Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Cum puteti caracteriza aceasta atitudine a RNR?

corvinarh
post 19 Jun 2008, 10:41
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 684
Joined: 24 November 06




printre nenumaratele scrisori primite de la RNR, in ultimele doua imi apar urmatoarele RECOMANDARI:

in data de 16.05.2008:

Pentru a obtine informatii legate de dimensiunile anvelopelor recomandate de producator si acceptate de catre organismele de stat, abilitate in controlul rutier de persoane si in omologarea vehiculelor destinate circulatiei pe drumurile publice, va puteti adresa catre Registrul Auto Roman.

Ceea ce ei nu stiau la data de 16.05.2008, era faptul ca eu deja obtinusem de la RAR acceptul si inscrierea in CIV a urmatoarelor ansambluri de jenti/anvelope - 195/65/15, 205/55/16, 225/45/17 - si in urma acestui raspuns al RNR le-am transmis copie dupa documentele care demonstrau acest lucru.

ca urmare, in data de 16.06.2008, RNR imi comunica:

Fata de montarea jantelor de alta dimensiune decat cele agreate de constructor pentru acest tip de autovehicul, si vis-a-vis de mentiunea efectuata de Registrul Auto Roman in Cartea de Identitate a acestui autovehicul, pentru a analiza posibilitatea echiparii autovehiculului cu jante de dimensiunile dorite, va informam ca este necesar ca Registrul Auto Roman sa ne transmita o adresa in acest sens.


voi ce intelegeti din toata aceasta ........ ? nu stiu cum sa o calific fara a fi penalizat, asa ca fiecare completeaza punctele cu expresia favorita!


voi ce a-ti face? cum a-ti reactiona? si aici ii rog in special pe "aparatorii" RNR - fara a-i omite pe opozanti - sa imi dea o indicatie in acest sens.


cu stima pentru colegii de forum


--------------------
mercedes C 220 CDI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
boozywoozy
post 19 Jun 2008, 10:53
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 595
Joined: 18 August 06
From: galati




ca in orice stat birocratic lor nu le trebuie actele prin care RAR-ul ti-a acceptat anvelopele-jantele ci le trebuie o adresa "oficiala" din partea lor legat de aceasta treaba.
Deh!Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul...


--------------------
ex renault laguna 2 2002 1.9 dci dynamique - gl 41 nyk
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 19 Jun 2008, 12:54
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




Din nou probleme de comunicare in ceea ce priveste Renault Romania. Nu ma surprinde deloc. Fa si tu ce face toata lumea, mergi cu ce roti vrei, si la reviziile lor imprumuti un set d eroti normale, sau le pastrezi pe cele normale (eventual de iarna, ca nu e interzis sa mergi vara cu cauciucuri de iarna pana la revizie).


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
herculane
post 19 Jun 2008, 13:09
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.237
Joined: 30 April 07




am rotile de iarna standard 185/60/r15, iar rotile de vara 205/50/r16. cand ma duc la revizie le pun pe cele de iarna, mi se pare cel mai simplu. decat sa ma complic cu drumuri la RAR, reno etc mi se pare mult mai usor asa.

cat despre politie, cum ca ar putea sa-mi ia talonul din cauza dimensiunilor, nu-mi fac probleme: 5 ani am mers cu clio-ul anterior cu alte dimensiuni in talon decat ce a venit din fabrica, fara sa fac vreo modificare, si n-am patit nimic. de 7-8 luni am noile roti pe clio-ul asta si in continuare n-am avut neplaceri. singura neplacere va fi ca tre' sa ma car cu rotile de iarna pana la un service sa le montez inaintea reviziei smile.gif


--------------------
Renault Clio III Exception 1.6 16v 2007 / Ford Mondeo Titanium 2.0 16v 2008 - xxxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 14:22
Dacia