Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

414 Pages « < 4 5 6 7 8 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Accidente, Cu Renault si nu numai, ale noastre sau ale altora

AlexanderCarstoc
post 13 Jan 2009, 19:31
Post #151


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.281
Joined: 22 September 08
From: B u c u r e s t i




Imi place prea mult smile.gif Anul asta o sa primeasca o recarosare biggrin.gif


--------------------
>> Renault-uri 11 (1985 1.6D) 19 (1995 1.8 RT) Clio (1994 1.4)<< Giant Escape M8
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 13 Jan 2009, 19:41
Post #152


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Wow, cate drumuri pentru recarosare ! blink.gif Service, RAR, schimbare de talon, spagi... dar daca tu crezi ca merita, atunci nah... Jos palaria... rolleyes.gif


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eduardsebe
post 13 Jan 2009, 20:12
Post #153


Membru Expressionist


Group: Members
Posts: 2.150
Joined: 19 September 08
From: Bucuresti




Ma bucur ca mai exista si oameni ca tine care fac asa ceva pentru masinile mai vechi...bravo eu iti urez bafta si mult noroc cu masina happy.gif

This post has been edited by eduardsebe: 13 Jan 2009, 20:12


--------------------
Seat Leon FR 184 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hitman1234
post 20 Jan 2009, 20:49
Post #154


Bringing secsi back


Group: Members
Posts: 1.791
Joined: 9 February 08




Cum faci din Symbol Bicorp?O lasi parcata si intra unul in tine..
cum airbag-ul nu era sarit sper ca era parcata..daca esti pe aici sper ca esti ok..

Attached thumbnail(s)
Picture_012.jpg ( Size: 430.52k ) Number of downloads: 920
Picture_024.jpg ( Size: 444.43k ) Number of downloads: 967
Picture_035.jpg ( Size: 452.1k ) Number of downloads: 938


--------------------
bemfe vewe .
"Cearta pe net ca e ca paraolimpiada: chiar daca castigi, tot handicapat esti." Nalodaniel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 20 Jan 2009, 20:50
Post #155


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




1. ce legatura are daca era parcata sau nu?
2. la ce i-ar folosi declansarea airbagului daca e lovit in spate?


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hitman1234
post 20 Jan 2009, 21:04
Post #156


Bringing secsi back


Group: Members
Posts: 1.791
Joined: 9 February 08




1. ma ajuta pe mine psihic sa cred ca a fost parcata, la cum i-a facut portbagajul, plus ca nu era sange nicaieri..
2. in caz ca vroia sa fac cunostinta cu fruntea cuiva, daca era cineva in masina n-ai de unde sa stii cum statea..

in aceeasi zi am vazut un mondeo care a intrat frontal intr-un clio pe polona si culmea,mondeo era mai sifonat..


--------------------
bemfe vewe .
"Cearta pe net ca e ca paraolimpiada: chiar daca castigi, tot handicapat esti." Nalodaniel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 20 Jan 2009, 21:06
Post #157


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Nu chiar culmea, Mondeo nu a fost niciodata o masina exceptional de sigura la clasa ei.


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 20 Jan 2009, 21:49
Post #158


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




QUOTE(hitman1234 @ 20 Jan 2009, 21:04)
1. ma ajuta pe mine psihic sa cred ca a fost parcata, la cum i-a facut portbagajul, plus ca nu era sange nicaieri..
2. in caz ca vroia sa fac cunostinta cu fruntea cuiva, daca era cineva in masina n-ai de unde sa stii cum statea..

in aceeasi zi am vazut un mondeo care a intrat frontal intr-un clio pe polona si culmea,mondeo era mai sifonat..
*


nu cred ca un airbag frontal trebuie sa se declanseze la un impact din spate..


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian00
post 27 Jan 2009, 19:24
Post #159


....................


Group: Members
Posts: 1.463
Joined: 2 April 08
From: Alba




Nu e nu stiu ce accident dar...un Mertan ajuns in sant dupa ce a evitat un Aro unsure.gif

Attached thumbnail(s)
P1010139.JPG ( Size: 715.34k ) Number of downloads: 895


--------------------
Audi A4 B6 2001 1.9 TDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
demin2609
post 27 Jan 2009, 19:40
Post #160


iuzar


Group: Members
Posts: 329
Joined: 20 December 08
From: Craiova




m-a lovit unu in spate la semafor.. l-am intrebat "semaforul nu l-ai vazut?" raspuns: nu

si nici pe mine? a ramas asa... plm am DITAMAI TRiPLELE SPATE

si culmea la service au reparat-o de i-au durut capul, am zis sa repar pe banii asigurarii, preferam sa mi-o repar singur daca imi dadea asigurarea banii... imi iesea mai bine

acum am hayonul pus stramb un pic, intr-o parte bagi mana in alta atinge tripla sad.gif

pana la urma tot o sa scot eu bani din buzunar si o repar singur.. mama lor de sobolani

Servisul cu pricina AUTOMOTOR din Craiova.. nu va duceti ca ramaneti cu vro cutie de viteze schimbata, desi tu aveai cine stie macara la geam de pus.


--------------------
Renault F4P-B7-22 Mégane éxpression
[B]live high, have fun, and don t do anything stupid![/B]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 28 Jan 2009, 09:12
Post #161


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Ma uimeste incostienta astora de la drumuri. Au tras scuarul ala (gen statie de tramvai) in Otopeni -DN1, fara semnalizare si se intampla niste accidente groaznice acolo. Nu-i da nimeni in judecata sa se umple de bani? Nu ii baga nimeni la parnaie? mad.gif mad.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 28 Jan 2009, 11:56
Post #162


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




Dar numai ala e asa? In mod normal si refugiile de tramvai trebuie vopsite lateral cu vopsea reflectorizanta. De exemplu cand faci dreapta la Iulia Hasdeu pe Dimitrov venind dinspre Obor e o statie de tramvai cu refugiu. Daca cineva din provincie care nu cunoaste locul, are ghinionul sa treaca pe acolo si pica si iluminatul stradal sau e ceata, are toate sansele sa se urce pe el. La fel cel de pe Barbu Vacarescu din statia Verdi care e in curba aia spre dreapta si multe multe altele. Sunt la fel de iresponsabili pentru ca nu intretin marcajele de pe drumuri. Eu nu am mers anul asta pe un drum cu marcaj nou. Pe multe drumuri nu se mai vede urma de vopsea ceea ce poate deveni foarte periculos mai ales daca ti se arde becul de faza scurta de pe dreapta cum mi s-a intamplat mie de ex. pe drum de munte. Ce sa mai, cine permite asa ceva e criminal de-a dreptuil iar politia nu stie altceva decat "neadaptarea vitezei". Nu ma auzit niciodata sa fie declarat responsabil de accident administratorul drumului pentru ca nu l-a intretinut si semnalizat.


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 28 Jan 2009, 12:21
Post #163


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Chestia e ca in oras se circula cu viteze mici si este previzibil sa apara un scuar, un refugiu, mai ales daca este si o linie de tramvai acolo... Pe DN1 insa se circula cu viteza si mereu sunt accidente grave acolo: masini rasturnate, intrate pe contrasens, morti, raniti, multi nevinovati care ajung ologi pe viata! sleep.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 28 Jan 2009, 13:55
Post #164


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




si pe handicapatii de la drumuri+politie ii doare undeva ca din cauza lor mor oameni


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 28 Jan 2009, 14:04
Post #165


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti




Dar de "miniautostrada" de pe drumul spre Targoviste ce ziceti ? Pe acea portiune este indicat ca noaptea sa circulati pe banda intai.


--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dan73
post 28 Jan 2009, 15:06
Post #166


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.427
Joined: 4 July 07




QUOTE(luck33ro @ 28 Jan 2009, 12:21)
Chestia e ca in oras se circula cu viteze mici si este previzibil sa apara un scuar, un refugiu, mai ales  daca este si o linie de tramvai acolo... Pe DN1 insa se circula cu viteza si mereu sunt accidente grave acolo: masini rasturnate, intrate pe contrasens, morti, raniti, multi nevinovati care ajung ologi pe viata!  sleep.gif
*


Sa stii ca cel putin in refugiul ala de pe Barbu Vacarescu au intrat multi. Au fost multe accidente acolo pentru ca de la intersectia cu Fabrica de Glucoza nu mai e nici un semafor si multi baga talpa mai ales pustani din astia cu masini tari.
Pe drumul ala spre Targoviste am mers de multe ori. Beleaua e ca alea 4 benzi sunt cam trase de par si sunt cam inguste.


--------------------
Citroen C5 III 2.0 HDI, Exclusive, 140 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mrija
post 1 Feb 2009, 03:51
Post #167


Membru Veteran


Group: Members
Posts: 671
Joined: 4 June 07
From: Baia Mare




QUOTE(Flamingo @ 24 Sep 2008, 16:03)
Asa se face o campanie antiaccidente...
http://www.piticu.ro/2008/09/01/asa-se-fac...anie/index.html
*




+ RESPECT Flamingo


--------------------
Suzuki Gsx 750 R 110 cai la 200kg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flamingo
post 3 Feb 2009, 23:58
Post #168


Membru "SPARKY Team"


Group: Banned
Posts: 1.064
Joined: 20 February 06
From: Bucuresti






--------------------
HYUNDAI i10, full options 2008
A fost o data ca niciodata un Renault Clio DCI din 2004, full options, care s-a transformat intr-o zi de aprilie, in teren pentru casa...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tibirk
post 24 Apr 2009, 10:55
Post #169


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 20 September 06




Aseara pe la 11 cand parcam l-am atins pe unu cu spatele si mi-am spart stopul din dreapta in manerul usii lui. La el nu se cunoaste decat o zgarietura mica pe maner si parca (nu stiu sigur) o foarte mica infundatura in usa. N-am declarat nimic la nimeni, am mutat masina mai incolo. Ce dracu sa fac? sa ma duc la politie pt un asa rahat? Oare gasesc sa cumpar doar geamul stopului? ca in rest n-are nimic..

This post has been edited by tibirk: 24 Apr 2009, 10:57


--------------------
- - -
Renault Laguna II, 1.6, 16v, 2001, K4M710
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 24 Apr 2009, 11:03
Post #170


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




Mai bine nu postai....Legal ar fi sa te duci sa declari...iar in legatura cu stopul..din cate stiu nu se gaseste numai geamul..


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
L!nuX
post 24 Apr 2009, 11:47
Post #171


Membru decent


Group: Members
Posts: 1.316
Joined: 4 January 08
From: Bucuresti




accidentele usoare nu se mai declara la politie ci direct la casco dau ai asa ceva

cat despre stop vezi ca mai vindea lumea pe la bursa sau pe la dezmembrari , se poate schimba ochelarul de la el si nu intregul stop


--------------------
Renault Megane 1.6 16v - 2007 - Numar personalizat !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 24 Apr 2009, 11:55
Post #172


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(tibirk @ 24 Apr 2009, 11:55)
Aseara pe la 11 cand parcam l-am atins pe unu cu spatele si mi-am spart stopul din dreapta in manerul usii lui. La el nu se cunoaste decat o zgarietura mica pe maner si parca (nu stiu sigur) o foarte mica infundatura in usa. N-am declarat nimic la nimeni, am mutat masina mai incolo. Ce dracu sa fac? sa ma duc la politie pt un asa rahat? Oare gasesc sa cumpar doar geamul stopului? ca in rest n-are nimic..
*




Bravo nene...foarte bine procedat... nu iti doresc decat sa-ti gasesti masina lovita... si nu un pic ci facuta zob si cel care ti-a lovit-o sa fie de negasit....

Cred ca te si dureau degetele sa-i lasi omului un numar de telefon... plina tara de figuranti din astia carora li frica de raspundere.....inca odata felicitari...si sper din toata inima sa patesti ce ti-am scris mai sus!!!


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tibirk
post 24 Apr 2009, 12:04
Post #173


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 20 September 06




poti sa speri din toata inima cat vrei tu ca am casco dar pt un asa kk nici la asigurare nu ma duc. Repet ca ala nu are absolut nimic (o zgarietura de un milimetru pe manerul usii nu cred ca e un capat de tara). Mai bine taceai din gura si-ti vedeai de treaba. Eu am spus-o ca fapt divers. Apropo...e un vecin de-al meu si pot oricand sa vorbesc cu el, nu e cineva strain. Haidi pa!!!

This post has been edited by tibirk: 24 Apr 2009, 12:05


--------------------
- - -
Renault Laguna II, 1.6, 16v, 2001, K4M710
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 24 Apr 2009, 12:07
Post #174


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Romanul tipic...

Nu pot decat sa-ti doresc fix ce ti-a zis cj98czh.

Pe langa asta, daca nu pastrezi un limbaj decent si respectuos, se poate ne parasesti pentru cateva zile...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 24 Apr 2009, 12:07
Post #175


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(tibirk @ 24 Apr 2009, 11:55)
Aseara pe la 11 cand parcam l-am atins pe unu cu spatele si mi-am spart stopul din dreapta in manerul usii lui. La el nu se cunoaste decat o zgarietura mica pe maner si parca (nu stiu sigur) o foarte mica infundatura in usa. N-am declarat nimic la nimeni, am mutat masina mai incolo. Ce dracu sa fac? sa ma duc la politie pt un asa rahat? Oare gasesc sa cumpar doar geamul stopului? ca in rest n-are nimic..
*




si daca ala n-are casco, isi plateste pagubele? ma gandesc ca ar putea sa-si repare masina intr-un singur mod fara sa scoata bani din buzinar: pe RCA ... si ar fi de bun simt sa fie al tau excl.gif

ca parca ziceai ceva si de o posibila infundatura a portierei lui

pune-te si-n locul lui macar pt. o clipa wink.gif

This post has been edited by crisolro: 24 Apr 2009, 12:10


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tibirk
post 24 Apr 2009, 12:24
Post #176


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 20 September 06




scopul era altul dar vad ca se abereaza aici de parca am distrus masina aluia nu alta....
Aseara eram obosit si nu am vazut bine. Acum am vazut totul clar. Ala n-are nimic (decat acea zgarietura de un milimetru). Eu am stopul spart. Scopul intrebarii era sa aflu daca este indicat sa ma duc la politie (pentru stopul meu nu pentru milimetrul aluia) sau nu.... Voi chiar stati cu orele la politie pentru asemenea rahaturi? Asta era scopul intrebarii. Ceea ce se va intampla intre mine si ala este fix treaba mea. Chiar nu ma asteptam la atatea blesteme de parca as fi facut o crima.

This post has been edited by tibirk: 24 Apr 2009, 12:25


--------------------
- - -
Renault Laguna II, 1.6, 16v, 2001, K4M710
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 24 Apr 2009, 12:27
Post #177


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Exact asta ai facut! Ai distrus masina aluia! Ala, probabil a muncit pe banii cu care a platit masina aia pe care tu ai zgariat-o, si va trebui s-o repare tot pe banii lui.

Urata mentalitate ai...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 24 Apr 2009, 12:31
Post #178


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




cred ca ai dat destul de tare cu spatele de s-a spart stopul... sleep.gif



--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 24 Apr 2009, 12:43
Post #179


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




tibirk..ai comis-o.(si ai mai scris si pe forum)..dupa ce ca ai facut ceva ilegal ''ai lovit masina unuia si nu ai declarat nimic la politie'' si nu i-ai lasat amaratului macar un nr de tel ca nu te costa nimic..bine..o amenda de la politie..dar macar isi rezolva omul ''mica zgarietura si usa putin infundata''.....daca nu are casco isi face treaba asta din banii lui...si o revopsire a unui reper costa..Îi inteleg perfect pe colegii de forum r19 si cj...nici sa nu te astepti la alta atitudine(atitudine perfect normala)...nu are rost sa te ataci... cum ar fi sa faci tu un topic nou ..de ex : '' buna...sunt tibirica si am gasit masina lovita in parcare....ce sa fac? nu am casco...bani putini...costa mult la dezmembrari piesele...etc.. Nu te condamn...este uman sa gresesti.....asta e..nu ai fost atent..dar macar puteai ''sa faci primavară'' printr-un nr de tel lasat la stergator.....Si da...eu stau cu orele la politie pt ''asemenea rahaturi'' ...eu merg pe ideea ''am gresit am platit'' ....plus ca nu suport sa merg cu masina ''atinsa'' pe toate partile...Am fost lovit acum 1 an de un popa ...direct in bandoul de pe usa..bandoul sa zgarit dar sa si rupt putin dintr o margine...i-am zis omului ca eu vreau bandou in stare perfecta..atat..cand a vazut omul cat costa unul am mers la politie..a luat amenda..eu rca-ul lui...peste 2 zile am avut bandou nou... tongue.gif

This post has been edited by MHY: 24 Apr 2009, 12:52


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 24 Apr 2009, 12:57
Post #180


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




QUOTE(tibirk @ 24 Apr 2009, 13:04)
poti sa speri din toata inima cat vrei tu ca am casco dar pt un asa kk nici la asigurare nu ma duc. Repet ca ala nu are absolut nimic (o zgarietura de un milimetru pe manerul usii nu cred ca e un capat de tara). Mai bine taceai din gura si-ti vedeai de treaba. Eu am spus-o ca fapt divers. Apropo...e un vecin de-al meu si pot oricand sa vorbesc cu el, nu e cineva strain. Haidi pa!!!
*


slap.gif Ce boala am eu pe astia ca tine gun3.gif , un specimen d'asta tot prind intr-o zi si va fi vai de p.la lui death.gif .


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
414 Pages « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 10:55
Dacia