Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme incalzire

bgd819
post 30 Sep 2021, 09:11
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 124
Joined: 15 October 11
From: Toscana, Italy




Salut, am o problema cu a mea Kadjar 1,33 benzina, si consta in faptul ca nu baga aer cald. Am dus masina in 2 reprezentante Renault , in prima mi au reinitizlizat calculatorul de clima(fara nici un rezultat) iar in a doua au zis ca le trebuie mai multe zile pentru a intelege unde este problema(evident nu am lasat o ,din criza de timp). Pe scurt problema consta in faptul ca indiferent de temperatura setata,aer cald vine doar cand este setata la HI(26 grade/Max) daca scad la 25,5 grade baga aer rece. Am obtinut si o explicatie de ce baga doar la Hi, si anume ca in momentul cand setez pozitia maxima pleaca un bloc de sigurante, pentru a avea iarna caldura aproape instant . Inainte sa o duc iar pe la service uri,cineva competent sau care a intampinat aceasta problema imi poate sugera ceea ce ar trebuii sa iau in calcul,sa elimin sa verific?? Merci.


--------------------
renault megane sedan 2 1,6 16v- 2005- privilege megane 3 1,4 Tce -2011-privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:28
Dacia