Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pierde motorina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
ciocip81
Azi dupa 2 ore de stationare observ pete de motorina pe asfalt, ridic bancheta spate si observ motorina pe la sonda de nivel a rezervorului...sa fie vreo garnitura problema??
gabygiovanny
incearca sa nu faci plinul si vezi daca curge...eu am avut la duba de servici rezervorul crapat chiar sus... daca nu faceam chiar plinul nu curgea
ciocip81
Am doar 20 litrii , si presupun ca sa prelins cand am urcat la deal...
Daca e rezervorul...presupun ca nu se repara ci trebuie altul...
O idee de pret stie cineva?
adi_ar
Ei, nu se repara !
Trebuie vazut exact ce si cum, identificata cauza scurgerii !
ciocip81
dupa ce m-a enevrat spusele unui `mester` de la service , reprezentanta auto, :...desi e periculos abia pe sapt viitoare te programam....
am incercat sa misc de sonda de sub bancheta si observ ca se misca ....dau capacul jos si observ garnitura `pusa` total aiurea...o fixez si incerc sa pun capacul inapoi....nici vorba sa vreie datorita altui `mester` care cand a umblat ultima oara acolo a strans capacul...aiurea si a stricat filetul...si de asta nu prindea decat intr-o parte garnitura....
Acum o intrebare...se poate remedia in vre-un fel filetul respectiv? sau o garnitura modificata ca sa faca prinderea mai buna ...trebuie facut...
SorinV
problema ta e cam nasoala dar..

capacul ala are darul sa intre foarte greu pe filet chiar si cand toate piesele sunt noi. imi vine greu sa cred ca ti s-a stricat iremediabil filetul.
te duci si iti cumperi o garnitura noua o asezi corect si cu foarte multa rabdare te apuci sa centrezi filetul. o sa iti ia ceva timp dar dupa ce a prins sunt sigur ca va tine bine.

pune niste poze in amanunt ca sa ma uit si eu pt ca am mai vazut astfel de defecte si s-au rezolvat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.