Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Check anti pollution system

pcc892
post 8 Mar 2019, 13:37
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 28 August 18




Buna ziua,


Ma confrunt cu urmatoare problema/situatie:

Acum doua luni de zile venind de la Predeal pe DN1 am dat intr`o groapa si mi-sa aprins in bord Check anti pollution system impreuna cu martorii aferenti de culoare portocalie check eng. si cheia de service.

Masina functioneaza si in ziua de azi cu martorii aceia aprinsi, are mici momente cand parca da in nas/nu are putere.
Intre timp imi mai apare si mesajul Check injetion sys./ check cruise control check speed limiter

Am fost la un mecanic si mi-a spus ca pentru problema cu polution sys ar fi filtrul epurator care nu ar mai retine vaporii de ulei si i-ar baga prin toata instalatia de admisie. Pana comand filtrul si il montez am anulat circuitul asta de recirculare a gazelor, printr`un furtun tras sub masina sa dea gazele alea afara.

In schimb nu stiu de la ce ar fi restul de erori respectiv asta cu injectia si cu limitatorul de viteza si pilotul automat ...

Nu stiu cat de explicit am fost dar sper sa se inteleaga ce necazuri am smile.gif
Nu as vrea sa merg la reprezentanta pt. ca am avut o experienta neplacut de costisitoare in trecut cu ei si nu vreau sa arunc banii pe geam, decat doar daca nu am de ales smile.gif
Rog un raspuns din partea celor ce s-au confruntat cu aceasta situatie si ce este de facut ...

Multumesc mult!


Attached thumbnail(s)
WhatsApp_Image_2019_03_08_at_13.33.45.jpeg ( Size: 78.38k ) Number of downloads: 280
WhatsApp_Image_2019_03_08_at_13.33.26.jpeg ( Size: 65.46k ) Number of downloads: 287
WhatsApp_Image_2019_03_08_at_13.33.45.jpeg ( Size: 78.38k ) Number of downloads: 287


--------------------
RENAULT LAGUNA III 2008 - B892PCC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 8 Mar 2019, 14:08
Post #2


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04






--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 17th April 2024 - 01:24
Dacia