Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [Slobozia] International Service
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Service autorizat Renault
j.d
Sos. Bucuresti-Constanta km110, Slobozia, jud. Ialomita
Tel.: 0243. 230.428

Am fost zilele trecute la acolo pentru revizia de 30.000km! Extrem de incantat de cum se misca acum masina! wink.gif Un service profesional cu oameni profesionisti!
Nota 10!

Vreau sa-i multumesc mult lui Vali de la International Service pentru tot! smile.gif
RS/STI
Maaaa.....tu ne pacalesti . Te astept sa iti recuperezi talonul si cred ca o sa am o rugaminte la tine biggrin.gif
j.d
Talonul l-am recuperat insa nu am auzit nimic sad.gif...Cu cea mai mare placere oricand...si asa sunt dator vandut la tine pentru intregirea barii fata si pentru evacuarea de R26.Multumesc mult pentru tot inca o data Valiii! In rest...nu am cuvinte... blush.gif poate doar...MERGETI la International Service pentru ca nici nu stiti ce pierdeti...e pe bune. blush.gif
Duyu
Pot sa merg la revizie cu piesele aduse de mine si pot sa stau langa masina cand se efectueaza operatiunile?
j.d
Inca o vizita la International Service de care sunt foarte foarte multumit. De asta data a fost randul ITP-ului. Am ramas foarte placut impresionat de cat de multa grija au avut de masina si cum s-au purtat cu ea (si cu mine biggrin.gif ). Intotdeauna voi reveni cu mare placere pentru orice problema la Vali caruia ii multumesc mult pentru tot si pe aceasta cale! smile.gif
catalinz
Cat m-ar costa o revizie generala(filtre, ulei, distributie) la un Scenic 1,6 benzina din 2002?
George Paul
Am avut nefericita dorinta sa verific starea de fapt la acest service.

Revizia a 2-a, motor 1.4 16v: n-a schimbat nenea mecanicul decat filtrele si uleiul. Si a resetat contorul ptr. urmatoarea revizie. Pret bun: 604 ron=3 filtre, 5l ulei Elf 5x40, si manopera aferenta. STRICT atat. Nu igienizare compartiment climatizare, spray nimic-nimic-nimic. Cred ca nici garnitura la baia de ulei n-a schimbat-o (nu e pe factura).

Si absolut nimic ca verificare a starii tehnice. INADMISIBIL. NU RECOMAND, in aceste conditii. Doar ca pret minim pe o prestatie minima.

Las la o parte ca n-a stiut sa-mi scoata supapa din capatul drenajului climatizarii. M-a convins ca-i imposibil fara demontarea catalizatorului.
buca_daniel
Sos. Bucuresti-Constanta km110, Slobozia, jud. Ialomita
Tel.: 0243. 230.428

Service de toata jena....

Anul trecut familia mea a achizitionat un Sandero ... Intr-un an au facut si ei cu masina vreo 5000km....
La revizia de 1 an, mecanicul ne spune : "Pai stiti ... nu avem ulei, asa ca va trebui sa va duce-ti aici, vizavi de service-ul nostru si sa cumparati ulei...." Oaaauuuuu.... service profesional.....
Tot la revizie s-a constatat ca undeva de la cutie picura ulei... "Pai stiti... este problema de garantie ... asa ca va trebui sa reveniti ...."
OK... am revenit la o asa zisa constatare :
1. Vopseaua de pe bara fata se exfoliaza...
2. Mecanism de reglare oglinda stanga stricat...
3. Cutia de viteze pierdea ulei...

"Va rugam sa reveniti in doua saptamani... pana atunci noi o sa avem toate produsele in stoc..., si totodata o sa avem si un raspuns de la fabrica"

Dupa doua saptamani ....

Problema 1. : Bara a fost revopsita... Trebuie sa facem cercetari...
Problema 2. : Am uitat sa schimbam oglinda... O sa revenim cu un telefon la dumneavoastra sa va facem inca o programare...
Problema 3. : Se va inchide gaurica singura de la praf si nu o sa mai fie nici o problema...

Azi 01.09.2009, au trecut 3 saptamani de la ultima vizita la ei ... si nici macar un telefon...

Concluzia?

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.