Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piatra Neamt
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
Pages: 1, 2, 3
Alexu7
hai noroc, saptamana asta, se pare ca voi ajunge pe la piatra neamt, chipurile sa ma "trag in" telegondola. cat e cursa ?

in afara de asta, ce altceva mai merita vizitat?
un loc de crapelnita decent, unde gasesc?


excursia va fi una de o zi, deci nu ma aventurez prea tare! icon_mrgreen.gif
Serje
10 lei ii cursa, mai poti vizita "gradina zoologica" radmasa.gif , da are o maimuta cu 00 albastre, ala ii singurul lucru interesant de acolo, da mai poti vedea gaini, caini ... si cateva animale plictisite de viata, tot acolo aproape is colibele haiducilor, unde au mancare buna, in rest nu mai stiu... prin centru orasului te poti plimba, ii fain aranjat.
Banu1974
Este un oras foarte curat si prietenos.am fost de Paste o saptamana.
profund impresionat.
nu rata ,,Strandul,centrul,si daca ai timp da o ,,fuga"pana la Hanul Ancutei....30km...
frumos e sa iei telegondola numai dus....nici stadionul nu arata rau...uite cateva imagini...:
Alexu7
multumesc pentru sfaturi
dece numai la dus? e frumos sa o iei la pas inapoi banuiesc, insa prognoza pt saptamana asta e cu norisori, blanda, totusi nu cred ca e prielnic o coborare la pas.




am de gand sa ajung sus, cateva poze, o gura de aer mai curat si cam atat de la gondola icon_mrgreen.gif
UXE
Se poate parca in zona Garii , de acolo de unde se poate lua telegondola? Cu plata, bineinteles!
s_j_teo
Da se poate este o parcare mare cu plata in fata magazinului Petrodava si a hotelului Ceahlaul care este la 5 min de mers pe jos pana la telegondola
UXE
Multumesc smile.gif
nasty
QUOTE(Alexu7 @ 31 Oct 2008, 22:58)

un loc de crapelnita decent, unde gasesc?

*



pacat ca nu fac ceva ( cafenea, La mama, berarie, etc) si in viitorul fost hotel de la capatul telegondolei, la care nu si-au dat seama ca vjbratiile motorului il fac inutilizabil. Asa ca mai bine la pomana...
nasty
http://www.webcamcip.ro/cam5.html

Tunurile funcționează!
nasty
Surpriză:

"Joi 10 ianuarie, de la ora 14, se va deschide pârtia Cozla

În acest sezon un abonament de luni-vineri cu urcări nelimitate costă 200 lei, un skipass de o zi - 100 lei, skipass pentru jumătate de zi - 60 lei, o urcare cu telescaunul - 8 lei, iar copiii cu vârsta până în 14 ani au reducere 50%; mai mult cei care achiziționează abonamente sau skipass pentru întreaga zi beneficiază de un acces gratuit la Baia Comunală.
Programul de funcționare al pârtiei este de luni până vineri între orele 11-15 și 16-19, iar în zilele de sâmbătă și duminică între orele 10-15 și 16-20."

Dar nici iarna asta nu țin mult temperaturile negative ( deocamdată):
nasty
Profitând de o colaborare în zonă ( până trece căldura) voi încerca, dacă nu va ploua (azi începe ploaia și ține până màine) să fac transmisii în direct de la “Vacanțe muzicale”:
nasty
Zis și făcut:
Athenaeumum brass quintet, 7 iulie 2022

Azi ora 21 în direct continuăm cu Dacika Symphonic


Vă rog să vă uitați repede, că am o reclamtie pt drepturi de autor:
[attachmentid=1628140227]
nasty
Dacika symphonic
nasty



Ne revedem la anul:

Analia Selis
Bicicleta galbena
QUOTE(nasty @ 8 Jul 2022, 17:46)
am o reclamtie pt drepturi de autor:
[attachmentid=1628140227]
*


Vezi ce postezi ca orice filmare are muzica in compunere poate fi susceptibila de incalcare a drepturilor de autor.

nasty
Stiu, banii sunt transferați lor nu mie.
Nu există altă penalitate.

Aveți ocazia să vedeți “Vacanțele muzicale” gratis fără să plătiti drepturile de autor.
Gândiți-vă la voi nu la mine!

Oricum mulțumesc pt avertizare.
einstein1984
Sa ascult un concert filmat cu telefonul tau e ca si cum m-as uita la monalisa purtand ochelari de soare intr-o oglinda cu spatele la pictura....
nasty
Să trecem atunci la teatru filmat, poate am mai mult succes:

Teatrul Tineretului, Piatra-Neamț

Picasso sau oglindă venețiană?
nasty





Dimisca Art Gallery
0743 678 627
https://goo.gl/maps/m2qt8DDHo82LYX2j9


expoziție în spatele Teatrului Tineretului:
Laurențiu Dimișcă
nasty
Piatra-Neamț are și MALL
cu di tăti

<span class='edit'>22 Jul 2022, 21:25:</span>
clădiri vechi:
[attachmentid=1628140606]

Cercul Gospodinelor și orașul văzut de pe Cozla:


[attachmentid=1628140609]
[attachmentid=1628140610]
[attachmentid=1628140611]
[attachmentid=1628140612]
[attachmentid=1628140613]

<span class='edit'>22 Jul 2022, 21:28:</span>
și filmulețul așteptat pe aici cu mare nerâbdare:
orașul văzut de sus
maho
QUOTE(nasty @ 14 Jul 2022, 18:50)
Aveți ocazia să vedeți “Vacanțele muzicale” gratis fără să plătiti drepturile de autor.
Gândiți-vă la voi nu la mine!

Eu iti apeciez intentia si efortul, dar am banuiala ca cei interesati de evenimente de genul asta merg acolo (daca stiu, vor si pot), nu cauta live-uri pe net. Am fost la cateva chesii de genul asta pe aici, cei care pozeaza/filmeaza cu telefonul o fac de obicei pt. uzul propriu (dar deranjeaza sigur spectatorii incercand sa prinda locuri pt. imagini cat mai bune).
In alta ordine de idei si de doua ori ontopic, mai exista cinematograful Dacia pe acolo?
bgdrenault
https://ro-ro.facebook.com/CinemaDacia/
[/url]
nasty
confirm, Cinema Dacia, fost Panoramic, acum Mon Amour există!

istoria cinematografului:

https://www.ziarpiatraneamt.ro/victor-puric...ui-piatra-neamt
nasty
Cu bicicleta “peste vale” până la Bâtca Doamnei:
o singură lebădă pe lac?
nasty
Urmează festivalul de folclor 5-8 august.
vreți transmisiuni în direct?
[attachmentid=1628140917]


<span class='edit'>4 Aug 2022, 20:01:</span>




au venit folcloristele cu trenul

Desigur că mentorii mei au fost frații Lumiere:
“L'arrivée d'un train en gare de La Ciotat (tradus din franceză în română ca Intrarea unui tren în gara din La Ciotat) este un film de scurt metraj documentar franțuzesc din 1895, alb-negru și mut, regizat și produs de Auguste și Louis Lumière. “

5 Aug 2022, 16:01:
QUOTE(maho @ 23 Jul 2022, 11:46)
Eu iti apeciez intentia si efortul, dar am banuiala ca cei interesati de evenimente de genul asta merg acolo (daca stiu, vor si pot), nu cauta live-uri pe net. Am fost la cateva chesii de genul asta pe aici, cei care pozeaza/filmeaza cu telefonul o fac de obicei pt. uzul propriu (dar deranjeaza sigur spectatorii incercand sa prinda locuri pt. imagini cat mai bune).
*



Da, e adevărat! Dar mai am niște urmăritori din alte țări, care se bucură să vadă ceva de pe la noi. Unii sunt chiar străini, alții sunt români plecați definitiv. [attachmentid=1628140945]

5 Aug 2022, 16:05:
Din cei imobilizați la pat, nu știu dacă se uită, că peste 65 de ani am 0 vizionări: [attachmentid=1628140946]
maho
Nu stiu cati de pest 65 de ani au cont pe yt, mai ales la noi.
nasty
festivalul a început cu PARADA PORTULUI POPULAR
bion
Zmeura de aur pentru intreaga cariera se acorda lui Naaaassstyyyy.
Din cauza lui unuia care se ocupa de filmari si a urmarit freo cateva clipuri a trebuit sa ii cumpar chiloti noi mad.gif
nasty
Zmeura de aur pt numai 2 ani de carieră? Ar fi excelent!
Mă așteaptă încă cel puțin 50 de ani de filmografie și de bucurie am jucat hora moldovenilor ( mișcând evident aparatele):

Floricică de la munte
maho
QUOTE(bion @ 5 Aug 2022, 20:14)
Zmeura de aur pentru intreaga cariera se acorda lui Naaaassstyyyy.

Neah, îi dădeam zmeura de aur dacă transmitea de la Untold.
nasty
Fiind festivalul “Dansăm pentru pace”, vedeta a fost un ansamblu ucrainean din județul Suceava:
Cervona Kalena

Interesul este din ce în ce mai mare!
tribunul
Cand am fost la Lacul Rosu, intr-o zi am zis sa dam o fuga sa ne plimbam cu telegondola.
Am luat bilete dus - intors, dar din motive de vitejie, ne-am intors pe jos.
Atunci a vazut juniorul cum coborau cu bicicletele si de atunci ma tot bate la cap, cand mai mergem la Piatra Neamt, dar sa luam si bicicleta.

Pt. curajosi, la intoarcele drumul perpedes a avut 6 km, pana la gara.
nasty
Da, va fi și un concurs “Tare ca Piatra” 26-28 august: [attachmentid=1628141052]


La festival a avut mult succes muzica și dansul mexican
bucatzel
Atata misti de camera aia de mi se face rau de mare...
bgdrenault
circ si gropi
Bicicleta galbena
QUOTE(bucatzel @ 11 Aug 2022, 14:46)
Atata misti de camera aia de mi se face rau de mare...
*


Ejti carcotas, n-auzi ca 'le are cu iutubu' ' ? bash.gif

nasty
Oricum like-ul e 5 euro și dislike-ul 10 euro.

Să ne râdem în continuare nemțește!

Dar cum vi se pare filmat acest clip?
Priviți critic cu atenție: https://youtu.be/5NXCtUk0ozE ( tot in Piatra-Neamț, lângă hotel Central)
Bicicleta galbena
Nu mersi.
Ca sa vezi daca ciorba e buna, nu trebuie sa mananci toata oala rolleyes.gif

MuciX
N-am deschis canalul pentru ca din ce vad pe forum nu ma atrag temele, dar daca omul incearca sa invete dupa cum zice aici, are nevoie de feedback. Uita-te, zi ce nu ti-a placut si probabil ca pe viitor va incerca sa imbunatateasca.
einstein1984
Dar de ce sa suferi asa? Tu de duci la scoala de bucatari sa gusti tot ce fac aia acolo sa le zici ca le trebuie sare sau puiul e crud?
MuciX
Ca esti ciudos si asocial era inteles de mult, no pressure. Ca idee, nu e obligatoriu. Se pune doar problema daca vrei sa ajuti pe cineva care incearca sa se dezvolte sau nu.

P.S. ai niste analogii cateodata de te apuca rasu-plansu.
Bicicleta galbena
I-am dat un feedback, si eu si altii pe aici; iar pe canal are vreo cateva sute de filmulete, de cand face chestia asta ar cam trebui sa aiba deja feedback consistent.


MuciX
Nu stii? Te invatam.
Nu poti? Te ajutam.
Nu vrei? Naspa.
Bicicleta galbena
De ex a filmat o plimbare cu o barca cu motor.
Ar fi putur fi interesant, dar toata filmarea de cateva minute s-a vazut doar ceafa barcagiului si geamul barcii, ambele intr-o balanganeala continua

Wtf????

Daca tot s-a chinuit sa filmeze, ar fi putut sa se catere putin in dreptul geamului si sa filmeze in fata si lateral peisajele, si sa dea naibii cateva sute de lei pe un gimbal amarat (tot e mai bine decat nimic.)



einstein1984
QUOTE(MuciX @ 12 Aug 2022, 09:52)
Nu stii? Te invatam.
Nu poti? Te ajutam.
Nu vrei? Naspa.
*


blush.gif blush.gif blush.gif iote unde era taica tereza. Cred ca mai toata lumea care a vazut vreun film de al lui zice ca isca camera aia de ne ia greata. Slutia a fost sa filmeze ceafa bacagiuului, fix....
Stai tu calm ca ajut eu destui oameni, da pe aia care cer asta in general.
nasty
Eu am călătorit cu colegii de aici, cu plăcere la Snagov, Croația, Albania, Leipzig, Paltinu, Bulgaria, Grecia.
Pt cine interesează jud Neamț, am încercat să arăt ceva mai bine sau mai rău.
Cu barcagiul este adevărat că aveam de ales între a nu face nimic și a filma SPRE un ochi deschis de la barcă, pt că lateralele erau de plastic opac. Poți vedea ceafa, în principal, dar poți vedea și 75% restul cadrului, depinde de fiecare.
“qui s'excuse s'accuse”
cj98czh
omul nu face decat sa incerce din rasputeri sa faca vizualizari, nu conteaza calitatea, mesajul etc .. doar cerseste vizualizari ... si a inceput prost prin minciuni cand a zis ca este blocat si ca nu poate sa revina acasa .. personal mi greata de genul asta de personaje ... si cersetoria ... nu este ok.
bucatzel
QUOTE(nasty @ 12 Aug 2022, 10:40)
“qui s'excuse s'accuse”
*



doh.gif
MuciX
QUOTE(cj98czh @ 12 Aug 2022, 10:43)
omul nu face decat sa incerce din rasputeri sa faca vizualizari
*


Asta in sine nu e un lucru rau. Dar acum imi amintesc de episodul cu Mallorca, sau unde era si cu tentativele de clout. Urat.


@Einstein: calmează-ți țâțele, n-a zis nimeni ca nu ajuti - punct. Ar fi culmea sa zic chiar eu asta. imbratisare.gif
nasty
Vă mulțumesc pt toate părerile voastre, dar să fim on topic!
Dansăm la PIATRA-NEAMȚ împreună pt împăcare o tarantelă
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.