Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Are cineva iPhone ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
logan1.5dci
Dupa cum am aflat (mai demult) , Apple a facut public codul sursa al iPhone-ului tocmai pentru ca dezvoltatorii de programe sa dea navala .

Avind un astfel de telefon , in familie , postez o prima intrebare (dilema)

Deci , inainte de toate , avem telefonul conectat pe WiFi la internet , aproape permanent .

In seara asta cind ne-am uitat mai bine pe telefon , la rubrica INSTALLER a aparut cifra 2 , adica sunt disponibile doua update-uri :
Installer 3.11
Community Sources 3.84

Le-a instalat cineva ? Stie cineva ceva de ele ?
Si la FEATURED apar o multime de jocuri dar si ceva interesant Video Recorder
Stie cineva ceva ?
Mi-e frica sa instalez momentan .

Gasit acest site ce pare util :http://iphonefreakz.com/2008/05/19/installer-311-upgrade-released/
AMW
mare grija ce updatezi pentru ca il poti face din nou locked...si anumite softuri de genul asta il blocheaza definitiv, a fost si este o actiune a firmei apple impotriva acelor telefoane care au softul modificat.
logan1.5dci
Am instalat cele doua update-uri ce le pomeneam mai sus. Nu se intampla nimic rau.
Am mai instalat si Messenger , e gratis, merge super. Unele programe sunt pe lovele, 19$ Image Recorder, versiunea demo iti permite 30 filmari(accesari)
E plin de programele, nici nu stiu ce sa aleg, e super ca au facut public codul sursa.

Presimt ca in curind, multi de pe aici, vor avea iPhone 2, are si GPS si costa 199$, imbatabil pret.
O sa intrebati de soft pentru navigare, nu stiu(e prea nou telefonul), cred ca nu exista inca, da la ce raspandire va avea telefonul, il vor face urgent.
Visez...daca ar face o combinatie intre Google Maps si Gps i-a spart pe toti.
Dealtfel iPhone vine preechipat cu Google Maps.
eminescu0
nu te lasa pacalit de pretul ala, se vinde doar cu anumite tipuri de abonamente, pachete de date, etc.

cateva idei interesante aici :
iPhone 3G for $199 or even free - but what's the catch?
iPhone 3G does the math stateside
logan1.5dci
http://thcgirl77.wordpress.com/2008/06/10/...e-din-11-iulie/

Exact cum visam , iPhone2 are Google Maps+GPS.

http://www.orange.ro/iphone/

La pret mai studiez.
logan1.5dci
Intrebare pentru cine are iPhone 1:
Cum refuzi un telefon?
Adica te suna cineva si vrei sa dai "busy" cum faci? Se poate?





L.E. Am butonat si am aflat pana la urma singur, deci din butonul de trecere in standby, in timp ce suna, daca apesi o data, trece in "mute" daca apasi de doua ori refuza convorbirea si da ocupat. smile.gif
logan1.5dci
smile.gif
&NR=1



blink.gif Portofel


Daca au facut public codul sursa, acum gasesti vrute si nevrute, asta mi se pare fain .
http://www.pcworld.ro/?page=node&id=16163, erori mici la iPhone.
logan1.5dci
Topicul asta trebuia sa mearga mai bine, dar din pacate nu merge sad.gif ; de ce zic asta, ia c-am instalat doua porcarii si mi-am pierdut installer-ul.
logan1.5dci
Asta-i ultima mea postare pe acest topic, vad ca nu are nimeni iPhone pe aici.
Tin sa precizez, am instalat iTunes pe calculator si m-a impins 243.gif sa ii dau update, telefonului, la versiunea urmatoare iPhone1,1_2.2.1_5H11 si am ramas blocat. Nu mai recunostea sim-ul. blink.gif Am tras o sperietura, am studiat putin google.gif si am rezolvat tot.

Acum, am doua pagini de aplicatii, skype, am pus de toate si poze si .... laugh.gif
Imi vine sa strig: E TARE TELEFONUL ASTA! wub.gif (mentionez totusi, nu-i al meu, e al sotiei)

Ha ha, am bagat si poloboc din ala.
koldun
QUOTE(logan1.5dci @ 13 Apr 2009, 20:55)
...mentionez totusi, nu-i al meu, e al sotiei...
*


blink.gif Pai d'aia il butonezi tu asa! laugh.gif
Oricum nici nu credeam ca poate fi al tau: ala e de dame! happy.gif
logan1.5dci
Pai ma ciocanea fomeia ca vrea si ea ce vedea pe la altele. Mai cu frica, mai din curiozitate, i l-am rezolvat. Pfuu dar am tras o frica. Bine ca s-a terminat cu bine. smile.gif

Si uite cum am mai postat aici. Dar e ultima. biggrin.gif
logan1.5dci
Ultima isprava, 350 lei trafic internet mobil.
Al dracu, dupa ce l-am descuiat stie sa se conecteze singur la internet, prin rahatul ala de EDGE . Inainte nu stia. Am incercat sa blochez EDGE asta dar nu vrea. Cum nu gaseste AP-ul prin zona, hop se conecteaza la Orange(pe el e sim-ul).

Cum sa fac sa-i incui accesul EDGE cu vreo parola ceva, sa nu mai plece ca boul de unul singur ? Ce e in telefon nu merge, am incercat. Poate vreo aplicatie ceva....free.
C a t a l i n
Când ți s-a întâmplat asta?smile.gif
Eu ieri am pățit ceva similar... Dar nu cu iPhone, ci cu un Viewty... Pe drum, Ploiești - Constanța s-a conectat singur la internet de vreo 3 ori... N-a mai făcut niciodată așa ceva...
logan1.5dci
Nu mi s-a intamplat mie, sotiei mele.
Nu as putea spune ca s-a conectat chiar singur singur.
Deci de cand l-am descuiat daca navighezi sau daca apesi pe mail imediat se duce, nici nu apuci sa-ti dai seama. Fara nici o configurare fara nimic. (inainte de descuiere nu stia sa se duca) Deci mentionez am iPhone 1, sotia a vorbit cu alte cunostinte care au iPhone 2 si asta pleaca singur. Cred ca e mai repede o treaba de-a banditilor de la Orange care nu au securizat in nici un fel, trebuia macar sa ceara o parola, un accept ceva.

Am studiat putin, in loc sa se conecteze la AP (in unele zone e semnalul mai slab) intra, singur, pe EDGE (comuta retelele fara sa zica nimic [bine ceva arata dar cine sa se uite, punctul ala de antena .))) se transforma in E ] ).
C a t a l i n
La abonamentele speciale pentru iPhone nu ar fi pagubă... Au destul trafic inclus.
logan1.5dci
Ai dreptate, noi folosim acces point. Dar vad ca boii astia folosesc tot felul de metode sa iti faci abonament. Si la abonament, se misca si naspa, ca are o angajata si mai intru uneori de pe al ei.
sTeLY[y]YaN
eo am iphone 3G...(nu 3GS) si am tot felu de aplicatii....si merge suuuper telefonu(daca il poti numi asa)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.