Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ceasuri mecanice si quartz
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
Fratzica
Festina, 6689 cred ca e modelul, nu imi dau seama, primit cadou de la iubita wub.gif
andu911
Asta imi doresc.
http://www.kaboodle.com/reviews/porsche-de...el-6340.41.44gb

L-am vazut la magazin in mall si mi-a placut mult... dar si 3000$ n-am...

Acum am un Seiko care nu mai functioneaza (a functionat 7 ani timp in care mi-a scapat de la mana de zeci de ori) si un Esprit.

http://a526.g.akamai.net/7/526/14067/v1/im...844082804_L.jpg

http://www.eshopwatches.gr/watches-%CE%91%...005-p-2807.html
nr1_gogon_1979
TAG Heuer model Carrera Automatic Chronograph Day-Date
shteffanivlad
Am un Tissot PRS 516 [attachmentid=1627485145] Si vreau sa mai iau un Seiko, dar inca nu stiu de care. Oricum, ceva mai de iesit in lume smile.gif
DrK
am avut un Seiko din 1900 toamna cu mecanism si un Swiss Military ST [attachmentid=1627485161]
Si acum am un Viceroy Real Madrid member edition [attachmentid=1627485168] cadou

Si un Breitling. blush.gif

As vrea un Ulysse wub.gif
semit
da de ceasurile mele nu zice unu nimic laugh.gif , din lista aia ceva ceva? unsure.gif
sadi
vrei sa faci unul cadou si nu stii pe care sa-l alegi? tongue.gif
DrK
ia-l pe asta: Tissot T-Sport PRC200 Mens Watch

Citizen si Swatch sunt deja niste marci prea comerciale sa mai merite atentie si sa isi pastreze valoarea in timp...
semit
de citizen nu impartasesc parerea, dar swatch, fara suparare pentru posesori sau fani, a ramas dupa parerea mea un ceas pentru pustani categoria 15-17 ani smile.gif

Tissot-ul ala imi face si mie cu ochiul.. sa fac un credit sa-l iau laugh.gif
Vio
Un Atlantic Worldmaster 21 de rubine de pe vremea lu' bunu' (dealtfel "mostenire de familie")... nu mai arata el chiar impecabil, dar imi e drag designul clasic si faptul ca merge de rupe, de ani de zile...
Ce-mi doresc?... un Breitling de-ala pe la 10-11.000 de oiro, sau mai bine o colectie de ele, asa, ca asigurare impotriva crizei... biggrin.gif
b76bgaarh
eu am si tissot si citizen...
citizenul este misto ca cu sistemu eco drive merge fara intrerupere.... (cu conditia sa il tii la lumina)

sqryn
http://www.amazon.de/gp/product/images/B00...7472011&s=watch

am mai avunt un fossil big tic si inca un swatch irony care zac uitate prin dulap.
DrK
@Vio: nu merge treaba.. O sa ajungi ca becalii cu multe terenuri dar fara cumparatori.. Ma mandresc si eu cu ceasul ala. Dar... Parca nu e de mine...
Vio
No bine, hai atunci sa o intoarcem iar spre ceasuri: consoarta o avut noroc la ultima vizita de cumparaturi prin München de un Timex original fain de tot, redus la 40... onorabil zic io... smile.gif
Solon
In ordinea achizitiilor:
1.Certina DS PRO 2
2.Tissot V8 Collection
3.Omega Seamaster 300M Chrono Diver.

Sincer, ultimul pe care as vrea sa pun mana este TAG Heuer!

Desi banuiesc ca la fel ca si Omega, il scot doar la friptura! radmasa.gif radmasa.gif
marian-j
Coane Vio,daca ai sti matale de cand ma pisicesc eu pe langa un "Atlantic" care arata aproape identic cu cel din poza aflata in postul de mai sus.E nou dar are acelasi design,clasic,si ma incanta maxim cum arata! smile.gif
DRD
Eu am un Diesel user posted image.

Cica Diesel si Fossil sunt aceeasi marca .
Vio
Tare mi-e drag, mariane, sa stii... smile.gif Am vazut si eu noi, se invart undeva pe la 300-350 de euro daca imi amintesc bine... Cel din poza nu e al meu (poza e de pe net), dar arata aproape identic, cu o exceptie: la al meu sub inscriptia Atlantic Worldmaster mai scrie si "21 Jewels"... din pacate are dus pe alocuri nichelul (sau ce-o fi) de pe carcasa, dar s-ar putea sa accept oferta unei ceasornicarese de la mine din Vale care mi-a promis carcasa noua originala la el... si pretul ma face sa o cred ca e originala, ca imi cere 70 lei pe ea... sad.gif
Uite si site-ul firmei, unde se poate citi si ceva din istoria ei: http://www.atlantic-watch.ch/
Un fapt anecdotic descoperit de mine pe wikipedia (din pacate articolul e numai in germana): in anii 70 firma a reusit sa supravietuiasca invaziei ceasurilor japoneze cu cuart numai datorita pietei bune pe care o avea in tarile de dupa cortina de fier (Bulgaria, ROMANIA smile.gif , Polonia, Ungaria)... Pe vremea parintilor nostri era zä watch, se pare ca erai mare om daca posedai asa ceva... biggrin.gif
dragos62
Pulsar Titanium ,foarte multumit de cum se prezinta dupa apx 2 1/2 ,avand in vedere ca nu-l dau jos de la mana niciodata.P.S.
valeron_x
ultima achizitie:
http://www.511tactical.com/browse/Home/Law...0:10903/I/59209

sadi
valeron, al catelea e asta? laugh.gif
Fratzica
QUOTE(ipiq @ 26 Nov 2008, 04:40)


Ce Vacheron Constantin ai? Original sau replica? Ce model?
valeron_x
QUOTE(sadi @ 27 Nov 2008, 00:27)
valeron, al catelea e asta?  laugh.gif
*



al 46-lea
urmeaza T-Touch, l-am comandat, urmeaza sa ajunga in maxim doua saptamani... 8 am luat numai in ultimele 6 luni smile.gif)
semit
QUOTE(semit @ 26 Nov 2008, 23:35)



oo valeron, da-ti o parere te rog. mersi smile.gif
valeron_x
@semit
http://www.amazon.com/Tissot-Mens-PRC200-w..._sxp_grid_i_2_0 asta ti-l pot aduce eu la 200 de euro, cu garantie internationala, azi l-am vazut. cu bratara metalica insa, nu cu piele si deploy


pt cei care fac muntele recomand Suunto X9i... tot ceas militar, dar nu numai excl.gif
semit
din pacate vreau doar cu bratara din piele sad.gif multumesc mult de oferta.. daca le gasesti pe celelalte la un pret bun.. ar fi perfect biggrin.gif
valeron_x
pot sa iti comand orice model de tissot, doar ca dureaza intre 6 si 8 saptamani sa mi-l aduca. am luat tissot quadrato cu 250 de euro, modelul asta http://www.timeway.eu/images/Tissot-quadrato-2.jpg , ca sa-ti faci o idee despre preturile de aici
valeron_x
cadou de craciun, sper sa ajunga pana atunci:
burliu
eu un citizen un swatch un dogma si un tellus de buzunar
Aragorn
@Semit : eu as lua pe primul - WATCH BRAND: TISSOT WATCH, WATCH STYLE: PR 50, MODEL NUMBER : T34.1.428.52

Acum am un Candino Naval Hero Sapphire - ii fac o poza soon si o uploadez - modelul e 1.425.5.0.81 - dar nu gasesc pe net ....

Inainte am avut un Swatch Irony - a avut un sfarsit tragic pe care l-am vazut de la distanta - il lasasem in portbagaj la bicorp la un meci de baschet la intalnirea de 10 ani...tot acolo pusesera niste colegi haine si suc....am lasat cheia unui coleg sa umble la sucuri si am mers la toaleta in liceu la etajul 1 - de pe geam de pe hol cand coboram am vazut cum tot tranteste usa de la portbagaj, credea ca nu se inchide din prima... de fapt era ceasul care cazuse in locasul de inchidere - praf s-a facut - geam spart, curea rupta... R.I.P. si am luat Candino-ul care e mai elegant, Swatch-ul era mai sport ph34r.gif
Lex Luthor
Eu sunt un fan al ceasurilor automate.
Bacu
aerowatch elegance 1942 pentru costum.
swatch si tommy hilfiger sport.
CGB
io am un d-asta

si vreau si-un d-asta
semit
huh.gif
diesel_power
Eu am unu d'asta si nu vreau altceva tongue.gif .
Flamingo
Bre, eo am un "Avon". Da bre, nu radeti ! biggrin.gif

E un ceas facut (tot) de chinezi probabil, pe cadranul caruia nu scrie nimic. "Avon" scrie doar pe spate, si asta pe langa "Stainless Steel Back". Ah, ia uite, are si serial number... biggrin.gif "SR626SW". Cica au fost facute pentru firma aia de cosmetice "Avon". Pana mea, mie imi place, aveti ceva cu mine ? icon_mrgreen.gif

Ah, si mai am o porcarie "Swisline", primita si aia tot cadou, si un Casio G-shock, ce m-a slujit ani de zile caruia nu-i gasesc deloc curea in ton (metal + cauciuc). rolleyes.gif

Si acum poza cu vedeta "Avon".
Nu-i asa ca da bine la costum ? laugh.gif
Zetu
Parca suntem pe forum la maybach ..toata lumea are ceasuri de mii de euro smile.gif rolex, omega ..smile.gif
caktuss
am un ceas cu cuc... nu-i gasesc lesa la cuc si tot zboara icon_mrgreen.gif
mars
Eu am un automatic de la Swatch:

http://www.squiggly.com/us/en/swatch/body-...-eu-YAS100G.htm
adrian mgn
Flamingo sa stii ca mie imi place ceasul tau Avon ... si la randul meu posed unul ... tot de la Avon insa un pic diferit.
Mai am si un Activa care m-a slujit constiincios mai multi ani chiar si in prezent din cand in cand ... si un Festina ca asta [attachmentid=1627491447] care imi place foarte mult ca e rezistent,destul de simplu si pot citi ora cu usurinta la el biggrin.gif
Flamingo
Adriane, hai ca m-ai facut curios cu "Avon"-ul tau. Poate pui si tu o poza cand ai timp. tongue.gif
adrian mgn
imediat ... smile.gif

asta e :
[attachmentid=1627491481][attachmentid=1627491482][attachmentid=1627491483]
Flamingo
Foarte tare frate !!!! blink.gif

Si cand i-am spus nevesti-mii ca ceasul ala e de barbat, n-a vrut sa ma creada... Avemm si un d-asta prin casa, ca uitai sa va spun... Si-a luat mai intai ei si apoi mi l-a facut cadou pe cel de mai sus... probabil sa se puna bine cu mine... icon_mrgreen.gif

Misto ceasul Adriane, mai ales ca-l stiu "pe viu". wink.gif
adrian mgn
ceasul e unisex ... modelul asta.merge si ...si biggrin.gif
semit
e mai frumos al lui Flamingo.. as vrea si eu un Avon din ala semi-chrono tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.