Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Roman - Negresti - Vaslui
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
Christiansen
wacko.gif Aveti mare grija din Roman pana in Negresti ... Drumul e varza ... Crater langa groapa. Daca vine vreo masina "din fata" si pe sensul de mers ai trei "Vezuvii" de cate 30 cm ... ce mama naibii poti sa faci???
In plus ... aproape de Negresti, in nu stiu ce sat uitat de lume, era un rrom intins pe mijlocul drumului. Pe margine se uitau cativa tembeli.

Doamne, ce tara! 124.gif
lord_wader
Dar acum dupa 4 ani cum e? sad.gif
ionutz_87
ultima data am trecut acum 8 ani si tot asa era
Manuel
Negresti-Vaslui e foarte bun, mai departe n-am mai fost demult, nu mai stiu.
nokia_6260
Acum un an am trecut cu masina noua pe acolo,aveam vreo 800 km si am zis ca nu poate fi adevarat!!!La un moment dat intr-un sat imi trece din dreapta spre stanga un cal speriat cred ca fugea galop 50-60 kmh,aparut din nimic,o ulita sau campul dintre case...in negresti sa mi se arunce pe capota una de vreo 16-18 ani pe trecerea de pietoni.Credeam ca sta si astept sa trec aveam 30 kmh si noroc ca am franat...cred ca cu astea se ocupa foanfa aia ca sincer nu stiu din ce traiesc aia pe acolo.Feriti-va de zona aia!
lord_wader
Am uitat sa mai scriu aici dar o fac acum.

Sincer parerea mea e ca un om normal la cap care vrea sa calatoreasca doar, nu are ce sa caute pe acest drum desi el ar fi destul de frumos de parcurs. Cine are traseu regulat, asta e...nu are ce face desi in mod normal si cetatenii din zona platesc taxe si rovignete. Situatia este exact cum o descriu colegii mai sus, drumul e varza. Si nu ar fi asa de rau poate daca ar fi peticit macar dar eu anul trecut am vazut ca peticeala s-a oprit fix la intrarea in jud NT. Iar gropile cele mai mari tot aici sunt, in NT adica dupa satul Bacesti. Desigur eu vorbesc de bucata Negresti-Roman. In rest are si portiuni bunisoare dar asfaltul e mancat si peticit maxim, unde e peticit. Daca vii noaptea pe acolo e belea, mai bine nu pleci la drum. Nu e asa de circulat deci mai poti ocoli cate un crater de 30cm ADANCIME!

Sfatul meu: evitati zona! nu aveti ce cauta pe aici, cred ca in 4-5ani se poate sterge de pe harta drumurilor nationale mad.gif Plus o multime de tigani, care nu au nici o treaba cu nici o regula etica sau de circulatie, mie mi-a intors unul in fata masina, am ramas masca, noroc ca mergeam incet.
lord_wader
pe Street view observ ca soseaua pare chiar circulabila, este f posibil ca eu nu am prins peticeala anul trecut cand am fost , probabil ca au peticit prin vara, cam asa. Nu stiu dupa iarna cum arata probabil ca e groaznic, dar o vor petici sigur.
lord_wader
Exact ce spuneam, daca aveti ghinionul sa treceti pe aici inainte de plombare e groaznic. De plombat in plombeaza, dar mai spre vara asa.

http://www.vrn.ro/cel-mai-prost-drum-din-romania-foto
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.