Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

902 Pages « < 818 819 820 821 822 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Coltul nedumeritilor, se intampla uzual si totusi este anormal

einstein1984
post 23 Sep 2020, 15:20
Post #24571


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




mai e si aeroportul Ciudad real de la madrid, miliard de euro si 3 zboruri inainte de inchidere


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 23 Sep 2020, 15:56
Post #24572


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(Bwwlan @ 23 Sep 2020, 16:13)
1. Nemtii-si permit financiar sa inghita ocazional cate o castana de-asta pe nemestecate. In Bucuresti, 10 ani si 240 meleoane de coco pentru un pasaj inutil mi se pare fudulie.
2. Aeroportul WBB o sa fie functional cu cinci decenii inainte ca pasajul Ciurel sa fie legat la A1.
*



Nu exista inutil...am auzit aiureala asta de milioane de ori la orice s-a construit in bucuresti(sau ro) in ultimii 20 de ani. Construiesc "unii" ceva si tipa "ailalti" ca e inutil, vin la putere "ailalti" si inaugureaza ceva, apoi incep "unii" sa guitze ca ei au inceput proiectul si au lucrat 90% si ca daca nu erau ei bla bla bla...
Pasajul ala este util celor care stau prin militari si scutesc timp pierdut in trafic, cand o ajunge la A1 nu se stie, ce stiu e ca s-a facut un pas. Ca sunt scumpe...asta e...e alta discutie, nu mai avem puterea sa zicem "facem cu firma noastra romaneasca" ca are cel mai bun pret...una ca nu prea mai avem...si doi mai iei prin gura finantare europeana daca nu faci cu cine trebuie.
Pe toti nemultumitii astia permanenti care stiga intr-una "nu s-a facut nimic din 90 incoace" si dupa 5 minute striga "cutare lucru e inutil si de kkt" i-as trimite vreo doua zile inapoi in timp prin 1990-2000. Multi nici nu cunosc drumurile din buc ai acelor ani, ori ca erau copii mici, ori ca nu erau in buc, ori amandoua. Pai in kilu meu...in 2007 daca veneai de la constanta si doreai sa te duci spre dn1 pe centura erai mancat, pierdeai 3 ore...toata centura era un drum comunal cu o banda dus si una intors cu zeci de intersectii fara nici un pod...de la iesirea de pe a2 si pana la intrarea pe dn1 era un interminabil ambuteiaj.

This post has been edited by papa_mulo: 23 Sep 2020, 16:02


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 23 Sep 2020, 17:45
Post #24573


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Ok, ajuta-ma sa-i inteleg utilitatea, ca eu daca ma uit la poza asta, vad doar o parcare suspendata.

ODAwJnpjPTEmaGFzaD1lY2ViOTY4NTRjYWU3YTVlNmQ4NjYzYzA1ZGUzN2EyZA__.thumb.jpg ( Size: 143.3k ) Number of downloads: 653


This post has been edited by Bwwlan: 23 Sep 2020, 17:45


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 23 Sep 2020, 17:48
Post #24574


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Acum nu are, dar peste 15 ani cand se va realiza legarea cu A1, o sa fie util. Dar si noi peste 15 vom avea drone cu care sa zburam. Iar pe pasaj ne pi.sa.
Momentan, e bataie de joc la adresa celor care au treaba in zona, sau care locuiesc acolo.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 23 Sep 2020, 18:04
Post #24575


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




Fara suparare bulane, dar tu in ultimul timp doar din poze stii romania!


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 23 Sep 2020, 18:07
Post #24576


Membru


Group: Members
Posts: 4.193
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(Bwwlan @ 23 Sep 2020, 17:45)
Ok, ajuta-ma sa-i inteleg utilitatea, ca eu daca ma uit la poza asta, vad doar o parcare suspendata.

ODAwJnpjPTEmaGFzaD1lY2ViOTY4NTRjYWU3YTVlNmQ4NjYzYzA1ZGUzN2EyZA__.thumb.jpg ( Size: 143.3k ) Number of downloads: 653

*


1. E mai misto decat toate parcarile alea eco din Cluj.
2. E parcare gratis.


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 23 Sep 2020, 18:32
Post #24577


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Bre, ce-i drept, n-am ajuns inca sa conduc pe nou-inauguratul, insa anul trecut cand am facut o ora cu masina de la Intercontinental pana la Unirii, mi-am (re)adus aminte de ce m-am bucurat ca m-am carat in 2010 din Bucuresti.
In rest, tot ce se poate ca nelocuind in Bucuresti, sa nu ii vad utilitatea unui asemenea obiectiv unsure.gif . Eu pe cand locuiam acolo, ca sa intru pe Virtutii dinspre Regie o luam pe Popovat pana la Crangasi.


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 23 Sep 2020, 18:38
Post #24578


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(Bwwlan @ 23 Sep 2020, 19:32)
anul trecut cand am facut o ora cu masina de la Intercontinental pana la Unirii, mi-am (re)adus aminte de ce m-am bucurat ca m-am carat in 2010 din Bucuresti.


Ai ramas fara benzina si ai impins-o? huh.gif
Aveai statie petrom in spate la inter...

This post has been edited by papa_mulo: 23 Sep 2020, 18:40


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicuval
post 23 Sep 2020, 21:19
Post #24579


Membru autentic


Group: Members
Posts: 359
Joined: 9 June 20
From: Bucuresti




Cu scuzele de rigoare pentru papa_mulo, chiar daca sunt bucurestean get-beget, trebuie sa recunosc ca dupa umila mea parere toate marile investitii in infrastructura capitalei de 30 de ani incoace au fost facute doar la numar, fara cap si coada. Si spun asta din partea unuia care in anii 90' era sofer de auutobuz la ITB iar de atunci am soferit multi ani in oras sau in tara si din intamplare am lucrat si la firme care activau in domeniul constructiilor de cladiri, drumuri, poduri sau pasaje. Nimic din ce s-a facut si se face in prezent in Bucuresti nu are de-a face cu temeinicia si respectul pentru lucrul bine facut. Cred ca nu este un secret pentru nimeni ca orice santier mare incepe cu '' castigarea '' contractului dupa care urmeaza subinchirierea lucrarilor pana la a patra, a cincea mana sau chiar mai departe. Asa se ajunge ca lucrari majore sa fie facute de firme de doi lei al caror unic obiectiv este pretul cat mai mic. De asta avem lucrari care rezista doar un pic dupa inaugurare dupa care trebuie intervenit iar asupra lor. Si nu raspunde nimeni pentru asta ca de, acolo sus e cine trebuie... Cine credeti ca a calculat curba de iesire de pe acest pasaj? Vreun arhitect cu multe santiere la activ? Hai sa fim seriosi! V-ar umfla rasul daca ati vedea actele care ajung la executanti in santiere!
Pana si metroul din Drumul Taberei, care ne-a exasperat si ne-a scurtat viata, a respectat aceleasi ''reguli''. Am mers cu el chiar in ziua cand s-a dat in folosinta. Am circulat fara sa folosim cartele... De fapt turnichetii de acces nu erau in totalitate functionali la acea data ( am aflat dupa aceea ).Ciudat, tunelul era deja murdar. Iar in unele statii finisajele lasa mult de dorit. Par a fi facute in graba si fara profesionalism. Dar pe multi bani, bineinteles! Iar trenuri nu avem inca. Au fost luate cateva de la celelalte magistrale. Probabil ca ne mai trebuie cativa ani si alti multi bani pana vor aduce niste garnituri noi. Asa ca sincer, dupa mai bine de jumatate de veac de trait in capitala, singura solutie viabila mi s-a parut sa punem apartamentul la vanzare ca sa putem pleca in alt oras. Fara suparare...


--------------------
Renault Clio IV 0.9 TCe 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 24 Sep 2020, 01:13
Post #24580


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Daca n-ai platit calatoria nu-i bine daca se scumpeste calatoria curg injuraturile..Ramele vor sosi in curand..Si nu stiu ce tunel ai vazut tu murdar..Deocamdata n-au cum sa fie murdare..Cu siguranta nu exista neam mai carcotas ca cel romanesc..


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicuval
post 24 Sep 2020, 19:28
Post #24581


Membru autentic


Group: Members
Posts: 359
Joined: 9 June 20
From: Bucuresti




'' Daca n-ai platit calatoria nu-i bine daca se scumpeste calatoria curg injuraturile..Ramele vor sosi in curand..Si nu stiu ce tunel ai vazut tu murdar..Deocamdata n-au cum sa fie murdare..Cu siguranta nu exista neam mai carcotas ca cel romanesc.. ''

Mi se pare mie sau esti sigur(a) de ce spui? Imi cer scuze ca am folosit ambele genuri dar nu stiu cui raspund: Iuliei sau lui Boris din semnatura. Ce te face sa crezi ca trebuie doar sa ne multumim cu ce ni se serveste? N-am injurat pe nimeni. Am subliniat doar niste aspecte care mi se par importante. Sau n-am voie dupa parerea ta? Apropos, de unde stii cand vor veni ramele noi? Le-ai comandat personal sau ai auzit pe cineva vorbind de ele sau doar n-ai avut ce scrie? Pana la urma ai intrat macar intr-o statie de metrou din aceasta data acum in folosinta? Stii cat au costat lucrarile si finisajele? Imi pare rau daca te-am suparat dar n-am inteles nimic din ce ai vrut sa spui. Daca asta ti se pare carcoteala prefer sa nu mai spun nimic. O seara buna.


--------------------
Renault Clio IV 0.9 TCe 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 24 Sep 2020, 20:27
Post #24582


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Putem accepta ca incerci sa fii diplomat, dar tot ataci persoana. Mai cauta postarile Iuliei inainte de a scrie. Poate te edifici.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 24 Sep 2020, 21:14
Post #24583


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(nicuval @ 24 Sep 2020, 20:28)
Le-ai comandat personal sau ai auzit pe cineva vorbind de ele sau doar n-ai avut ce scrie? Pana la urma ai intrat macar intr-o statie de metrou din aceasta data acum in folosinta? Stii cat au costat lucrarile si finisajele? .
*



taci mah ca te faci de minune .. tu chiar Iuliei ti-ai gasit sa ii spui cum sta treaba la metrou ?


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nicuval
post 24 Sep 2020, 21:46
Post #24584


Membru autentic


Group: Members
Posts: 359
Joined: 9 June 20
From: Bucuresti




Cred ca nu am spus cuiva anume. Am aratat doar un punct de vedere care din intamplare a fost probabil gresit inteles. Dar nu cred ca are rost sa o tinem langa. Le cer iertare celor care s-au simtit inconfortabil din cauza spuselor mele si ii rog sa mearga mai departe.
Cu stima.


--------------------
Renault Clio IV 0.9 TCe 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
buzasparta
post 24 Sep 2020, 22:27
Post #24585


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.226
Joined: 25 August 07
From: Judetul Romanica





"Adrian Nicolae
9 hours ago (edited)
Am găsit BMW seria 3 F30, 318D, 150 CP, automată ZF8, din 2016, Euro 6, cu 58000 km reali și câteva elemente revopsite și faruri schimbate, fără accident grav la 14700 Euro. Trebuiau schimbate doar cauciucuri. Așadar cred că prețul e mare, părerea mea. 4 anvelope Goodyear F1 225/50 R17 sunt pe la 17000 lei și sunt foarte bune, oricum anvelopele le consider consumabile. La peste 200 mii km prețul e mare, chiar dacă mașina e foarte fiabilă, totuși, prețul e prea mare, părerea mea.
Știu, mulți vor spune, luam o altă marcă nouă la banii ăștia. Așa e, sunt de acord. Consider că BMW iei din pasiune, îl iei pentru cum se conduce, nu se ia oricum."
Altul care crede ca neamtul sau oricine din occident da niste multi bani pe masina, niste multi bani sa o intretina corect, fara accident grav dar are elemente revopsite si farurile schimbate si o vinde si cu km putini si reali la pret de nimic raportat la marca.


--------------------
renault megane sedan 1.6 110cp 2007 expression - GL06cxx
President Ronald +CRT Superstar ML 145
233 SP 94
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 25 Sep 2020, 08:09
Post #24586


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Departe de mine de a ii lua apararea unui astfel de individ, da' faruri schimbate chiar nu inseamna vreun impact major.
Toata fata masinii e facuta sa se farame foarte usor.


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 25 Sep 2020, 09:55
Post #24587


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




1. Eu n-am inteles daca masina in cauza are 58.000 reali sau peste 200.000 huh.gif
2. Daca are 58k reali, n-are cum sa coste never ever 14.700 fara sa fie ceva brutal in neregula cu masina.


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Thaddaus
post 25 Sep 2020, 10:29
Post #24588


Membru autentic


Group: Members
Posts: 278
Joined: 23 November 14




QUOTE(iulia_boris @ 24 Sep 2020, 01:13)
Daca n-ai platit calatoria nu-i bine daca se scumpeste calatoria curg injuraturile..Ramele vor sosi in curand..Si nu stiu ce tunel ai vazut tu murdar..Deocamdata n-au cum sa fie murdare..Cu siguranta nu exista neam mai carcotas ca cel romanesc..
*


Pe principiul asta, daca tu platesti o masina ai termen de livrare 1 an si vine dupa 3 ani, esti multumita ca a venit nu? Sau daca iti duci masina la revizia anuala si sta 2 saptamani in loc de 2 ore, la final nu iti vine sa ii feliciti nu? Licitatia pentru noile rame e gata?Contestatiile sunt gata?


--------------------
- - - - -
The coolest car in the world is the one in your possession.
Renault Captur 0.9TCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 25 Sep 2020, 13:41
Post #24589


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Eu nu stiu de unde tot rasariti?


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hepea
post 25 Sep 2020, 14:13
Post #24590


Membru autentic


Group: Members
Posts: 820
Joined: 8 June 10
From: Bucuresti




Nu uitati sa iesiti la vot. Daca nu, nu-i problema, o luam de la capat cu aceleasi lucruri


--------------------
ex Dacia Spring 2021 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 25 Sep 2020, 14:55
Post #24591


Membru


Group: Members
Posts: 4.193
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Si daca iesim la vot promiti ca nu o luam de la capat cu aceleasi lucruri?


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Thaddaus
post 25 Sep 2020, 14:55
Post #24592


Membru autentic


Group: Members
Posts: 278
Joined: 23 November 14




Eu am iesit mereu, ies si acum. Din pacate sunt multi care se complac si sunt multumiti de realizarile actuale(inclusiv de firea). Care au impresia ca e ok sa faci sub 50km de autostrada in fiecare an si apoi sa o repari anual, sa inaugurezi un metrou fara sa ai suficiente garnituri, fara licitatie pentru ele gata, cu placi care erau sparte, ciobite de dinainte de inaugurare si care a durat/costat doar putin mai mult ca proiectul initial, etc etc. p.s. Nu era mai bine daca nu faceau deloc, era mai bine daca faceau cum trebuie, cand trebuie etc.


--------------------
- - - - -
The coolest car in the world is the one in your possession.
Renault Captur 0.9TCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hepea
post 25 Sep 2020, 15:16
Post #24593


Membru autentic


Group: Members
Posts: 820
Joined: 8 June 10
From: Bucuresti




QUOTE(madhorsefuzzy @ 25 Sep 2020, 14:55)
Si daca iesim la vot promiti ca nu o luam de la capat cu aceleasi lucruri?
*


smile.gif Nu, dar cel putin va fi alegerea ta. Si mai e vorba olteanului: m-ai pacalit o data, e vina ta. M-ai pacalit a doua oara, e vina mea


--------------------
ex Dacia Spring 2021 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 25 Sep 2020, 15:49
Post #24594


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




QUOTE(madhorsefuzzy @ 25 Sep 2020, 14:55)
Si daca iesim la vot promiti ca nu o luam de la capat cu aceleasi lucruri?
*



Genul asta de gandire mi se pare tare paguboasa sad.gif
Pana acum o fost rau cu asta, garantezi tu ca cu altu n-o sa fie la fel de rau?
Bre, nu, da' hai sa aflam.

Eu daca as mai fi in Cluj sincer, as vota cu altcineva decat Boc. Nu ma-ntelegeti gresit, omul e ok dar daca este altcineva care e si mai ok? Plus ca Boc e departe de a fi perfect, sunt cativa scheleti in dulapul lui despre care... batista pe tambal. Pata Rat si mostenirea Apostu sunt doar doua dintre subiecte.

Citisem undeva ca politicienii-s ca scutecele, daca stau prea mult neschimbati, icep sa puta.
Boc a stat destul de mult la primarie si a dovedit ce poate.
Tata Firea a stat destul la primarie si a dovedit ca in afara de voucere, targuri cu mici si muzica si scandal la teveu altceva nu poate.
Cred ca amandoinar trebui schimbati, dar mno, dupa cum ziceam, de data asta nu mai pot vota.


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lampard
post 28 Sep 2020, 10:43
Post #24595


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.400
Joined: 7 April 13
From: ARAD






--------------------
renault laguna 2003 expression,1.9dci,107cp - AR 69 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 28 Sep 2020, 10:53
Post #24596


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Insert banc cu olteni


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 28 Sep 2020, 12:54
Post #24597


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(nicuval @ 23 Sep 2020, 21:19)
Pana si metroul din Drumul Taberei, care ne-a exasperat si ne-a scurtat viata, a respectat aceleasi ''reguli''. Am mers cu el chiar in ziua cand s-a dat in folosinta. Am circulat fara sa folosim cartele... De fapt turnichetii de acces nu erau in totalitate functionali la acea data ( am aflat dupa aceea ).Ciudat, tunelul era deja murdar. Iar in unele statii finisajele lasa mult de dorit. Par a fi facute in graba si fara profesionalism. Dar pe multi bani, bineinteles! Iar trenuri nu avem inca. Au fost luate cateva de la celelalte magistrale. Probabil ca ne mai trebuie cativa ani si alti multi bani pana vor aduce niste garnituri noi. Asa ca sincer, dupa mai bine de jumatate de veac de trait in capitala, singura solutie viabila mi s-a parut sa punem apartamentul la vanzare ca sa putem pleca in alt oras. Fara suparare...
*


Deci....sa o luam pe rand.

1. Ai circulat fara cartela.....problema ta fiind turnichetii. Zi multumesc ca ai mers pe degaba, zic
2. "Tunelul era murdar." Aici te contrazic, am mers si eu cu el in prima zi, mai ales ca locuiesc in Dr. Taberei. Nu era murdar.
3. "Finisajele lasa multe de dorit." Nu lasa chiar atat de mult de dorit. Da, exista unele finisaje grabite. Asta pentru ca s-a grabit darea in folosinta din motive de campanie electorala. E normal? Evident ca nu. Aci sunt de aocrd. Insa nu e chiar atat de rau cu finisajele.
4. "N-au trenuri noi." Da, neplacut, dar cu ce te deranjeaza in mod special? Ai putut circula cu el nu?
Iar trenurile nu or fi noi, insa erau ingrijite si curate. Am calatorit in strainatate cu trenuri vai mortii lor. La Paris pe unele linii e jale. In Roma e un jeg la metrou, mama-mama. Si nici nu functioneaza automatele de bilete. Cu card nu poti plati la niciunul, cu cash bancnote am putut doar in 2 statii, in rest numai cu monede. Daca ai-bine, daca nu- te duci sa schimbi. Deci despre ce vorbim?

Nu zic sa acceptam orice, oricum, oricat, insa Iulia a zis bine. Hai sa nici nu cautam nod in papura.

<span class='edit'>28 Sep 2020, 13:05:</span>
QUOTE(Bwwlan @ 25 Sep 2020, 15:49)
Genul asta de gandire mi se pare tare paguboasa sad.gif
Pana acum o fost rau cu asta, garantezi tu ca cu altu n-o sa fie la fel de rau?
Bre, nu, da' hai sa aflam.

Eu daca as mai fi in Cluj sincer, as vota cu altcineva decat Boc. Nu ma-ntelegeti gresit, omul e ok dar daca este altcineva care e si mai ok?
Cred ca amandoinar trebui schimbati, dar mno, dupa cum ziceam, de data asta nu mai pot vota.
*


Cu jumatate din ce zici sunt de acord. Adica este aberant sa gandesti "bah, nu-l schimb p'asta pentru ca poate alalalt e mai rau".

Insa....si aici te-ai referit la cazul Boc, pe care eu il urasc de cand era marioneta de marinar, pana una alta schimbarea reflecta gradul de satisfactie in funtie de asteptari.

Adica, daca omul face chestii bune, nici sa-l schimb doar de dragul schimbarii, nu mi se pare o idee buna. N-as trece din extrema "nu-l schimb pentru ca poate ala e tot rau" catre extrema "il schimb oricum pentru ca poate alalalt e mai bun".

Bah...face - ok, il lasam sa faca. Nu face, atu nci vedem ce poate face altul si mai vorbim in 4 ani.
Asa vad eu....

This post has been edited by vallixx: 28 Sep 2020, 13:06


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 28 Sep 2020, 13:11
Post #24598


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.912
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Boc a facut ce a promis, a mai primit un mandat. Firea nu a facut, nu a mai primit mandat.
Oprescu a avut cel mai lung mandat postdecembrist la bucuresti si nu imi vine in minte vreo realizare majora a lui (podul grozavesti? )

This post has been edited by einstein1984: 28 Sep 2020, 13:14


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ProfiBv
post 28 Sep 2020, 18:38
Post #24599


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.118
Joined: 12 June 16
From: Bv




QUOTE(einstein1984 @ 28 Sep 2020, 14:11)
Boc a facut ce a promis, a mai primit un mandat. Firea nu a facut, nu a mai primit mandat.
Oprescu a avut cel mai lung mandat postdecembrist la bucuresti si nu imi vine in minte vreo realizare majora a lui (podul grozavesti? )
*


Atunci e socant ca doamna a mai luat atatea voturi !
Ma intreb la care s-ar fi dus cei 8% ai d-lui Basescu , daca nu era candidat ?


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2010 / 1,5dci 110cp / EDC - Bv
Drumuri bune și RESPECT !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 28 Sep 2020, 19:30
Post #24600


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




eu ma intreb cum dracu ... ciuma rosie inca mai este votata de jumate de tara???

trebe sa recunosc ca sunt votati de toate judetele alea super dezvoltate si care contribuie masiv la bunastarea tarii ... dar totusi .. ?!?

Capture.JPG ( Size: 158.33k ) Number of downloads: 73


This post has been edited by cj98czh: 28 Sep 2020, 19:30


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
902 Pages « < 818 819 820 821 822 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 17:26
Dacia