Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme grave

Valix
post 2 Mar 2004, 12:33
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 340
Joined: 5 January 04
From: Bucuresti




Nu va speriati, nu am nimic de reclamat. Doar o intrebare: cum ne dam seama de o problema mai nasoala la masina (lasand la o parte greierasii, zdranganiturile, etc) si aici ma refer la coloana de directie, caseta de directie, planetare, pivoti. Va intreb pt. ca citeam pe un forum pe autoshow reclamatiile unor oamnei carora dupa o groapa mai zdravana li se recomanda inlocuirea elementelor de mai sus (evident afectate in urma socului). Doar zgomotele suspecte (troncaniturile) semnaleaza o asemenea stricaciune, sau se manifesta si altfel? Ca la service, cat timp masina e in garantie, n-o sa-ti zica nimeni "da domne, trebuie sa shimbam aia si aia" daca tu nu te plangi singur.


--------------------
Skoda Octavia 2
1.6 MPI 102 CP
Elegance, full options
Neagra, interior bej
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zeze
post 2 Mar 2004, 13:12
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 95
Joined: 10 February 04
From: Bucuresti




bun subiect valix.... sa vedem ce-o sa iasa din el.
bafta.


--------------------
Symbol dCi...
soferi de Dacii Papuc, taximetristi...de ce existati?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 4 Mar 2004, 10:03
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




Planetarele daca sunt pe duca fac zgomot cand iei curba. Poti sa incerci la viteza mica, volan maxim daca troncane ceva 99% e planetara.
Cand urci/cobori borduri, iara daca ai ceva zgomote ... fugutza in service ca ceva joaca sau bate.
Cand e masina pe elevator, uita-te sub ea, si daca e in garantie cere sa-ti repare schimbe daca ceva pare in neregula. Chiar burdufuri de cauciuc la planetare, caseta directie daca sunt duse nu e bine, macar sa-ti puna altele ca-ti intra praf si alea.


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata
post 4 Mar 2004, 11:35
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 26 November 03




Problema era valabila pt servo electrica si nu hidraulica cum este pe Symbol.Oricum, mergi pe piatra cubica cu diverse viteze ia viraje combinate cu denivelari si cam orice zgomot strident, bataie sau ceva de genul asta poate fi de la directie.Un urcat pe elevator si verificat jocuri ramane sfant.


--------------------
ex-dsn 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adyt
post 29 Apr 2004, 13:24
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 215
Joined: 29 April 04
From: Bucuresti




Salut,
Din cate imi dau seama, cred ca pe mine m-ai "auzit" pe autoshow...Treaba-i oricum dubioasa...Inca n-am rezolvat nimic, promit ca daca rezolv, o sa dau si rezolvarea...
Treaba e ca nu sunt convins ca e servodirectia...M-am tot uitat am citit, pare greu de crezut...In schimb nici nu stiu cum sa verific daca cei de la service nu ma tepuiesc...

Oricum, delicata directie...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 15:11
Dacia