Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

40 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Mica tamponare - culpa incerta

SandelBS
post 24 May 2014, 15:46
Post #121


Membru autentic


Group: Members
Posts: 949
Joined: 5 December 09




Foarte tare. Felicitari! Tot vreau sa intru si io intr-un taximetrist, dar in ultimu moment ma gandesc ca am nevoie de masina si n-am chef de scandaluri si mers la politie, mai ales ca am Casco, deci nu ma pasioneaza sa-mi repar masina pe RCA-ul altcuiva ca-i mai complicat. Doar asa de nesimtirea lui.

Regula fermoarului trebuie aplicata cu bun simt si in urma unui caz fortuit, nu ca de pe drum cu 2 benzi ai la stanga 1 si se baga toti p-acolo si te astepti sa primesti aplauze si covor rosu sa intri in fata aluia cu prioritate. In fine, problema asta apare la drumuri cu mai multe benzi, deci mai bine ar ingusta drumurile, asa cum am vazut ca s-a inceput deja pe unele artere. La care mai adaugam si drumuri cu gropi si rezolvam si problema vitezei.

In cazu asta io i-as fi demonstrat politistului ca am facut legal la dreapta fara marcaj existent prin prisma urmatoarelor:
- maximul de benzi posibile, legale ca incadrare si constructie pentru a intra de pe o portiune de drum pe alta trebuie sa fie egal (sunt cazuri unde nu se intampla asta din cauza strazii in sine si a prostiei alora cu marcajele, dar nu e cazul aici)
- pe portiunea pe care era initiatorul sunt 5 benzi din cate stiu si se si vede pe gmaps, corect?

Problema e cum se face impartirea pentru drumurile care ies (in nr de 3) si as pleca de la cate benzi are drumul inainte, care sunt 2, deci clar 2 benzi tre sa fie inainte. Ochiometric , benzile nr 3 si 4 sunt inainte. La stanga drumul are 2 benzi asa cum vine de pe Mihalache (desi intra 3 masini, fara sa iau in calcul linia de tramvai). Asadar, banda 5 e obligatoriu stanga, benzile 3 si 4 doar inainte si raman 2 exclusiv pentru dreapta.

Mai e posibil sa fie si cazul ca banda 5 si 4 sa fie obligatoriu stanga, 3 si 2 inainte si doar 1 pt dreapta, dar banda 2 poate fi si inainte si dreapta pentru ca drumul spre dreapta are 2 benzi fara a mai lua in calcul linia de tramvai. Dar sa mergi de pe banda 2 inainte nu e practic, ca e un peron de tramvai acolo si coltul strazii la BRD, plus ca se mai pune problema de fluidizare din portiunile din spate.

Dar raman la prima varianta, asa cum au fost si vor fi marcajele.

Urmand logica politistului din 5 benzi avem voie doar b5 si b1 stanga/dreapta si 3b pentru inainte desi sunt doar 2 pe Titulescu? Acolo cine are prioritate la intrare?

Vorbesc de cazuri in care s-ar respecta benzile, ca in realitate intra vreo 3-4 randuri la stanga, minim 3 inainte si se face fermoar din 3 benzi in 1, si 2-3 masini pentr dreapta si e o fericire acolo la 9, 12 si 18.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 25 May 2014, 10:43
Post #122


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




QUOTE(SandelBS @ 24 May 2014, 16:46)
Urmand logica politistului din 5 benzi avem voie doar b5 si b1 stanga/dreapta si 3b pentru inainte desi sunt doar 2 pe Titulescu? Acolo cine are prioritate la intrare?

*



Io cred ca tu apelezi la ceva ce nu a fost dovedit stiintific, inca. tongue.gif

This post has been edited by D-Ice: 25 May 2014, 10:44


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STALEX2004
post 26 May 2014, 15:51
Post #123


Membru autentic


Group: Members
Posts: 651
Joined: 5 June 08
From: Bucuresti




Va salut,

Am avut si eu un incident in parcarea de la Cora Pantelimon.Am facut o schema sa intelegeti mai bine.Masina A iesea cu spatele de pe o alee blocata, aceasta avand cedeaza trecerea si neavand posibilitatea sa intoarca sa iasa cu fata.Masina B era parcata iar in momentul in care masina A a iesit de pe alee sa intre pe culoarul principal, masina B s-a pus in miscare si a lovit masina A in partea dreapta spate cu coltul masinii stanga spate, rezultand o ciocnire spate in spate.

In opinia voastra cine este vinovat?

This post has been edited by STALEX2004: 26 May 2014, 15:52

Attached thumbnail(s)
untitled.PNG ( Size: 16.66k ) Number of downloads: 497


--------------------
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
Renault Clio Symbol Fidji 1.5 DCI 2006
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 26 May 2014, 15:59
Post #124


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




La politie tot timpul B.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STALEX2004
post 26 May 2014, 16:06
Post #125


Membru autentic


Group: Members
Posts: 651
Joined: 5 June 08
From: Bucuresti




ai sa razi...politia a dat drept vinovat A...motivul fiind nerespectarea indicatorului cedeaza trecerea, iar impactul a fost cand masina A era aproape iesita smile.gif

This post has been edited by STALEX2004: 26 May 2014, 16:08


--------------------
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
Renault Clio Symbol Fidji 1.5 DCI 2006
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 26 May 2014, 16:13
Post #126


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




l-au luat de fraier.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STALEX2004
post 26 May 2014, 16:24
Post #127


Membru autentic


Group: Members
Posts: 651
Joined: 5 June 08
From: Bucuresti




M-au luat de fraier smile.gif)...eu eram in masina A.Am facut circ la politie si politistul mi-a spus ca ori fac amiabila cu el si ii dau asigurarea ori imi completeaza el pv de constatare si imi da amenda pt neacordare de prioritate + retinere de permis.Finalul a fost si mai penal...mi-a spus ca daca nu imi convine pot face contestatie dar tot el va avea dreptate.Cel care m-a lovit a fost ok, numai ca nu stia pe ce planeta e si din cauza asta a trebuit sa mergem la politie....si la spusele politistului iti dai seama ca nu a vrut sa imi dea asigurarea...bine macar ca aveam casco la ea...


--------------------
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
Renault Clio Symbol Fidji 1.5 DCI 2006
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 26 May 2014, 16:39
Post #128


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




chiar ca te-a luat de fraier.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 26 May 2014, 17:16
Post #129


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Eu va dadeam culpa comuna ca boieru... smile.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 26 May 2014, 17:17
Post #130


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




Stalex, daca poti dovedi ca povestea e asa cum zici tu, esti invingator . Daca n-ai dovezi, e nasol. Ce prioritate ? Unuia care iese cu curu' (ca si tine, de altfel) din parcare ?? Ala care a dat/lovit intr-altu' e prostu' (in cazul asta).


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ma3x
post 26 May 2014, 19:06
Post #131


-


Group: Members
Posts: 488
Joined: 25 April 10
From: B




Cedeaza trecerea ruleaza acolo (vezi ce inseamna exact cedeaza ), daca ati povestit asa si la politie il inteleg si pe politist.

Politistul interpreteaza dupa catastif nu dupa cum vi se pare voua ca e mai moral.



--------------------
- - - - -
ex. Renault Symbol 1.5DCI 60kw 2007
ex. Megane sedan 2.2 1.5DCI 63kw 2007
ex. Renault Symbol 1.5DCI 47kw 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 26 May 2014, 20:03
Post #132


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




Recunosc ca n-am recitit reglemetu' circulatiei. Pe vremea cand am luat io carnetu' (devenit ulterior carton si mai ulterior card) "cedeaza trecerea" insemna acordarea prioritatii tutulor vehiculelor care circuleaza in momentu' respectiv prin intersectie. Deci asta era obligat sa faca A. Dar B nu era in intersectie, era in parcare cand A isi bagase deja curu' in intersectie. Si cand iesi dintr-un loc de parcare, tre' sa acorzi prioritate restului lumii.


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ma3x
post 26 May 2014, 20:06
Post #133


-


Group: Members
Posts: 488
Joined: 25 April 10
From: B




Daca asa i-ai explicat si politistului atunci ... nu il disculpa nimic de interpretarea voit gresita.


--------------------
- - - - -
ex. Renault Symbol 1.5DCI 60kw 2007
ex. Megane sedan 2.2 1.5DCI 63kw 2007
ex. Renault Symbol 1.5DCI 47kw 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 26 May 2014, 20:11
Post #134


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




macar unu sa fi avut senzori de parcare - smile.gif ala cu cedeaza oricum era neregulamentar - dadea cu spatele in intersectie wink.gif

This post has been edited by luck33ro: 26 May 2014, 20:13


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 26 May 2014, 20:22
Post #135


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




Ninja, nu scrie nicaieri la lege ca n-ai voie sa "dai cu spatele" in intersectie. Manevra e perfect legala wink.gif

Se interzice mersul înapoi cu vehiculul în următoarele situații:
- pe o distanță mai mare de 50 m;
- la ieșirea de pe proprietăți alăturate drumului public (din garaje, curți, parcări);
- în toate situațiile în care întoarcerea este interzisă, cu excepția drumurilor cu sens unic.
- În locurile în care vizibilitatea în spate este împiedicată, manevra se poate efectua numai când conducătorul vehiculului este dirijat de cel puțin o persoană aflată în afara vehiculului.


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 26 May 2014, 21:03
Post #136


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.017
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




QUOTE(Tamango @ 26 May 2014, 21:22)
Ninja, nu scrie nicaieri la lege ca n-ai voie sa "dai cu spatele" in intersectie. Manevra e perfect legala wink.gif

Se interzice mersul înapoi cu vehiculul în următoarele situații:
- pe o distanță mai mare de 50 m;
- la ieșirea de pe proprietăți alăturate drumului public (din garaje, curți, parcări);
- în toate situațiile în care întoarcerea este interzisă, cu excepția drumurilor cu sens unic.
- În locurile în care vizibilitatea în spate este împiedicată, manevra se poate efectua numai când conducătorul vehiculului este dirijat de cel puțin o persoană aflată în afara vehiculului.
*


Sau între timp s-a dat liber la întoarcerea în intersecție? huh.gif


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 26 May 2014, 21:11
Post #137


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Se pare că da. Nu mai e interzis în orice intersecție, ci doar în anumite intersecții. Naiba să-i ia, că le tot schimbă într-una, ce înveți azi nu mai e valabil mîine... rolleyes.gif

Art. 126. – Se interzice întoarcerea vehiculului:
[...]
b )în intersecțiile în care este interzis virajul la stânga, precum și în cele în care, pentru efectuare, este necesară manevrarea înainte și înapoi a vehiculului;

This post has been edited by VladSoare: 26 May 2014, 21:13


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 26 May 2014, 21:15
Post #138


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




Poti intoarce in intersectii, de ce nu ? Mai putin in alea unde e interzis virajul stanga ...
@Vlad, am postat in acelasi timp ... netul tau e mai bun smile.gif

This post has been edited by Tamango: 26 May 2014, 21:16


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 26 May 2014, 21:18
Post #139


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.017
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




E interesant, mai ales în intersecții aglomerate, semaforizate și cu mai multe benzi.


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 26 May 2014, 21:26
Post #140


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Buai Tamango m-ai spart. Nu e ma legal pen` ca nu ai voie nici macar sa opresti in intersectie, dapai sa dai inapoi biggrin.gif

Cel putin asa se invata la scoala pe vremuri:

Se interzice oprirea voluntara a vehiculelor:
a) in zona de actiune a indicatorului "Oprirea interzisa";
b ) pe trecerile la nivel cu calea ferata curenta si la o distanta mai mica de 50 m inainte si dupa acestea;
c) pe poduri, pe si sub pasaje denivelate, precum si pe viaducte;
d) in curbe si in alte locuri cu vizibilitate redusa sub 50 m;
e) pe trecerile pentru pietoni ori la mai putin de 25 m inainte si inainte de acestea;
f) in intersectii, inclusiv cele cu circulatie in sens giratoriu, precum si in zona de preselectie unde sunt aplicate marcaje continue, iar in lipsa acestora, la o distanta mai mica de 25 m de coltul intersectiei;
g) in statiile mijloacelor de transport public de persoane, precum si la mai putin de 25 m inainte si dupa acestea;
h) in dreptul altui vehicul oprit pe partea carosabila, daca prin aceasta se stanjeneste circulatia a doua vehicule venind din sensuri opuse, precum si in dreptul marcajului continuu, in cazul in care conducatorii celorlalte vehicule care circula in acelasi sens ar fi obligati, din aceasta cauza, sa treaca peste acest marcaj;
i) in locul in care se impiedica vizibilitatea asupra unui indicator sau semnal luminos;
j) pe sectoarele de drum unde sunt instalate indicatoarele cu semnificatia "Drum ingustat", "Prioritate pentru circulatia din sens invers" sau "Prioritate fata de circulatia din sens invers";
k) pe pistele obligatorii pentru pietoni si/sau biciclisti ori pe benzile rezervate unor anumite categorii de vehicule, semnalizate ca atare;
l) pe platforma caii ferate industriale sau de tramvai ori la mai putin de 50 m de acestea, daca circulatia vehiculelor pe sine ar putea fi stanjenita sau impiedicata;
m) pe partea carosabila a autostrazilor, a drumurilor expres si a celor nationale europene (E);
n) pe trotuar, daca nu se asigura spatiu de cel putin 1 m pentru circulatia pietonilor;
o) pe pistele pentru biciclete;
p) in locurile unde este interzisa depasirea.


This post has been edited by luck33ro: 26 May 2014, 21:28


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 26 May 2014, 21:32
Post #141


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(luck33ro @ 26 May 2014, 21:26)
Buai Tamango m-ai spart. Nu e ma legal pen` ca nu ai voie nici macar sa opresti in intersectie, dapai sa dai inapoi  biggrin.gif

Cel putin asa se invata la scoala pe vremuri:

Se interzice oprirea voluntara a vehiculelor:
*



Oprirea "voluntara" iti spune ceva ? rolleyes.gif
Daca vreau sa intorc sau sa fac stanga in intersectie, opresc involuntar (deci nu pt. ca asa vreau eu) ca sa dau prioritate celor care circula pe celalalt sens, nu ? Deci nu se aplica ...

This post has been edited by Tamango: 26 May 2014, 21:35


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 26 May 2014, 21:34
Post #142


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Asa, si ca sa mergi inapoi faci oprire involuntara? tongue.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 26 May 2014, 21:35
Post #143


Membru autentic


Group: Members
Posts: 949
Joined: 5 December 09




Mie mi se pare vinovat A, fara niciun dubiu. Indiferent de cum i se explica politistului. Puteai sa obtii cel mult culpa comuna.

Faptul ca deja erai iesit poate sa fie o chestie de 1 s in care ai iesit si el deja dadea cu spatele, putand sa vezi asta cu usurinta. Daca nu puteai vedea asta, te incadrezi la punctul 4 la ce a spus Tamango. Ca sa fac o comparatie, situatia e similara cand mergi pe un drum cu cate o banda pe sens, sa zicem intr-un sat, si vrea unu sa iasa la dreapta pe sensul opus de mers de pe o ulita cand tu depasesti, sau chiar semnalizezi depasirea, si ai prioritate.



--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 26 May 2014, 21:45
Post #144


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(luck33ro @ 26 May 2014, 21:34)
Asa, si ca sa mergi inapoi faci oprire involuntara?  tongue.gif
*



Da ... pentru ca nu-mi permite drumul sa fac o intoarcere dintr-o miscare.


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 26 May 2014, 21:49
Post #145


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Ce puii mei vorbim aici; de mers inapoi sau de intoarcere?! Deci tu zici ca te-ai oprit involuntar pentru ca voiai sa faci o manevra interzisa?
radmasa.gif ia si ceteste desenu ca esti derutat si tu !

This post has been edited by luck33ro: 26 May 2014, 21:54


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STALEX2004
post 26 May 2014, 21:51
Post #146


Membru autentic


Group: Members
Posts: 651
Joined: 5 June 08
From: Bucuresti




deci...senzori de parcare are masina, dar au piuit fix cand a intrat respectivul in mine, ceea ce inseamna ca a dat destul de tare cu spatele (senzorii reactioneaza destul de repede).martor aveam in masina...era sora mea in dreapta, dar daca domnul cap de creta asa a hotarat si ma mai si ameninta cu amenda si luarea permisului...acum ce naiba era sa fac, sa stau sa ii dau in judecata...i-am dat asigurarea si eu am facut-o pe casco imediat.ma oftic ca daca nu ma asiguram, nu eram atent mai ziceam dar asa....bine ca a fost doar atat...
@SandelBS: am avut la firma un incident de acest gen de care zici tu...un coleg facea o depasire iar din fata a iesit o masina de pe un drum fara prioritate...ghiic cine a fost vinovat...cel care a iesit de pe drumul fara prioritate.el e obligat sa se asigure inainte sa iasa...

This post has been edited by STALEX2004: 26 May 2014, 21:58


--------------------
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
Renault Clio Symbol Fidji 1.5 DCI 2006
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 26 May 2014, 21:56
Post #147


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Stalex tu ai dat si inapoi pe contrasens, le-ai umplut de sange pe toate manevrele... normal ca ala nu se astepta sa apari acolo smile.gif El se uita in spate pe sensul lui de mers


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 26 May 2014, 22:00
Post #148


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(luck33ro @ 26 May 2014, 21:49)
Ce puii mei vorbim aici; de mers inapoi sau de intoarcere?! Deci tu zici ca te-ai oprit involuntar pentru ca voiai sa faci o manevra interzisa?
radmasa.gif  ia si ceteste desenu ca esti derutat si tu !
*



Termina ba cu prostiile ... ala a sintetizat prost in tabelul ala. Mersul cu spatele in intersectii nu este explicat in codul rutier. De intors, ai voie, cu precizarile care le-am facut.


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
betamax
post 26 May 2014, 22:00
Post #149


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.343
Joined: 11 September 08
From: din lumea asta, prost făcută..




QUOTE(luck33ro @ 26 May 2014, 21:34)
Asa, si ca sa mergi inapoi faci oprire involuntara?  tongue.gif
*




QUOTE(Tamango @ 26 May 2014, 21:45)
Da ... pentru ca nu-mi permite drumul sa fac o intoarcere dintr-o miscare.
*



Tareee, asta trebe retinuta.

Studiati cu atentie semnatura lui gabize !


--------------------
renault Scenic Rx4 2000, 1.998 l, 16 V, 102 kW
"... imi place sa lucrez cu intelectuali, astia pricepe repede."
"Ori traim cu totii, ori va ia dracu' !"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
STALEX2004
post 26 May 2014, 22:01
Post #150


Membru autentic


Group: Members
Posts: 651
Joined: 5 June 08
From: Bucuresti




Daca nu aveam unde sa intorc spune-mi si mie ce era sa fac?Nu scria nicaieri ca se blocheaza aleea respectiva si nu aveam nici cum sa o intorc sa ies normal.


--------------------
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
Renault Clio Symbol Fidji 1.5 DCI 2006
Renault Clio 3 FL 1.5 DCI 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
40 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th May 2024 - 19:38
Dacia