Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

SUNTEM CU SIGURANTA SPECIA CARE DAUNEAZA, ACESTEI PLANETE, faptele o demonstreaza !

Axe
post 5 Sep 2008, 12:27
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Filmul pe care vi-l propun a fost postat de un coleg la rubrica "video" dar consider ca merita cel putin un subiect separat. Daca ai bagat vreodata carne in gura sau ai purtat pantofi de piele esti deja parte a macelului. Si cum sunt sigur ca ai facut deja asta, ca si mine, acum probabil, este timpul sa ne intrebam pana cand, ce-i de facut ? Ma doare inima la propriu, de multa vreme nu am mai simtit asa ceva, dupa ce am vazut, citit sau auzit de tot felul de atrocitati. Nu-i normal ca animalele si pestii sa pateasca asa ceva doar pt ca noi ne consideram superiori, nu stiu ce sa mai spun, iata faptele.......,:


http://www.ecomagazin.ro/video-cruzimea-oa...ale-earthlings/

This post has been edited by Axe: 5 Sep 2008, 12:30


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sb-55-dan
post 5 Sep 2008, 13:21
Post #2


Membru si atat


Group: Members
Posts: 829
Joined: 6 July 05




Acesti oameni ar merita exact acelasi tratament la care sunt supuse bietele animale. Din pacate aceste imagini sunt doar o mica parte din ceea ce se intampla in lume, iar noi nu avem puterea pt a stopa aceste cruzimi.
Este total inuman ceea ce am vazut in acest film. Pur si simplu sunt daramat dupa ce am vizionat filmul sad.gif


--------------------
renault Laguna II, Laguna III 2003, 2011
Renault Laguna II Dynamique 1.9 Dci 120CP
Renault Laguna III Dynamique 2.0Dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
NadaLina
post 5 Sep 2008, 13:24
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 161
Joined: 11 July 07
From: constanta




173.gif nu crede.gif infiorator ce patesc sarmanele animale sad.gif


--------------------
Renault Symbol 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 5 Sep 2008, 13:57
Post #4


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




a mai fost pe aici filmul asta... Va aduc aminte inca o data ca dateaza din 1900 toamna. La nebunia care este acum cu greenpeace si alti "nebuni" nu prea mai exista acele conditii... Focus!


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 5 Sep 2008, 13:58
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Se vede foarte clar ca majoritatea secventelor sunt filmate cu camera ascunsa, daca ati observat imagini de la abatoare la televizor, se poate vedea regia. Si anume: niste personaje care parca le cer voie animalelor sa le omoare, totu-i curat in jur, metode blande de sacrificare, le si mangaie inainte, le citesc povesti..... sad.gif In realitate la numarul animalelor care sunt sacrificate pe plan mondial, nu mai sta nimeni la discutii. Personajele pe care le-ati vazut, sunt cu siguranta niste oameni din aceia care cu placere baga cutitul si in mama lor la un pahar in plus. Problema este ce putem face noi, cei cu capul pe umeri, pt a schimba ceva ? Nu stiu ce anume, poate refuzul de a consuma carne sau macar reducerea drastica a consumului, sa nu mai purtam sau folosim obiecte din piele, os, organe, medicamente......!?
Repet : in mod cert daca omul ar disparea ar fi cu mult mai bine pentru rest; animale, plante, mediu, planeta.

This post has been edited by Axe: 5 Sep 2008, 14:03


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 5 Sep 2008, 14:03
Post #6


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




QUOTE(Axe @ 5 Sep 2008, 13:58)
Personajele pe care le-ati vazut, sunt cu siguranta niste oameni din aceia care cu placere baga cutitul si in mama lor la un pahar in plus.
*


doh.gif crazys4.gif
cum sa spui asa ceva?


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 5 Sep 2008, 14:07
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Pai de ce sa nu spun ? Tu crezi ca ai putea sa faci una din meseriile din reportaj, sau eu, crezi ca as putea ?
Dar gaseste-l pe ala de a hacuit-o pe Elodia si intreaba-l : ar putea ?! La asta ma refeream.

### As avea o rugaminte, eu deja am facut asta, dati si voi un mass. pe messenger pt toate cunostintele voastre cu linkul respectiv, chiar si 1% din consumul produselor derivate din animale daca scade, tot am facut ceva !

This post has been edited by Axe: 5 Sep 2008, 14:14


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 5 Sep 2008, 14:09
Post #8


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




Vrei sa spui ca nu este nici o diferenta intre a pune capat vietii unui animal si a unui om?
Cu elodia e alta poveste.. Probabil ca rupta e in tarile calde in surub la un arab si se amuza copios ...

This post has been edited by DrK: 5 Sep 2008, 14:10


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 5 Sep 2008, 14:21
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




aproape niciuna, pe o scara a condamnabilitatii actiunii respective, sa zicem ca primesti 10bile negre pt un om si 9 pt un animal !
scuze , asa vad eu lucrurile, nu avem nicio scuza, ne putem hrani cu orice altceva si ocazional cu carne.

This post has been edited by Axe: 5 Sep 2008, 14:23


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sqryn
post 5 Sep 2008, 14:29
Post #10


Clio rulezzz


Group: Members
Posts: 736
Joined: 2 February 06
From: München




pai si vrei sa nu mai mancam fripturi de ceafa si gratare?
sa nu mai mancam noi de paste o friptura de miel?
un mic asa la iarba verde?

no way, il tai eu cu mana mea smile.gif)


--------------------
RENAULT Clio II Bicorp Phase1 1.4 8v Alize/1999 - B-xx-xxx
Clio II Bicorp Phase1 Alize, 1.4 8V 75cp - sept.99
Opel Astra H 1.9 CDTI DPF 120cp - iun 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghertzoi
post 5 Sep 2008, 14:35
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 640
Joined: 18 March 07
From: varza a la cluj




axe...tu consumi produse de origine animala...????? daca nu atunci bravo tie...daca inca mai consumi, chiar ocazional, atunci sterge repede topicul asta.... si nu mai umbla cu masina ca participi la poluarea globala in urma careia mii de specii dispar anual...

Eu recunosc...consum!!!! smile.gif

Ce am vrut sa subliniez prin acest post e ca vrei ceva prea idealist/radical in urma vizionarii acestui film in care intradevar cruzimea e de speriat.

This post has been edited by ghertzoi: 5 Sep 2008, 14:38


--------------------
Renault Megane 2.2 2007/privilege Sedan 1.6 110 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sb-55-dan
post 5 Sep 2008, 14:39
Post #12


Membru si atat


Group: Members
Posts: 829
Joined: 6 July 05




Aici nu e vorba de consum de carne. Aici e vorba de cruzime fata de animale fara aparare.
Ce, tu consumi carne caine de exemplu?
N-ai cu cine domne.....


--------------------
renault Laguna II, Laguna III 2003, 2011
Renault Laguna II Dynamique 1.9 Dci 120CP
Renault Laguna III Dynamique 2.0Dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 5 Sep 2008, 14:47
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




QUOTE(sqryn @ 5 Sep 2008, 14:29)
pai si vrei sa nu mai mancam fripturi de ceafa si gratare?
sa nu mai mancam noi de paste o friptura de miel?
un mic asa la iarba verde?

no way, il tai eu cu mana mea smile.gif)
*


intreaba atunci un oncolog: care-i treaba cu carnea, poate macar reduci consumul.

QUOTE(ghertzoi @ 5 Sep 2008, 14:35)
axe...tu consumi produse de origine animala...????? daca nu atunci bravo tie...daca inca mai consumi, chiar ocazional, atunci sterge repede topicul asta.... si nu mai umbla cu masina ca participi la poluarea globala in urma careia mii de specii dispar anual...

Eu recunosc...consum!!!! smile.gif

Ce am vrut sa subliniez prin acest post e ca vrei ceva prea idealist/radical in urma vizionarii acestui film in care intradevar cruzimea e de speriat.
*


da, consum dar incerc de multa vreme sa reduc la minimum, si mananc doar carne de pui.

QUOTE(sb-55-dan @ 5 Sep 2008, 14:39)
Aici nu e vorba de consum de carne. Aici e vorba de cruzime fata de animale fara aparare.
Ce, tu consumi carne caine de exemplu?
N-ai cu cine domne.....
*


nu te mira ca sunt oameni care consuma creierul maimutei cand inca ea traieste, se poarta in restaurantele asiatice. Ti-o aduce imobilizata, cu capul spart precum o portocala decojita si in timp ce tu servesti creierul ea clipeste si incearca sa scape. Poti sa crezi asa ceva ???!!!! Ce sa mai vorbim atunci de consumul de carne de caine ?!


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 5 Sep 2008, 14:49
Post #14


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




Anul trecut zicea un nebun pe la televizor ca nu trebuie sa mancam peste ca e toxic... Avea argumentele lui...


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 5 Sep 2008, 14:51
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




si multa dreptate are,....., este vorba pe scurt de poluarea apelor, implicit a pestilor si daca ai fi un om informat nu ai mai face nebun un cercetator, domnule iepuras de plus smile.gif !

poti vedea aici cam ce-i bine sa bagi in gura si ce, nu prea blush.gif http://www.reno.ro/index.php?showtopic=117082&hl=

This post has been edited by Axe: 5 Sep 2008, 15:22


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 5 Sep 2008, 14:57
Post #16


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




am spus ca avea argumentele lui. Trebuia sa pun nebun in "" ca sa nu existe discutii smile.gif. Pardon.
Btw, I`m not a plush bunny. ph34r.gif

This post has been edited by DrK: 5 Sep 2008, 14:58


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghertzoi
post 5 Sep 2008, 15:07
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 640
Joined: 18 March 07
From: varza a la cluj




intreaga problema e conflictuala si nu poate fii facuta alb/negru: adica ne doare ca sufera animalul cand e sacrificat dar pe urma il halim cu pofta... ce conteaza ca e pui, caine sau vaca.

Noi vb de asiatici ca halesc caini si ii desconsideram. Un indian ce crede de noi? "Magarii de occidentali mananca vaci" biggrin.gif

Nu imi place sa vad animale chinuite, dar....la mine ajunge produsul finit... asa ca POFTA BUNA! Cat timp nu sunt vegetarian refuz sa dau dovada de ipocrizie si sa compatimesc animalele. Asa e ordinea lucrurilor si o accept.

This post has been edited by ghertzoi: 5 Sep 2008, 15:10


--------------------
Renault Megane 2.2 2007/privilege Sedan 1.6 110 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sqryn
post 5 Sep 2008, 15:11
Post #18


Clio rulezzz


Group: Members
Posts: 736
Joined: 2 February 06
From: München




@ Axe
nu te gandi ca mananc numai carne is in culcare si in sculare, doar ca imi place.
dar vii cu afirmatii din astea gen green peace sa nu mai folosim produse de origine animala, sa nu mai mancam carne cand tu spui ca mananci doar carne de peste si pui, scuze dar asta mi se pare un pic ipocrizie. care e diferenta intre pui/peste si porc, vaca, miel? in afara de marime bineinteles.
da in unele tari mai exotice se practica si chestia asta cu diverse feluri de mancare mai putin comune. dar la fel de mult in thailanda de ex poti sa iti cumperi cu ocazia unui sejur sexual o intreaga familie daca te tine buzunarul si sa faci treaba aia rusinoasa cu cine poftesti.
nu judecati obiceiurile altor popoare fara sa aveti legatura cu ele sau macar sa incercati sa le intelegeti. cum la noi este traditional sa tai porcul de craciun asa au si altii traditiile lor.


--------------------
RENAULT Clio II Bicorp Phase1 1.4 8v Alize/1999 - B-xx-xxx
Clio II Bicorp Phase1 Alize, 1.4 8V 75cp - sept.99
Opel Astra H 1.9 CDTI DPF 120cp - iun 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 5 Sep 2008, 15:13
Post #19


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




judecand dupa imbracamintea si tunsoarea celor din film e clar ca actiunea se petrece in anii 90...


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 5 Sep 2008, 15:33
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




QUOTE(ghertzoi @ 5 Sep 2008, 15:07)
intreaga problema e conflictuala si nu poate fii facuta alb/negru: adica ne doare ca sufera animalul cand e sacrificat dar pe urma il halim cu pofta... ce conteaza ca e pui, caine sau vaca.

Noi vb de asiatici ca halesc caini si ii desconsideram. Un indian ce crede de noi? "Magarii de occidentali mananca vaci" biggrin.gif

Nu imi place sa vad animale chinuite, dar....la mine ajunge produsul finit... asa ca POFTA BUNA! Cat timp nu sunt vegetarian refuz sa dau dovada de ipocrizie si sa compatimesc animalele. Asa e ordinea lucrurilor si o accept.
*


corect, probabil ca asa spun de noi ca mancam vaci, dar ideea era de reducere a consumului care evident este buna si pentru animale, dar si pentru noi. Ok, nu te gandesti la animale, bun, dar la sanatatea ta te gandesti ?!

QUOTE(sqryn @ 5 Sep 2008, 15:11)
@ Axe
nu te gandi ca mananc numai carne is in culcare si in sculare, doar ca imi place.
dar vii cu afirmatii din astea gen green peace sa nu mai folosim produse de origine animala, sa nu mai mancam carne cand tu spui ca mananci doar carne de peste si pui, scuze dar asta mi se pare un pic ipocrizie. care e diferenta intre pui/peste si porc, vaca, miel? in afara de marime bineinteles.
da in unele tari mai exotice se practica si chestia asta cu diverse feluri de mancare mai putin comune. dar la fel de mult in thailanda de ex poti sa iti cumperi cu ocazia unui sejur sexual o intreaga familie daca te tine buzunarul si sa faci treaba aia rusinoasa cu cine poftesti.
nu judecati obiceiurile altor popoare fara sa aveti legatura cu ele sau macar sa incercati sa le intelegeti. cum la noi este traditional sa tai porcul de craciun asa au si altii traditiile lor.
*


Daca mananci carne zilnic deja este enorm, ce sa nu mai vorbim ca majoritatea oamenilor mananca 3 mese /zi de carne sub diverse forme. Acesta este motivul din care realitatea bate filmul pe care tocmai l-ati vizionat. Pt ca acea camera ascunsa nu a putut surprinde totul, deci se poate si mai rau .....! Daca s-ar reduce cantitatea consumata la nivel mondial, poate lucrurile ar fi mai blande, dar atata timp cat aia la abator trebuie sa extermine o cireada intreaga intr-o ora, iata unde s-a ajuns, BARBARIE, mi-e mie rusine in numele lor, si inca putin pt ca sunt om.

This post has been edited by Axe: 5 Sep 2008, 15:38


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghertzoi
post 5 Sep 2008, 15:41
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 640
Joined: 18 March 07
From: varza a la cluj




pai axe nu am vrut sa zic ca bag in mine ca un spart carne ... smile.gif consum normal, echilibrat as spune, nu sunt un gurmand de animale.


--------------------
Renault Megane 2.2 2007/privilege Sedan 1.6 110 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sqryn
post 5 Sep 2008, 15:43
Post #22


Clio rulezzz


Group: Members
Posts: 736
Joined: 2 February 06
From: München




daca ziceai ca esti vegetarian mai intelegeam. dar daca recunosti ca mananci carne contribui si tu la acea barbarie, indirect. asa ca nu te mai agita degeaba. sau crezi ca puii aia pe care ii savurezi in weekend sunt bio-happy-ucisi fara cruzime


--------------------
RENAULT Clio II Bicorp Phase1 1.4 8v Alize/1999 - B-xx-xxx
Clio II Bicorp Phase1 Alize, 1.4 8V 75cp - sept.99
Opel Astra H 1.9 CDTI DPF 120cp - iun 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 5 Sep 2008, 15:45
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Ei, unii sunt, recunosc si ma caiesc, am fost si eu dar pt sanatatea mea am redus mult consumul si iata a aparut un nou motiv; aceasta barbarie care se desfasoara in toate colturile lumii !


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 5 Sep 2008, 15:50
Post #24


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




barbaria asta se mai desfasoara poate in tarile fara apa la robinet...


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 5 Sep 2008, 15:51
Post #25


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




solutia este sa mancam numai carne de animale scarboase de-acu incolo. Nu cred ca se supara cineva daca facem un gratar de broasca, de sobolan sau de sarpe biggrin.gif

Sa fim seriosi. Ati vazut un vegetarian pana acu? Eu da, si nu as vrea sa ajung ca el. tongue.gif

P.S. Pana acu nu m-am gandit ca mananc carne din superioritate radmasa.gif


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreis
post 5 Sep 2008, 16:13
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.686
Joined: 30 June 06
From: B u c u r e s t i




Nu pot sa privesc aceste imagini, recunosc... nono.gif

Mi se face rau cand le-am vazut pe cele de la TV si de atunci nu mai suport sa vad asa ceva si sa nu pot sa fac nimic...

De ce sa suntem oameni? Sa ne batem joc de cei care nu pot sa spuna "ma doare"? showfinger.gif Tot il prind eu pe unul, atunci sa-l vad cat e de barbat...


--------------------
ex Renault Megane 2.2 1,6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
verde
post 5 Sep 2008, 16:36
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.127
Joined: 5 September 06
From: Pitesti




Dar tot ce misca pe pamantul asta si e vietate distruge alte vieti ca sa traiasca( animale sau vegetale). Adica viata se naste din moarte , toate creaturile vaneaza pentru hrana.Deocamdata noi oamenii avem putini dusmani si stim sa ne ferim cat de cat de ei.Inteleg sa nu omori din placerea de a ucide. Dar daca trebue sa mananci? Si plantele nu sunt tot viata? Nu au si ele rolul lor in natura sau astea sunt in plus pacilea si hai sa fim toti vegetarieni. Cred ca e greu de stabilit ce e bine si rau in povestea asta. Dar poti spune NU EXCESELOR!! si sunt perfect de acord cu asta.


--------------------
megane 3 /clio 4 ....dci 110 /1,2aspirat ....2015 /2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DRD
post 5 Sep 2008, 17:34
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 709
Joined: 20 September 06
From: Brasov




Sincer sa fiu mai bine ne da planeta un eject in felul ei si am terminat toata treaba.


--------------------
Renault Megane 2 1.5 Dci Comfort Expresion 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 5 Sep 2008, 19:19
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




QUOTE(verde @ 5 Sep 2008, 16:36)
Dar tot ce misca pe pamantul asta si e vietate distruge alte vieti ca sa traiasca( animale sau vegetale). Adica viata se naste din moarte , toate creaturile vaneaza pentru hrana.Deocamdata noi oamenii avem putini dusmani si stim sa ne ferim cat de cat de ei.Inteleg sa nu omori din placerea de a ucide. Dar daca trebue sa mananci? Si plantele nu sunt tot viata? Nu au si ele rolul lor in natura sau astea sunt in plus pacilea si hai sa fim toti vegetarieni. Cred ca e greu de stabilit ce e  bine si rau in povestea asta. Dar poti spune NU EXCESELOR!! si sunt perfect de acord cu asta.
*


nu toate vietatile ucid pt hrana iar cele care o fac o fac atunci cand le rapune foamea. Noi ne-am obisnuit sa mancam ca porcii, cantitati industriale, daca s-ar putea numai carne pe gratar cu cartofi prajiti. Ideea este ca un om poate trai de fapt cu o cantitate infima de hrana, poate 10-20% din cat mananca de fapt, si ar fi mult mai sanatos, vezi problemele create de obezitate la nivel mondial.

QUOTE(DRD @ 5 Sep 2008, 17:34)
Sincer sa fiu mai bine ne da planeta un eject in felul ei si am terminat toata treaba.
*


Ai spus un mare adevar, dupa vizionarea filmului, am zis in gand ca daca as putea as face orice sa opresc asta. Din partea mea daca de maine nu ar mai fi produse animale pe piata as putea sa ma adaptez.


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DRD
post 5 Sep 2008, 19:28
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 709
Joined: 20 September 06
From: Brasov




Da Axe,asta e poveste trista a omenirii...si pentru cei care cred ca avem o jusificare...ei bine ea nu exista.

This post has been edited by DRD: 5 Sep 2008, 19:29


--------------------
Renault Megane 2 1.5 Dci Comfort Expresion 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th May 2024 - 04:51
Dacia