Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

106 Pages « < 89 90 91 92 93 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Megane IV - pareri utilizatori, ...sau de pe scaunul din dreapta

Dri
post 8 Jun 2019, 15:48
Post #2701


Membru autentic


Group: Members
Posts: 281
Joined: 11 December 16
From: Bucuresti




@jbn

Amuzant si totodata nostalgic subiect.
Cu aprox 20 ani in urma standardul de blocare a usilor era prin intermediul unei tije verticale (sau tzumburuc) care daca era coborat, nu puteai deschide usa din interior tragand de maner.
Acea tija trebuia mai intai ridicata manual.
La masinile cu inchidere centralizata, daca coborai tija de la sofer, coborau si cele ale pasagerilor. Apoi fie soferul, fie individual pasagerii, puteau ridica manual tija pentru a debloca inchizatoarea. Insa doar tragand de maner cu tija coborata nu se deschidea.

This post has been edited by Dri: 8 Jun 2019, 15:49


--------------------
VW Golf 6 1.2 TSI 2012, anterior Renault Megane GT 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jbn
post 8 Jun 2019, 16:27
Post #2702


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.591
Joined: 31 March 14
From: Bucuresti/Pitesti




Idem si la mine, Poty! Doar ca scaunul meu e ok. Nu mai piuie dupa ce coboara. As adauga ca acel piuit suprascrie sunetul semnalizarii.


--------------------
Ex. Renault Megane 4 Hatch, Corolla TS // '16 1.5dCi 110cp, '22 1.8hsd 122cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bayek
post 8 Jun 2019, 18:38
Post #2703


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 19 March 19




@Dri, nostalgic era la Dacia, se bloca manerul ala inconfundabil cu un fel de carlig de metal care il agata sa nu poata fi tras in spate. Butonul a fost dupa aia, a fost un fel de high-tech cand a aparut.


--------------------
Renault Megane Sedan Intens TCe 140 EDC GPF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mnm
post 9 Jun 2019, 15:20
Post #2704


Membru autentic


Group: Members
Posts: 544
Joined: 21 April 18
From: Bucuresti




QUOTE(Poty @ 8 Jun 2019, 16:29)
Eu nu i suport pe aia care stau in dreapta fata
........ar piuie ca si cum ar fi cnv pe el fara centura, trb sa ii dau o palma in sezut si isi revine)
*


Eu nu prea iau pasageri pe locul mortului.

Nevasta sta in spate cand o duc la servici (....rar de tot !) si cand ne apropiem de locul ei de debarcare....desface centura spate.... masina miauna incontinuu si dupa ce am lasat-o la bordura cu mesaj pe bord ca s-a desfacut o centura spate. Mieunalea si mesajul in bord inceteaza doar dupa oprit masina pe dreapta cu contactul oprit !

This post has been edited by mnm: 9 Jun 2019, 15:35


--------------------
Renault Megane 2 sedan 2005 1,6l 16V Privilege
Megane 4 ZEN ENERGY TCE 132, 2018
Ex: Dacia 500, Supernova 1,4l, Sandero 1,6l MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jbn
post 9 Jun 2019, 17:00
Post #2705


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.591
Joined: 31 March 14
From: Bucuresti/Pitesti




Asta se intampla pentru ca in spate nu are senzor de greutate. Mieunatul incepe la evenimentul "centura cuplata -> centura decuplata".


--------------------
Ex. Renault Megane 4 Hatch, Corolla TS // '16 1.5dCi 110cp, '22 1.8hsd 122cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 9 Jun 2019, 21:07
Post #2706


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.459
Joined: 21 April 07




Apasa ok pe butonul de pe volan...si parca dispare mesajul si nu mai face zgomot


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myreno4me
post 12 Jun 2019, 07:26
Post #2707


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.508
Joined: 18 May 17




Ce parere aveti, in urma grindinei am plafon, capota, portbagaj, elemente cromate usi avariate, oare se schimba elementele care se pot schimba, respectiv capota si portbagajul ? Dat fiind faptul ca operatiunea se face cu revopsire element si cum peste 50% este afectata, pot solicita vopsire integrala ? Exista ceva scris pe undeva in sensul asta ?

This post has been edited by myreno4me: 12 Jun 2019, 07:27


--------------------
Megane IV 1.2 TCE 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 12 Jun 2019, 07:33
Post #2708


bgd


Group: Members
Posts: 3.309
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Nu accepta revopsire element.
Fa o cu pdr. Inlocuieste doar ornamentele care nu se pot indrepta.


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 12 Jun 2019, 08:08
Post #2709


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




QUOTE(myreno4me @ 12 Jun 2019, 08:26)
Ce parere aveti, in urma grindinei am plafon, capota, portbagaj, elemente cromate usi avariate, oare se schimba elementele care se pot schimba, respectiv capota si portbagajul ? Dat fiind faptul ca operatiunea se face cu revopsire element si cum peste 50% este afectata, pot solicita vopsire integrala ? Exista ceva scris pe undeva in sensul asta ?
*



sad.gif

Daca intrebi de reparatia pe CASCO, parerea mea e ca o sa iti dea indreptare+revopsire nu schimbare. De asemenea nu iti vor da vopsire integrala ci doar la elementele afectate
Sfatul meu e sa treci intai pe la o constatare la un atelier PDR (ventuze) sa vezi daca se poate repara fara revopsire. Am reparat cateva mici indoituri la masina parintilor si a iesit excelent.
Ai putea cere la CASCO sa iti faca o oferta de pret pentru reparatie in regie proprie, iar cu banii primiti sa o repari cu PDR.

This post has been edited by Andy_ACS: 12 Jun 2019, 08:09


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myreno4me
post 12 Jun 2019, 10:20
Post #2710


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.508
Joined: 18 May 17




Merci, sunt fan reprezentanta plus ca fiind de la tara nu exista ateliere foarte dotate 😂😂.
O sa ma tiganesc cu ei fiindca cele 3 elemente reprezinta jumatate din masina !

12 Jun 2019, 10:21:
QUOTE(bgdrenault @ 12 Jun 2019, 07:33)
Nu accepta revopsire element.
Fa o cu pdr. Inlocuieste doar ornamentele care nu se pot indrepta.
*


Adica sa o vopseasca pe toata sau sa o suga cu pdr si sa nu vopseasca nimic ?

This post has been edited by myreno4me: 12 Jun 2019, 10:21


--------------------
Megane IV 1.2 TCE 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 12 Jun 2019, 10:29
Post #2711


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




PDR nu vopsire... in reprezentanta se acopera deformarile cu kit, se slefuieste si se vopseste ...

Vb. la firma de CAsco si evzi daca lucreaza cu vreun atelier autorizat de ei si foloseste tehnica PDR


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 12 Jun 2019, 12:47
Post #2712


bgd


Group: Members
Posts: 3.309
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




QUOTE(myreno4me @ 12 Jun 2019, 10:20)
Adica sa o vopseasca pe toata sau sa o suga cu pdr si sa nu vopseasca nimic ?
*


Sa nu vopseasca nimic.
Daca ai ceva ornamente care se prind in cleme , acelea nu se pot indrepta. Acelea sa le de=a inlocuire(gen baghete geam, etc, nu stiu cum e la tine).

Nici eu nu am avut PDR in oras, am mers la Targu Mures, cca 250 km de casa.
Vopsirea inseamna chit, la infundaturile mai mari se sudeaza un punct si se trage apoi se indreapta si chituieste.

PDR inseamna laminare tabla la rece. Fara modificare de structura, vopsea, etc. Sunt cazuri in care a mai trebuit polishat, la mine nu a fost cazul.


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myreno4me
post 12 Jun 2019, 18:41
Post #2713


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.508
Joined: 18 May 17




Au aparut baietii cu ventuza si ciocanelul, stau cate o saptamana la reprezentante. E misto ca vor fi cumva subcontractanti ai reprezentantei si orice se intampla ulterior cu vopseaua va fi remediat de reprezentanta.
La o prima constatate la a mea va dura 3 zile 😂😂😂

This post has been edited by myreno4me: 12 Jun 2019, 18:41


--------------------
Megane IV 1.2 TCE 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bayek
post 12 Jun 2019, 20:35
Post #2714


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 19 March 19




Asiguratorii ar trebui sa inceapa sa bage grindina in calculele lor acruale, dar asta o sa insemne cresterea primei de asigurare CASCO. Si iar n-o sa ne convina. Sau o sa bage separat asigurarea de grindina si iar n-o sa ne convina.


--------------------
Renault Megane Sedan Intens TCe 140 EDC GPF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RveMO
post 12 Jun 2019, 21:06
Post #2715


Membru autentic


Group: Members
Posts: 902
Joined: 4 July 16




Reprezentantele subcontracteaza multe operatii. Mie parbrizul mi l-au schimbat tot printr-o firma, la ei la sediu ce e drept.
CASCO acopera fara indoiala grindina la evenimentele naturale, dar depinde daca merita sau nu sa apelezi la el pentru asa ceva.


--------------------
Ford Focus 2005
Megane Intense 1.5 dCi EDC 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mnm
post 12 Jun 2019, 21:28
Post #2716


Membru autentic


Group: Members
Posts: 544
Joined: 21 April 18
From: Bucuresti




QUOTE(speedman @ 9 Jun 2019, 22:07)
Apasa ok pe butonul de pe volan...si parca dispare mesajul si nu mai face zgomot
*


Asa este... adevar ai grait !
Merci !

This post has been edited by mnm: 12 Jun 2019, 21:39


--------------------
Renault Megane 2 sedan 2005 1,6l 16V Privilege
Megane 4 ZEN ENERGY TCE 132, 2018
Ex: Dacia 500, Supernova 1,4l, Sandero 1,6l MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 17 Jun 2019, 10:58
Post #2717


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Masina din semnatura, am luat-o din reprezentanta saptamana trecuta, in week-end am bagat un drum de vreo 790 km prin Dobrogea.
Din cauza de rodaj, 3000 km, am mers calm, selectand ori modul 'eco' ori 'neutru'. Nu am sarit de 3000 tr/mn. Cutia EDC schimba foarte lin, este o adevarata placere. Motorul nu se aude deloc, lucru normal tinand cont de cum am mers. Am activat niste servicii din R Link, am primit confirmare ca sunt activate, inca nu mi-am dat seama despre ce este vorba mai exact .... o sa vad.
Potentialul motorului il voi vedea dupa 3000 km; oricum, la 270 Nm cuplu maxim si 160 CP, performanta motorului e OK in orice situatie.
Imi pare rau ca nu am putut pune ecranul mare, insa nu am dorit sistemul Bose si nici nu am vrut sa nu am roata de rezerva. Oricum, Arkamys se aude bine si imi este suficient.

Minusuri fata de Megane 3 (chiar si Megane 2):

- La Megane 3 si Megane 2 blocarea/deblocarea usilor spate si a geamurilor spate se facea 'electric' printr-un buton de pe usa soferului. La Megane 4, prin acest buton de pe usa soferului, se pot bloca/debloca doar geamurile spate; usile spate se blocheaza/deblocheaza 'mecanic', prin cate un buton plasat pe fiecare dintre usile spate. Nu am inteles din ce motiv a ales Renault sa schimbe acest lucru. Nu este o imbunatatire, ci din contra, este in sensul contrar.

- La Megane 3 si la Megane 2 exista informatia de 'fuel used' in tabloul de bord. Eu o foloseam tot timpul deoarece cand alimentez fac plinul de fiecare data iar apoi resetez informatiile despre consum din tabloul de bord. Stiu cati litri are rezervorul, vad pe 'fuel used' cati litri am consumat, stiu exact cati litri mai am in rezervor. Am constatat ca la Megane 4 nu mai exista informatia asta. Din nou, pentru mine este un minus.
Pentru ambele lucruri voi scrie la Vocea Clientului.

- Preferam un rezervor mai mare, nu m-ar fi deranjat sa fie de 60 litri. Cand imi spunea un amic ca are la Octavia 40 sau 44 litri, ii spuneam ca va vizita mai des benzinaria. Iata ca si Renault a intrat in randul lumii.


Cam atat deocamdata, masina este OK si tot ce vreau de la ea este sa tina asa cum m-a tinut precedentul Megane 3 (pe care l-am dat la ceva mai mult de 170.000 km).


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 17 Jun 2019, 11:17
Post #2718


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.273
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Si pe mine ma deranjeaza faptul ca rezervorul e mic de doar 47 de litri. La cei cu motoare pe benzina e si mai neplacut ca masina consuma mai mult si are autonomie mai mica.
Daca era 60l era perfect. Cred ca fac cacanaria asta ca sa te obisnuiasca cu autonomie mica incat cand treci pe electric sa nu mai fie diferenta asa mare 😜


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
megene 4 tce 140 ovi
post 17 Jun 2019, 13:00
Post #2719


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 10 November 18




Consumul mediu aratat de cb la m4 este mai mic cu cca 1, 5- 2 litri % decat iasa real la pompa - blochez pompa si o las pana declanseaza oprirea singura, fara sa mai insist - la m3 dci pe care il am cum zicea colegul, pe langa faptul ca arata cb FUEL USED, chiar arata super exact consumul, nu minte deloc. Nu va luati dupa consumul mediu aratat de cb la m4, parerea mea e sa verificati acest lucru. De la ridicare de la reprezentanta am pus doar benzina Rompetrol de 98, mai scumpa putin, are cca 6500 km.


--------------------
renault megane 4 2018 1, 3 tce 140 cp, sedan bussines
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Poty
post 17 Jun 2019, 14:23
Post #2720


DDT Guru


Group: Members
Posts: 978
Joined: 19 March 17
From: Slatina/Bucuresti




La mine arata cu 0.3l mai putin decat realul


--------------------
Renault Megane Intense Hatchback 1.2 Tce 132CP - OT-06-APV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
megene 4 tce 140 ovi
post 17 Jun 2019, 15:45
Post #2721


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 10 November 18




Inseamna ca nu toate cb calculeza gresit consumul mediu, blink.gif unele arata aproape corect.

17 Jun 2019, 15:49:
O fi mai exact ca e Intens si mai ales hatch, nu are mana turceasca?! unsure.gif

This post has been edited by megene 4 tce 140 ovi: 17 Jun 2019, 15:49


--------------------
renault megane 4 2018 1, 3 tce 140 cp, sedan bussines
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clio4edc12
post 17 Jun 2019, 16:46
Post #2722


Membru autentic


Group: Members
Posts: 305
Joined: 6 August 14




QUOTE(Andy_ACS @ 17 Jun 2019, 11:17)
Cred ca fac cacanaria asta ca sa te obisnuiasca cu autonomie mica incat cand treci pe electric sa nu mai fie diferenta asa mare 😜
*



O fac pentru ca testul de consum se face cu gen 30% din rezervor plin. Rezervorul mai mic inseamna masa mai mica atunci cand testezi, deci rezultate mai bune.


--------------------
Renault Clio 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mnm
post 17 Jun 2019, 18:43
Post #2723


Membru autentic


Group: Members
Posts: 544
Joined: 21 April 18
From: Bucuresti




CB -cred eu - calculeaza foarte bine consumul de combustibil undeva in limita 2 % ...plus/minus.

Ca la M4 nu se mai afiseaza fuel used este o manarie la care RENO a pus botul .... si a eliminat-o !

5 % smecherie in Europa de est este putin la o pompa de benzina in detrimentul clientului!


--------------------
Renault Megane 2 sedan 2005 1,6l 16V Privilege
Megane 4 ZEN ENERGY TCE 132, 2018
Ex: Dacia 500, Supernova 1,4l, Sandero 1,6l MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 17 Jun 2019, 19:12
Post #2724


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




QUOTE(mircea_aq @ 17 Jun 2019, 20:01)
@centurion, s-o stapanesti sanatos, e frumoasa !

*


Multumesc.


QUOTE(mircea_aq @ 17 Jun 2019, 20:01)

Nu stiu la ce anume te referi cand spui roata de rezerva, dar la mine subwoofer-ul de la bose e plasat fix in roata de rezerva:

*


Variantele Intens, Zen, Life nu au roata de rezerva daca se opteaza pentru sistemul audio Bose. Probabil se putea pune (cu ceva modificari), stiu ca GT-ul are subwoofer-ul in roata de rezerva temporara.


QUOTE(mircea_aq @ 17 Jun 2019, 20:01)

Despre cat de lin schimba EDC-ul, totul e bine si frumos pana treci in modul sport.

*


Ce se intampla in modul sport?
Voi vedea cum e peste 2200 km (acum are 800 km).


QUOTE(mircea_aq @ 17 Jun 2019, 20:01)

Nu stiu cum se aude sistemul stock pe m4...

*


Arkamys este suficient, mai ales atunci cand se merge in majoritatea timpului cu 2 copii mici in spate. biggrin.gif



--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 17 Jun 2019, 19:25
Post #2725


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.884
Joined: 13 October 06




Credeam ca bose vine cu roata de rezerva temporara de 17" pe toate echiparile. Nu vine. Ciudat. Spatiu e.

In sport cutia te smuceste atat pe schimbare in sus cat si pe retrogradare.
Nu sunt mare fan. Prefer modul neutru.

Eu am trecut azi de 2000km, dar nu am respectat rodajul ca la carte, am mers si constant pe autostrada, am calcat-o si peste 3000 rpm, am mers normal cu ea.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mnm
post 17 Jun 2019, 19:58
Post #2726


Membru autentic


Group: Members
Posts: 544
Joined: 21 April 18
From: Bucuresti




QUOTE(mircea_aq @ 17 Jun 2019, 20:25)
........

In sport cutia te smuceste atat pe schimbare in sus cat si pe retrogradare.
......... am calcat-o si peste 3000 rpm, am mers normal cu ea.
*


Nu stiu cat de bine ai facut.... masinii tale !


--------------------
Renault Megane 2 sedan 2005 1,6l 16V Privilege
Megane 4 ZEN ENERGY TCE 132, 2018
Ex: Dacia 500, Supernova 1,4l, Sandero 1,6l MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Pufanul
post 17 Jun 2019, 20:31
Post #2727


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 23 March 19




Salut,

Mi-a venit si mie masina pe 13.06.2019 cu neseriozitatea de rigoare din partea dealerului: Renault Megane Sedan, echiparea Intens cu cutie automata, 140CP pe benzina, majoritatea optionalelor, in afara de scaune piele, head up display si trapa.

Weekendul acesta am scos-o la un drum lung, pana la Hunedoara si imprejurimi: distanta totala 1150km, viteza medie 50km/h, consum 5,7% mixt (la bordul masinii), in principal in modul ECO si un mod personal setat de mine. Dupa acesti km parcursi, pot concluziona urmatoarele:

Lucruri negative:
- La denivelari mai mari sau turatii foarte joase ale motorului, vibreaza ceva pe la plafon, in zona parbrizului, cred ca se aude de la suportul unde este amplasata oglinda. Se tot misca atunci cand apas cu mana pe el.
- Duzele de la stropitoarele vietii nu fac fata daca mergi cu peste 100km/h. Daca ai insecte pe parbriz, trebuie sa incetinesti pana la 80km/h ca sa se poata curata eficient parbrizul.
- Butonul de multisense nu functioneaza atunci cand se foloseste apple carplay. Cum eu folosesc apple carplay mai mereu (se vede fain waze pe tableta mare), este practic inutilizabil. Pentru a selecta stilul de condus dintre cele 5, trebuie intrat in meniu si selectat de acolo...
- Atunci cand selectez la climatizare toate cele 3 zone (parbriz, frontal si picioare), se baga aer doar pe la parbriz si la picioare, in partea frontala este 0, desi am selectat si acea zona si am dat la maxim (sa testez).
- Clapita de la benzina este stramba si se deschide cu putere, neavand un opritor de cauciuc sau ceva sa ii atenueze socul. Cred ca se va rupe dupa cateva deschideri.
- Volanul este stramb atunci cand mergi in linie dreapta (este usor inclinat spre stanga).
- Pe dedesubt, masina era murdara de un fel de vaselina. La fel si sub capota, pe aripa dreapta interioara. Voi le-ati primit la fel?
- Astazi cand am oprit masina, curgea un lichid de sub ea, dar nu pentru mult timp. Este posibil sa fi fost de la climatizare? Nu parea sa aiba vreun miros sau culoare speciala.
- Atunci cand ai setat "adaptive cruise control" si masina franeaza automat in functie de viteza celui din fata, atunci cand trebuie sa ajunga din nou pana la viteza setata, accelereaza pana in 3500-4500rpm, chiar daca esti in modul ECO, ceea ce mi se pare o prostie. Ar trebui sa accelereze si sa schimbe vitezele in functie de modul in care esti!! Daca nu vreti sa treceti de 3000rpm in primii 2000km de rodaj, nu activati adaptive cruise control pe autostrada.

Lucruri pozitive:
- Luminile ambientale
- Scaunele sunt destul de confortabile
- Cutia de viteze automata schimba destul de lin
- Culoarea
- Functia "Magic Trunk"
- Cheia de acces

Per total imi cam pare rau de achizitie. Credeam ca la o masina noua nu ai atat de multa bataie de cap ca la una SH, dar se pare ca m-am inselat.

This post has been edited by Pufanul: 17 Jun 2019, 20:44


--------------------
Renault Megane IV Intens 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alien87
post 17 Jun 2019, 21:02
Post #2728


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 22 November 18




Confirm si eu consum CB cu 1.5-2 % mai mic decat consumul la pompa


--------------------
renault megane 2018 intens - sv12uuc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RaveMEH
post 17 Jun 2019, 21:05
Post #2729


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 29 September 18




Eu nu-mi aduc aminte sa nu-mi mearga Multisense in CarPlay, ce-i drept am facut un profil Perso si nu am prea iesit din el, dar cred ca e suficient sa iesi in meniul principal, adica sa apesi pe Home, si apoi sa apesi pe buton si ar trebui sa mearga.

Mai toate lucrurile pe care le-ai enumerat nu au nicio legatura cu faptul ca masina e noua sau second. Diferenta dintre o masina noua si una SH se vede la reparatii si probleme tehnice, nu la modul in care este gandita masina (stropitori, multisense, clima, lumini etc functioneaza in acelasi mod si daca masina e noua si daca are 200.000 km...)


--------------------
Renault Megane GT 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 17 Jun 2019, 21:07
Post #2730


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.459
Joined: 21 April 07




Dacă nu ești mulțumit, încearcă sa o vinzi... Si rezolvi problema. Dacă ajungi sa o compari cu un sehas, la care nu ai garanție, nu știi cum a fost întreținută....plus alte asemenea, e grav. Nu știu cât ai dat pe ea, ce sh luai la banii aia, însă pb enumerate de tine se pot rezolva pe garanție.
Clima pe auto își face bine treaba, da știu e aiurea ca nu baga cum vrei eu central și parbriz la fel dar nu ma deranjează asa tare. Pilotul adaptiv ar tb sa l folosești după rodaj... Părerea mea

This post has been edited by speedman: 17 Jun 2019, 21:11


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
106 Pages « < 89 90 91 92 93 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 02:36
Dacia