Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sibiu
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
lm
Ma intereseaza un loc de cazare cat mai ieftin, gen hostels, si locuri de vizitat.
Mersi, aniticipat.
RIon
La intrarea dinspre Sebes - ai un Lukoil pe stanga, apoi unul imediat pe dreapta - chiar vis-a-vis de cel din urma e un hotel cu 2 cladiri, de fapt pensiune, camere cu 70, 80, 100 ron, mic dejun inclus, restaurant langa, chiar ok, baie si tv in camera. reomand camera cu 100 ron

Vad ca esti din ms, probabil o iei prin medias...

in rest e mai scump in oras, iar la pensiu8nile din centru sunt personagii dubioase smile.gif

centrul orasului - refacut si musai muzeul satului daca ai vreme buna!!
adister
Pensiunea Ela - locatie excelenta, la 5 minute de mers de Piata Mare, pe o strada linistita, iar pretul este sub 100 lei pe noapte.
red_dog 4 ever
Spre Paltinis sunt o gramada de pensiuni
AMW
Tot centru e de vizitat...am fost de curand in sibiu...si e ceva de vis...noroc ca il fac capitala culturala a europei...ca altfel n-ar fi aratat el asa in veci.
Gorbaciov
Salut!
Vreau sa fac si eu o mini excursie Vineri-Duminica in Sibiu. Ce imi puteti spune? Am mai fost acum un an acolo, dar nu prea am avut timp si acum o saptamana, doar pentru o pauza de mancare, la intoarcerea din concediu, in centrul vechi.
Vreau sa stiu detalii legate de la mancare, cazare (chiar as aprecia niste linkuri, ma intereseaza in mod special pensiuni, cat mai bune ca si comfort) pana la shopping (am vazut NewYorker, Deichmann).

Merci.
UXE
Salut,

o recomandare ptr o noapte de cazare in zona Sibiului? Sa aiba neaprat loc de parcare si sa nu fie prea scumpa... este o noapte de tranzit...
gabize
Alba-Iulia se consideră suficient de "în zona Sibiului"? Dacă da, hotel Cetate. Central, decent (două și trei stele), curat și ieftin.
Markos
Încearcă aici, e ok.
gabize
Așa zice și cegebeu'.
Sudsemnatu
Eu stau de obicei la Ibis, gasesc la oferta cu 120-150 de ron per noapte. E in centru, loc de parcare, camerele sunt mai mult decat ok.
b76bgaarh
in ce directie e tranzitul?

http://www.turistinfo.ro/selimbar/cazare-s...n_inn-c853.html

eu am stat aici, e chiar peste drum de baumaxx.
UXE
Dinspre Cluj spre B
b76bgaarh
nu prea te avantajeaza locatia propusa de mine.
UXE
Un local cu mancare buna si ieftina in Sibiu?
Sudsemnatu
Ieftin si bun nu exista

Hermania are preturi ok si mancare buna
einstein1984
la gradina nu e nici ieftina nici buna....
UXE
Parca mai erau unele: La cuptor, Old Lisbon... astea cum sunt?
einstein1984
Old lisbon e foarte fain, nu stiu daca chiar ieftin. The gallery la fel.
Avani
De fiecare data cand ajung in Sibiu, mananc la Ileana, asa ca ti-l recomand.
E central, vis-a-vis de Continental, pe o straduta un pic mai in spate. E foarte usor de ajuns.
E cu specific traditional romanesc, inclusiv decorat ca atare. Amplasare ok, servire ok, portii mari, preturi medii.
Sudsemnatu
QUOTE(UXE @ 10 Jan 2018, 16:21)
Parca mai erau unele: La cuptor, Old Lisbon... astea cum sunt?
*



sunt ok amandoua, la lisbon daca iti plac fructele de mare e tocmai bine

la ileana e ok mancarea, average as spune dar ospatarii lasa de dorit. e asa un local cu aer imbatranit, ospatarii la fel cu mancare decenta
dizzy
Am stat la Continental si la Ramada ( f bune amandoua ) pe banii altora.
Pe banii mei, am stat in afara SIbiului, la Fantanita Haiducului.
Daca puteti, in zona va recomand Pastravaria Albota, desigur, daca suntati halitor de peste.
UXE
Conditia la cazare e sa accepte vouchere de vacanta. Aata e regula smile.gif.

De Ileana am citit si eu review-uri cum ca servirea mai lasa de dorit. Probabil daca esti strain te trateaza mai bine.

Am gasit pensiune Kristine, insa n-am vb cu ei inca... sunt conditii mai mediocre asa.
spy_oh_joy1389
Ieftin și bun: Ileana, la taifas (merg periodic pentru gulaș), crama sibiană
Hermania e mediu ca preț, mâncare cu specific săsesc, dar au și păstrăvi buni că-s deținuți de Albota. La cuptor și old Lisbon nu sunt tocmai ieftine. Bine, eu am fost la aniversari deci poate m-am aruncat eu mai mult, dar cataplana sau frigăruia de pește de la old Lisbon sunt foarte bune.
Nu recomand pizzele din piața mică de pe partea cu Einstein, excepție kulinarium.

Music pub au atmosferă bună, pizza și hamburgeri buni. La ei am fost cel mai des, mai ales pentru pizza rustica+quatro formaggi dimensiune family icon_mrgreen.gif

10 Jan 2018, 18:15:
QUOTE(UXE @ 10 Jan 2018, 17:31)

De  Ileana am citit si eu review-uri cum ca servirea mai lasa de dorit. Probabil daca esti strain te trateaza mai bine.



Eu merg mai mult pe premisa "no news is good news". De obicei cei nemulțumiți sunt mai vocali decât cei mulțumiți și merg sa incerc pe pielea mea un restaurant.
Sudsemnatu
sa ne zici si noua cazari care accepta vouchere de vacanta in zona
Ov
la Ileana am fost si eu in minivacanta asta si am fost foarte multumit de mancare. Locul arata bine si ospatarii mi s-au parut ok (de "garda" veche)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.