Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Spune NU lui Miki Alexandrescu
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2, 3
einstein1984
Eu unul m-am saturat sa-i ascult elucubratiile, si nici Victor Bonifaciu nu e mai breaz. daca si tu te-ai saturat, semneaza aici:
Petitie Anti Miki Alexandrescu
Daca e de cafenea, rog sa mutati! Dar de ^#&#$%^* asta depinde siplacerea cu care ne uitam la o cursa de F1, si-mi plac cum suna motoarele (adica nu vreau sa opresc sonorul). E televiziunea nationala? Sunt abonat? Ar trebui sa am ceva de spus in privinta asta?
vis-a-vis
Cum am spus si pe motociclism, drepturile de televizare ale F1, vin la pachet cu tot cu comentator. Aminteste-ti ca a fost si la pro-tv.
Petitia asta e ca si ora-pamantului, frectie la picior de lemn.
Succesuri!
gotty
n o luati personal,dar mai sunt si posturi straine care transmit curse de formula 1....nu sunteti obligat sa l ascultati pe miki mincinosu'....

eu zic ca o petitie e demna de o cauza mai nobila....

oricum bafta in acesta incercare!
vis-a-vis
Voila! radmasa.gif

user posted image
Alexu7
Miki Mitomanu? He`s Back ?!

o faza tin minte de la nenea ala: inainte de inceperea unei curse acum cativa ani zicea " Chiar trebuie sa spun, ca inainte de calificari am fost la o cafea cu pilotii si toti erau de acord ca bla ..bla ..bla. De asemeanea un pilot ( ia zis pe nume numai retin exact ) mi-a spus la ureche ca, el o sa castige cursa !


laugh.gif radmasa.gif
J o h n n y

Sper sa scapam de individul asta, nici eu nu-l suport
ssilviu
Sperante desarte ...
MihaiD
Petitii de astea au fost o mie si nu sa intamplat nimic, cred ca singurul mod de a scapa de Miki este gun3.gif
Bliss
Da, la pastele cailor. sad.gif
UXE
cui nu-i convine sa dea sonoru incet smile.gif

nu il admir dar nici nu il detest.....

oricum stie cele mai multe in materie de F1 decat toti ceilalti... ca abereaza deseori asta e partea a doua....si base o mai comite tongue.gif

impotriva lui de ce nu se face o petitie? ...

sau hai sa facem cate o petitie de ce om nu ne place ca apare la TV...
IRONICK
Pai atunci de ce naiba mai platim abonamentul?
Solon
Semnez, nu-i mai rabd pe astia doi!
einstein1984
Nu am inceput-o eu pe asta, am gasit-o pe un alt forum.
Imi pare rau ca nu conduceam eu papucul cand l-am vazut traversand aleea.... acum comenta altcineva.
Solon
QUOTE(IRONICK @ 3 Apr 2008, 12:50)
Pai atunci de ce naiba mai platim abonamentul?
*


Nici asta n-ar fi o problema!
TVR-ul se prinde si cu ligheanul de rufe si tot il asculti pe animal! mad.gif

@uxe: Sa nu dai cu pietre, dar la capitolul ca stie cele mai multe, e discutabil.
A da, stie sa manance rahat si sa zica ca e trufanda.
Dar poate o sa inteleaga si el ca nu tot ce se strica la masini e HIDRAULICA si CUTIA.
einstein1984
La naiba, poate facem o petitie sa renunte TVR la transmiterea F1, poatre o ia alt post.
GIC
Bine ca mai transmit si ungurii......si astia chiar pun suflet si mai si stiu ce se intimpla acolo....In plus cursele care au fost in direct foarte de dimineata au fost transmise si dupa amiaza.
sorin_f39
Eu, pe langa faptul ca i-am spus NU lui Miki, l-am mai trimis si pe meleagurile materne de foarte multe ori. Da' tot nu s-a schimbat nimic.
CataT
QUOTE(einstein1984 @ 3 Apr 2008, 16:25)
La naiba, poate facem o petitie sa renunte TVR la transmiterea F1, poatre o ia alt post.
*




Si daca renunta TVR-ul la Miki si la transmisie la pachet si nu o mai ia nici-o televiziune sa vezi ce ne zgariem pe ochi, ne uitam cu jind la alte posturi straine care televizeaza marele circ.
ssilviu
QUOTE(UXE @ 3 Apr 2008, 13:48)
oricum stie cele mai multe in materie de F1 decat toti ceilalti...  ca abereaza deseori  asta e partea a doua....si base  o mai comite tongue.gif   


Care ceilalti? Ca toti cei care au postat in topicul asta se pricep mai bine ca el ...
MihaiD
QUOTE(UXE @ 3 Apr 2008, 04:48)
oricum stie cele mai multe in materie de F1 decat toti ceilalti...  ca abereaza deseori  asta e partea a doua....


Miki e varza ca comentator, e varza ca jurnalist, e varza la tehnica ... vrei sa zici ca e mai bun decat George Grigorescu, care a comentat cateva curse acum cativa ani?
Motivul pentru care Miki mai comenteaza F1 este ca ...
user posted image

Daca vrei sa faci o comparatie, uita-te cum comenteaza Martin Brundle pe ITV.
einstein1984
Adrian cheltuitoru ar fi decent, l-am mai auzit comentand Dakarul la Eurosport.
Solon
Brundle a fost pilot, adevarat mediocru, dar ala chiar stie cu ce se mananca o masina de F1!
Cat despre Miki, sa-mi fie cu iertare ca nu am ceva cu oamenii care au diverse dizabilitati, dar la cat bate campii ca a participat la nu stiu ce cursa, mi se pare greu de crezut!
Are mari probleme de vedere si nu cred ca au aparuat dupa ce si-a luat licenta de pilot!
LuluMOB
Ce vă luați mă de domnu miki?
El știe.
Dimineața se întâlnește cu șumi și-și mai schimbă experiențe de pe circuite.
Dă o tură apoi cu mașina de teste, i-o pune jean todt la dispoziție.
La prânz stă cu berger, mai vine și lauda să ia și el o ciorbă cu ei.
Pe dupamiază așa mai vorbește cu mecanicii care-i fac mașina lui alonso și le mai spune cum se strâng șuruburile bine.
Seara iese cu gagica lui raikonen sau cu gagica cui se nimerește.
Normal că cunoaște tot.
xcss
Mie mi-ar placea o pereche de comentatori ca si cei de la MotoGP de pe Eurosport... Au si ei derapajele lor, dar sunt la ani lumina de astia doi....
Solon
La ultima transmisie MotoGp nu au mai fost Vlad Haralambie si cu celalalt Vlad Imiscapaacumnumele. Si parca nu a fost asa spectaculos!
Sau sa vina comentatorii de la ciclism de pe Eurosport!Aia doi sunt super!
LuluMOB
Ai de capu meu! Naum și cu Banciu!
Nuuunununu
MUTE!!!!
Tomcat
Vreau sa va spun un lucru trist: nu vom scapa de cei Miki si Viki (Lolek & Bolek).
Nu stiu daca este adevarata treaba cu pachetul de F1 cu comentatori cu tot, dar Miki asta chiar nu are pic de bun simt, sa citeasca si el pe forumuri sa vada ce crede lumea despre el.
Un om cu bun simt si jena nu ar mai pune mina pe microfon sa comenteze in toata viata lui.
La MIKI nu tine!
Cred ca ar fi in stare sa faca si greva foamei numai sa se auda spunindu-si numele la inceputul si sfirsitul curselor.
E GREU!!!
tribunul
Nu mai trebuie sa faceti nicio petitie, TVR-ul are oameni "capabili" care pot sa scape de transmiterea formulei 1, la fel cum a scapat si de fotbal.
Bliss
QUOTE(einstein1984 @ 3 Apr 2008, 19:24)
Adrian cheltuitoru ar fi decent, l-am mai auzit comentand Dakarul la Eurosport.

Cheltuitoru a comentat F1 cand transmitea ProTV. Cu toate ca era tot Miki "pe teren", el comenta mult mai bine din studio.
aphophis
auzisem un zvon mai demult, ca miki este tinut in continuare in brate ca isi plateste singur deplasarile & shit
2dor
Sa il puna pe Gigi comentator la F1. radmasa.gif
ssilviu
QUOTE(Solon @ 3 Apr 2008, 22:05)
Sau sa vina comentatorii de la ciclism de pe Eurosport!Aia doi sunt super!
*



Subscriu. Mie imi plac. Bat campii precum Miki dar pe mine ma amuza intr-un mod placut.

QUOTE(aphophis @ 4 Apr 2008, 09:55)
auzisem un zvon mai demult, ca miki este tinut in continuare in brate ca isi plateste singur deplasarile & shit
*



Plateste o laie. Benzina pana la vreo carciuma obosita din ferentari. Ai vazut tu vreun avantaj in transmisie al unei asa zise deplasari?
Solon
Dar pe alaea din Malaezia sau alte continente de ce nu la plateste?
Si comenteaza din fotoliu?
A l e x
In primul rand, petitiile astea in 99% din cazuri nu ajuta la nimic... Si ma refer aici in tarile civilizate, ce sa mai zici de Romania ?

In al doilea rand, la noi cam toti comentatorii sunt varza... Pana si pe Eurosport, imi aduc aminte cum s-au luat doi la cearta la un meci de snooker, ca "jucasera" si ei snooker cu ceva seri inainte, si se certau care a fost mai bun, sau ceva de genul, cand meciul se desfasura in direct si era un meci relativ important...

Si la fotbal ce sa mai zic ? Nu retin acum exemple concrete dar imi venea de multe ori sa ma uit la meciuri pe mute.

Asa tara, asa servicii. E clar... Oricum Miki e fenomenal, nu urmaresc F1 prea mult si nu mai stiu daca le mai baga ca inainte, dar n-am sa uit niciodata faza cu "Mi-a facut Schumacher cu ochiul inainte de cursa, in semn de ironie ca stia ca va castiga" biggrin.gif
Solon
Astazi se auzea de departe Miki. Oare era in Bahrein sau era in toaleta din TVR?
Oricum, iar a zis ca iesit la o ciorba cu Bernie.
Executron
Mie-mi place de Miki sincer sa fiu laugh.gif.

Desi in ultima vreme nu mai ma uit la Formula 1 la un moment dat eram fan inrait si nu ratam nici o cursa (mai ales cand Schumacher facea jocurile) si sincer sa fiu il simpatizez pe Miki, parca e o pata de culoare in randul comentatorilor.

Imi place stilul lui "aiuresc" si anarhic in care prezinta informatiile ca si desele referiri la mesele pe care le ia cu diferitii piloti, manageri etc. smile.gif
Tomcat
Cred ca Miki are momente in care intra in "delirium tremens". Azi la calificari ne-a dat citate din M.S. catre Massa gen :"prietene Felippe este cazul sa te aduni si sa faci bine"
De unde d...u stie asta ,cind Bonifaciu zicea ca este la Londra?
Ce farseur Miki asta! Chiar nu are si el un prieten care sa il traga de mineca cind scoate eculubratii de genul asta??
Sau faza ca Force India a facut schimbari in sediul din Anglia: "am trecut pe la 100 de metri de gardul sediului si se vedea ca au adus tehnica noua".
Nu mai este nimic de comentat! De miine butonul pe MUTE!!
Manuel
A zis ca sediul e la 100 m de circuit, nu ca a trecut pe la 100 m de el. smile.gif
In fine... cel mai deranjant e ca vorbesc peste team radio; in rest m-am obisnuit cu ei.
Tomcat
Cred ca nu ma insel totusi. Vorbea la gramada cu celalalt berbecut. Oricum - jalnic!
Solon
Orcicum, din ce vad ca se scrie pe aici, maine o sa fim toti cu urechile pe Miki!
Sa vedeti ce o sa-l disecam! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
ncristi
De obicei ma abtin sa-i critic pe cei doi dar duminica a fost un dezastru. GROAZNIC comentariu...total pe dinafara !!
CataT
Una vedem noi la TV, alta comenteaza ei...., sunt mai mereu pe langa ce se intampla pe circuit... 166.gif
dan75
QUOTE(Solon @ 5 Apr 2008, 16:17)
Astazi se auzea de departe Miki. Oare era in Bahrein sau era in toaleta din TVR?
Oricum, iar a zis ca iesit la o ciorba cu Bernie.
*


Cred ca era p-acolo, la prostit pe celalalt sa se planga, in timpul cursei de la Sepang, ca altfel se comenteaza de la fata locului, si la Bahrein a obtinut o deplasare.Mai bine statea acasa ca avea timp, la reluari, sa-si dea seama cine depaseste pe cine.Se plang tot timpul de grafica televiziuni ca nu le da mura-n gura dar de live timing nu au auzit unde se transmit timpi cursei in direct si alte comentarii numai bune pentru copy&paste.Ar trebui aceasta petitie si lui Bernie sa-i fie trimisa poate pierde acreditarea si accesul la atatea ciorbite si cafelute 251.gif .
Solon
Sincer, am ramas surprins sa-l aud prin telefon, mai ales ca a schimbat continentul!
xcss
Pai stati asa... La inceputul cursei Bonifaciu zice ca Miki e "in studioul de la Paris"...
LuluMOB
Da, a transmis de la Paris; poate era la o cafea cu Șumi.
Solon
Mi-ar placea sa am ocazia sa-l intreb pe Schumacher de Miki.
Si sa-mi zica : Miki who? laugh.gif
sorin_f39
Pe Schumi?
Cred ca 90% dintre piloti, daca nu chiar un procent mai mare, habar nu au cine e Miki.
ssilviu
Eu zic 100%. Crezi ca ei isi mai amintesc de fiecare jurnalist in parte cu care au avut de a face? Iar daca isi amintesc de el, cu siguranta nu va fi de bine.
TMihai
Mie imi pare rau ca nu l-a chemat Max la orgia aia. Scapam si de Miki odata cu el...sau nu? unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.