Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

cea mai buna bere fara alcool, exista asa ceva? :D

care este cea mai buna bere fara alcool?
 
Bergenbier [ 14 ] ** [13.46%]
Clausthaler [ 11 ] ** [10.58%]
Driver [ 2 ] ** [1.92%]
Schlossgold [ 1 ] ** [0.96%]
Stella Artois [ 34 ] ** [32.69%]
nici una, toate sunt nashpa [ 42 ] ** [40.38%]
Total Votes: 104
Guests cannot vote 
micky
post 15 Mar 2006, 12:54
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 18 November 05




QUOTE
P.S daca tot se discuta de bere p-acilea, stie cineva care-i procedeul de obtinere?e o bautura 100% naturala? ce contine?

Avand in vedere ca lucrez la o astfel de firma (nu spun care, sa zicem decat ca este cea care produce berile aflate pe primele 2 locuri in acest topic wink.gif ), aveti mai jos o scurta explicatie. Sorry ca e pe engleza. Si cel putin la noi, raspunsul este da - este 100% naturala.

To make beer, brewers use water and barley to create a sweetened liquid (called the wort), which they flavour with hops, then ferment with yeast. The basic process may be simple but the execution is highly sophisticated. The three most important stages are malting, brewing and fermentation - followed by maturation, filtering and bottling.

Malting is the process of readying barley to be used in brewing. Barley cannot be used to create the wort in its normal state, because the starch in its floury kernel is insoluble. So the grain is steeped in water, then spread out on racks until rootlets appear. The germination process produced enzymes which break down the starch. Once the plumule below the husk grows to three quarters the length of the grain, germination is halted by drying the green malt, as the barley is now called, on metal racks in the kiln house at 50° C. The temperature is then raised to 85°C for a light malt, or higher for a dark malt. The malt shoots are removed for cattle feed, and the dried malt is stored in silos. Although malted barley is the primary ingredient, unmalted corn, rice or wheat are sometimes added, to produce different beer flavours.

Brewing is the process of turning the finely-ground malt, the grist, into a sweetened liquid, the wort. The grist is mixed with warm water then gradually heated to around 75° C in large mash tuns to dissolve the starch and transform it into sugar - mainly maltose. The spent grains are filtered out and the wort is ready for boiling. Hops are added at this point to give a special bitter taste and aroma to the beer, and help preserve it. The wort is boiled for one to two hours to sterilise and concentrate it, and extract the necessary essence from the hops. Cooling follows, using a heat exchanger. The hopped wort is saturated with air, essential for the growth of the yeast in the next stage.

Yeast is a micro-organism that turns the sugar in the wort into alcohol and carbon dioxide. This process of fermentation takes ten days. The wort finally becomes beer. Each brewery has its own strains of yeast, and it is these that largely determine the character of the beer. In some yeast varieties, the cells rise to the top at the end of fermentation, and are then skimmed off. This is called top fermentation, and ales are brewed in this way. When at the end of fermentation the yeast cells sink to the bottom, the process is known as bottom fermentation, used for lager or pils. Some special Belgian beers, called lambic or gueuze, use a third method. Fermentation relies on spontaneous action by airborne yeasts typical of the Zenne valley near Brussels.

The beer has now been brewed, but it can still be improved through maturation. The taste ripens. The liquid clarifies as yeast and other particles settles. Secondary fermentation saturates the beer with carbon dioxide. Further filtering gives the beer a sparkling clarity. Then the beer is ready for packaging - in kegs, cans or bottles. Filling techniques ensure air does not come into contact with the beer, and cannot be trapped within the container. The process is fully automatic and fast. Bottles are filled, capped, labelled and crated at a rate of up to 100,000 bottles an hour.

The final excellence of the beer you drink depends on you. We advise drinking the beer as fresh as possible, serving it at the right temperature, in clean glasses, and properly poured - tilting the glass until it is half full to avoid foam, then straightening up to achieve a good frothy head. Good health.
Dictionar "tehnic":
barley-orz
wort-must de bere
hops-hamei
yeast-drojdie
malt-malt



--------------------
Renault Symbol Fidji 2005
Symbol Fidji dCi 80CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 15 Mar 2006, 20:53
Post #32


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




Am votat Driver. Le-am incercat pe toate si asta e singura care mi s-a parut ca are gust de bere. Restul sunt sucuri. Se pare ca sunt singurul care a incercat-o. Pacat ca nu prea se gaseste.


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 15 Mar 2006, 21:59
Post #33


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.720
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




decat bere fara alcool, mai bine apa plata cu lamaie. berea fara alcool este...da' mai bine nu spun, ca risc sa-mi iau warn...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 16 Mar 2006, 01:18
Post #34


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




Driver. Desi e facuta la Galati, mi s-a parut a avea cea mai buna apa. ca oricum restul chestiilor din compozitie nu prea conteaza smile.gif


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 16 Mar 2006, 08:51
Post #35


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




dom'le o data am beut si io bere d-asta fara alcool...sau pipilica cum o mai alint smile.gif mi-a fost rau 2 zile, dupa ce-am degustat poshirca aia. stari de greata, cefalee, dureri de burta, pierderea "constintei" - vb unora- smile.gif era sa ajung in operatie dom'le. sa ma taie sa scoata "demonu'" din mine. demonu' era o stela fara alcool. laugh.gif laugh.gif

P.S a beut careva o bere numita BALTIKA. e originara din RepublicaMoldova, de la fratii nostri. Are continutu' de alcool undeva in jur de 8,ceva-9. E beton.Simti ca bei.Nu ca astea autohtone care au intre 3,ceva si 5,ceva.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 1 Aug 2014, 09:02
Post #36


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Ba baietzi, ieri am fost la un gratar cu niste colegi de munca si am bagat o bere Ursus fara alcool (ca eram cu masina). Berea rece si buna, insa dupa aia am luat un Golden Brau, ba nene avea o aroma de picoare nespalate... ce mama ma-sii are in ea? Am mai baut si altele ,dar asta zici ca avea ceva specific. M-am uitat pe cutie in speranta ca gasesc informatii legate de nu stiu ce aroma .. insa nimic. O fi fost expirata? huh.gif


Oricum, infecta berea aia... imi venea sa borasc..


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 1 Aug 2014, 09:43
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




La Golden brau au fost schimbate nu stiu ce ingrediente si gustu e de kkt. Am luat una ca stiam ca i buna, dar de la aia imi venea sa vomit.

Eu beau de obicei Stella artois si nu difera la gust daca ii cu alcool sau fara.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skmetaly
post 1 Aug 2014, 10:48
Post #38


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 27 July 10
From: Cluj-Napoca




Ursus / Stella / Holsten mi se par cele mai bune, depinde de local / imprejurari, ce gasesc. Golden e total pe langa, la fel si Bergenbier, nu merita absolut deloc sa iti bati capu cu ele


--------------------
Alfa Romeo Giulietta 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 1 Aug 2014, 10:55
Post #39


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.353
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Pã la TeVe se lauda ca cica a aparut CIUC fara.
Mie CIUC cu, imi place, sa vedem aia fara.

Holsten fara nu mi-a placut, are un gust cam coclit.
Stella fara merge, Ursus fara....merge. Nu te da pe spate dar merge.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 1 Aug 2014, 15:51
Post #40


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




QUOTE(UXE @ 1 Aug 2014, 10:02)
am luat un Golden Brau,  O fi fost expirata?  huh.gif
*


Nu, din pacate ala-i gustu ei...si eu am trecut prin experimentul asta...

Din oferta fara alcool si mie Stella mi s-a parut cea mai apropiata de adevar.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pcs
post 1 Aug 2014, 18:26
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 413
Joined: 8 November 08
From: Bethoncourt, FR




Traditionala in Bucovina ( si bunicile mele faceau acasa ), fara alcool, din malt de orz, hamei, cicoare si drojdie, cu un gust amarui asemanator berii caramel - acum sunt vreo trei fabrici, dar asta cred ca e cea mai buna
bere_de_casa_buturuga.jpg ( Size: 22.51k ) Number of downloads: 415



--------------------
Dacia/Renault Logan1.6/Laguna3 2.0dci/Clio4 0.9/Megane4 1,33 05 Ambition/08 Privilege/15 Intense/19 Intense GT - GQ286YT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
buzasparta
post 1 Aug 2014, 18:44
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 25 August 07
From: Judetul Romanica




Eram la cumparaturi si o pampi de la golden mi-a dat o doza.Are un gust oribil.Daca nu ai incotro si vrei sa bei ceva mai bine iei ursus cu lamaie aia fara alcool.Pe aia am incercat-o in ultimul timp ca de altele m-am saturat.


--------------------
renault megane sedan 1.6 110cp 2007 expression - GL06cxx
President Ronald +CRT Superstar ML 145
233 SP 94
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinCT
post 1 Aug 2014, 19:16
Post #43


Honor et Patria


Group: Members
Posts: 3.441
Joined: 22 July 07
From: Constanta




A baut un prieten vreo 450ml de stela' NA si urmatoarea zi pe la ora 10 in urma unor analize de sange i-au gasit alcool... Nu mai stiu valoarea dar era prezent.


--------------------
Renault Megane Sport Tourer 2012 Privilege 1.5 dCI - CT-XX-LEA
Citroen C4 1.6 HDi 2006
Clio III 1.5 dCi Expression 2007
EX: Megane Sedan II.1 1.5 dCi Expression 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
buzasparta
post 1 Aug 2014, 19:56
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.225
Joined: 25 August 07
From: Judetul Romanica




O fi mancat mere ca senatorul ala de a lovit un copil si spunea ca are diabet si a mancat mere si au fermentat.


--------------------
renault megane sedan 1.6 110cp 2007 expression - GL06cxx
President Ronald +CRT Superstar ML 145
233 SP 94
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinCT
post 1 Aug 2014, 22:10
Post #45


Honor et Patria


Group: Members
Posts: 3.441
Joined: 22 July 07
From: Constanta




Sau a pus otet in salata laugh.gif Mda astea-s povesti numai ca omu' bea maxim de 2 ori pe an, nu e genul. Ciudata treaba oricum.
La munca avem no-alcohol policy. Cand ni s-a livrat niste bere fara alcool (nu mai tin minte sigur, Bavaria parca) scria pe ea Non-Alcoholic iar pe eticheta era trecut cu scris mic un "may contain 0.1% alcohol sau ceva de genul asta. Oricum, nu rezista vezica la cata bere trebuie sa bei pentru a te matoli dar asa ca idee... nu cred ca e chiar 0.00%.


--------------------
Renault Megane Sport Tourer 2012 Privilege 1.5 dCI - CT-XX-LEA
Citroen C4 1.6 HDi 2006
Clio III 1.5 dCi Expression 2007
EX: Megane Sedan II.1 1.5 dCi Expression 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
barbus
post 2 Aug 2014, 07:38
Post #46


barbus


Group: Members
Posts: 161
Joined: 16 May 10




QUOTE(buzasparta @ 1 Aug 2014, 18:44)
Eram la cumparaturi si o pampi de la golden mi-a dat o doza.Are un gust oribil.Daca nu ai incotro si vrei sa bei ceva mai bine iei ursus cu lamaie aia fara alcool.Pe aia am incercat-o in ultimul timp ca de altele m-am saturat.
*




Si tanti de la Ciuc mi-a dat o doza, si tanti de la Golden,in acelasi hipermarket. Amanndoua beri de kkt.


--------------------
ex Reno clio bicorp 1999//- Ford Focus 2 ,2011 - MM 11 EPV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 2 Aug 2014, 11:07
Post #47


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.353
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(SorinCT @ 1 Aug 2014, 19:16)
A baut un prieten vreo 450ml de stela' NA si urmatoarea zi pe la ora 10 in urma unor analize de sange i-au gasit alcool... Nu mai stiu valoarea dar era prezent.
*



450 ml de bere CU alcool oricum ies din corp in 3-4-5 ore. Daca mai si mananci si mai si transpiri (vara, cald), atunci ies si in doua ore. Mi-e greu sa cred ca alcoolul gasit era ala din berea NA.
Chiar si cu alcool sa fie, tot mi-e greu sa cred ca se gasea alcool la analize "a doua zi dimineata".


Si da, berea NA, nu e total NA ci are un 0.01 % alcool. Oricum tre sa bei vagoane de NA ca sa-ti iasa din aia 0.01 % si asta fara sa te mai duci la toaleta intre timp.

Eu zic ca e imposibil.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 2 Aug 2014, 11:19
Post #48


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Eu numa din asta beau, e un fel de radler cica, dar la gust nu are nici o legatura.

QUOTE
A Panache or Panaché (French for mixed) is a draft beer mixed with carbonated lemonade in German-speaking areas of Switzerland and in France. A typical Panaché in the Alsace region contains less than 1% alcohol by volume.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 18 Aug 2014, 16:46
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




Sa nu experimentati bira moretti fara alcool. Acelasi gust ca la noul goldenbrau. Si am dat si 14 lei pe 330 ml in crntru vechi. Mai bn apa plata sau deloc.

Nu inteleg pe cine au testat astia berea inainte, doar pe niste aurolaci si pensionari din parv altfel nu imi pot da seama cum sa vinzi o bere cu un gust oribil.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 18 Aug 2014, 18:37
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




Mai clar : nu experimentati bere fara alcool. Daca esti cu covrigu', bagă hașdoio. Aia milenară (cuCOdoi) mi se pare mai bună decat aia chioară (unii îi spun plată, total fals).


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ion a lu' Marghioala
post 21 Aug 2014, 07:29
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 18 August 14




Nu am baut alcool jumatate de an, si abia recent am inceput sa beau din nou. Dintre toate fara alcool pe care le-am incercat, Stella Artois e "raul cel mai mic".


--------------------
Renault Megane 2008 - IS01AAA
^ N-am masina, dar caut.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 21 Aug 2014, 07:41
Post #52


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.353
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Multa lume confuzeza si s-a creat ideea asta ca daca e cu codoi e "milenara" si daca e fara codoi e plata. Fals.

Daca apa e minerala poate fi ori minerala plata (fara codoi), ori minerala carbogazoasa (cu codoi).

This post has been edited by vallixx: 21 Aug 2014, 07:41


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 21 Aug 2014, 09:10
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




Da, exprimarea mea n-a fost cea mai potrivita. Apa, prin natura ei, e minerala (adica face parte din regnu' mineral), indiferent de unde ar proveni. Continutul de codoi, nitrati, nitriti, acizi, cianuri, etc. e optional. Apa plata (tot minerala, cum ar veni) e o categorie aparte si destul de rara. Din cate stiu eu, la noi in tara exista doar doua izvoare, nici unul aflat in exploatare industriala.


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 21 Aug 2014, 10:07
Post #54


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.353
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Eu zic ca e invers, apa plata, de fapt corect zis apa minerala plata e cea mai abundenta. Cea minerala carbogazoaza este de fapt apa plata, caruia i se introduce CO2 in mod artficial, exact cum faci cand incarci sifonul la sifonarie.

Daca e bagat CO2 in turbare ii zice FORTE (in functie de brand) sau daca e bagat mai cu simt de raspundere ii zice LIGHT.

Exista si apa minerala carbogazificata natural, care are de CO2 in ea, insa este mai rara si in niciun caz nu are atata CO2 cat au cele carbogazificate artificial.

Cel mult la gust e ca una "light".

This post has been edited by vallixx: 21 Aug 2014, 10:07


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 21 Aug 2014, 11:04
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




Ma faci sa umblu la arhiva. Poate o voi face, special pentru tine.

21 Aug 2014, 12:27:
Editez fraze (ca Boc) : am umblat la arhiva, am scanat, am (re)citit, am concluzionat ca informatiile mele sunt out-of-date. Nu mai chițăi nimic pe tema asta.

This post has been edited by betamax: 21 Aug 2014, 12:27


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
NFS
post 31 Aug 2014, 15:20
Post #56


Membru încăpător


Group: Members
Posts: 52
Joined: 1 October 03
From: B u c u r e s t i




Am dat intamplator peste acest topic cautand pe net oare ce aroma o fi aia din noul Golden Braw fara alcool.

Sunt bautor de bere fara alcool de fix 9 ani. Stella e preferata mea, pe locul al doilea vine Bergenbier. Golden Braw era pe 3, asta pana au bagat ceva neidentificat in el.


QUOTE(richie @ 13 Mar 2006, 17:54)
Amstel este singura bere fara alcool la care n-am simtit diferenta de gust fata de cea cu alcool.

Si se gaseste in Romania? Am baut o data, demult, dar eram prin Franta cred.

QUOTE(CGB @ 16 Mar 2006, 09:51)
a beut careva o bere numita BALTIKA. e originara din RepublicaMoldova, de la fratii nostri. Are continutu' de alcool undeva in jur de 8,ceva-9. E beton.Simti ca bei.Nu ca astea autohtone care au intre 3,ceva si 5,ceva.

Din cate stiu eu, Baltika e ruseasca ... si au variante de la 0 (fara alcool) la 9 (8% alcool). Mi s-a parut o bere foarte buna, si nu ma refer la aia fara alcool. Se gasea intr-o vreme pe la benzinariile Lukoil.

QUOTE(UXE @ 1 Aug 2014, 10:02)
...un Golden Brau, ba nene  avea o aroma de picoare nespalate... ce mama ma-sii are in ea?  Am mai baut si altele ,dar asta zici ca avea ceva specific. M-am uitat pe cutie in speranta ca gasesc informatii legate de nu stiu ce aroma .. insa nimic.      O fi fost expirata?  huh.gif


Nu e expirata, asa e ea acuma. Culmea e ca oricat m-am chinuit, am dat si altora sa miroasa/guste ... n-am reusit sa identificam aroma.

This post has been edited by NFS: 31 Aug 2014, 15:23


--------------------
Hyundai Getz 2007 / Volvo XC90 D5 2010 - B xx NFS
Nu ne plecam sub nici o forma pentru ca avem si noi mandria noastra. Daca vrea sa-i pupam in kur, sa se urce pe scaun! (CATAVENCU)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
synergist
post 13 Sep 2014, 10:14
Post #57


2300km cu 420 lei - GPL


Group: Members
Posts: 458
Joined: 11 August 11
From: Bucuresti




1. Ursus Cooler
2. Ursusul normal fara alcool

1 - nu `l mai beau pentru ca m`a mancat in cwr sa citesc din ce e facuta!


--------------------
Reno Scenic 1.6 16v 2001 echipare multumitoare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 16 Sep 2015, 17:48
Post #58


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti





Noua mea preferinta. wub.gif

20150916_184457.jpg


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 16 Sep 2015, 18:55
Post #59


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Mai bine un Borsec. dry.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M.C.
post 16 Sep 2015, 18:58
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.152
Joined: 24 January 04
From: Ploiesti ,din cind in cind.




Plata icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Megane II Sedan Influence 1,6 16 V ,2005
Alfa Romeo 159 1,9 JTS, 2007 , Ford Mustang 2,3 Ecoboost, 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 00:48
Dacia