Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

DN 2D Targu Secuiesc - Focsani, Starea drumului DN 2D

lord_wader
post 5 Mar 2011, 16:14
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




"Broaștele de pe DN2D, studiate de străini/ Modernizarea drumului Focșani-Brașov este în continuare blocată de avizul de mediu" , "Broaștele blochează lucrările în valoare de 185 de milioane de lei" 4februarie 2011, Adevarul

http://www.adevarul.ro/locale/focsani/Broa..._421158027.html


Lucrările pe DN 2D, Focșani - Ojdula ce scurtează legătura cu județul Brașov cu 50 de km sunt blocate în continuare de lipsa avizului de mediu "natura 2.000".
Avizul privește măsurile compensatorii ce trebuie luate de beneficiarul drumului, Compania Națională Autostrăzi și Drumuri Naționale (CNADR) pentru a estompa impactul asupra faunei Parcul Natural Putna și aria protejată din Brețcu, județul Covasna, străbătute de 118 km.
Măsurile compensatorii constau în plantarea de copaci pe terenuri echivalente ca suprafață cu cele defrișate. Și cum astfel de studii nu au mai fost făcute în țară, Institutul de Proiectări Transporturi Auto, Navale și Aeriene (IPTANA), responsabil de realizarea studiului, va aduce biologi din străinătate.


„Este vorba de un studiu care în România nu prea s-a mai făcut. Trebuie văzut exact ce fel de copaci trebuie plantați și pe cel fel de teren în așa fel încât să estompeze impactul asupra faunei din zonele protejate cum ar fi zgomotul, impactul asupra aerului și solului. Este nevoie de specialiști din străinătate", a declarat Liliana Mâra, director în cadrul IPTANA București."



WTF???
Sincer, daca nu ma gandesc la modul cel mai serios, ca nu au dat drumarii mita unde trebuie si de asta se cer chestiile astea aberante, adica pe de o parte punem taxa de poluare de mii de E la masini SH, dar pe de alta parte lasam rabe, tractoare, camioane care scot din urma lor norul de fum negru. Pe de o parte jmecherii taie padurile cu zecile de hectare saptamanal iar pe de alta parte ne facem griji pentru cativa braduleti taiati de pe marginea soselei. Mari dobitoci edilii astia in loc sa se gandeasca la potentialul imens de dezvoltare dupa finalizarea soselei....Ce tara de kkt blink.gif

This post has been edited by lord_wader: 5 Mar 2011, 16:17


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 15 Apr 2011, 10:50
Post #92


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Up? noutati careva? s-au pus utilajele in miscare?


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andmik
post 2 May 2011, 19:29
Post #93


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 15 July 07
From: Galati




L-am strabatut azi din directia Tg. Secuiesc.De la iesirea din Ojdula am facut 2 ore pina la intrarea in Focsani.Primii 6 km sunt neasfaltati dar se pot face cu 35km/h(pe ploaie).Urmeaza asfalt super! La limita dintre judete se lucreaza cu utilaje mari si mai sunt portiuni mici neasfaltate.Urmeaza o portiune dezastru la iesirea din Lepsa (cativa km) si apoi drum bun pina la Focsani.Pe langa autoturime si dube de marfa am intalnit si3 TIR care mergeau la Brasov.Auto personal e un Logan 1,5dci din 2007!


--------------------
dacia logan 1,5 Dci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 17 May 2011, 18:58
Post #94


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




Pentru cei ce ajung in zona e bine de stiut ca, intr-un final mult asteptat, s-a asfaltat si drumul de legatura dintre DN2D (cel spre Lepsa) si DN2L (cel spre Soveja), care trece de la Bolotesti la Panciu, prin Tifesti. Am fost pe acolo luni, e impecabil (fara cele doua poduri, ce au ramas pt. altadata). Eu cind vin dinspre nord si doresc sa merg spre Lepsa folosesc des aceasta varianta, scuteste km prin Focsani.
harta: http://maps.google.ro/?ie=UTF8&t=h&ll=45.8...9,0.220757&z=12


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Anto
post 18 May 2011, 08:57
Post #95


Membru


Group: Members
Posts: 128
Joined: 21 February 05




Inteleg ca e vorba de drumul judetean 205B. E o scurtatura bunicica, intr-adevar, dar prioritar era segmentul de drum national Soveja-Lepsa. Probabil ca le e mult mai greu sa lucreze acolo.


--------------------
Dacia Logan 2009 Preference
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 23 May 2011, 11:01
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




QUOTE(mihail75 @ 17 May 2011, 18:58)
Pentru cei ce ajung in zona e bine de stiut ca, intr-un final mult asteptat, s-a asfaltat si drumul de legatura dintre DN2D (cel spre Lepsa) si DN2L (cel spre Soveja), care trece de la Bolotesti la Panciu, prin Tifesti. Am fost pe acolo luni, e impecabil (fara cele doua poduri, ce au ramas pt. altadata). Eu cind vin dinspre nord si doresc sa merg spre Lepsa folosesc des aceasta varianta, scuteste km prin Focsani.
harta: http://maps.google.ro/?ie=UTF8&t=h&ll=45.8...9,0.220757&z=12
*



WOW, asta da veste. Daca era sa aleg din 100 de sosele care vor fi asfaltate in Vrancea nu as fi pariat niciodata pe drumul ala. Scurtatura aia e f buna, ultima data era bombardata, acum e ideal de mers pe acolo daca vii din nord. Daca nu spuneai tu nu as mai fi aflat niciodata, ca am ramas cu sechele de la ultima aventura.


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 30 Jun 2011, 10:43
Post #97


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Ceva noutati? s-a mai turnat ceva intre Tulnici si Lepsa?

excl.gif


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FiveThreeFive
post 11 Jul 2011, 14:37
Post #98


Membru autentic


Group: Members
Posts: 232
Joined: 26 June 03
From: Bucuresti




Update 11 iulie 2011

Pe scurt: In continuare DN2D este impracticabil pentru tranzit Moldova - Transilvania.
Nu il recomand nici pentru turism cu masina personala, cu exceptia sectiunii Focsani -> cativa Km inainte de Lepsa.

Detalii (in sensul de mers Focsani - Targu Secuiesc)
- sectiunea Focsani - zona Tulnici este acoperita cu asfalt de buna calitate. Totusi, circulati cu prudenta. Sunt cateva portiuni scurte (pana in cca. 200m) foarte proaste, semnalizate precar si in care viteza de deplasare trebuie redusa la 5-10 Km/h. De asemenea, imbinarile podurilor s-au cam degradat;
- in zona localitatii Lepsa drumul foarte prost. Mare pacat, pentru ca acolo este cascada Putna;
- dupa Lepsa, prin Gresu si pana la cativa Km dupa limita judetelor Vrancea / Covasna, alterneaza portiuni lungi cu asfalt foarte bun, intrerupte de portiuni relativ scurte de drum foarte prost. Foarte grav, portiunile respective nu sunt deloc semnalizate, deci atentie la viteza;
- mai departe nu aveti ce cauta cu un autoturism, decat daca nevoia va impinge acolo. O sectiune de aprox. 15 Km, inainte de Ojdula (venind dinspre Focsani) este praf, aproape de o "calitate" tip drum forestier.


--------------------
ex- Dacia 1310 Break , on the road: 1988-2003 , scrapped: 2010
VIN# UU1R13300J0056523. User formely known as "old1310".
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Phlo
post 19 Jul 2011, 13:35
Post #99


Membru incepator


Group: Members
Posts: 72
Joined: 10 April 11




Impracticabil drum .. dar superb ca priveliste! Pacat de el !



Attached thumbnail(s)
2011_07_03_17.52.33.jpg ( Size: 1.53mb ) Number of downloads: 4261
2011_07_03_17.53.20.jpg ( Size: 1.52mb ) Number of downloads: 4173


--------------------
Renault Megane 3 2009 - BC-91-DGF
Respecta pentru a fi respectat..!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jandarmu
post 2 Aug 2011, 11:38
Post #100


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 29 July 11




QUOTE(lord_wader @ 23 May 2011, 11:01)
WOW, asta da veste. Daca era sa aleg din 100 de sosele care vor fi asfaltate in Vrancea nu as fi pariat niciodata pe drumul ala. Scurtatura aia e f buna, ultima data era bombardata, acum e ideal de mers pe acolo daca vii din nord. Daca nu spuneai tu nu as mai fi aflat niciodata, ca am ramas cu sechele de la ultima aventura.
*




unii si-au rupt masinile pe drumul ala laugh.gif ...intr-adevar s-a asfaltat acea portiune de 3-4 km insa stratul de asfalt este fff subtire, nu cred ca va rezista mai mult de 2 ani tinand cont ca acest drum este strabatut zilnic de masinile de mare tonaj de la UMB si VEGA93


--------------------
dacia dacia 1990
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 2 Aug 2011, 16:05
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Chiar aia l-au si reabilitat biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fnp
post 2 Aug 2011, 16:31
Post #102


Membru autentic


Group: Members
Posts: 446
Joined: 5 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(FiveThreeFive @ 11 Jul 2011, 14:37)
Update 11 iulie 2011

Pe scurt: In continuare DN2D este impracticabil pentru tranzit Moldova - Transilvania.
Nu il recomand nici pentru turism cu masina personala, cu exceptia sectiunii Focsani -> cativa Km inainte de Lepsa.



Chiar impracticabil nu este, adica nu trebuie sa te dai jos din masina sa dai pietre la o parte sau ceva de genul, insa intradevar sunt vreo 30 de kilometri pe care-i faci cam in doua ore. Eu l-am facut dinspre Tg. Secuiesc si cand am dat in sfarsit de asfalt dupa Lepsa dai bice si hopa radar-ul. Portiunea nou asfaltata nu este marcata, daca ajungeti noaptea aveti grija ca sunt niste pante si curbe criminale.

OFFtopic: Au asfaltat drumul spre lacul Sf. Ana, de la intersectia cu drumul judetean, este o frumusete prin padure.

This post has been edited by fnp: 2 Aug 2011, 16:35


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCI 70CP 2007 Laureate + ABS - B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 4 Aug 2011, 10:50
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Dar de la Targu Secuiesc spre Bixad cum e (DJ 113)?
Sau Targu Secuiesc - Cozmeni - Miercurea Ciuc (DN 11B + DN 12)

Asta pentru a ajunge la Balvanyos si apoi la Sf.Ana...


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fnp
post 4 Aug 2011, 14:38
Post #104


Membru autentic


Group: Members
Posts: 446
Joined: 5 November 03
From: Bucuresti




Tg. Secuiesc - Balvanyos - OK, apoi pana la intersectia cu Sf. Ana mai sunt gropi care trebuiesc ocolite pe contrasens iar dupa este piatra cubica apoi asfalt aproape de Bixad. Peisaj de vis prin padure, misto de facut cu bicicleta, mergi numai la umbra.

Miercurea Ciuc - Tusnad - Bixad - OK; Tusnad (Cozmeni) - Tg. Secuiesc nu stiu.


This post has been edited by fnp: 4 Aug 2011, 14:42


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCI 70CP 2007 Laureate + ABS - B
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Anto
post 5 Aug 2011, 07:17
Post #105


Membru


Group: Members
Posts: 128
Joined: 21 February 05




Pe DN 11B Cozmeni-Tg.Secuiesc am fost acum vreo trei ani si asfaltul era impecabil. Nu garantez ca e si acum, dar macar pentru peisaje cred ca merita incercat, doar e vara.


--------------------
Dacia Logan 2009 Preference
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
audiofilu'
post 11 Aug 2011, 22:50
Post #106


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.766
Joined: 4 February 09




Soveja - Lepsa e practicabil pentru cursiere?
Am dat o fuga pina la Soveja (totul e paragina, Cernobil are totusi o explicatie) si am observat indicator de drum inchis catre Lepsa...


--------------------
Renault Laguna 2.0T 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vanzatorul de Iluzii
post 12 Aug 2011, 06:25
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 398
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti




Am făcut ieri traseul Soveja - Lepșa - Tg. Secuiesc. Concluzia: nu merită.
Pe Soveja - Lepșa drumul este de rupt de apă și în plus de traficul greu de la exploatările forestiere (bătaie de joc în pădure, au dispărut mulți dintre brazii care acum 20 de ani făceau faima locului). Dacă mergi cu grijă nu îți rupi mașina dar nu este eficient dpdv timp.
Lepșa - Tg. Secuiesc relativ OK cu excepția a 5 km spre Ojdula (neasfaltat) și a intrării în Ojdula (asfalt cu gropi). Pentru cineva care vine de pe valea Putnei și vrea să ajunga în Transilvania este o opțiune valabilă.
Atenție că zona asfaltată este întreruptă în câteva porțiuni pe 100 - 200 de metri și venind tare poți avea probleme. În plus au apărut deja gropi în asfalt sau surpări la rigolă (pe jumătate din drum nu este finalizată turnarea asfaltului fiind așternut doar un strat superficial).


--------------------
Tiida Tekna+ HB 1.5dCi 106 trapasi Warm Silver
Megane 2.2 Sedan Privilege 1.6i/112 Beige Poivre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 13 Aug 2011, 14:08
Post #108


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09






1ora si 25de minute din acest drum filmat in HD biggrin.gif

nu e chiar tot drumul filmat dar urmarind acest filmuletz ne putem face o parere, ba chiar sa stim dinainte unde urmeaza zone cu probleme. spor la vizionat! mi-a placut, (ironic vorbind) cum a luat omul partea aia proasta de dupa curba la minutul 35:00. Exact la fel am patit si eu anul trecut tot acolo icon_mrgreen.gif


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 6 Nov 2011, 21:28
Post #109


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




dupa ce am dat o fuga in zona pot spune, cu obida:
si uite asa, in frumosul stil romanesc, a mai trecut un an si DN2D nu a fost terminat! same old!


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 4 Jan 2012, 14:28
Post #110


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




revin tot eu cu un update de pe 2 ianuarie: se confirma ce am spus in noiembrie. In afara sectorului Tulnici - Focsani, ce e terminat (de la Valea Sarii e si marcat), drumul e cam la fel ca in 2010, in afara unor lucrari la versanti nu s-a facut nimic. M-am hotarit sa nu o mai iau pe aici pina nu mi se confirma ca e terminat (cei cca. 5 km de la Ojdula in sus, plus bucata Lepsa-Tulnici sunt la fel, ba chiar mai rau). Pacat!


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 28 Feb 2012, 14:22
Post #111


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




QUOTE(mihail75 @ 6 Nov 2011, 21:28)
dupa ce am dat o fuga in zona pot spune, cu obida:
si uite asa, in frumosul stil romanesc, a mai trecut un an si DN2D nu a fost terminat! same old!
*



Salut Mihail! uite o noutate buna tongue.gif
&feature=related

PS: update-ul tau e cea mai noua relatare din cate am gasit privitor la portiunea Tulnici-Lepsa. Am gasit 2 filmari pe youtube (sept si oct 2011) si era la fel ca in iunie 2011(imaginile o dovedesc), deci banuiesc ca nu au facut absolut nimic si nici nu vor face pana prin mai. Ai dreptate!


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulian'71
post 28 Feb 2012, 16:12
Post #112


membru uneori batut in cap


Group: Members
Posts: 895
Joined: 18 April 10




Eu in iulie am trecut pe el dintspre Tg. Secuiesc spre Focsani. In portiunea administrata de VN se cunoaste ca in curand se vor termina lucrarile, dar in CV cred ca si peste 2 ani cam tot asa se va circula. De altfe drumul a fost betonat intre '79-82 doar pana la limita cu CV. Pacat de peisajul care este super si zona ne exploatata turistic mai inteligent. De altfel exista si un drum intre Lepsa si Soveja de 14 km, dar care poate fi parcurs doar cu TAF-ul.


--------------------
Renault Megane sedan/ Kadjar Expr. 1.5dci85cp.2009/Business 2018 1.5dci 110cp - GL-07-***
Mersul pe jos face piciorul...peste 45.
Grabeste-te incet.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 4 Mar 2012, 23:44
Post #113


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Eu cand am fost asta vara erau masini care veneau dinspre Lepsa-Soveja, nu stiu cum, ca era semnul ala cu drum inchis, deci e clar ca se poate daca ai initiativa. Dar la Soveja...nu mai ai frate ce sa vezi, eu am nimerit cand era ceva parada militara de comemorare a eroilor la maosoleu. Era multa lume, oficialitati de la B, generali dar dupa ce au plecat a ramas pustiu cum e de fel. Nimic-nimic. Hotelul ala imens se darapaneaza, baza de tratament e dusa de ani de zile, numai vile de 2 etaje ale smecherilor locali atat mai e acolo si padurea cu muntii.

Bine ar fi ca zona aia de care zici tu dupa Ojdula sa ramana natura, neexploatata in interes turistic, sa ramana asa cum este fara vile, termopane si vile cu 3 etaje. Daca te duci de nebun pe acolo cu un cort lejer nu vezi picior de om cateva zile, mai putin la sosea.


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 29 May 2012, 13:50
Post #114


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Aveti ceva noutati? s-au apucat de lucru?


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugeniuz2004
post 31 May 2012, 15:48
Post #115


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.004
Joined: 13 August 04
From: Iasi




am fost eu in week-end-ul 18-20 mai anul curent la Tulnici si drumul dintre Focsani si Tulnici era excelent. Marcat cum se cuvine si grozav de mers in forta ca sunt serpentine scurte. Bine, era si liber!
De la Tulnici spre Lepsa insa exista zone bune cu betonul de dinainte de 89 si chiar o portiune fara nimic altceva decat prund nasol cu zone lasate unde pe ploaie(cum era atunci) nu prea iti vine sa intri ca nu stii daca iesi. De la Lepsa incolo era iar asfaltat dar nefinalizat. Ce e mai departe spre Ojdula nu stiu dar am intrebat pe un sofer de microbuz care ne-a deservit pe noi(am fost pe langa un grup) si mi-a spus ca e intepenit si nu s-a mai lucrat nimic.
Mi-a placut insa apropo de asta un drum judetean facut superfain intre Tisita, Panciu si Tifesti apoi Bolostesti (DJ 205B). cat o tine asta deja e alta treaba. La fel ca si ceea ce e facut deja din acest DN 2D.
traseele mele din acel week-end:
http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1582410
http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1586538
http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1586632
Iar poze din iesirea in cauza:
http://ungureanueugen.wordpress.com/2012/05/20/la-pescuit/
plus alte doua posturi dedicate iesirii.

This post has been edited by eugeniuz2004: 31 May 2012, 15:50


--------------------
Kia Cee'd 2008 SW BEST - IS-96-AEU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 7 Jun 2012, 15:23
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Multumesc, deci e tot ca anul trecut intre Tulnici si Lepsa.Pacat.


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 2 Jul 2012, 20:12
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




Impresii "la cald": nici o miscare in sensul terminarii drumului in schimb pe multe portiuni terminate fie se macina deja asfaltul fie au aparut alunecari, unele destul de serioase, undeva mai sus de Gresu se poate circula doar pe un sens si jumatate, malul a intrat pe carosabil, n-as fi surprins sa se blocheze de tot pana anul viitor. Pacat de bani! Portiunea spre Ojdula mi s-a parut mai nivelata decat acum doi ani cand am fost ultima data, in genere "digerabila" exceptand cateva portiuni de "off-road".


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 2 Jul 2012, 20:40
Post #118


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Eu am făcut Focșani-Tg Secuiesc acum 6 ani, cu meganu' (era ca nou pe-atunci, mânca-l-ar tata pe el wub.gif ). Am băgat 5 ore pe-o porțiune de 32 kmp. Prima și ultima oară, în viața asta!


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 3 Jul 2012, 05:40
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




Erai pasionat de sporturi extreme? tongue.gif
Pana acum doi ani mai departe de Gresu nu se hazada cam nimeni.


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 4 Jul 2012, 09:30
Post #120


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(Garett @ 3 Jul 2012, 06:40)
Erai pasionat de sporturi extreme? tongue.gif
*


Nu, doar total dezinformat sad.gif


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 18:12
Dacia