii, dar ... sa mai vorbim si cu cei de acolo in principiu, dar se poate.
minus- Cu bautura de acasa nu prea functioneaza. "Mai aduci o tarie, un vin, dar trebuie luat si de acolo"=agentul smile.gif.

Altele: cititi si pe site-ul lor ce pot organiza si asa mai departe.

P.S. la 25 camere ar iesi 153,6 RON per camera dubla cu mic dejun inclus.

@sadi ... am fost acolo chiar in week-end ... e putin peste asteptari (cel putin camera dubla in care am intrat eu) - sau bine depinde ce astepti smile.gif.
razZzor
In weekend nu ai fost bre cu noi la Varatec? tongue.gif
cmandrei
Ba da tinere ... dar dupa aia am plecat la Albota si am ajuns tot duminica icon_mrgreen.gif deci tot in week-end icon_mrgreen.gif
razZzor
In cazul asta...cred ca se stie unde o sa fie si intalnirea 15. Putem sa aflam de acum? biggrin.gif
cmandrei
unsure.gif ceva-mi scapa smile.gif rolleyes.gif
razZzor
Pai nu are ce sa-ti scape. Plecam de la intalnirea 12bis...unii spre case...altii spre locatia favorita pentru intalnirea 14...
cmandrei
radmasa.gif Acum m-am prins ... greu dar am reusit ... smile.gif sincer nu stiam ce voi gasi acolo, dar am ramas placut surprins ... mai ales daca stau sa ma gandesc ca de la "ultimul sat" Arpasul de Sus, pana acolo sunt vreo 4km smile.gif ...
semit
QUOTE(cmandrei @ 5 Mar 2009, 15:00)

minus- Se poate sta in restaurant pana la ore tarzii, dar ... sa mai vorbim si cu cei de acolo in principiu, dar se poate.

DAR SA SCRIE EI PE FOAIE CE DA SI CE NU!!! ca asa au zis si la Varatec ca ne dau si pe gura si pe partea opusa si ne-au dat doar pe gura in final.. remember micul dejun copios format dintr-un cremvusti de 10 lei wink.gif

minus- Cu bautura de acasa nu prea functioneaza. "Mai aduci o tarie, un vin, dar trebuie luat si de acolo"=agentul smile.gif.


Nu vreau sa fiu catalogat din nou ca un non-domn dar .. altfel e o sticla de Absolut la 50 lei in Cora altfel e o sticla la 1xx lei la ei.. asta daca au .. desigur exista si muulte alte pensiuni in aceasta tara


*




parerea mea™ sa nu ne grabim inca, Albota pare ok la prima vedere dar pana nu avem o hartie oficiala din partea lor.. cu ce permit si ce nu, nu are rost sa discutam
cmandrei
Daca tu doresti icon_mrgreen.gif o astfel de hartiuta pot sa incerc sa obtin ceva de genul asta ... dar sper ca iti dai seama ca nu e tocmai usor sa obtii asa ceva ... de ce ? in lipsa unui contract, unei cereri clare e cam greu ... dar voi incerca.
semit
e simplu.. noi va luam intre 20-25 camere 2 nopti.. cerintele noastre..
- gratar
- sa stam in sala de mese pana la ultimul betiv
- sa venim cu bautura noastra
- micul dejun sa fie decent si in ultima zi

semnati pe foaie daca sunteti de acord.. daca nu .. asta la vista smile.gif nu pare atat de greu in forma asta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.