Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Miros urat in masina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
GExGE
M-am hotarat acum cateva zile sa spal tapiteria masinii, asa ca am fost la cea mai apropiata spalatorie: cea de langa Shorley + Pui de urs de langa Politehnica.

De spalat a spalat ok (tapiteria, nu si interiorul) insa nu au stors/aspirat apa deloc ramanand foarte multa apa chiar si in buzunare.

De cateva zile las geamurile deschise si cu greu s-au uscat scaunele si bancheta. Marea problema e ca inca mai mirose urat: de la umezeala + aer inchis ... !

Cum scap de acest miros ?
adi_ar
Greu !
Eu cred ca va tebui sa demontezi scaunele, sa ridici mocheta, sa scoti buretii si sa le usuci bine la aer, altfel vor mucegai dedesubt.

Chiar daca se aspira apa, este frectie la picior de lemn. Buretii au 7-8 cm, nu 2-3, cum are covorul.
Adrian00
Dar eu nu inteleg de ce ai spalt-o?Sint o gramada de feluri de spuma la tub,tip spray,de ce nu ai ales asa ceva?Eu singur imi curat tapiteria si nu mi-a trecut niciodata prin cap chiar sa o spal blush.gif
DRD
Scoate tot afara si lasa bine sa se aeriseasca....nu folosi spreiuri sau alte chestii care spun ca elimina mirosul...umezeala tot acolo ramane.
twilight
Ai reusit sa elimini mirosul?
UXE
smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.