Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Soft facturare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Fuzz
Am si eu nevoie de un soft de facturare. La inceput o sa am nevoie doar sa imi calculeze TVA-ul si sa scoata factura efectiv, cam orice soft poate face asta.

Pe viitor insa o sa am nevoie sa tin stocul cu el, daca se poate, sau sa il preia dintr-un tabel de Excel. Ceva recomandari ? Ms.
fanu_WZI
batrane fuzz eu folosesc softul celor de la infokam (www.infokam.ro) varianta gratuita. are posibilitatea printarii rapoartelor de facturare periodice, avize de insotire a marfii, fisele clientilor etc.
daca simti ca nu te satisface versiunea gratuita o poti lua pe cea platita (nu consta mult, decent).

daca nici asta nu te satisface si nici un program de pe piata nu se potriveste dorintelor tale (la un pret rezonabil) atunci da-mi un mail si dezvoltam impreuna un program de facturare exact asa cum vrei tu smile.gif
SerbanS
Eu folosesc facturis - stie si stocuri in afara de elementele de baza (cea mai scumpa varianta costa 250 ron cu tva ) sper sa nu se considera reclama
Fuzz
@fanu_WZI - o sa iau in considerare si optiunea asta.

Am mai auzit si de winCont, sa vad acum ce se potriveste mai bine. Va multumesc de raspunsuri si mai astept reply-uri in continuare, cine stie ce mai apare tongue.gif
SerbanS
Da un search pe gogu smile.gif majoritatea programelor de facturare te lasa sa le folosesti o perioada de timp, te poti juca cu ele ca sa vezi ce stiu sa faca. Pe scurt testezi si alegi solutia care te avantajeaza.
Fuzz
Am cautat, dar am zis mai intai sa si intreb persoane care il folosesc, ei ce pareri au, ca de aia e forum tongue.gif
fanu_WZI
fuzz acum ai inceput sa dai drumu la treaba? am o propunere pentru tine.
Fuzz
Vb pe PM smile.gif
Flamingo
Indaco ECON, de la INDACO SYSTEMS. Ti se ofera si asistenta pe o perioada de 3 luni... daca vrei. Este simplu de utilizat si nici nu costa mult. wink.gif
Poti sa revii asupra facturii, poti s-o modifici, poti sa o personalizezi, sa-i dai sa inceapa cu ce numar vrei si cu ce serie vrei... Stie si de avize de insotire a marfii (daca folosesti asa ceva)...
Fuzz
Am gasit unul pana la urma, sa vedem acum cum o sa se comporte.
bambu
foarte util cel de pe infokam.ro si usor de folosit
Bliss
Eu folosesc IceFact.
Coco31
Si cu Ciel Simplu facturezi fara probleme.
dantes
Uau...dezgroparea unui topic vechi de 8 ani ph34r.gif
Beton
vallixx
Eu folosesc de cativa ani Smart Bill.
Foarte ok.Destept, rapid, easy to use, ieftin to buy.

Daca tot veni vorba si s-a dezgropat topicul.....zic sa dau si niste informatii , poate ajuta.
Alexandar
Idem si eu. Tot Smart Bill. E simplu, e si pe cloud, daca iti prinzi urechile si faci tampenii, ai suport care te ajuta in cel mai scurt timp.
b76bgaarh
da direct in exell ciare?
vallixx
N-are nimic, merge si in excel, da' e oleaca mai simplu si mai rapid intr-un program dedicat.
Ai baza de date cu clientii, cu ce le-ai lucrst, ce preturi ai dat, emite automat chtanta sau trimite comanda la casa de marcat......ai facturare recurenta....si inca cateva detalii destepte.
aLecsunder
Eu folosesc SmartBill Cloud fiindca mai scot facturi ori incasez pe teren. Ma costa vreo 500 de lei pe an, daca nu ma insel.

Doua nemultumiri am eu. Prima este ca nu pot sa fac receptii pe aplicatia de Android iar a doua ca nu pot receptiile intr-un singur fisier, ci individual.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.