Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mergand pe bicicleta am fost lovit de un sofer
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
Pages: 1, 2, 3
Axe
A sosit confirmarea din Spania, cred ca sunt balbaiti toti acolo, le-a luat doua(2) luni sa comunice intre ei si sa dea un raspuns in Romania !!!
In fine, ultima problema ar fi ca eu sa demonstrez ca bicicleta este proprietate. Vezi,...., deci noi dam banii dar nu cumva sa ii dam cui nu trebuie ! Asta se rezolva cu o declaratie notariala semnata pe proprie raspundere precum ca-i a mea sau cu declaratie de la vanzator !
Axe
Gata, cam atat dureaza o astfel de patanie de la eveniment la primirea banilor de reparatie ! wacko.gif
Mai era un pic si faceam anul dar in cele din urma suma trecuta pe factura de reparatie va fi transferata in cont FARA TVA(adica vreo 4-5milioane in minus) ! Asta cu "fara tva" nu prea am inteles de ce dar probabil se considera ca o repar intr-o tara care nu aplica TVA ! mad.gif
rtBK
si omuletul ala ce a patit?
b76bgaarh
tu ce crezi....

ia intreabal pe colegu rombul cum e cu politia romana...
chiar si pe semit ca a sarit repede cand a comentat cineva despre capacitatea politiei din bragadiru....
murfi
Cam aberanta treaba cu TVA-ul. N-am auzit de nici un asigurator care sa nu ti-l plateasca....
semit
QUOTE(b76bgaarh @ 2 Sep 2009, 15:48)
chiar si pe semit ca a sarit repede cand a comentat cineva despre capacitatea politiei din bragadiru....
*




te-ai putea inscrie intr-un program de voluntariat sa-i ajuti tu... silly1.gif
Axe
Soferul inca nu-i de gasit, faza care ma lasa rece !
M-as fi bucurat sa cunosc un om de calitate dar asa,...., interesul meu e nul ! icon_mrgreen.gif
Pana la urma, cu greu, cu ajutor, politia si-a facut datoria. Firma de asigurari si ea, nici nu stiu daca merita pomenit numele firmei ?!
Ce deranjaza insa este TERGIVERSAREA, LALAIALA, BIROCRATIA specifica neamului cred ! Pai nu era bine sa se fi petrecut accidentul sa spunem azi si sa primesti banii in doua-trei zile ?! Posibil era, ca doar vorbim de firme cu potential nu de carpaci. Apoi in timp isi recupereaza ei banii cumva ca doar ei nu se grabesc, tu te grabesti sa-ti repari masina sau in cazul asta bicicleta.
Geox16v
Asirom-ul despagubeste suma fara TVA daca masina e inmatriculata pe firma
rombul
QUOTE(b76bgaarh @ 2 Sep 2009, 15:48)
tu ce crezi....

ia intreabal pe colegu rombul cum e cu politia romana...
chiar si pe semit ca a sarit repede cand a comentat cineva despre capacitatea politiei din bragadiru....
*


tu ai personal ceva cu mine
stii tu de mine ca as lucra unde afirmi tu
te rog sa nu mai faci trimiteri la mine
multumesc ptr intelegere
si apropo ptr intarirea capacitatii organelor de represiune(in acceptiunea ta)de ce nu te oferi voluntar, ai putea folosi intreaga ta cultura in slujba comunitatii
misu78
QUOTE(Axe @ 2 Sep 2009, 16:25)
Soferul inca nu-i de gasit, faza care ma lasa rece !
*


Bine ca s-a rezolvat pana la urma. Eu unu cred ca m-as fi bucurat mai mult daca vedeam soferul f*t*t. Tot raul spre bine.
Axe
Asta se va intampla oricum dar eu ma gandeam ca raman si busit si cu banii luati !
Candva voi face sigur cunostinta cu el, e doar o problema de timp !
Faptul ca macar nu am ramas cu gaura in buzunar imi mai domoleste dracii.
Marian66
vesti, ceva?
Axe
Nimic, chiar ma gandeam sa sun zilele astea la politie sa vad daca au aflat ceva dar cred ca ma sunau ei daca.......
Axe
O stiti pe Elodia ?! Eh, desi se stie cine e, doar asa, ca fapt divers, nici pana azi n-au dat de el !!!! bicycle.gif
Tamango
Esti prea pretentios, lasa autoritatile sa-si faca treaba ...
UXE
Pai si-au facut treaba, l-au ascuns bine biggrin.gif
JOHN123
Am vazut si eu abia azi acest topic, si pentru ca, in urma cu ceva timp am patit-o cu un individ de aceeasi teapa (tot in 2009, tot nr. de spania, aceeasi varsta si situatie), iti pot spune ca nu am avut rabdare sa urmaresc toate postarile, dar daca e vorba de BOGATU DANUT, exista unul, in Contesti, langa Bragadiru, dar nu stiu daca e cel cautat de tine (are 27 de ani).
Axe
Poate este sau poate e coincidenta de nume, ce pot sa zic ?! Daca este el inseamna ca n-avem politie sau e degeaba. Sa ma mire ceva ?
JOHN123
Ca sa te lamuresti ce pot 'organele' locale:
http://adevarul.ro/locale/alexandria/cele-...cae2/index.html
Axe
Sa ia foc toti, tara nimanui sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.