Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Reprezentanta Sibiu

RzD
post 17 Oct 2018, 19:24
Post #1


Secret


Group: Members
Posts: 8
Joined: 8 October 18




Ce parere aveti de de reprezentanta de la Sibiu, am fost azi cu masina ca la usa soferului nu au fost in stare sa o regleze bine din fabrica si era putin mai jos de trebuie sa o trantesti ca sa se inchida si cand ploua mai tare intra apa pe la cheder unsure.gif
Se vedea clar ca e lasata si azi cica I-au schimbat balamaua si culmea, e si mai lasata acum, si freaca si chederul de sub usa de prag sad.gif ma bate gandul sa iau o cheie sa o reglez singur, oricum asta de la Sibiu sunt niste oameni de 2 lei, un om a schimbat parbrizul pe garantie la ei, ca mno, masini noi si ies "perfecte" din fabrica si mecanicul ala smecher I-a lovit plafonul si a retusat el marram cu vopsea, se vedea de la o posta ca era dat cu vopsea acolo, si aia nu recunosteau.
Si da, mai era un topic deschis cu subiectu de reprezentanta sibiu dar vreau sa stiu ce e in prezent, nu de acum 7-8 ani. blink.gif


--------------------
Renault Clio 4 2018 life evo
Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MarMar
post 26 Sep 2019, 08:16
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 162
Joined: 14 July 19




S-au prostit si mai rau acum...e jale ..minciuni ...la o lucrare de o ora incerca sa te taxeze triplu...


--------------------
Renault Megane 2017 1.2 TCe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 26 Sep 2019, 09:03
Post #3


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Am mai scris ... vad ca tot nu se stie ... nu confunda ora de ceas cu ora tarifara ... o lucrare este data de renault ca fiind nevoie sa o rezolvi sa zicem in 3 ore ... daca mecanicul o termina in 10 min. .. tu platesti 3 ore tarifare ... ca asa zice producatorul ... orice service lucreaza cu ora tarifara ... nu ora de ceas ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ProfiBv
post 26 Sep 2019, 15:40
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.116
Joined: 12 June 16
From: Bv




Corect si mi se pare normal , daca mecanicul are chef de treaba si cunoaste meserie ...sa faca bani . Ce m-a secat pe mine este ca am stat dupa receptioner , sa faca hartiile , sa-si faca timp si chef sa scoata masina afara din service....

This post has been edited by ProfiBv: 26 Sep 2019, 15:43


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2010 / 1,5dci 110cp / EDC - Bv
Drumuri bune și RESPECT !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 2 Oct 2019, 16:35
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Oricat de bun ar fi mecanicul...daca o lucrare de 3 ore o face in 10 minute e clar ca a sarit multe etape si nu a respectat procedura.Inteleg ca o lucrare o ora sa o faca in 40 de minute...restul e nerespectarea procedurilor si buleala!


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PetruDez
post 8 Oct 2019, 06:23
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 707
Joined: 21 October 11




Am mai scris si eu despre reprezentanta din Sibiu! Sunt niste tepari si habarnisti!

Mai bine mergi cu masina la nea gigel din coltul strazii decat la acea reprezentanta!

Am stat cu masina o zi intreaga la ei in service ptr o problema si dupa ce mi-au explicat ca au facut si dres si reparat si schimbat, cu tot cu factura aferenta, nu am apucat sa ajung la poarta ca a aparut iar aceeasi problema! Si cu banii luati si cu oole umflate! Problema mea a fost rezolvata apoi in 15 minute de un mecanic de la un service vai mama lui!


Repet: Nu mergeti cu masina la reprezentanta Renault Sibiu! Decat daca te plictisesti si nu ai ce face cu banii si nici masina nu te mai coafeaza si vrei sa o faci caruta cu orice pret!


--------------------
Renault Am schimbat pe dizal si Koleos 2007/2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
busu 12
post 9 Oct 2019, 00:21
Post #7


Member


Group: Members
Posts: 567
Joined: 22 October 14




QUOTE(cj98czh @ 26 Sep 2019, 09:03)
Am mai scris ... vad ca tot nu se stie ... nu confunda ora de ceas cu ora tarifara ... o lucrare este data de renault ca fiind nevoie sa o rezolvi sa zicem in 3 ore ... daca mecanicul o termina in 10 min. .. tu platesti 3 ore tarifare ... ca asa zice producatorul ... orice service lucreaza cu ora tarifara ... nu ora de ceas ..
*


Asa e, confirm si eu la ruptii in cur de la reprezentanta, schimba mecanicu distributia, sta la palavre cu alti mecanici, ia si mai isi mananca pachetul lui de acasa cu mancare, doar sa treaca timpul tarifat. Dupa care merge la poarta sa faca socoteala la inginer la poarta care a preluat masina in service ptr reparatie, sa faca pretul cat costa. Pot spune numele service-ului, doar ca e din alt oras. blush.gif


--------------------
Renault dacia 1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin&b
post 18 Oct 2019, 20:52
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 245
Joined: 20 January 14




QUOTE(PetruDez @ 8 Oct 2019, 06:23)
Am mai scris si eu despre reprezentanta din Sibiu! Sunt niste tepari si habarnisti!

Mai bine mergi cu masina la nea gigel din coltul strazii decat la acea reprezentanta!

Am stat cu masina o zi intreaga la ei in service ptr o problema si dupa ce mi-au explicat ca au facut si dres si reparat si schimbat, cu tot cu factura aferenta, nu am apucat sa ajung la poarta ca a aparut iar aceeasi problema! Si cu banii luati si cu oole umflate! Problema mea a fost rezolvata apoi in 15 minute de un mecanic de la un service vai mama lui!
Repet: Nu mergeti cu masina la reprezentanta Renault Sibiu! Decat daca te plictisesti si nu ai ce face cu banii si nici masina nu te mai coafeaza si vrei sa o faci caruta cu orice pret!
*




Pai si?
Un ANPC, ceva?
Banii inapoi, ceva?


--------------------
THE EARTH ... is ... FLAT !!!
Megane II, 1.5 dCi, 86 bhp, 2006
Scenic II, 1.9 dCi, 131 bhp, 2006, FAP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MarMar
post 12 Nov 2019, 08:47
Post #9


Membru


Group: Members
Posts: 162
Joined: 14 July 19




nu le e teama de nimic!I-am reclamat la Vocea Clientului,nici macar nu au catadicsit sa le faca un rezumat!M-am mutat la Renault Alba si masina e ca noua!La Sibiu sunt niste mafiotzi!


--------------------
Renault Megane 2017 1.2 TCe
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mmandreanu
post 23 Nov 2020, 15:23
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 16 November 20




Un mecanic priceput din sibiu poate cineva sa imi recomande? Venit cu eroare check. Injection system. Au zis ca e o sonda de oxigen. Am schimbat o 910lei cu manopera. Ies pe poarta in 500 de m iara apare eroarea. De la 8 30 subt in service si e 15 30 acum. Mecanicu a ajuns de masoara sigurante si cablaje. La 17 30 inchid astia si plec si cu banii luati si cu aceeasi problema.


--------------------
Renault Laguna 3 110 KW 2011 GT ESTATE - SB14EUA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 23:03
Dacia