Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme abs, ABS

Vasylaguna2
post 12 Jan 2019, 17:30
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 12 January 19




Salut am si eu o problema cu un laguna 2 proaspat acizitionat se tot aprinde in bord ABS+ESP SERVICE,enervat nu am fost la un service si au gasit senzor abs stânga spate schimbat dupa care tot la fel urmatorul tester spune ca e de vina circuit pompa abs . Intre timp se tot aprindea se stângea cum avea el chef dar mai mult era aprins,am scimbat capete bara facut unghiul a stat stins vreo 2 zile dupa care sa aprins din nou intre timp tot cautam pompa abs dupa codul celui de pe masina . Am gasit acum 3 zile am cumparat sh evident nou costa 3800 ron,l-am montat astăzi si surpriza din nou a rămas abs aprins si becul frână de mână. Pe tester imi scrie senzor abs roata stânga față ce doamne iartă-mă are ca m-am cam saturat.Cei de la service cred ca sau săturat de mine si mi-au recomandat sa merg la o reprezentată reno. Stie cineva ce e de facut sigur la reprezentanta RENAULT imi vor spune sa SCHIMB piese de o valoare mai mare decât masina.Va multumesc si scuza-ti greșeală de scris .


--------------------
Renault Laguna2 2005 break
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 12 Jan 2019, 20:48
Post #2


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04






--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 16:41
Dacia