Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 4 5 6 7 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Stare drum Brezoi - Voineasa - Petrosani

alexdan
post 3 Jul 2010, 11:18
Post #151


juventus


Group: Members
Posts: 227
Joined: 16 March 10
From: Bucuresti / Constanta




Ceva date noi de anul acesta? Vreau sa plec maine in concediu, pentru primele 4 zile am planuit deja unde sa stau, dar dupaia vreau sa merg inspre Parang.

Ce imi puteti spune de starea drumului Brezoi-Obarsia Lotrului? Este ok?
(comparativ cu Sebes-Obarsia Lotrului, care varianta e mai buna?)


Urmeaza apoi Petrosani-Hateg-Clopotiva, catre Retezat. Daca aveti si ceva recomandari sau noutati legate de drumul acela, ar fi ideal.


Multumesc anticipat!

This post has been edited by alexdan: 3 Jul 2010, 11:33


--------------------
Opel Insignia Sports Tourer 1.5T AT6 165CP Innovation (2019) - B
15k km VW Up 1.0 TSI (2017-)
46k km Kadjar 1.2 TCe (2016-2018)
121k km Laguna III 2.0 16v (2008-2016)
47k km Clio 1.4 8v (2005-2008)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PYTu
post 12 Jul 2010, 11:12
Post #152


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 6 November 05
From: Buc.




alexdan, te-ai intors de pe traseul pomenit? ce poti spune despre brezoi-petrosani?


--------------------
Renault Clio Bicorp 2005 Extreme
viata e prea scurta ca sa conduci o masina urata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spaceboy
post 12 Jul 2010, 14:32
Post #153


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 12 July 10




Salut, am fost in weekend pe traseul Brezoi - Voineasa - Obarsia Lotrului. Pot sa zic ca pana la Voineasa drumul a fost suprinzator de bun, cateva gropi sau denivelari ici-colo. De la Voineasa la Ob. Lotrului s-a cam stricat insa, s-au inmultit gropile drumul se face cam "valurit"; sunt cateva portiuni mici (de cativa m-zeci de m) neasfaltate. Atentie deci la ele si la trecerile catre portiuni deoarece unele damburi sunt mai mari.. Parca pe alocuri era doar cate o banda facuta, pe portiuni de vreo 100 de m.
De la Ob. Lotrului, am inaintat si o portiune scurta spre Petrosani, insa la un moment dat se facea drum de tara pe o portiune mai lunga, si apoi m-am intors (nu din cauza drumului). Cu o masina decent de inalta, se poate merge si pe-acolo.


--------------------
BMW 325Ci 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PYTu
post 12 Jul 2010, 14:48
Post #154


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 6 November 05
From: Buc.




mersi spaceboy, astept si alte impresii mai recente cu privire la portiunea ob. lotrului-petrosani. intentionez sa plec saptamana viitoare, partea 'proasta' e ca detin un clio cu garda coborata 40/30, partea buna e ca nu ma grabesc... iar daca imi iese traseul, promit niste poze spectaculoase biggrin.gif


--------------------
Renault Clio Bicorp 2005 Extreme
viata e prea scurta ca sa conduci o masina urata
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexdan
post 14 Jul 2010, 06:38
Post #155


juventus


Group: Members
Posts: 227
Joined: 16 March 10
From: Bucuresti / Constanta




La intoarcere am vrut sa o iau pe acolo, venind dinspre Retezat. Am asteptat 2 ore in Petrosani pentru deschiderea Defileului Jiului - se lucreaza - am vorbit cu militianul respectiv (sau politist, cum s-or mai numi) si mi-a spus ca Petrosani - Obarsia Lotrului e distrus. Nu a recomandat nimanui sa o ia pe acolo, mai ales daca ai mila de masina.

Ok, la dus m-am dus prin Sibiu, la intoarcere Targu Jiu-Ramnicu Valcea, recomand clar partea cu Sibiul, asfalt foarte bun si poti merge cu 100km/h, pe partea cealalta e aproape imposibil, dai din localitate in localitate si faci drumul greu + Bumbesti Jiu-Targu Jiu intr-o stare jalnica.


--------------------
Opel Insignia Sports Tourer 1.5T AT6 165CP Innovation (2019) - B
15k km VW Up 1.0 TSI (2017-)
46k km Kadjar 1.2 TCe (2016-2018)
121k km Laguna III 2.0 16v (2008-2016)
47k km Clio 1.4 8v (2005-2008)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexdan
post 23 Jul 2010, 16:28
Post #156


juventus


Group: Members
Posts: 227
Joined: 16 March 10
From: Bucuresti / Constanta




Am fost acum prin zona. Drumul pana la Obarsia Lotrului este ok. Dupaia am luat-o pe Transalpina - Obarsia Lotrului -> Sebes. Partea cu asfalt este foarte buna, partea fara asfalt..... E bine de evitat mai ales daca ploua. Eu am mers pe soare, dar tot era noroi. Am urcat fara probleme, dar in treapta 1. Se lucreaza de zor la portiunea aia. Am trecut fara probleme Transalpina, fara sa ating nimic pe sub masina, nici macar o data, in schimb am ramas cu noroi. Cand ajung inapoi acasa, o duc direct la spalatorie.

Am vazut pe cineva trecand si cu un B Classe care zicea ca a atins putin, dar el cobora, nu urca, plus ca era masina mai plina, poate a mers putin mai repede ca mine. Ideea este ca din ce am vazut daca ai rabdare, te poti descurca pe traseul ala, dar trebuie sa mergi incet.

Drum bun tuturor si vacanta placuta!


--------------------
Opel Insignia Sports Tourer 1.5T AT6 165CP Innovation (2019) - B
15k km VW Up 1.0 TSI (2017-)
46k km Kadjar 1.2 TCe (2016-2018)
121k km Laguna III 2.0 16v (2008-2016)
47k km Clio 1.4 8v (2005-2008)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bossake
post 23 Jul 2010, 23:01
Post #157


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 6 December 07
From: Bucuresti




de la obarsia lotrului spre sebes e jumate din transalpina (partea mai putin spectaculoasa). daca o luai in jos spre ranca acolo e adevarata transalpina smile.gif.


--------------------
Dacia Logan 2007 Prestige 1.6 16v - B 21 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex13pam
post 26 Jul 2010, 10:36
Post #158


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 19 March 08




Salut. Ma intereseaza si pe mine starea transalpinei. Cum se descurca cu asfaltarile si daca mai au mult?
As vrea sa ajung acolo pe 15 august si nu stiu la ce sa ma astept.


--------------------
dacia 1310 LI 2001 LI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexdan
post 26 Jul 2010, 20:45
Post #159


juventus


Group: Members
Posts: 227
Joined: 16 March 10
From: Bucuresti / Constanta




@alex13pam: Citeste ce am scris putin mai sus. Despre partea Obarsia Lotrului - Sebes am facut un mic rezumat. Despre partea din sud, nu stiu.

Un lucru clar: Daca ploua, evita traseul!

This post has been edited by alexdan: 26 Jul 2010, 20:46


--------------------
Opel Insignia Sports Tourer 1.5T AT6 165CP Innovation (2019) - B
15k km VW Up 1.0 TSI (2017-)
46k km Kadjar 1.2 TCe (2016-2018)
121k km Laguna III 2.0 16v (2008-2016)
47k km Clio 1.4 8v (2005-2008)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex13pam
post 2 Aug 2010, 10:39
Post #160


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 19 March 08




Mersi pt raspuns. dar pe mine ma intereseaza daca ai luat-o pe la Ranca spre Ob. Lotrului, ca eu pe acolo as vrea sa merg. De la Voineasa spre Ob. am fost anul trecut


--------------------
dacia 1310 LI 2001 LI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanelkva
post 6 Aug 2010, 12:37
Post #161


/\____/\____/\____/\


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 4 November 09
From: reghin




QUOTE(alexdan @ 14 Jul 2010, 07:38)
am vorbit cu militianul respectiv (sau politist, cum s-or mai numi) si mi-a spus ca Petrosani - Obarsia Lotrului e distrus. Nu a recomandat nimanui sa o ia pe acolo, mai ales daca ai mila de masina.
*


din cauza ca arata cam asa:
[attachmentid=1627646511] [attachmentid=1627646513] [attachmentid=1627646514] [attachmentid=1627646515]
Numai daca nu va e mila de pivoti,bucse,telescoape... laugh.gif
Cea mai mare treapta de viteza e a treia. tongue.gif

This post has been edited by bogdanelkva: 6 Aug 2010, 12:39


--------------------
ford focus facelift tot cu benzina 2009 - MS**---
In goana dupa posturi.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 8 Aug 2010, 16:11
Post #162


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Am si eu niste poze asemanatoare pe traseul Obarsie - Petrosani de acum vreo 6 ani; depinde f mult daca acum e tot drumul asa (ceea ce mi se pare greu de crezut) sau doar acea portiune de 3-4 km chiar de langa Obarsie. Restul era apoi un drum national normal pentru Romania.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanelkva
post 9 Aug 2010, 11:51
Post #163


/\____/\____/\____/\


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 4 November 09
From: reghin




Pozele sunt facute spre Petrosani,la vreo 5 km de cabana Mija inspre Obarsie.Bucata aia de 4km e mai incolo si nu are asfalt deloc pe ea.
Eu am mai fost acum doi ani,dar nu arata in halul asta...

This post has been edited by bogdanelkva: 9 Aug 2010, 11:52


--------------------
ford focus facelift tot cu benzina 2009 - MS**---
In goana dupa posturi.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
metrix4you
post 10 Aug 2010, 21:01
Post #164


Pasionat de Solenza


Group: Members
Posts: 505
Joined: 13 March 07
From: Giurgiu




am facut urmatorul traseu:
Pestera Polovragi-Baia de Fier-Novaci-Bumbesti Jiu-Petrosani-Obarsia Lotrului-Voineasa-Brezoi-Sibiu ( asta a fost o parte din traseu )
Impresii
* Pestera-Bumbesti Jiu , asfalt nou totul foarte bine
* Bumbesti - Petrosani , acceptabil
* Petrosani spre Obarsia lotrului , pana la granita cu judetul Valcea destul de prost drumul pe unele zone , mai ales cand incepi sa urci , este cam lipsa asfalt si raman numai urme si gropi
* intrare in Jud Valcea pana spre Oabrsie este drum largit , nivelat dar pietruit , dupa care incepe asfalt nou pana spre Voineasa de unde alterneaza cu asfalt vechi si plin de gropi
* de la Voineasa asfaltul este foarte buna pana la Sibiu

Ca priveliste ... merita toate gropile
Traseul a fost facut cu Solenza din imagine , si nu am atins decat o singura data cu scutul si atunci de nervi smile.gif , in rest , nu au fost problema , doar apa se cam ridicase putin peste a treia liniuta

This post has been edited by metrix4you: 10 Aug 2010, 21:03


--------------------
Dacia Solenza 2003 Rapsodie - Gr-03-EGV
... doar eu si "Solnitza" mea ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanelkva
post 10 Aug 2010, 23:44
Post #165


/\____/\____/\____/\


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 4 November 09
From: reghin




Petrosani-spre Obarsia nu e destul de prost,e inacceptabil pentru un drum national!
Odata faceam acest traseu doar ca sa mananc 3-4 mici la aer si sa-mi clatesc ochii:D ,acum e penibil,decat sa ocolesc o groapa si sa dau in doua,mai bine ma las pagubas.Pacat de privelisti...


--------------------
ford focus facelift tot cu benzina 2009 - MS**---
In goana dupa posturi.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TRANCA
post 14 Aug 2010, 10:20
Post #166


Membru autentic


Group: Members
Posts: 579
Joined: 29 January 06
From: IALOMITA




... circula autoturismele pe drumul 66 dintre Tg. Jiu - Bumbesti - Petrosani sau e inchis? ...

This post has been edited by TRANCA: 14 Aug 2010, 10:38


--------------------
A FOST RENAULT MEGANE II SEDAN 2004 1.5 dCi
Ex Megane II Sedan 1.5 dCi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanelkva
post 14 Aug 2010, 11:35
Post #167


/\____/\____/\____/\


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 4 November 09
From: reghin




Circula.parca martea si joia ar putea fi oprit cate 3 ore,dar se circula fara probleme.Tg Jiu-Bumbesti cica e varza,mai bine o iei prin Turcinesti prin dreapta,eu pe acolo merg in ultimul timp.

This post has been edited by bogdanelkva: 14 Aug 2010, 11:36


--------------------
ford focus facelift tot cu benzina 2009 - MS**---
In goana dupa posturi.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefanel
post 27 Aug 2010, 13:23
Post #168


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 6 July 05




Pentru cine este interesat, stare drumuri in zona Valcea-Hunedoara-Sibiu la jumatatea lunii august 2010:

jud. Valcea:
Brezoi - Voineasa = asfalt f bun
Voineasa - lac Vidra = asfalt cu portiuni degradate, se circula bine
lac Vidra - Obarsia Lotrului = prima jumatate cu degradari (acceptabil), a doua jumatate f bun, asfaltat de curand.
Sebes-Oasa-Obarsia Lotrului = in mare parte portiuni asfaltate de curand dar si cu zone de mai multi km pregatite pt asfaltare (pietruit, uneori cu denivelari serioase si circulatie doar pe un sens). Drumul este accesibil pt orice masina dar sunt zone unde treb mers f incet sa nu atingi.

jud Hunedoara:
Obarsia Lotrului - pasul Groapa Seaca - Petrosani = primii 4-5km sunt asfaltati de curand, urmeaza un drum destul de prost dar accesibil pana in pasul Groapa Seaca (pregatit pentru asfaltare) apoi...durere! Din Groapa Seaca pana la intrarea in Petrosani drumul este distrus, viteza medie 10km/h, gropi peste tot, rupi masina!
Petrosani - Hotel Rusu = drum asfaltat, stare buna
Hotel Rusu - statiunea Parang = drum f greu accesibil fara 4x4, are 3-4 zone cu piatra sparta si pante mari unde pierzi aderenta (neaparat garda mare la sol si scut de otel). 80-90% dintre masinile care ajung in statiounea Parang (1700m) au 4x4.
Petrila - cabana Voievodu din m-tii Sureanu: din E79 pana la iesirea din Petrila drum in lucru (retea canalizare-apa potabila) cu portiuni asfaltate recent. De la iesirea din Petrila spre cab. Voievodu drumul este forestier, destul de rau.
Drumul E79 Tg Jiu - Simeria se prezinta f bine, a fost asfaltat de curand la nord de Petrosani unde mai sunt mici zone in lucru.
Hunedoara – Hateg = asfalt f bun
Drumul Vulcan - Campu lui Neag = asfalt vechi cu mici portiuni degradate, se circula bine. In continuare, de la Campu lui Neag spre Valea Cernei (Drumul lui Base', 66A) un asfalt f bun ~25km apoi drum forestier pana spre lacul Cerna.

jud. Sibiu:
Sibiu – Paltinis = asfalt bun
Paltinis – Cheile Cibinului – lacul Gura Raului = drum forestier f rau, accesibil in totalitate doar cu 4x4. La barajul Gura Raului se poate ajunge pe drum asfaltat dinspre localitatea Gura Raului.
Drum 106J Gura Raului – cab. Curmatura = forestier, stare bunicica.
Concediu placut!


--------------------
renault clio symbol 2006 expression DCI 80CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 27 Aug 2010, 13:40
Post #169


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




QUOTE(stefanel @ 27 Aug 2010, 14:23)

lac Vidra - Obarsia Lotrului = prima jumatate cu degradari (acceptabil), a doua jumatate f bun, asfaltat de curand.
*


Daca aia numesti tu acceptabil pot sa te intreb ce fel de masina Full OFF-ROAD conduci ?
Eu am simtit ca mi se dezmembreaza meganul pe acolo si m-am mirat ca nu mi-au zburat bicicletele de pe masina. Si asta e o experienta de duminica trecuta, 22 aug 2010.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zodrac
post 27 Aug 2010, 14:42
Post #170


Membru autentic


Group: Members
Posts: 426
Joined: 13 January 05
From: Bucuresti




Mai ales noaptea e o adevarata placere.


--------------------
* * *
Dacia Logan Ambition 1.5 dCi - iunie 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b34uen
post 27 Aug 2010, 14:53
Post #171


Membru autentic


Group: Members
Posts: 788
Joined: 12 February 07




e exagerat cu dezmembratul masinii... cred ca nu stii cum era inainte. Din curiozitate in primavara in Bucuresti nu ai circulat? era mai prost asfaltul atunci in Bucuresti decat ce e acum in zona Obarsia Lotrului - Voineasa. Poate ca ai mers inspre barajul de la Lacul Vidra unde e foarte rau drumul.

This post has been edited by b34uen: 27 Aug 2010, 14:56


--------------------
dacia logan 2008 ambition 1,5dci - B 92 ELL
1) Esti pe daciaclub
2) Imi citesti semnatura
4) Nu ai observat ca lipseste pct. 3
5) Tocmai ai verificat daca exista pct. 3 sau nu
6) Zambesti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 27 Aug 2010, 15:14
Post #172


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Stai un pic .. daca "inainte" drumul era presarat cu "prapastii" si acum e cu "rape", asta il face acceptabil ?

Pentru informatia ta personala, locuiesc i Bucuresti deci stiu cum e drumul mereu ... si NU SE COMPARA ce era aici in primavara cu ce e pe drumul ala acum. Repet, nu stiu ce masina conduci tu, dar senzatia cu dezmembratul masinii era cat se poate de reala.

Daca tie ti se pare acceptabil sa treci cu masina prin gropi cu diferenta de nivel intre 5 si 10 cm, imprastiate aleator, cateodata pe toata latimea drumului, atunci da .. drumul era acceptabil .. dar nu pentru mine.

Iarasi, daca tie ti se pare acceptabil sa trebuiasca sa rulezi cu maxim 5Km/h ca sa nu strici ceva la masina .. iarasi .. tine pentru tine parerile astea.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b34uen
post 27 Aug 2010, 16:37
Post #173


Membru autentic


Group: Members
Posts: 788
Joined: 12 February 07




Nu trebuie sa te superi asa, dar am mers si de 1 mai, si pe 22 August, chiar odata cu tine. Comparativ mie mi s-a parut mult mai bun drumul acum. Pe pagina trecuta am chiar poze cu drumul cum era anul trecut. Acum este un drum in lucru si probabil ca in cateva saptamani se va imbunatatii mult calitatea lui. Parerea mea e ca e mai bun ca oricand in ultimi 5-6 ani. Nu pretind ca e extraordinar..., dar asa sunt foarte multe din drumurile tarii.

Masina personala e Logan si am mers cu ea pe destule drumuri asemanatoare sau chiar mai rele (ex.: Pitesti - Rm. Valcea in primavara), nu s-a dezintegrat, iar ca piese in 71.000 km are schimbat un pivot si un cap de bara.

This post has been edited by b34uen: 27 Aug 2010, 16:45


--------------------
dacia logan 2008 ambition 1,5dci - B 92 ELL
1) Esti pe daciaclub
2) Imi citesti semnatura
4) Nu ai observat ca lipseste pct. 3
5) Tocmai ai verificat daca exista pct. 3 sau nu
6) Zambesti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefanel
post 28 Aug 2010, 21:59
Post #174


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 6 July 05




Cum ai spus si tu Liviu, era acceptabil dar poate nu pentru tine daca esti invatat sa mergi cu masina numai pe drumuri foarte bune. Eu am un C4, garda la sol este destul de mica dar nu am atins deloc, pot sa spun ca drumul ala a fost acceptabil pe langa altele facute in vara asta. Daca ai fi continuat drumul pana la Petrosani ai fi avut un element de comparatie, atunci vedeai cu adevarat ce inseamna drum cu rape. Chiar si aici coloana de masini mergea cu aproximativ 10km/h. Ma indoiesc totusi ca ai rulat cu 5km/h pe cei 10-15km cu degradari, avea si portiuni mai bune unde puteai rula cu 50km/h (nu am spus nimic de portiunea de drum de cativa km care duce spre statiunea Vidra, asta intr-adevar este praf).
Mai asteptam pareri si de la alte personae care au fost de curand in zona, vedem cine exagereaza. Este bine sa ne spunem fiecare parerea, mi-as fi dorit ca aceste informatii sa le fi gasit si eu pe forum inainte de a pleca in concediu, mi-ar fi fost de mare folos.



--------------------
renault clio symbol 2006 expression DCI 80CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 28 Aug 2010, 22:08
Post #175


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Cand ai pe masina 2 biciclete care fac balas din cauza drumului, crede-ma ca "acceptabil" nu este un termen corect. Acceptabil inseamna un drum unde a aparut o groapa in stratul de uzura .. o groapa care iti creaza disconfort cand treci prin ea, nu cand simti ca mai ai un pic si iti vezi bicicleta intrand prin geamurile laterale sau cand simti ca se rupe ceva pe sub masina.

Daca mai faci drumul ala si noaptea, "acceptabil" deja devine imposibil de atins.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 27 Oct 2010, 19:53
Post #176


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.907
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




In septembrie am trecut pe acolo, Brezoi-Voineasa era ok spre bun.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danielos
post 5 Jul 2011, 13:13
Post #177


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 7 March 07




A mai fost cineva recent prin zona?
Ma intereseaza in mod special portiunea Petrosani - Obarsia Lotrului, as vrea sa merg pe acolo peste vreo 2 saptamani.


--------------------
Dacia Logan 2006, 1,6 MPI Ambition - HD-78-EGY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanelkva
post 6 Jul 2011, 06:55
Post #178


/\____/\____/\____/\


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 4 November 09
From: reghin




E praf,varza.Asta toamna din Petrosani pana la intrarea in munti era bunicel,cu niste portiuni proaspat asfaltate,dar cum intri in Cheile Jietului drumul pana la limita dintre judetele HD si VL e gropi si cratere.Nu cred sa se mai fi schimbat prea mult intre timp...


--------------------
ford focus facelift tot cu benzina 2009 - MS**---
In goana dupa posturi.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabivl
post 6 Jul 2011, 07:58
Post #179


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 27 November 09
From: Rm Valcea




Pe portiunea Brezoi - Voineasa drumul e ok, de la Voineasa spre Vidra e refacut (plombat) cam 75% si este acceptabil, iar ultimii 5 kilometrii sunt varza. De la Vidra la Obarsie asfaltul este aplicat de curand si drumul era 100% perfect, asta pana cand cretinoizii nu s-au apucat sa-l sparga pentru a monta tuburile de scurgere pentru torenti, ca nu puteau sa le faca de la inceput. De la Obarsie spre Petrosani: prost. Variante ar fi spre Ranca (asfalt nou si peisaje super) si spre Sebes (asfalt turnat in 2010).
Pentru cine are in plan sa faca traseul, sa-l faca anul asta ca la anul nu se stie ce asfalt o mai ramane la cum cara astia lemne.


--------------------
renault clio III estate 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Eu4yas
post 6 Jul 2011, 11:42
Post #180


Euforisticul


Group: Members
Posts: 101
Joined: 14 December 10




Gabi are dreptate. Am fost si eu acum 2 saptamani pana la Barajul Vidra. Dinspre Voineasa spre Vidra ultimii 5 km sunt pacatosi. Inspre Petrosani nu am fost asa ca nu-mi pot da cu parerea.
Brezoi - Voineasa se prezinta in conditii acceptabile, nu perfect dar este acceptabil.
Totusi peisajul este incantator, mi-a placut mult de tot.

De la 20 de grade ajunsesem la 5 grade la baraj.

Bafta multa.


--------------------
Renault Megane 2.2 1.5 105 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 4 5 6 7 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 18:53
Dacia