Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

reglaj faruri....., a luat-o razna!

vino watt
post 1 Mar 2011, 21:33
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 23
Joined: 21 September 10




pe partea soferului se aude un zgomot "turat rau"... din far ....doar pe faza scurta ... si asta de cand am luat masina ... nu i-am dat importanta deoarece era un bazait ... "usor" insa acum a devenit "turat" ...se aude k o periutza de dinti electrica ... se poate repara sau trebuie inlocuit? a avut cineva aceasta problema ....


--------------------
renault twingo 1999
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bubu782001
post 1 Mar 2011, 23:31
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.897
Joined: 24 July 06




Sa nu fie motorasul de reglaj al farului cu probleme...

Ia verifica.


--------------------
Renault Clio 3 2007 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulianbubson
post 2 May 2011, 17:51
Post #3


Membru cu Bub


Group: Members
Posts: 5
Joined: 2 May 11
From: Radauti , SV




Buna ziua colegi posesori de buburuze . Am intrat si eu in posesia uneia de asta vara si cum e masina second hand are si cateva mici probleme printre care si farurile care bat total aiurea , mai mult prin copaci sau in ochii TIRistilor radmasa.gif . As vrea sa rog pe cineva sa imi spuna unde gasesc butoanele pt reglaj manual pe verticala si eventual orizontala care probabil se afla undeva in spatele farului onsa eu nu le-am gasit de unul singur . Multumesc si numai bine ... biggrin.gif


--------------------
Renault Twingo 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
twinbubu
post 3 May 2011, 18:36
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 157
Joined: 24 August 09




QUOTE(vino watt @ 1 Mar 2011, 21:33)
pe partea soferului se aude un zgomot "turat rau"... din far ....doar pe faza scurta ... si asta de cand am luat masina ... nu i-am dat importanta deoarece era un bazait ... "usor" insa acum a devenit "turat" ...se aude k o periutza de dinti electrica ... se poate repara sau trebuie inlocuit? a avut cineva aceasta problema ....
*


Eu am la fel si am scos mufa de alimentare,un electrician auto a zis ca poate rezolva problema dar nu am avut timp,dar in principiu se poate rezolva,pana atunci asta e solutia,scosul mufei din spatele farului,este exact ca si cum ai scoate un aparat din priza,insa grija la fire sa nu le rupi


--------------------
Renaut twingo 2001 - IS 06 TIK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
twingooo
post 5 May 2011, 23:23
Post #5


Membru de partid din Republica Ceha


Group: Members
Posts: 747
Joined: 13 October 06
From: Ceska Republika, Praha 4




vino watt, problema cu instalatia ta de pom e in stransa legatura cu celalalt topic despre lumini. de ce n-ai postat TOATA tarasenia intr-un singur topic? poate si altii cu probleme asemanatoare, ar gasi un lucru bun faptul ca un topic cu titlul gen: Probleme cu instalatia de iluminare are si o descriere si eventual o rezolvare plus un tutorial.

si sfat: bicicleta in detrimentul cazanelor!


--------------------
Renault Espace 2.0 dci 2007, Privilege
mens sana in corpore barosano!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carmaciu
post 3 Oct 2017, 21:16
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 3 October 17




Eu am urmatoarea problema privind reglarea farurilor la Twingo: stangul bate mai sus si dreptul mai jos. Cum procedez ca sa le aduc la acelasi nivel? Motorasul electric functioneaza bine la ambele faruri, farurile urca si coboara paralel, dar pastreaza decalajul intre ele. dry.gif


--------------------
renault twingo 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 10:16
Dacia