Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sfaturi cumparare Renault Bicorp 1.2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
argus.moss
Salut. Un amic de al meu isi vinde masina si ma bate gindul sa o cumpar. E un Renault Bicorp 1.2, 16V, benzina, din 2003 cu 74000 km. Masina e luata de noua si nu a fost implicata in incidente notabile. Distributia a fost schimbata la 60000 km. Consumabilele la fel, au fost schimbate la timp. Are AC si ABS. Cere pe ea 5500 eur. E ok pretul? La ce sa fiu atent cind o cumpar? Omul e de incredere ... il cunosc de mult.
Multumesc anticipat
ionutmar
mie imi pare OK si pretu (daca negociezi e si mai bine) si daca cunosti si proprietaru. Omu poate sa iti zica ce stie despre ea, insa poti sa o duci si in service la un control mecanisc si electric.
gabygiovanny
la 5000 este diesel la 80000 km eu zic ca merita mai mult
argus.moss
A zis ca o lasa la 5200 Eur. La banii astia capat si cauciucurile de iarna.
rty745
Eu zic ca e OK. Faptul ca-l cunosti si ai incredere ca masina are km reali, a fost intretinuta bine, si nu a avut accidente inseamna mult. Chiar daca in targ ai gasi una cu 2-3 sute mai ieftin(ceea ce nu sunt sigur) acolo nu stii ce cumperi.
Casual
merita banu! eu am din 2006 si m-ar interesa cat as putea sa iau pe ea.pachetul dinamique si 38000 km.se pricepe cineva la un pret estimativ?

jri22
eu am aceeasi masina si sunt fff multumit de ea...s-o stapinesti sanatos...
PS:pretul este absolut ok
cipriann
La banu asta este o alegere foarte buna.Reviziile o sa coste dar asta este ai Renault !!!!Succes
Hypo RS
mi se pare ok pretul- daca masina e ok tehnico-legal (sa zicem asa) go for it!
50IMU
frate, pentru 5200 de euro si mai ales ca-l cunosti pe proprietar n-ar mai trebui sa eziti. iti place masina, ia-o.

si reviziile nu sunt ca babau':) ti le poti permite daca iti permiti sa dai banii pe masina
vallixx
La banii astia daca ai lua-o din targ as zice pas. Dar daca cunosti masina si proprietarul si eu zic ca e OK. La ce sa fii atent....singura problema notabila, daca zici ca e cu reviziile la zi, ar fi articulatile..( capete de bara, bucse, pivoti ) acum depinde si de cum a mers primul proprietar. Poti sa mergi fara reparatii peste 100 de mii, daca ar fi fost masina de firma ( cum stiu eu unele, sunt cazute rau la 20-30 de mii.) Evident nu e cazul la tine. Deci GO GO GO .
argus.moss
Mersi de sfaturi. Practic deja am luat masina dar mai urmeaza sa facem actele. Sint foarte incintat de ea. Stie cineva care sint pasii de urmat si ce acte trebuie de facut in cazul cumpararii unei masini SH gata inmatriculata in RO?
Hypo RS
gasesti pe forum, fie cu search..ceea ce mie nu prea mi-a iesit fie la capitolul legislatie.
jri22
dupa ce ai facut contractul de v-c te sfatuiesc sa te duci in RAR ptr autentificare...nu radia masina pina nu ai autentificarea...apoi, fostl proprietar se duce la administratia financiara, scoate masina de pe ROL-ul iar tu te duci la administratia ta financiara ptr luarea in evid a auto...ulterior te duci la politie ptr inmatricularea masinii pe numele tau...bafta, si ai grija la circa de acte pe care tre' sa o ai la tine...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.