Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: intrebare montaj alarma
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
adrianpsk
am o alarma pilot si as dori urmatoarele la ea:
- sa o montez singur , dar sa folosesc partial din functii la ea ...
-as dori sa o alimentez cu un +12v din contact sau din plafoniera , sa intind fire pt sirena si sa culeg un+cate un plus de la semnalizarile laterale , eventual nu stiu unde sa ma leg cu contctul de la usi -deschise/inchise----in rest sa ma folosesc de telecomanda cheii lA deschis portierele---astfel folosesc senzorul de soc din alarma si atit.. se vor aprinde doar semnalizarile si va suna sirena....daca a mai facut cineva asa il rog sa ma lumineze si pe mine , de unde a cules firele si in ce loc a aplicat corpul alarmei....

8 Dec 2008, 11:21:
mutat mutat dar unde??? as fi preferat un raspuns la problema mea totusi e o problema la diverse.
sorin1969
mai baiatule , eu personal am montat vreo 1000 de alarme dar crede-ma ca nu cred ca vei reusi singur fara sa faci scrum masina eu sunt din craiova dar te sfatuiesc sa te duci la cineva care pe bune se pricepe , si daca tot vrei sa o pui singur :

semnalizare dai semnal de pe comutatorul de avarii
dai incidere si deschidere de pe firele maro si alb de pe alarma , dai perimetrul usilor de pe comutatorul din stanga soferului dar si prelungit pe stanga spate sa ia si celelalte usi in calcul , ai deschidere portbagaj pe fir separat , etc , cam aste sunt functii minime la "pilot " , goarna se leaga cfm schemei electrice de pe cartea tehnica a alarmei , bafta si sa ai tf mobil la indemana si nu uita : nr de urgenta la pompieri este 112 , ceea ce am scris mai sus e pe bune , adica este cfm diagramei de legatura a alarmei pilot!
Giurisici Fabian
ai in atasament unde se leaga cablurile alarmei la Logan
adrianpsk
merci mult... dry.gif

13 Dec 2008, 02:44:
am pus 3 cuburi de pavaj la geam daca mai apar golanii trec la artilerie grea , e mai simplu , am sa ma joc cu ea pe dacia veche ca acolo cunosc cablajele.
C@talin
am montat eu cu useru free_fiber alarma pilot si na iesit fum biggrin.gif.
si era furst ptr amandoi. tongue.gif
Sorin am si eu o intrebare,alarma e montata pe un tico,nu asta conteaza,da intreb si eu senzoru de soc se poate arde ? sau mufa din alarma ?,de cateva zile nu mai merge.a cedat. :| Dau in el se aprinde ledu dupa el da nu declanseaza alarma.am gadilat si mufa lui tot.nustu ce dracu a patit.Tu ce zici ? sa ars intrarea din alarma ptr senzoer soc ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.