Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Caseta de directie - in garantie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
cameleon_boy
Va salut,luni m-am gandit sa scot symbolul din garaj si sa plec cu el la servici,eu merg cu muzica f tare,asa ma pot trezi de dimineata,seara cand am iesit am dat geamul jos si am miscat din volan ,cand dau dreapta la a 2 tura,fluiera masina de la motor plus ca da rateuri ca si cum s-ar lovi de ceva.In fine ma duc marti cu ea la Autocobalcescu,le explic situatia,nu este nici o problema veniti cu ea sa vedem ce are,fara programare,am zis ce baieti buni,o duc ,o parcheaza ei prost la intrate unde putea sa mi-o loveasca oricine,ma cert putin cu tipul ce a aduso,o parcheaza chiar in atelier,sunt multumit le atrag atentia ca nu e zgariata lovita ce am prin ea si plec.Ieri nimic nu m-a sunat nimeni ,tot imi spuneau ca e pe rampa,azi ma suna tipul de la receptie si imi spune ca trebuie schimbata caseta de directie,cand am auzit sa cad pe jos ,nu imi vine sa cred la 4200 de km sa schimb caseta de directie.Asteapta raspuns de la RRo daca mi-o schimba sau nu.Ar fi culmea sa nu mi-o schimbe,acum intreb e o problema frecventa cazutul casetei de directie?Mi se pare tare aiurea am schimbat bielete macarale de geamuri dintre care una haraie la fel ,spunandu-mi azi la tel ca nu e necesara schimbarea ei,sa vb cu cel de la garantii,maine dau oricum o fuga pana acolo.Daca refuza schimbarea casetei ce sa fac?PE bune masina asta a devenit un stress pt mine.
Ps:Cum se schimba o caseta de directie?Trebuie data bara jos,capota?Cum sunt ei de meseriasi sper sa nu o iau zgariata sau altceva ,cred ca ar fi inca o lovitura sub centura doamne fereste.Offf cand iese din garantie ma gandesc sa o marit,poate nu e o legatura prielnica intre mine si ea,poate o avea altcineva noroc cu ea.Multumesc!
cameleon_boy
Acum ca update ,dupa vreo 40 de telefoane la tipul de la receptie,a cedat pana la urma psihic si mi-a raspuns la telefon ,cu tipii de la Renault se face treaba doar cu biciul,au primit acceptul de la Renault si imi vor schimba caseta .Sper sa nu gasesc vreo zgarietura pe masina cand o voi ridica.Pacat ca imaginea Renault pe langa lipsa de fiabilitate la toate modele,serviceurile sunt si ele sub orice standart occidental.Afara arata frumos sigle mari vopsit,inauntru sunt plini de masini una peste alta,ei stau la vb la o cafea mai rad,o mare vrajeala.La Autoklass dealer Mercedes nu se intampla asa ceva,or avea mecanici germani sau or fi pus biciul pe ei?
Pacat ,numai bine!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.