Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Google G1 Phone
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
2dor
Ma bate gandul sa imi iau un asemenea telefon. Ce credeti?

http://www.gsmarena.com/t_mobile_g1-2533.php
driverx
De ce te bate gandu'?

Ce anume vrei de fapt? Un PDA Phone? Un telefon cu scalabilitate mare? Sau doar asa, ca e ceva nou?
2dor
Momentan am un HTC TyTN si un Nokia N73. Mereu am fost pasionat de telefoanele complicate si un timp am tot avut cu Symbian. Dupa aia am incercat HTC-ul si nu pot sa spun ca am fost dezamagit de Windows Mobile. Acum am pus ochii pe HTC Touch HD, Pe Nokia E90 si pe Google Phone. Toate mi se par tari si cu primele 2 chiar m-am jucat. Insa din ce am vazut pe youtube Google Phone-le pare cel mai apropiat de iPhone. Mie interfata de la iPhone mi se pare cea mai tare doar ca nu mi-as lua ca e vorba de Apple care sunt niste jepcari si telefonul de fapt nu e destept deloc, are acea interfata misto de tot si cam atat. Prin urmare ma gadesc serios la acest Google Phone mai ales ca l-am gasit pe ebay la 420 de dolari nou. Ce ma deranjeaza e ca nu exista soft de navigatie pentru el, nu ca m-ar deranja sa foloseasca internetul si Google Maps.
M i h a i
Nu mai bine il astepti pe asta? http://www.gsmarena.com/nokia_n97-2615.php
driverx
Cu aifon s-ar putea sa iti treaca entuziasmul dupa 2-3 luni. La colegii mei cam asa s-a intamplat. S-au intos (unii) la Windows Mobile. E faina interactiunea cu interfata de la iPhone, nu zic, dar cam aici i se termina avantajele.
2dor
Stiu drivere, stiu.

MHY e interesant Nokia ala dar intr-un review spun aia ca e plastic tot. Pai sistemul ala de ridicare al ecranului nu vreau sa ma gandesc cum clampane. Mai bine iau E90, la ala totul e din fier si oricat nu ai avea grija de telefon tot e tapan ca in prima zi.
A l e x
Bine zis, Mihai... Eu unul pe ala il astept. Ma ... usurez pe iPhone, cum a spus si 2dor arata bine, are o super interfata, dar cam atat... Cat despre HTC, nu multumesc, daca vreau PDA imi iau GPS si-l pun pe parbriz, n-am nevoie de el in buzunar. tongue.gif

Google Phone-ul asta nu ma atrage cu nimic inca. Nu am pus mana pe el dar trebuie ceva absolut senzational sa ma faca sa renunt la Nokia.

Apoi mai raman firme gen Motorala, Sony Ericsson sau LG, dar hai sa nu facem glume proaste ca nu-si au rostul.

In final, ramane batranul Nokia. Tot caut sa-mi inlocuiesc telefonul actual, dar nu prea am cu ce, restul N-urilor momentan sunt toate la fel, doar cu mici modificari, si nu merita, zic eu.

Deci Nokia N97 FTW !!! biggrin.gif
bygy007
nu stiu daca a observat cineva lucrul asta [attachmentid=1627490506] blush.gif dar din ce am vazut HTC Touch HD, este unul din cele mai tari din gama , am si eu un htc tytn de acum 2 ani (luat prin noiembrie dec embrie 07) si sint foarte multumit multumit de el pina in prezent
2dor
Da e facut de HTC telefonul cu Android de la Google. Sistemul de operare Android mi se pare ca se misca incredibil, asta din filmuletele de pe youtube. Poate cine stiu eu ca s-a jucat cu un asemenea telefon poate sa ne mai povesteasca despre el.
2dor
Concluzia este ca mi-am luat Google Phone si este pur si simplu sublim, exact ce voiam, o interfata de iPhone dar nu pe un iPhone si nu facut de Apple. Traiasca ebay ca l-am luat la 380 de dolari cu tot cu transport iar la noi e 475 euro. Telefonul a venit in 2 saptamani minus o zi, e nou nout cu hands-free, cablu USB, manual, un Micro SD de 1 GB si incarcator pentru priza americana. Am luat culoare neagra ca e mai misto asa, pe alb e frumos dar mi se pare ciudat un telefon alb.
Fratzica
puteai sa iti pui android pe tytn cred. Am un prieten cu android pe touch diamond. Merge bine, nimic de zis, dar nu prea ai ce instala pe el...
2dor
Am gasit multe softuri pe Android Market, dar sincer nici pe TyTN nu aveam mii de softuri. Pe mine ma incanta posibilitatea de a instala ceva softuri utile si de a avea si touch in acelasi timp, touch care sa fie rapid.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.