Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: garanti bank
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Zona Financiara
B30KDT
vreau sa-mi fac un credit in Euro la ei si bineinteles e cu dobanda variabila si eram curios daca a avut cineva vreo experienta neplacuta cu ei,gen sa mareasca rata fara un motiv real si bine intemeiat

lasand la o parte dezavantajul ca nu au o retea de sucursale bine dezvoltata ,in momentul de fata ofera cel mai bun credit in euro de nevoi pers fara garantii

deci,a avut cineva legatura cu ei?
Gabi
Salut
Eu am un credit la ei si par o banca destul de serioasa. In principal nu au de ce sa mareasca rata fara motiv real. Nu ti se da un credit asa pe ochi frumosi ci semnezi un contract care banuiesc ca il citesti si daca esti de acord il semnezi.
Avand in vedere ca Garanti Bank a devenit de 1 an de zile banca de retail ( deschisa si catre persoane fizice nu numai catre persoane juridice mari - gen corporatie) are o retea destul de bine dezvoltata.
B30KDT
bineinteles ca se semneaza un contract insa ca inorice contract de credit banuiesc ca va fi acea clauza minunata scrisa cu litere mici mici "banca isi rezeva dreptul de a modifica dobanda" si nu prea mai ai ce sa faci
sadi
acea clauza scrisa cu litere mici nu ar mai trebui sa existe. fiecare contract de credit trebuie sa mentioneze in mod clar cum si in ce conditii se majoreaza dobanda.. ANPC a dat niste amenzi pe aceste probleme si inca e in control cam pe la toate bancile.
daca tie ti se pare ok oferta, go 4 it!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.