Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: chit tuning laguna II
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
adi_saba
Bine v-am gasit,dupa o lunga perioada de cand nu am mai fost pe aici! Am o intrebare pentru voi: unde as putea gasi un chit pentru laguna mea?nicaieri nu am gasit praguri,buza fata -spate pentru bara...! am vazut pe net atatea poze frumoase cu laguna II ,ceva subtil insa la noi nu am gasit nimic. Am interbat si la Renault daca au ceva chit original...insa toti au ridicat din umeri. Asa ca va intreb pe voi dragi colegi...ceva sfaturi ? va multumesc!
BlackHole
Incearca si tu la firme specializate de tuning, au cataloage si iti pot comanda, sau pe net iarasi. Dar daca ai bani cel mai bine ar fi sa mergi dincolo sa iti faci, asta daca vrei ceva frumos chiar.
adi_saba
mersi pentru sfat,asa o sa fac....oricum vreau ceva simplu, de bun gust
ciprian1982
Salut,

Am cautat si eu si cel mai ok ce am gasit, ca si design a fost de Rieger.

Rieger are reprezentanta in Timisorara, le-am scris un mail cerandu-le preturi pentru tot kitul de exterior pentru laguna 2 break => 7500 roni.
Iti dau si un link.

http://www.rieger-tuning.ro/index_ro.htm

Cipri
Roberto$
n-ar fi rau sa ne zica si noua cineva de unde putem lua si noi un chit exterior,pe mine mar interesa mai mult prelungirile la bari ,si nu la preturi foarte mari cum ar fi 7500 roni.
Gabyta PYT
preturile km alea sunt in jur de 7500 roni la kiturile originale ... dak vrei mai putin vorbeste cu o firma specializata in tuning cu fibra si nu te duce atat ...

eu am modifikt putin masina si nu m-a dus foarte mult ... si cred k a iesit f dragutza! nu e ceva super tunat dar e altceva! tongue.gif
mie una imi place si sunt mandra de Laguna mea !!!
MAX_moto
vreau si eu ce ti-ai facut tu la masina!

Repede!!! unde si cat??
Dan73
@Gabita...Dar tu esti fata? Luminile alea albastre o sa le scoti tu cand vei vedea cati cocalari au montat asa ceva, in rest e faina masina...in fata mai ales ca in spate nu imi plac stopurile negre....ma rog, gustul meu.
Gabyta PYT
DA SUNT FATA !!! biggrin.gif

neoenele alea au fost puse asa .... la vrajeala ... da nu le mai am acum ...

mie imi plac stopurile negre ... fikre cu gustul lui !!! wink.gif
Roberto$
salut ,
spune-ne si noua te rugam cat tea costat kitu ala cu tot cu vopsire si cine t-i la facut , eu sunt din focsani cam ceva de genu asta as vrea eu ,ceva finut ,si mai pune si tu niste poze cu spatele ca vreau sa vad cum a iesit bara spate ,mersi si astept raspuns .
Hadrianvs
Uitati si aici
Destul de fain, ramane de vazut daca expediaza in toata uniunea
jamaica
am eu un baiat Navodari -Constanta care iti poate face ce vrei tu din fibra pe masina la un pret ff mic smile.gif vi cu poze de bari eleroane tot ce vrei si el ti le prelucreaza pe masina in jur de 7 mil bara
kamikaze69
sunt interesat si eu sa stiu de unde ai jantele de pe laguna as dori si eu sa vorbesc cu magazinul sau persoana de unde le ai

mersi mult!!
bogdanrana
Gabyta, nu ti-e frica la gropi sa rupi ceva?
kamikaze69
niste pleaope de laguna care are de vanzare??
gheorghita88
gabyta imi place cum a iesit masina! sa-o stapamesti sanatoasa
ma intereseaza de unde ti-ai luat prelungirile de bara?

23 May 2009, 10:53:
ai incercat sa iti pui niste ploape mai mari la faruri?

23 May 2009, 10:55:
[attachmentid=1627525716]
laguna_2_interceptor
QUOTE(Gabyta PYT @ 1 Apr 2009, 11:53)
DA SUNT FATA !!! biggrin.gif

neoenele alea au fost puse asa .... la vrajeala ... da nu le mai am acum ...

mie imi plac stopurile negre ... fikre cu gustul lui !!! wink.gif
*




felicitari...
gheorghita88
cand scap de sesiune ma duc sa imi vopsesc si eu capota ca la masinuta lui gabyta sau sa imi fac doar doua dungi
Gabyta PYT
capota mea este colantat nu vosita wink.gif e mult mai simplu asa ... dak nu imi mai place o desfac si aia e ... si e rezistenta... o am de 1 an si ceva facuta asa si nu are nimic folia!!!

4 Jun 2009, 11:01:
QUOTE(laguna_2_interceptor @ 24 May 2009, 18:32)
felicitari...
*




ms biggrin.gif

4 Jun 2009, 11:08:
QUOTE(gheorghita88 @ 23 May 2009, 10:42)
gabyta imi place cum a iesit masina! sa-o stapamesti sanatoasa
ma intereseaza de unde ti-ai luat prelungirile de bara?

<span class='edit'>23 May 2009, 10:53:</span>
ai incercat sa iti pui niste ploape mai mari la faruri?

<span class='edit'>23 May 2009, 10:55:</span>
[attachmentid=1627525716]
*




ms ms !!! :-p

prelungirile de bara nu le-am luat de nikieri ... le-am facut din fibra ... biggrin.gif
am avut matrita d la cineva si am facut dupa ea wink.gif nu gasesti in magazin wink.gif
sunt facute la mne in bz aici de niste prieteni!!!

nu am incerkt s pun ploape mai mari ... cred k e bne asa cum sunt acum!!!


4 Jun 2009, 11:10:
QUOTE(kamikaze69 @ 3 Apr 2009, 22:09)
sunt interesat si eu sa stiu de unde ai jantele de pe laguna as dori si eu sa vorbesc cu magazinul sau persoana de unde le ai

mersi mult!!
*




de la un magazin din bz kre aduc jante p coamnda ... 140 euro bucata am dat eu p ele!!!


4 Jun 2009, 11:12:
QUOTE(bogdanrana @ 22 Apr 2009, 22:22)
Gabyta, nu ti-e frica la gropi sa rupi ceva?
*




nu mi-e frik!!! :-p si dak doamne fereste se rupe ceva , se repara !!! smile.gif

4 Jun 2009, 11:25:
QUOTE(Roberto$ @ 1 Apr 2009, 12:07)
salut ,
  spune-ne si noua te rugam cat tea costat kitu ala cu tot cu vopsire si cine t-i la facut , eu sunt din focsani cam ceva de genu asta as vrea eu ,ceva finut ,si mai pune si tu niste poze cu spatele ca vreau sa vad cum a iesit bara spate ,mersi si astept raspuns .
*




buna!!! pe mine nu m-a costat chiar atat de mult kitu pt k a fost facut de niste prieteni si am platit doar materalele. la vopsit am dat 12 mil ( barile si pragurile cu aripi cu tot pt k vin unite)



4 Jun 2009, 11:29:
QUOTE(jamaica @ 3 Apr 2009, 12:30)
am eu un baiat Navodari -Constanta care iti poate face ce vrei tu din fibra pe masina la un pret ff mic smile.gif vi cu poze de bari eleroane tot ce vrei si el ti le prelucreaza pe masina in jur de 7 mil bara
*



asa este ... totul se prelucreaza pe masina!!!

la noi la bz aici sunt cativa kre fac .... si o bara e in jur de 6 mil ( depinde de model) si pargurile maxim 3 !!!
gheorghita88
pe 20 iunie ma apuc de masina sa o aranjez un pic bari praguri foli geamuri etc
Gabyta PYT
QUOTE(gheorghita88 @ 4 Jun 2009, 14:41)
pe 20 iunie ma apuc de masina sa o aranjez un pic bari praguri foli geamuri etc
*




ai grija ce model de bari si praguri alegi ... pana la urma laguna nu face parte te din gama sport asa k ai grija la model k nu orice da bine !!! ;-) spor la treaba!!! cool.gif

te asteptam cu poze sa vedem ce a iesit!!! biggrin.gif
Dan73
QUOTE(gheorghita88 @ 4 Jun 2009, 14:41)
pe 20 iunie ma apuc de masina sa o aranjez un pic bari praguri foli geamuri etc
*


Sfatul meu prietenesc e sa nu-ti pui folii. Pentru mine unul e mai usor si mai comod sa conduc (mai ales cand e vorba sa depasesc dar si la franare) cand am in fata masini prin geamurile carora vad in fata. Toata cocalarimea are folii.
gheorghita88
am avut foli pe masina 70 fata si 90 spate si luneta nu era asa rau cu ele oricum nu prea are cine sa ma depaseasca oricum ms pentru sfat
TheAlphonso
QUOTE(gheorghita88 @ 5 Jun 2009, 09:16)
am avut foli pe masina 70 fata si 90 spate si luneta nu era asa rau cu ele oricum nu prea are cine sa ma depaseasca oricum ms pentru sfat
*


Da' stiu ca unii au niste probleme... radmasa.gif
Dan73
Eh..daca nu are cin' sa te depaseasca....
La asta nu m-am gandit...mea culpa biggrin.gif
gheorghita88
TheAlphonso Dan73 era o gluma deci nu o luati de buna
oricum orce cioara isi lauda pui si orce sofer isi lauda masina fie ea dacie, trabant etc(scuze daca am deranjat pe cineva) sau renault mercedes bmw wv etc
Hadrianvs
Salut
Uitati aici link
E de belea cat de bine arata..
Bitza_nsc
salut, am gasit niste poze frumoase pe net cu niste Lagune 2, modificate chiar foarte frumos zic eu, sper sa va placa. biggrin.gif
MTuning
Hadrianvs...pentru ce vand baietii aia pe e-bay, suntem noi dealeri. Pana sambata voi posta pe site pozele cu Laguna noastra.

Poate aruncati o privire pe mtuning.ro
MAX_moto
e murdara!
SorinCT
Nu-i vopsita, nu?

26 Oct 2009, 10:31:
Nu-i vopsita, nu?

26 Oct 2009, 10:31:
Nu-i vopsita, nu?
MAX_moto
Colant!
lagunaII2
QUOTE(MAX_moto @ 26 Oct 2009, 09:51)
e murdara!
*



sal cat costa kit-ul acesta?
MAX_moto
cam 700 de euro!

-bara fata completa
-bara spate completa
-praguri

Un an nou fericit!!
lagunaII2
ok ms de informatie. cand ma hotarasc te anunt.
un an nou fericit tuturor!
bad_x
o sa incep si eu sa fac cate una alta pe la masina ca ma pliktisesc smile.gif))

folie , xenon ,jante am pus

folie pe capota

flanse spate 2 cm/punte



asteptam sa vina vara sa vedem ce ne rezerva
BlackHole
Nu mi se pare scump 700 de euro pentru tot kitul, si arata chiar superb asa.
MAX_moto
Multumesc!


Poate ne vedem pe strada!
Hop_shy_yo
max ma intereseaza pleoapele montate pe laguna de pe site. poti face rost? la ce pret?
guesswho
salut!Caut si eu o grila cum are cel de pe SB 75 VYP!Daca stiti ceva va rog sa ma anuntati.Va multumesc
MAX_moto
Raspund tarziu!!!

Scuze!

Pleoapele ar trebui sa le poti face si din colant, nu se cunoaste diferenta decat de aproape...cele din poza pe care ai vazut-o tu, nu exista decat la elia.

Cu respect,

Max
bogdanbby
salutare as vrea sa imi fac si eu ceva modificar la masina incepand cu exteriorul
prelungiri spoilere, prafuri, eleron si as vrea sa pun si folie carbon pe capota,plafon, oglinzi si jante
la interiuor inca nu stiu ce sa fac as incepe cu tapiteria de pe scune pe care as vrea sa o refac sau schimbata cu alte fete. ma gandeam la ceva cu alb si sa imbrac si fetele de usi si o parte din bord. sau sa merg tot pe negru cum e acum
am cautat pe net dar nu am gasit nici o poza co laguna modificata la interior ,asa ca cei ce aveti poze v-as ruga sa le postati poate mea e si alta lume interesta
ms astept pareri
Hack
De ce Dumnezeu ai pune folie carbon pe jante?! blink.gif
cj98czh
Din cauza asta ced ...


QUOTE(bogdanbby @ 13 Sep 2011, 00:21)
salutare as vrea sa imi fac si eu ceva modificar la masina incepand cu exteriorul
prelungiri spoilere, prafuri, eleron si as vrea sa pun si folie carbon pe capota,plafon, oglinzi si jante
la interiuor inca nu stiu ce sa fac as incepe cu tapiteria de pe scune pe care as vrea sa o refac sau schimbata cu alte fete. ma gandeam la ceva cu alb si sa imbrac si fetele de usi si o parte din bord. sau sa merg tot pe negru cum e acum
am cautat pe net dar nu am gasit nici o poza co laguna modificata la interior ,asa ca cei ce aveti poze v-as ruga sa le postati poate mea e si alta lume interesta
ms astept pareri
*




In rest .... vai de ea limba romana biggrin.gif
tuner
nici o folie nu sta lipita pe jante din cauza caldurii
bogdanbby
eu vazusem pe youtube pe cineva cum a pus folie pe jante nu stiu cat rezista ma gandeam ca ar arata fumos deoarece vreau fole carbon pe capota si plafon si folie pe geamuri. initial aveam de gand sa le vopsesc negre vazusem pe net ceva vopsea neagra cu particule de fier ceva de genu era scris in engleza. arata bine vopseaua dar ma gandeam ca scap mai ieftin cu folia si o sa se asorteze cu restul masini
masina are culoarea gri cu tenta spre verde
TRIPLE_GT_R
Salut,
Stiu ca exista un kit original Renault de praguri si prelungiri bara fata/spate.
nu a montat nimeni ?
swampluci
Are cineva un nr de telefon ..id de messenger pt a lua contactul intr`un fel sau altul cu Gabyta PYT ? ma intereseaza matritata pt bara ..poate a dat`o la unul dintre voi daca nu ..smile.gif
swampluci
Nimeni ...nimic?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.