Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Montaj alarma in Constanta?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
iliemarinflorin
salut. poate ma puteti ajuta...am pierdut o zi pe net da fara mari rezultate
doresc sa achizitionez o alarma din comert, dar nu am dat peste un service care sa mi-0 monteze fara sa pierd garantia la masina. stie cineva un asemenea service? evnetual un nr de telefon, o adresa ceva? multumesc si astept raspunsurile dvs
raqzvan
Fara sa pierzi garantia nu-ti monteaza decat Rent Car Litoral (dealerul Dacia pe Cta). Dar iti monteaza doar alarmele lor de 2lei, cu 150% adaos.

Decat sa dau 700-800lei pe o alarma fara pager, care in comert face 200lei, am ales sa-mi bag picioarele in ea de garantie si am luat cu 350lei un Maat 7500 (cu pager), iar montajul m-a mai costat 100lei (la Mermin, la Trocadero). Tot acolo mi-am montat si deschiderea de porbagaj si modulele pentru actionarea geamurilor electrice.

Si de atunci am mai fost prin servis cu probleme de garantie si nu m-a intrebat nimeni de alarma.
alinushy
o sa te intrebe daca o sa ai probleme la instalatia electrica
macris1977
Va salut, ca nou membru al acestui Forum.

Am cumparat alarma si inchidere centralizata marca Pilot din Metro, Constanta.

Importatorul agreeaza ptr. Constanta patru ateliere Service. Unul din ele a refuzat sa imi instaleze alarma pe Dacia 1310 (refuza ptr toate Daciile 13XX).

Pretul montaj ambele optiuni(alarma+inchidere): de la 240-290 ron.

Am ales firma A&G.

Mi-au recomandat schimbarea butonilor de usa cu butoni de Cielo(9 lei bucata!!!!, cand in magazin costa 3 ron). Cost final 260 plus 27 lei butonii.

Timp de lucru: 3 1/2 ore.

CE NU IMI PLACE: accesul nu e permis in Service, cand se monteaza alarma si inchiderea.

Nu mi-au pus decat un singur buton, restul erau cei ai Daciei(vina mea, nu am facut eu receptia lucrarii).

Gaurile date in usile spate sunt facute in graba, tabla efectiv rupta, taie firele, fetele de usa scoase cu forta, nu au mai pus la loc bine nici sinele, etc.

Observatie personala: lucrarea a fost facuta vizibil in graba, de un "pustiulica". Dar nu cred ca aici e locul sa ne "amintim" de calitatea meseriasilor.

Momentan sistemul functioneaza fara probleme, doar ca trebuie sa rezolv problema firelor la usile din spate(au inceput sa sa taie, iar aschiile sunt f mari si nu se pot pili).

Pret final: alarma, inchidere: 95
montaj: 290
"atentie" 30 (daca as fi vazut lucrarea, nu mai lasam nimic)

Interesant: Daca cumparam alarma, inchidere si montajul de la Mermin,(si nu ma bucuram ca e doar 95 ron la Metro) ieseam per global mai convenabil.

SorinCT
Stiu eu pe cineva care monteaza alarme pe la vreo 150 RON inclusiv cele integrate pe cheie. Lucreaza foarte bine. 0740345619 - Nucă.
TuningAutoRO
Hey, cei de la MERMIN stiu ca au un garaj cu montare autorizat RAR .
incerca: http://www.mermin.ro/auxpage_assembly/
95puf
Sau dealerul autorizat Viper pt Cta: NECO STAR SERVICE, undeva pe str. Margaritar, in zona unde se intersecteaza Lapusneanu cu Aurel Vlaicu. Urmeaza sa cumpar si instalez si eu la ei o alarma Viper CAN.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.