Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Manualul tehnic de reparatii
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Pages: 1, 2
tibirk
O sa revin si cu capitolul "Motor Si Periferice" cand o sa gasesc o metoda sa-l pun. Nu-mi da voie sa fac upload fisierelor cu extensie .rar
Are 15 MB si nu-mi da voie sa-i fac upload.
RADU__
Multumim si asteptam cu nerabdare si restul
tibirk
astea sunt fisiere .rar (click dreapta. save target as... se salveaza toate trei in acelasi director, se modifica extensia in .rar si apoi se extrage)

daca mai are cineva ceva ce nu am postat il asteptam cu mare interes

<span class='edit'>15 Oct 2008, 22:19:</span>
ww
Dan73
Multumesc si eu. Aveam ceva dar nu complet.
amilo
multumim mult
sfinxgo
multumiri
przamfiri
multumim....... smile.gif
Yutcaru
Multumiri,si..........dam o bere undeva la un pub. wub.gif
gruita2005
Hop si eu cu ceva ph34r.gif
djidji_thebest
Propun sa fie trecut topicul acesta la importants topics.
ccezar2004
m-am uitat pe unele si din poze pare a fi lahuna II.2?... poti confirma asta?
gruita2005
nu mai stiu de unde le-am luat dar nu cred ca sunt pt. laguna II.2 daca te referi la pozele postate de mine
ccezar2004
ma refeream la tibirk...

apropo mai asteptam si altele....
ionutl
Un Haynes pentru Laguna 2 n-are nimeni?

Merci
vlad_laguna
nu stiu daca e bine unde am postat dar....
cum se numeste exact senzorul ala de pe furtunul ala gros de la motor care trece pe langa ornamentul de plastic prin dreapta lui cum te uiti din fata la motor? sau codul piesei daca are cineva. multumesc anticipat.
gruita2005
banuiesc ca este senzorul supraalimentare uite aici: http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=866...alimentare' uita te la poze sa vezi daca este acesta.
vlad_laguna
dap. ala este. bazaie trs de face ca toti dracii si vreau sa vad daca este de la senzorul asta de supraalimentare. ms mult
Dan73
Daca ti se rupe un fir de la captorul de presiune TRS-ul bazaie de il auzi din masina. Poate fi rupt in izolatie si sa nu vezi.
mariusa10
Pacat ca e in limba poloneza.[attachmentid=1627478554]


DDC
QUOTE(tibirk @ 15 Oct 2008, 21:17)
astea sunt fisiere .rar (click dreapta. save target as... se salveaza toate trei in acelasi director, se modifica extensia in .rar si apoi se extrage)

daca mai are cineva ceva ce nu am postat il asteptam cu mare interes

<span class='edit'>15 Oct 2008, 22:19:</span>
ww
*



Salut,
La cel RAR cum se face exact? Ca mie imi da eroare daca numai schimb din .pdf in .rar.
Multumiri pentru manuale.
tibirk
QUOTE(amarius @ 25 Feb 2009, 16:45)
Multumesc mult, dar as dori si detalii tehnice pentru cutia de viteza manuala  ( Laguna II 1.9 dci diesel fabricatie 2002)
*



sapam.....inca nu s-a ciordit de la service
sau daca vrea cineva sa-l ia de aici....se lauda ca-l are complet desi ma cam indoiesc. Lasa impresia ca il are ca si carte si-l trimite ramburs dar numai la sectiunea injectoare sunt 1200 de pagini....e suspect dar merita incercat
http://www.bizbazar.ro/anunt-27400-manual-...laguna----.html
csorin66
Ptr laguna 3 oare or sa apara bijuterii ca acestea? ma refer la manuale
gheorghita88
dar cu schema cu cablurile de la geamul dreapa fata ma ajuta cineva
ionut3737
Manuale tehnice complete. Pacat ca sunt in franceza.Totul e detaliat pana la cea mai mica piesa.Enjoy

14 Mar 2009, 21:15:
Continuarea........

14 Mar 2009, 21:16:
Ultimele...
maxi06
@gheorghita88 - cauta im MR340laguna5.pdf, e pe la inceput, sau in Mecanisme_Si_Accesorii.pdf care e in limba romana, la inceputul paginii. post #1.
tibirk
QUOTE(ccezar2004 @ 17 Oct 2008, 23:48)
m-am uitat pe unele si din poze pare a fi lahuna II.2?... poti confirma asta?
*




da, asa este
CT-05-DGP
Multumim multumim
luclapin
Pentru colegul Sabin si pentru altii care poate au nevoie de documentatie la instalatia electrica:[attachmentid=1627540688] [attachmentid=1627540689]
Respect!
Chelios89
salut tibirk...mane putem vb pe mess dak e k e mai usor?zice vreun moderator ceva dak iti dau id meu?
dominy
eu nu gasesc cuplurile de strangere la prezoanele de la chiulasa ...
ma poate ajuta cinevA?sad.gif((
chitzy87_laguna
http://filezone.ro/files/98884_ffdju/6027A-117-10.pdf sper sa te ajute asta la chiulasa
dominy
saru'mana

14 Sep 2009, 12:56:
se pare ca au o problema cu site-ul sad.gif nu pot downloada
chitzy87_laguna
da un id de mesenger ca sa il pot trimite, sau sa il pun pe mail...
dominy
salut, mai bine pe mail ca nu pot intra pe mess
dom_domy2005@yahoo.com

o zi buna
chitzy87_laguna
gata l-am trimis, sa imi spui daca iti e de ajutor daca nu sa mai caut wink.gif wink.gif
SINOK
poti sa m-il trimiti si mie te rog foarte mult;;;; id-ul este nicu_hd2000
niku2
Multumiri pt manuale!
vyp75
manuale de laguna 2 facelift estate are cineva, am luat de curand una din 2007, 1.9, 131cp, cutie automata si nu am nici o carte la ea.
mersi
bigigi
UP
mada74
salutari tuturor am si eu nevoie de manuale in romana pentru masina din semnatura este si codul motor am de lucru la ea si nu ma prea descurc cu franceza se poate in special partea cu motorul ma intereseaza deocamdata. Cine are si vrea va rog un email pe mada74paul@gmail.com multumesc anticipat.
twilight
Am studiat topicul acesta insa pentru "A MECANISME DESCHIDERI LATERALE MOBILE, 54A GEAMURI
55A PROTECȚII EXTERIOARE, 56A ACCESORII EXTERIOARE, 57A ACCESORII INTERIOARE"nu am gasit pentru faza 1, model 2000-2001. Caut desfacere/montare bara fata, aripi si usi fata.

Ma poate ajuta cineva? Multumesc mult.
mars
Am eu, dar in franceza. Daca vrei, da un mail.
ciprianbt
Sunt nou pe aci si as dori daca are cineva toate manualele de la Renaul Laguna 2. b_ciprian2003@yahoo.com
Bateasilviu
As dori un manual reparatie laguna 2 2003 complet am incercat de pe link-urile vechi, dar nu functioneaza. Multumesc anticipat
adrian_74
Caut tot manualul in limba romana pentru reparatii LAGUNA2 1.9 dci 120cp 2003, pentru cine are timp si dispozitie imi poate trimite pe adi140grand@yahoo.com. Multumesc anticipat!
Bateasilviu
Si eu am nevoie de manual reparatii complet in limba romana pentru laguna 2 diesel 2003 88kw 120cai 1.9. Daca cineva are timp. bateasilviu74@yahoo.it. Va multumesc anticipat
prometeu_2000
Salutare de la mare!
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un manual de reparatie pentru L2 2002, 1.9dci, 74kw. Ma intereseaza in special partea de alimentare, pompa injectie, regulator(senzor) presiune. Mail:prometeu_2000@yahoo.com.
Multumesc anticipat. biggrin.gif
Bateasilviu
Salut prometeu_2000,am în limba română, doar că e de la motor de 88kw, 120cai. Interesează-te dacă e bun, și îți trimit pe mail.

5 Jul 2015, 19:35:
Salut pentru adrian_74, am găsit tot manualul de reparatie în limba română, îl aveam pe un hard extern de câțiva ani. Doar că nu mă pricep să îl comprim să îți trimit. Are peste 130 MB. Ma informez și îți trimit pe email. Mai ai nevoie????
adrian_74
@Bateasilviu- Salut, chiar citeam mai devreme ultimile postari din topic si ma gandeam daca e pe bune sau doar o metoda de a face rost de adrese de mail...
Chiar am nevoie, merci, am masina demontata de 2 luni si ma intereseaza mai multe aspecte... Cand ai timp, iti raman dator...!
Bateasilviu
Pentru adrian_7, am comprimat mmanualul în format ZIP, e bun așa că nu mă pricep? Are peste 100 MB, încerc chiar acum sătți-l trimit pe email
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.