Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Laguna 2.0dci in Romania

ghetau dan
post 27 Jan 2007, 16:56
Post #61


D.O.C.T.O.R. cu 50%warn si ban


Group: Banned
Posts: 1.269
Joined: 9 March 06




Cum ai spus? Sa te duci la dealer reno si sa-ti spuna sa iei masina de alta marca? Chiar ca-s impuscati in cap!!!
Oricum, Laguna 2.0dci daca se va cumpara,va fi o alegere buna...sa speram (pentru cumparatori) ca nu vor avea probleme din categoria "bolile copilariei"...
In plus,ca mesterii din service chiar vor sti ce sa faca...


--------------------
Subaru Legacy 3.0R 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 27 Jan 2007, 18:18
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Exact asa. Eu cand m-am dus la dealer sa cumpar Laguna, o pipita pe acolo care stia despre masini cat am uitat eu, s-a apucat sa imi povesteasca ce misto e 407-le si Passatu. De parca pe mine ma interesau alea, eu voiam 2.0T sau 2.0dci. Laguna, evident (da stii tu bine, ca doara pe tine te-am batut la cap in perioada aia wink.gif ).


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Frank SF
post 27 Jan 2007, 19:37
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 324
Joined: 9 August 04
From: Bucharest




cred ca la renault focus-ul principal de vinzari este pe Megane, si targeturile pe Laguna sunt destul de mici (cred ca au renuntat sa o promoveze) si atunci oamenii de la vinzari cind vad pe cineva care vrea Laguna pentru ei asta echivaleaza cu oportunitatea de a il convinge sa ia Megane... asa ma luasera si pe mine astia de la dealer-ul meu favorit, ca nu vreau Megane ca e mai nou, restilizat, ca Laguna e la final de cariera, ca Laguna e mai scumpa insa Megane sedan e absolut comparabil etc etc. Dupa aia cind am luat Laguna au recunoscut insa ca e o clasa peste Megane... Le-am zis ca vreau neaparat masina cu ESP (care nu e disponibil pe Megane facelift) si cu 2.0 T (care de asemenea nu este disponibil pe Megane in Ro)


--------------------
BMW 325xi Logan 1.6 1.6 Berlina 1310
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BogdanX
post 27 Jan 2007, 20:03
Post #64


Membru


Group: Members
Posts: 156
Joined: 14 September 06
From: Deva




Cred ca totusi sunt cazuri izolate. Un agent de vanzari are o anumita norma de indeplinit, lunar. Si orice masina vanduta inseamna mai multi bani pt el. Este foarte posibil ca fetei sa-i fi placut passatul, care e la moda fiind din grupul VAG, iar 407 are o forma placuta.
Ma uitam pe siteul pejo si am vazut ca unu de pe forum de aici a facut o comparatie intre laguna si 407. Va dati seama ca toti posesorii de 407 au sarit sa-i zica ca masina lor are multe clase peste. Asa cum acei oameni sunt fara discutie mult prea subiectivi, asa probabil ca era si fata de la dealer. Mai mult ca sigur n-a avut ea nici passat si nici 407.
Eu niciodata n-am stat sa ascult abureala unui delaer. Oricum stiu mai mult decat stie el si despre masina pe care o vinde cat si despre concurenta.
Dar de obicei un agent "da in concurenta", nu o lauda smile.gif

This post has been edited by BogdanX: 27 Jan 2007, 20:04


--------------------
Renault Laguna II.2 2.0T 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
r&d
post 29 Jan 2007, 09:22
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 591
Joined: 2 June 04




[Frank SF]
"Spui ca:
"Totusi, benzina turbo ramane lider ca si cost/comfort/performante.". Sunt de acord, insa atunci se pune intrebarea de ce nu ofera producatorii mai multe modele benzina turbo ?!"

Prin 90-98, in oferta erau unul sau maxim doua motoare diesel. Apoi diesel-ul a evoluat si a luat fata benzinarelor aspirate si acuma avem in multe cazuri mai multe motoare diesel decat benzina. De cativa ani incoace (3-4) se revine la motoare pe benzina de cilindree mica-medie cu turbo. Renault are 1.2 turbo (consum de 1.2,putere de1.4 si cuplu de 1.6 cum isi fac ei reclama), are 2.0T in 3-4 variante si sigur o sa mai urmeze. Si restul marilor producatori au in oferta sau in dezvoltare benzinare supraalimentate.
Dieselul are avantajale lui acuma dar marea problema a motoarelor diesel o sa vina de la normele stricte de poluare. Deja cu EGR, cu FAP, cu injectoare f. sensibile motoarele diesel se complica. Benzina turbo ramane cam aceiasi, mult mai simpla.

This post has been edited by r&d: 29 Jan 2007, 09:23


--------------------
Volvo S40 2.0T4 200cp 2001
Renault Laguna 2 Privilege 1.8 16V 120cp 2001 (Verkauft/Sold)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 29 Jan 2007, 22:46
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




O fi ceva sambure de adevar in cat de complicate au devenit motoarele diesel. Insa nu cred ca un motor mic benzina turbo este mult mai simplu si cu mult mai putine probleme potentiale (la fel cum deja sunt si motoare aspirate benzina cu destule inventii si de aici probleme). Oare cati nu au probleme cu distributia variabila la Megane?

Cu toate astea, Laguna 2.0dci e o SUPER oferta, pacat ca nu e mediatizata cum trebuie (bine ca face Opel reclama de rupe la Vectra...). Masina isi merita banii din plin la ce ofera, la acelasi pret nu prea iei nimic apropiat de la concurenta.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ktmbull
post 30 Jan 2007, 12:58
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 546
Joined: 6 August 05
From: Bucuresti




Am vazut pe Laguna 2.0dci mp3 player standard, oare se poate cumpara si dupa si monta pe o Laguna 2.0T(merge cu displayul si controlul de la volan), stie cineva un pret?

PS. Ce marca este cd playerul standard de pe Laguna?


--------------------
Renault Megane Sedan(2.1), 1.6 16v, Confort Expression+Clima, 2005.
+2 roti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghetau dan
post 30 Jan 2007, 13:00
Post #68


D.O.C.T.O.R. cu 50%warn si ban


Group: Banned
Posts: 1.269
Joined: 9 March 06




Cabasse.


--------------------
Subaru Legacy 3.0R 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 30 Jan 2007, 13:18
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Chiar si mai interesant, pe 2.0dci au acum Cabasse cu magazie cu 6 cd-uri si suport MP3. Cu siguranta merge si la noi, insa cred ca pretul e prea mare ca sa merite schimbarea. O alternativa ar fi defectarea celui existent si inlocuirea in garantie, la intelegere cu dealerul, cu o eventuala diferenta. Insa nu prea cred ca o sa accepte asa ceva.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rmg
post 30 Jan 2007, 21:34
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 512
Joined: 5 April 04
From: Bucuresti




Oferta e SUPER la pret insa inainte de a cumpara masina uitati-va ca aveti totul pe masina: in mod normal ar trebui sa aiba macar un volan, o roata de rezerva, ceva plastice de protectie, cauciucuri de firma nu d-alea din Finlanda, etc, etc....

Nu haliti ofertele astea asa, ca s-a gandit Renault ca in Romania Laguna nu prea se vinde. Sunt convins ca sunt masini gandite de cand au iesit pe banda din fabrica catre ce tari se indreapta. Prietenii stie da' nu spune!!! wink.gif
Adica as lua cu ceva rezerve astfel de oferte, asta era ideea generala.... Asta cand cu peste 3000E diferenta e un model Initiale cu aprox. aceleasi optiuni! C'MON!!!


--------------------
Renault Laguna II 1.9dCI break 2002 Initiale
Ex: Renault Laguna 2002, 1.9dci Dynamique
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corvinarh
post 30 Jan 2007, 22:59
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 684
Joined: 24 November 06




din cate am auzit, cam martie va fi ultima luna de fabricatie a acestui tip de laguna... asa ca... ce lansare in fabricatie mai asteptati?


--------------------
mercedes C 220 CDI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rmg
post 1 Feb 2007, 14:16
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 512
Joined: 5 April 04
From: Bucuresti




Poti sa-i spui cum vrei: gargara, paranoia dar cam asta se intampla!
Nu a zis nimeni ca au 2 linii de fabricatie dar la ce iese pe banda se face imparteala: cele cu mici defecte pleaca la bizoni, cele bune merg unde trebuie.
M-ai starnit asa ca hai sa le luam pe rand: de 1-2 la noi se vand versiuni vechi ale motorului de 1,9 pe cand afara se vindeau de ceva vreme modele cu FAP? Sau 2.0dci?
De ce ma rog recupereaza baietii astia misto de la Renault casete de directie de la noi? Si apoi ti-o vinde de noua tie, mie! De ce nu ar pune si pe masini astfel de lucruri?
La airbaguri poti avea surpriza ca sa nu poti comanda la fel de multe ca in afara!
Informeaza-te tu pana te plictisesti la astia de la Renault!!! O sa primesti o groaza de informatii utile, cand le primesti.
Nu mai vorbesc de masini statute prin tot felul de parcuri, cate 1 an si apoi adunate si vandute bizonilor!
Incerc sa nu dau in paranoia, ridic doar niste semne de intrebare pt ca si alti bizoni sa fie pregatiti, sa nu creada ca cineva le face un cadou de 3000-4000 de euro! Ganditi-va la ratiunile economice pt care o face!!


--------------------
Renault Laguna II 1.9dCI break 2002 Initiale
Ex: Renault Laguna 2002, 1.9dci Dynamique
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 2 Feb 2007, 11:31
Post #73


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Mie pretul la masina asta mi se pare incredibil. Nu exista oferta mai buna la banii astia. 20.000 de euro pentru un motor cu common rail generatia a 3-a si 150 de cai. Nu-mi vine sa cred..

nu e asta pretul,e peste 22500


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ktmbull
post 2 Feb 2007, 14:47
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 546
Joined: 6 August 05
From: Bucuresti




QUOTE(ssilviu @ 2 Feb 2007, 11:31)
Mie pretul la masina asta mi se pare incredibil. Nu exista oferta mai buna la banii astia. 20.000 de euro pentru un motor cu common rail generatia a 3-a si 150 de cai. Nu-mi vine sa cred..
*



O sa-ti vina dupa ce o iei acasa si-n prima luna incepe sa scartie, caraie si sa se mai strice cate unele prin ea.


--------------------
Renault Megane Sedan(2.1), 1.6 16v, Confort Expression+Clima, 2005.
+2 roti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 2 Feb 2007, 16:37
Post #75


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Eu nu inteleg cum de toti care au probleme cu un Renault incep imediat sa generalizeze si sa spamuiasca forumul la greu? De ce oare nu pricep si ei ca mai sunt alti zeci de oameni care nu au probleme?

PS. Acum o luna si ceva a fost un raport de la ADAC unde Laguna 2 avea o fiabilitate de top3 si era chiar laudata. Am gasit si topicul
http://www.reno.ro/index.php?showtopic=576...ndpost&p=721625

This post has been edited by ssilviu: 2 Feb 2007, 16:43


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bh07xyk
post 2 Feb 2007, 20:27
Post #76


C


Group: Members
Posts: 976
Joined: 10 March 06
From: Oradea




ssilviu, nu e spam, e normalitate. Cei cu probleme posteaza in cautare de rezolvari. Daca nu ai probleme de nici un fel cu Renaultul tau citesti pe ici pe colo, te mai bagi la "Calatorii" si-ti vezi de zi in continuare. Cand ktmbull zice treaba aia sa stii ca e patit, la fel ca mine, daca nu stergea Dan mesajele Off-topic despre calitatea masinilor noi in romania acum erai edificat.


--------------------
Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2003 Progression
ex Laguna Grandtour 1.9dci Dynamique , 120, 17", 2002
Manuale reparatii Laguna in pagina personala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ktmbull
post 3 Feb 2007, 00:34
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 546
Joined: 6 August 05
From: Bucuresti




QUOTE(ssilviu @ 2 Feb 2007, 16:37)
Eu nu inteleg cum de toti care au probleme cu un Renault incep imediat sa generalizeze si sa spamuiasca forumul la greu? De ce oare nu pricep si ei ca mai sunt alti zeci de oameni care nu au probleme?





Eu din trei masini reno, adica: Megane Classic, Megane Sedan si Laguna Turbo am avut numai bucurii. In afara de Classic, care a fost ok, restul varza, Sedanul este jenant din foarte multe puncte de vedere(nu dezvolt aici ca nu are rost), iar la Laguna poate se inscrie la normal dupa ce dai pe masina 21000 euro sa-ti scartie bordul in stanga, sa-ti caraie ceva prin bord(un motoras ceva), geamul stanga spate sa mearga cand vrea el(culmea cand te duci la garantie merge), in stalpul din dreapta trepideaza ceva de la centura cand nu e pasager pe scaun si nu e centura pusa, scaunul dreapta mai scartie din cand in cand si toate bucuriile astea in primele doua luni. Cum sa nu generalizez cand sunt la a doua masina Reno din trei care scartie din toate punctele de vedere. Nu mai zic nimic de politica de cacao a astora de la Reno, in decembrie nu e mp3 player, nu e motor 2.0dci("si nici nu va fi in Romania pre curand" citat de la dealer) in feb. se gaseste si motor 2.0dci si mp3player, plus ca intreb de 5 ori la cati kilometri se face revizia la Turbo si sunt asigurat ca la 15000 km e benzina doar, vine masina si in carte citesc 10000km. Poate sunt eu prea pretentios dar nu ma asteptam sa-mi scartie masinile straine, pe care am platit o caruta de bani, mai rau decat Dacia 1310 si sa-mi mai si ploua prin ele(Sedan). Am mai spus, nu stiu la altii cum e(n-am avut) dar Renault nu mai cumpar. Acele reduceri la masini am impresia ca sunt reduceri la calitate.

Imi cer scuze ca am fost offtopic.

PS. Ca sa revin la subiect: super motorul asta, era prima optiune pentru mine dar in lipsa de altceva la vremea respectiva(decembrie2006) am ales 2.0T super si el.

This post has been edited by ktmbull: 3 Feb 2007, 00:36


--------------------
Renault Megane Sedan(2.1), 1.6 16v, Confort Expression+Clima, 2005.
+2 roti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ktmbull
post 4 Feb 2007, 23:23
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 546
Joined: 6 August 05
From: Bucuresti




QUOTE(cri123 @ 4 Feb 2007, 19:11)
Insa de ce sa ne ascundem dupa deget, oamenii trebuie sa stie ce cumpara, si pentru asta e forumul. Sa spunem si ce e bun in masinile noastre, dar si ce lasa de dorit.
*




Perfect de acord. peacefingers.gif


--------------------
Renault Megane Sedan(2.1), 1.6 16v, Confort Expression+Clima, 2005.
+2 roti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihnic
post 8 Feb 2007, 09:09
Post #79


Membru incepator


Group: Members
Posts: 99
Joined: 16 February 06




Iubitorilor de moatoare 2.0dci, special de la Reanault.


"Incepand din luna ianuarie 2007, Laguna Luxury 2.0 dCi 150CP isi propune sa redefineasca conceptul de dotare standard, impunand luxul ca referinta si oferind cel mai bun raport echipare/pret.

Cu 17300 Euro CIP* beneficiezi de un set unic de echipamente pentru un nivel standard de echipare: ABS, ESP, AFU, 6 airbag-uri, Climatronic, scaune fata cu incalzire si reglaje electrice, Cruise Control, functia Follow me home, senzor de lumina si de ploaie, sistem de asistenta la parcare, card deschidere/inchidere si demaraj Maini Libere , radio CD cu MP3, tapiterie din piele cu Alcantara, volan si schimbator de viteze imbracate in piele, jante din aliaj, frana de parcare automata, geamuri electrice fata/spate, si multe altele.

Eleganta in design, echiparea de lux, solutiile tehnice care si-au dovedit eficienta, precum si respectul fata de mediu, fac din Laguna Luxury un partener perfect de drum. Placerea de a conduce este garantata si de motorizarea de exceptie: 2.0 dCi 150CP. Renault propune singurul motor de 2.0dCi 150CP care dispune de o rezerva de putere dincolo de 4500tr/min, acolo unde concurentii sai au renuntat deja.

Motorizarea Laguna Luxury satisface cerintele actuale in materie de poluare, oferind un raport remarcabil performante/ emisii de CO2 (154g/km). Un beneficiu in plus este consumul: 5.8l/100Km mixt (4.8l/100Km extra-urban, 7.6l/100Km urban).

Dupa ce in 2001 a fost primul autovehicul din categoria sa care a obtinut nota maxima de 5 stele la crash-testele Euro NCAP, Laguna a continuat sa evolueze, fiabilitatea in utilizare si calitatea executiei plasand modelul in Top 5 CALITATE conform statisticilor ADAC (Automobil Club German) din 2006. "


--------------------
renault laguna 2005 2.0T
Laguna 2.0T 170cp
Clio 3 1.5dci 85cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 8 Feb 2007, 09:25
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Am primit si eu mailul de la Reno.... Foarte interesant. Pacat ca nu era anul trecut. Sunt curios daca va influenta cu ceva vanzarile Lagunei in Ro - in mod normal Octavia ar trebui sa aiba foarte mari probleme cu oferta asta la Laguna. Insa la noi cred ca e prea tarziu pentru Laguna 2. Poate anul trecut daca era motorul asta la oferta asta ar fi contat.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogy
post 9 Feb 2007, 11:14
Post #81


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 10 April 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(cri123 @ 8 Feb 2007, 09:25)
...in mod normal Octavia ar trebui sa aiba foarte mari probleme cu oferta asta la Laguna...
*


Nu prea cred. Oferta la Laguna era si anul trecut mai interesanta. Dar, Octavia 'e VW' smile.gif.

Legat de unele post-uri anterioare, chiar nu stiu cum ajung la ofertele astea in Ro. Eu stiu preturile din Franta, au 19.6% tva (diferenta f. mica), in rest nu stiu ce taxe difera, dar pretul final este cu ~5000 eur mai mare decat in Ro. Undeva trebuie sa se regaseasca diferenta de pret.


--------------------
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI 177CP 4WD, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corvinarh
post 9 Feb 2007, 11:51
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 684
Joined: 24 November 06




diferenta de pret este la echipare si la ... calitate dupa cum se vede... cu toate ca este discutabil cum s-ar putea fabrica masini pentru est si vest... doar este aceeasi linie de fabricatie...


--------------------
mercedes C 220 CDI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bh07xyk
post 9 Feb 2007, 12:19
Post #83


C


Group: Members
Posts: 976
Joined: 10 March 06
From: Oradea




Nici o linie din lume nu da 2 masini perfect identice. Sa zic asam la toyota sunt cele mai apropiate una de alta.
Echiparea difera si ea fr-ro (ex. senzori anvelope). reviziile sunt mai dese aici, piesele dublu la pret, se aduna incet incet.
Mai e si politica de marketing: Reno are un produs bun, Laguna, care se vinde de tot rahatul de nou in romania datorita imaginii 'frantuzesti' a producatorului. Asa ca se impinge produsul si prin pret.
I-ar ajuta sa puna in reclame pozele cu a mea dupa accident sa se convinga bizonu ca e ultrasigura dar ar fi cam mult pentru ro. Asa ca insira toate dotarile de siguranta si cele 5 stele. faptul ca lipsesc senzorii de presiune fa totusi ca a cincea stea sa paleasca...


--------------------
Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2003 Progression
ex Laguna Grandtour 1.9dci Dynamique , 120, 17", 2002
Manuale reparatii Laguna in pagina personala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogy
post 9 Feb 2007, 15:14
Post #84


Membru


Group: Members
Posts: 164
Joined: 10 April 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(corvinarh @ 9 Feb 2007, 11:51)
diferenta de pret este la echipare si la ... calitate dupa cum se vede...
*


Am facut comparatia la celasi nivel de echipare.

QUOTE(bh07xyk @ 9 Feb 2007, 12:19)
Echiparea difera si ea fr-ro (ex. senzori anvelope). reviziile sunt mai dese aici, piesele dublu la pret, se aduna incet incet.
*


Treaba cu senzorii mi-a scapat.
Diferentele de calitate cred ca sunt minore, probabil ca din revizii si piese sa le iasa diferenta. O sa incerc sa fac o revizie in Fr smile.gif, sa vad care este diferenta.

This post has been edited by ghetau dan: 27 Feb 2007, 14:19


--------------------
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI 177CP 4WD, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bh07xyk
post 9 Feb 2007, 16:09
Post #85


C


Group: Members
Posts: 976
Joined: 10 March 06
From: Oradea




Ha ha ha, e tare smile.gif. Bineinteles ma refeream ca la ei se fac reviziile obligatorii la 30ooo nu la 10ooo ca la noi. Schimbul de ulei nu se pue in discutia asta:)


--------------------
Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2003 Progression
ex Laguna Grandtour 1.9dci Dynamique , 120, 17", 2002
Manuale reparatii Laguna in pagina personala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corvinarh
post 27 Feb 2007, 12:26
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 684
Joined: 24 November 06




ceva noutati? a fost livrata vreo laguna 2.0 dci?
impresii?


--------------------
mercedes C 220 CDI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghetau dan
post 27 Feb 2007, 14:21
Post #87


D.O.C.T.O.R. cu 50%warn si ban


Group: Banned
Posts: 1.269
Joined: 9 March 06




Inca e prea devreme...sau oamenii se orienteaza spre altceva de 175cp...


--------------------
Subaru Legacy 3.0R 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tiberiu.anghel
post 15 Mar 2007, 19:57
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 940
Joined: 23 November 06




In topic era vorba de Laguna 2.0 dCi in romania....

Dar ca sa afli raspunsul la intrebarea ta, te uiti in talonul masinii, vezi cati kW are motorul tau si inmultesti cu 1.34102 si obtii puterea motorului exprimata in cai putere.
In ceea ce priveste consumul, este ceva cu totul si cu totul aleator, depinzand in mare masura de sofer si de conditiile de drum.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radu63
post 20 Mar 2007, 23:04
Post #89


p.a.c.i.e.n.t.


Group: Members
Posts: 85
Joined: 20 March 07
From: Sibiu




Salut.

M-as cam lipi de o Laguna 2 phase 2, e actualmente o reducere de 300 euro...
O Initiale de 2.0 dcI dotata full (inclusiv navi) ar ajunge la 24.000, e tentant dar... revin si intreb: s-au mai remediat promlemele semnalate de voi de-a lungul timpului la Laguna 2? (suspensii moi, barca, directie intarziata, electrica si electronica, etc )

Mersi


--------------------
Renault Laguna 2 Initiale 2.0dcI
Audi A4 1.9TDI 2002
Audi A4 1.9TDI 1997
Renault 21 2.0D 1987
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radu63
post 20 Mar 2007, 23:06
Post #90


p.a.c.i.e.n.t.


Group: Members
Posts: 85
Joined: 20 March 07
From: Sibiu




3.ooo euro, pardon blush.gif


--------------------
Renault Laguna 2 Initiale 2.0dcI
Audi A4 1.9TDI 2002
Audi A4 1.9TDI 1997
Renault 21 2.0D 1987
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 21:35
Dacia