Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

[Prahova] Serus - Ploiesti (fost Ipso), Str. Poligonului nr. 1, jud. Prahova

AlexV
post 24 Sep 2006, 14:24
Post #1


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




Str. Poligonului nr. 1, jud. Prahova

Atelier Mecanica
Tel: (0244) 406 670
Fax: (0244) 406 669

Piese de schimb
Tel: (0244) 406 670
Fax: (0244) 406 669


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 24 Sep 2006, 19:09
Post #2


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Cand am cumparat masina: Nu au vrut sa-mi dea nici un presulet, alarma or smth. Incercati totusi sa va faceti ca va razganditi. Io m-am dus hotarat si am pierdut.

Cand am primit-o. Murdara si prin ea umbla unu cand sosisem.

O singura experienta cu service-ul. La vreo 4000 de km m-am trezit cu o bucata de burete cubic cu latura de 4 cm pe pedala de acceleratie. Pe o latura avea urma de adeziv, urma care nu acoperea toata latura. Insuficient lipici si s-a dezlipit de unde era. La service, initial mecanicii au zis ca habar nu au de unde vine ala, si decat sa mi-l puna la misto imi zic in fata ca nu stiu de unde e. Incepusera evident sa-mi minimalizeze rolul acelui burete. Apoi a venit unu si s-a facut ca a gasit locul si l-a montat acolo. L-am intrebat de ce nu i-a mai dat el cu niste adeziv si mi-a replicat ca nu mai este nevoie ca e prins bine. Acasa cand am ajuns am vazut ca l-a bagat in partea stanga a bordului, unde intra firele in interior, desi eu l-am gasit pe pedala de acceleratie. Partea cu adeziv nu era lipita de nimic, buretele fiind pur si simplu pus de forma acolo. Pana la urma l-au montat la misto. Am dat mail la VC si le-am cerut sa-mi dea adresa unui dealer capabil sa-mi puna acel burete , m-au sunat si au zis ca se intereseaza.

PS. Acel burete presupun ca este un anti-greieras, nu e asa mare scula.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
micutz
post 26 Sep 2006, 00:30
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 744
Joined: 12 August 03




Un burete cu latura de 4? Poate ca baietii aveau treburi mult mai importante decat sa-ti gaseasca un loc unde sa prinda acel buretel. Ti-ar fi convenit daca-ti faceau o programare peste 3-4 saptamani? Cred ca sunt n-spe mii de locuri de unde putea pica buretelul.


--------------------
Renault Laguna 1.9 dci 120CP 2002 Privilege - PH-88-PWR
Weitec, Luxor 17', Clarion 958 HU, Clarion APA 4400, Helix A1,Mac-Audio,2xPhase Thriller Pro 10' sub
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bacu
post 26 Sep 2006, 07:50
Post #4


Membru Privilegiat


Group: Members
Posts: 1.956
Joined: 11 May 06
From: Luxembourg




s-a mai discutat pe aici de buretelul ala... se pare ca are doar un rol de protectie pentru transportul masinii sau ceva de genul asta. in mod normal ar fi trebuit dat jos de cei din service inainte de livrarea masinii, dar...


--------------------
Honda CRV 2017 Executive Sensing 1.6 iDtec 9AT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 11 Mar 2007, 16:14
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Ca un ghinion nu vine niciodata singur se stie.Masina de care vorbesc in topicul de la Mach 1 a patit-o si cu cablu de acceleratie rupt in Ploiesti.
Rezultatul: nu aveau pe stoc cabluri.
Intreb si eu ca prostul:Ca piese scumpe sau piese de caroserie e riscant sa tii pe stoc dar cabluri de acceleratie sa nu ai, e cam aiurea, nu? ohmy.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 11 Mar 2007, 16:19
Post #6


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Solon, trebuie sa gandesti si tu ca el... cate cabluri de acceleratie a schimbat pana acum? 100 poate? In cateva zeci de mii de masini pe care le-o fi avut?
Serviceurile tin in mare piesele necesare reviziilor...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 12 Mar 2007, 09:10
Post #7


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Si mie mi-a cazut respectivul burete, dar nu stiu de unde e. Si nu suntem singuri cu problema buretelului:))


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 12 Mar 2007, 10:45
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(R19/16v @ 11 Mar 2007, 17:19)
Solon, trebuie sa gandesti si tu ca el... cate cabluri de acceleratie a schimbat pana acum? 100 poate? In cateva zeci de mii de masini pe care le-o fi avut?
Serviceurile tin in mare piesele necesare reviziilor...
*


Inteleg ca tin piese uzuale pentru revizie.Dar un cablu de acceleratie e o parte destul de importanta, parte care nu o schimbi cand vrei tu ci cand se rupe moment in care masina nu prea mai e functionala.Ma gandeam ca fiind o situatie delicata au si piese pentru astfel de probleme.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cthesias
post 10 Apr 2007, 08:40
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 10 April 07




Sunt unul din numerosii "intepati" de firma Renault prin concesionarii ei.
In fapt, in urma unui simplu accident in trafic cu un Renault Kangoo nou-nout am ajuns la reprezentanta Renault din Ploiesti, respectiv firma IPSO, care dupa 3luni, a redactat o factura in valoare de 29.969,13 lei, rotunjind reparatia din punct de vedere al pieselor inlocuite, dar fara a le schimba de cele deteriorate si facand operatii de tinichigerie de cea mai proasta calitate posibila (au vopsit contraaripa deformata din accident fara a o indrepta si curata-o de vopseaua exfoliata), au reglat pozitia lonjeroanelor "din memorie" intrucat masina acum este haisita-la poz volan inainte drept, botul masinii este lateral stg. SI MULTE ALTELE cum s-ar spune mai exact : FARA NUMAR!
PENTRU TOATA ACEASTA BATAIE DE JOC LA ADRESA CLIENTILOR, TIN SA MULTUMESC PE ACEASTA CALE PRESTIGIOASEI FIRME "RENAULT" SI A CONCESIONARULUI EI "IPSO" ASTFEL INCAT ROG TOTI CITITORI ACESTUI TOPIC IN CAZUL IN CARE NU MA CREDE SAU NU CREDE CA ESTE CU PUTINTA SA SE INTAMPLE ASA CEVA, SA MA CONTACTEZE, SI TOTODATA SA PREVINA POTENTIALII CUMPARATORI/ FRAIERI, SA DESCHIDA OCHII INAINTE SA DESCHIDA PUNGA SI SA SE ORIENTEZE LA ALTA FIRMA MAI SERIOASA. excl.gif


--------------------
Renault Kangoo kangoo express 1.5 dci 6.5 cp 2006 / grand confort - ph 04 cth
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 10 Apr 2007, 08:56
Post #10


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




No, si care e treaba renaultului in gheseft?
Trebuia renault-ul sa ti-o repare pe garantie, ca nu am inteles prea bine?
Sau cumva de fapt service-ul IPSO din Ploiesti a fost de toata jena la reparatia unui accident?
Exista metode sa-i faci vorba aia, fara numar.
Si n-ar fi rau niste poze, ca sa fie acuzatia mai clara, ca pe vorbe...

PS: si la ce alta firma "mai serioasa" recomanzi sa se orienteze lumea? Cu care ai avut experiente de dragoste si iubire deosebita.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine sã mã înºel din prea multã suspiciune decît din prea multã naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mister
post 10 Apr 2007, 09:14
Post #11


Nu cumpara masini frantuzesti si parfumuri nemtesti, ci invers.


Group: Members
Posts: 474
Joined: 13 July 06
From: Bucuresti




QUOTE(cthesias @ 10 Apr 2007, 09:40)
Sunt unul din numerosii "intepati" de firma Renault prin concesionarii ei.
In fapt, in urma unui simplu accident in trafic cu un Renault Kangoo nou-nout am ajuns la reprezentanta Renault din Ploiesti, respectiv firma IPSO, care dupa 3luni, a redactat o factura in valoare de 29.969,13 lei, rotunjind reparatia din punct de vedere al pieselor inlocuite, dar fara a le schimba de cele deteriorate .....
*




Suma de 29.969,13 ron la un curs valutar valabil azi de 3,3381 inseamna 8977,9 euro. Spui ca a fost un simplu accident. Cum un Kangoo Generation 2007 pleaca de la 10889 euro DDP iar un Kangoo Express Generation 2007 pleaca de la 9588 euro DDP, intreb de ce l-ai mai reparat si nu ai cerut dauna totala?


--------------------
Renault Megane Sedan Lux Privilege 2006 - 1,5 dci 100 CP
Orice, oriunde, oricand, dar nu oricum.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 10 Apr 2007, 09:39
Post #12


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(klaus @ 10 Apr 2007, 04:56)
No, si care e treaba renaultului in gheseft?

*




Pai nu Renault le da "autorizare" .... ! Nu ei verifica cit de OK este service-ul?


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Aºılırsa
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 10 Apr 2007, 09:50
Post #13


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Aia pentru reparatii pe garantie, pentru mentinerea garantiei. Din cate inteleg eu aici, nu este cazul. Acea lucrare putea fi facuta la orice service...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine sã mã înºel din prea multã suspiciune decît din prea multã naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 10 Apr 2007, 10:07
Post #14


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




Nu vreau s aisc o polemica.... dar am un exemplu de companie ( este adevarat ca de IT, nu de masini) care te faulteaza imediat ce un client face o plingere intemeiata! Indiferent daca lucrarea a fost in garantie sau nu!
Standardul reparatiei este acelasi... iar auditul NU iarta!
In fond, este vorba de imaginea de marca!
Dar.... aia sint americani nu francezi!


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Aºılırsa
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 10 Apr 2007, 11:53
Post #15


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Aici e mai putin vorba de "auditul" Renault si e mult mai mult vorba de "auditul" RAR.
Si de asemenea de "auditul" parchetului daca cumva au fost trecute pe factura piese schimbate care in realitate nu au fost schimbate (ca eu nu inteleg ce inseamna "rotunjind reparatia din punct de vedere al pieselor inlocuite, dar fara a le schimba de cele deteriorate" - daca inseamna ca au schimbat unele piese, dar nu pe cele defecte, sau au trecut pe factura piese schimbate si in fapt nu le-au schimbat).

Si as mentiona ca exista garantii legale la lucrari.
Se constata neconformitatea lucrarii, se reguleaza la icre prestatorul.
Se constata punerea in pericol a sigurantei circulatiei datorita realizarii lucrarii gresit, se reguleaza prestatorul prin autoritatea de supraveghere...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine sã mã înºel din prea multã suspiciune decît din prea multã naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 11 Apr 2007, 07:07
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




Eu un general am fost multumit de serviciile IPSO Ploiesti. De obicei imi fac reviziile la ei pt ca te programeaza mai repede.

O singura problema neplacuta...mi-au schimbat bujiile cu unele care mergeau ca dracu si am aflat cu acesta ocazie ca renault nu ofera garantie la aceste piese blink.gif...asa ca mi-am pus Bosch si am pierdut vro 700-800 mii cat au costat bujiile + manopera.

Mult mai rau stau cei de la tinichigerie. I-au facut unui prieten varza portbagajul...dupa ce a plecat din service i-au picat literele - alea cu megane...

Bineinteles a urmat cearta, tiganeala...pana la urma a gastigat si i l-au facut cum trebuie.

In general sunt multumit de ei. Credeti-ma ca in alte parti este mult, mult , mult mai rau. Exemplu tot din Ploiesti - Cardinal Motors - dealer W...jale mare ce-i acolo... preturi animalice ... 1.5 mil o constatare...incompetenta cat casa ....

Traim in Romania nu sad.gif ?

This post has been edited by ncristi: 11 Apr 2007, 07:08


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sosetel
post 2 Jul 2007, 21:06
Post #17


Membru


Group: Members
Posts: 146
Joined: 27 June 06
From: Ploiesti




Am si eu o intrebare pentru cei care au facut revizia la IPSO Ploiesti . Trebuie sa fac revizia de 10.000 km si as vrea sa stiu daca pot veni cu uleiul si filtrele cumparate din alta parte sau trebuie de la ei?
Cam cat dureaza pana te programeaza?


--------------------
Renault Laguna 2 Facelift 2006 1.9 DCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
carcotasu
post 4 Jul 2007, 23:38
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 15 April 07




Cred ca e cea mai proasta reprezentanta renault din lume Firma Ipso si service-ul cred ca nu e pe departe.Am avut probleme cu ei de la inceput din moment ce ai dat avavansul ii doare la basca de tine trebuie sa faci galagie ca altfel nu te baga in seama.

Am avut un ghinion si am fost lovit din spate de unu si a trebuit sa bag masina in service la ei m-au programat dupa 30 de zile si la 7 zile dupa ce bagasem la ei nici nu se apucasera sa o faca a trebuit sa merg la directorul de service sa ii explic situatia si sa ii zic ca daca masina nu e gata in termenul stabilit (voiau sa mai ma amane 7 zile) va trebui sa imi puna o masina la dispozitie. Dupa ce am vorbit cu directorul masina a fost gata in 2 zile jumatate dar calitatea lucrarii lasa de dorit bara spate nu era prinsa bine si ciupita intr-un loc si data cu vopsea a trebuit sa fac reprogramare pentru intrare in service ca sa nu mai stau inca o zi pentru ca avem nevoie urgenta de masina.

La servici am achizitionat de la ei un Logan MCV 16 V cu diverse optionale (aparatorile pentru ferestre nu se potriveau pe el, la service a trebuit sa ne certam cu ei si sa ii lamurim ca de la ei achizitionasem cotiera cu factura si ca trebuie sa ne-o monteze si aparatorile de noroi dar erau prea dobitoci sa intelega si nu le-am montat singuri)

La serviciu avem un coleg care a stat o luna si jumate cu masina in repartie la ei (un logan)

La revizie nu te lasa sa te duci cu consumabile originale renault ci trebuie sa le iei de la ei cu de 3 ori pretu pe piata.

Parerea mea e sa cautzi un alt service asta e cel mai prost service la Campina cica e super bun dar nu stiu daca si-au luat inca licenta pentru Renault

This post has been edited by carcotasu: 4 Jul 2007, 23:46


--------------------
renault clio 2007 Fidji - ph09642
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 5 Jul 2007, 09:19
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




La "caroserie" este jale. unui amic (altul de cat cel cu literele) i-au vopsit bara spate la un megane cu o culoare de alta nuanta, programarile sunt catastrofale...JALE

Acum la sevice au scos o noua ploitica - schimba doar piese cumparate de la ei - ceea ce reprezinta o mare aberatie pentru o masina iesita din garantie.

Eu nu prea am mai calcat pe la ei oricum...
Pacat ca la inceput erau mult mai abordabili.

This post has been edited by ncristi: 5 Jul 2007, 09:20


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nelamuritu
post 21 Jul 2007, 15:13
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 21 May 07




QUOTE(carcotasu @ 5 Jul 2007, 00:38)

La revizie nu te lasa sa te duci cu consumabile originale renault ci trebuie sa le iei de la ei cu de 3 ori pretu pe piata.

*



Super interesant.

Te rog mult sa imi dai si mie niste detalii. Ce anume a fost la ei de 3 ori pretul de piata?

Tu de unde le ei de 3 ori mai ieftine? Este vorba tot de piese de origine?


--------------------
Renault Megane 2006 / Estate - b xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nelamuritu
post 23 Jul 2007, 10:38
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 21 May 07




Am fost recent la IPSO Ploiesti.

S-a schimbat conducerea service-ului si parca lucrurile merg mai bine acolo.

Ai cu cine sa discuti si chiar te ajuta.

Ce parere aveti?


--------------------
Renault Megane 2006 / Estate - b xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dumid
post 17 Aug 2007, 13:11
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 641
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti




Am fost la Ipso acum 2 zile pt montarea alarmei oferita cadou tot de ei. Totul ok (masina nu prezinta greieri, nu au murdarit nimic prin interior), numai ca nu a fost gata la ora la care am fost chemat, ci o ora mai tarziu. Saptamana viitoare ma voi duce din nou,sa schimb bandourile.(operatiune simpla care nu ar trebui sa dureze mai mult de 30 minute, dupa parerea mea). O sa va zic cum a decurs.


--------------------
5461 1997 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dumid
post 31 Aug 2007, 12:42
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 641
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti




Azi am schimbat bandourile. A durat asa cum au zis: 20 minute. Au lucrat bine , fara nici un fel de probleme.


--------------------
5461 1997 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
the teacher
post 10 Sep 2007, 19:14
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 16 March 07
From: p l o i e s t i




am fost vineri cu masinuta la revizia de 10000km. supermultumit! doar 361 ron! biggrin.gif


--------------------
renault symbol 2007 expression - 1,5dci70hp!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihnic
post 19 Sep 2007, 12:38
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 99
Joined: 16 February 06




am fost si eu la IPSO Ploiesti pentru a doua revizie la laguna. la prima revizie mi-am cumparat singur uleiul si l-au schimbat fara nici o problema. de data asta nu au mai facut acelasi lucru. si asa si este cu cine a scris ca piesele sunt mult mai scumpe la ei. de ex daca te duci sa iei ulei ELF 5W-40 de la Selgros este in jurul la 1,2 mil bidonul de 4 L. la ei este cel putin dublu. trebuie sa ma uit pe factura de la ei dar sigur este peste 2 mil.
sunand la vocea clientului imi spune o CRETINA ca au dreptate ca nu pot oferi garantie la piesele sau consumabilele cumparate din alta parte ca alea nu sunt originale. sa mor de ras nu alta, bidonul meu nu diferea cu nimic de ale lor.
alta gogoasa ca nu pot sa-mi monteze un filtru de carbon activ luat de la bosch ca pierd garantia. sa mori de ras nu alta. si i-am intreat daca ei au filtru de carbon activ. normal ca nu.
dar cand am intrebat de un tartament pentru trapa (am gasit in cartea de la clio ca trebuie intretinuta regulat) mi-au raspuns (dupa nu stiu pe cine au intrebat la tel) ca exista asa ceva in Franta dar la noi.... si e bine sa nu desfacem trapa sau ceva pe acolo ca poate nu mai putem sa punem la loc si atunci e mai complicat.
deci: SUPER PROFESIONISTI BAIETZII. SI CINE ZICE CA LA REVIZII SUNT OK POATE SA VINA SI LA MINE CA SI EU STIU SA SCHIMB ULEIUL SI FILTRELE.
ALTCEVA NU FAC.... SUNT NISTE CIOCANARI.
ca sa nu mai zic de programarile de la tinichigerie: 1 LUNA...
in concluzie: ultima revizie la ei pentru ca laguna in ianuarie iese din garantie si sunt si alte serviceuri in Ploiesti care stiu sa schimbe uleiul si mult mai ieftin.


--------------------
renault laguna 2005 2.0T
Laguna 2.0T 170cp
Clio 3 1.5dci 85cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zizu
post 26 Jan 2008, 12:29
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 27 December 07




am avut si eu nefericita inspiratie sa merg la ipso pentru o mica problema,programarea era la ora 10 si masina a stat in parcarea lor 2 ore si inca 3 in servce pentru a se conecta la calculator sa ii citeasca parametri de injectie,asta nu ar fi trebuit sa dureze mai mult de 30min


--------------------
renault megane 2007 expresion 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aantonio
post 18 Mar 2008, 22:00
Post #27


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 17 January 08
From: Ploiesti




Pe 19.03.2008 o sa ma duc la IPSO Ploiesti ptr revopsire arupa fata stanga precum si bara fata. Masina a cunoscut deja o revopsire - aripa fata stanga, portiera stanga fata si carcasa oglinzii stanga la PEX Ploiesti (asta a iesit superb).
O sa va tin la curent cu ce se intampla si ce bag de seama pe acolo wink.gif

19 Mar 2008, 20:44:
Am fost la IPSO sa predau masina ptr revopsit asa cum eram planificat. De fapt eram planificat dimineata la ora 9.00 tongue.gif . Oricum, nota 9 la receptie si nota 10 inginerului care mi-a luat masina in primire (i-am dat 10 ptr o mica afacere cu el - o revopsire de aripa dreapta fata fara factura ca sa nu stric casco = 300 lei - si ptr faptul ca a zis ca mi-o termina mai repede de cat e normal- posibil sa o iau si maine coolspeak.gif).
In rest, sa vedem lucrarea cum iesecand o sa iau masina sofer1.gif

This post has been edited by Aantonio: 19 Mar 2008, 20:44


--------------------
Alfa Romeo 147 1.6 16v 120cp
Ex: Megane 2.1/2005/1.5dCi/82cp; Renault Clio Symbol 2007 1.5dCi/68cp; Megane 2.1/2004/1.6 16v/113cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aantonio
post 21 Mar 2008, 19:25
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 17 January 08
From: Ploiesti




Vopsitorie IPSO Ploiesti - nota 10. S-au schimbat multe in IPSO din toamna pana acum. wink.gif


--------------------
Alfa Romeo 147 1.6 16v 120cp
Ex: Megane 2.1/2005/1.5dCi/82cp; Renault Clio Symbol 2007 1.5dCi/68cp; Megane 2.1/2004/1.6 16v/113cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian1975
post 25 Mar 2008, 08:43
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 7 March 07
From: Bucuresti




QUOTE(Aantonio @ 21 Mar 2008, 20:25)
..... S-au schimbat multe in IPSO din toamna pana acum. wink.gif
*



Buna,

In ce sens s-au schimbat multe?

in bine sau rau?

ce anume?


--------------------
Renault Megane 2 Estate 2005 - b xx xxx
Renault Clio 3 2007
fost Renault Megane 2 Bicorp 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aantonio
post 26 Mar 2008, 16:12
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 17 January 08
From: Ploiesti




S-au schimbat in bine! Chiar ieri am fost sunat de directoarea IPSO pe bucuresti si ploiesti. Cica vrea sa ne intalnim sa stam de vb si sa vada masina daca a fost vopsita bine, controlata etc.


--------------------
Alfa Romeo 147 1.6 16v 120cp
Ex: Megane 2.1/2005/1.5dCi/82cp; Renault Clio Symbol 2007 1.5dCi/68cp; Megane 2.1/2004/1.6 16v/113cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 11:58
Dacia