Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages « < 4 5 6 7 8 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Starea drumurilor din tara

eugeniuz2004
post 3 May 2006, 16:22
Post #151


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.004
Joined: 13 August 04
From: Iasi




QUOTE(catavencu @ 2 May 2006, 20:12)
Salutare,

Stie cineva cum se poate da in judecata Administratia Nationala a Drumurilor si care este logistica necesara?
Sunt ferm convins si vreau sa merg pana-n panzele albe cu chestia asta, pentru ca rovigneta am platit-o, nu stiu cat la suta din pretul benzinei se duce tot la reabilitatrea drumurilor, probabil ca sunt si fonduri europene etc., dar mare parte din drumuri sunt de toata jena.

Multumesc
*



Nu stiu cum dar tare m-as alatura unui grup serios de oameni seriosi (asa cum consider ca suntem noi, forumistii) intr-un astfel de demers contra ADN - congregatie tipic birocratica pusa doar pe muls banii. mad.gif


--------------------
Kia Cee'd 2008 SW BEST - IS-96-AEU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catavencu
post 3 May 2006, 19:18
Post #152


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 14 February 05




Multumesc pentru raspuns,

Drumuri pentru care sunt hotarat sa dau in judecata AND:

Vaslui - Iasi
Targu Neamt - Bicaz - Gheorghieni
centrul Mercurea Ciuc
Rasnov - Predeal
Targoviste - Campulung
Campulung - Brasov (partea de serpentine)

(ar trebui sa poata fi dati in judecata pentru si pentru "neglijenta in administrare", chiar daca nu exista o paguba (adica bieleta, bascula, bucsa etc.) certificata de un service).
De ce? Simplu: contribuie la ingreunarea traficului, la oboseala ta ca sofer, la intarzierea pe traseu, la uzura clara si imbatranirea prematura a pieselor tale. Toate astea ar trebui imputate cuiva si astia sunt AND. Este imoral sa spuna: da, despagubim doar daca aveti o paguba. Si eu ce sa fac, sa-mi filmez roata trecand prin gropile lor? E aberant.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
memyselfandI
post 3 May 2006, 20:33
Post #153


m


Group: Members
Posts: 191
Joined: 8 March 05
From: Bucuresti




Seara buna.
Stie cineva daca bucuresti-baia mare prin bv sufera ceva stricaciuni, inundatii, lucrari, samd ?
multumesc


bafta.


--------------------
Logan 1.6 2006 - 7727
"la curse e simplu, totu' e sa faci ca drumul"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 4 May 2006, 08:48
Post #154


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(catavencu @ 3 May 2006, 20:18)
Drumuri pentru care sunt hotarat sa dau in judecata AND:
Vaslui - Iasi / Targu Neamt - Bicaz - Gheorghieni / centrul Mercurea Ciuc / Rasnov - Predeal / Targoviste - Campulung / Campulung - Brasov (partea de serpentine)

Pai da-mi voie sa-ti spun: daca tu vrei sa dai in judecata pentru drumurile de mai sus (intamplator, cu exceptia orasului Miercurea Ciuc, prin care am trecut ultima data acu vreo 3 ani, pe restul am trecut maxim anul trecut iar pe unele chiar recent, deci ajustand ce era atunci cu “deteriorarea medie” pe care o sufera toate drumurile noastre, pot sa aproximez cum sunt acum…), care intradevar nu stralucesc deloc, pot sa-ti ofer alte cateva portiuni pe langa care exemplele tale ar fi invidiate tongue.gif :
1. Toplita – Deda
2. Vatra Dornei – Bistrita
3. Ilia – Lugoj
4. Lugoj – Timisoara
5. baraj Vidraru – coada lacului Vidraru
6. Cernavoda – Fetesti
7. Drobeta T.Severin - Moldova Noua
8. orasele Gheorghieni, Dej, Toplita, Gura Humorului, Tg.Secuiesc, etc, etc..
As putea continua, dar mi-e ca-ti dau idei.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugeniuz2004
post 4 May 2006, 09:07
Post #155


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.004
Joined: 13 August 04
From: Iasi




QUOTE(ursul-alb @ 4 May 2006, 10:48)
Pai da-mi voie sa-ti spun: daca tu vrei sa dai in judecata pentru drumurile de mai sus (intamplator, cu exceptia orasului Miercurea Ciuc, prin care am trecut ultima data acu vreo 3 ani, pe restul am trecut maxim anul trecut iar pe unele chiar recent, deci ajustand ce era atunci cu “deteriorarea medie” pe care o sufera toate drumurile noastre, pot sa aproximez cum sunt acum…), care intradevar nu stralucesc deloc, pot sa-ti ofer alte cateva portiuni pe langa care exemplele tale ar fi invidiate  tongue.gif :
1. Toplita – Deda
2. Vatra Dornei – Bistrita
3. Ilia – Lugoj
4. Lugoj – Timisoara
5. baraj Vidraru – coada lacului Vidraru
6. Cernavoda – Fetesti
7. Drobeta T.Severin - Moldova Noua
8. orasele Gheorghieni, Dej, Toplita, Gura Humorului, Tg.Secuiesc, etc, etc..
As putea continua, dar mi-e ca-ti dau idei.
*



Revin spunand ca decat am discuta aiurea aici (ca sa ne descarcam nervii) mai bine am cauta cai legale de atac contra ADN. Si nu fiecare in felul sau ci asociati.

Sunt ingrozit de fiecare data cand trebuie sa plec la drum. Chiar si prin Iasi. Luati de model CANTA (care apartine de drumurile nationale)

EU


--------------------
Kia Cee'd 2008 SW BEST - IS-96-AEU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Deshteptu
post 4 May 2006, 19:27
Post #156


Membru autentic


Group: Members
Posts: 286
Joined: 1 May 06




QUOTE(eugeniuz2004 @ 4 May 2006, 10:07)
Revin spunand ca decat am discuta aiurea aici (ca sa ne descarcam nervii) mai bine am cauta cai legale de atac contra ADN. Si nu fiecare in felul sau ci asociati.
*



corect. numai ca cineva trebuie sa se inhame la birocratie. poate ar fi bine sa facem un apel prin massmedia...


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 1.4 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catavencu
post 5 May 2006, 18:48
Post #157


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 14 February 05




Ok, sunt dispus sa dau piept cu birocratia, dar sa spuna cineva - pentru ca exista cazuri de despagubire - cum a facut. Atat.
Voi incerca - si va rog si pe voi - sa fiu cat mai exact in a aprecia pe care portiuni este drumul respectiv cu gropi - numirea kilometrilor.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Deshteptu
post 5 May 2006, 19:51
Post #158


Membru autentic


Group: Members
Posts: 286
Joined: 1 May 06




problema nu e de gasit portiuni de drum pt care merita sa ajungi in instanta, ci procedura juridica si birocratica.


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 1.4 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ghidioneanu
post 5 May 2006, 20:18
Post #159


Membru autentic


Group: Members
Posts: 424
Joined: 3 June 03
From: IS




biggrin.gif Pai e oarecum simplu , te duci la service sa schimbi o bieleta , bucsa ,si mecanicul spune ca e din cauza drumului. Trebuie doar sa-i convingi pe cei din service sa-ti faca o constatare ca asa e , cel de la politie sa faca o constatare de accident , proces verbal in care sa cosemneze ca in punctul Y de pe drumul X ti-ai rupt masina , sa te duci la societatea de asigurari la care ai Casco si ei fac la randul lor o constatare , sa te duci la administratorul drumului ( AND, primaria locala, Directia de Drumuri Judetene) pe care sa-i convingi sa-ti dea o hartie oficiala ca pe drumul X la km Y exista o groapa in care ti-ai rupt masina , , etc..Apoi , daca mai ai chef , da-i in judecata , in circa 5-8 ani vei castiga procesul si vei putea in sfarsit sa-ti repari masina , care intre timp a stat nereparata pentru a fi supusa multiplelor expertize si contraexpertize icon_mrgreen.gif cerute de instante pentru a demonstra ca reparatia e necesara ca urmare a gropilor , nu a uzurii normale ... blink.gif

This post has been edited by Ghidioneanu: 5 May 2006, 20:20


--------------------
Ford Focus 2007, 1,8 TDCI 115 cp - IS-xx-xx
Că unde este multă înțelepciune este și multă amărăciune, și cel ce își înmulțește știința își sporește suferința.
Solomon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Deshteptu
post 5 May 2006, 20:48
Post #160


Membru autentic


Group: Members
Posts: 286
Joined: 1 May 06




huh.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 1.4 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Seba
post 9 May 2006, 09:23
Post #161


Membru


Group: Members
Posts: 114
Joined: 27 April 05
From: Targu Mures




M-ar interesa starea drumului, acum cu inundatiile astea, pe traseul: Ploiesti, Urziceni, Slobozia, Constanta.
Multumiri!


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 9 May 2006, 11:24
Post #162


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




Ursule am o intrebare la tine: ce are drumul Fetesti - Cernavoda? Dupa cite stiu eu arata foarte bine.

LE: Stie careva cum mai este drumul pe Drajna - Slobozia si Slobozia - Buzau?

This post has been edited by Slider: 9 May 2006, 11:25


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 9 May 2006, 13:03
Post #163


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Bun, hai sa zic ca m-am exprimat mai neatent; drumul in sine nu e jalnic (doar gropile traditionale) dar in jurul orasului Cernavoda circulatia este un cosmar (sau poate doar era?) din cauza drumului in lucru (spart tot) si a semnalizarii defectuoase; daca intre timp au reusit rumanii nostri sa remedieze situatia, ignorati referirea mea la el.
Cert e ca a fost unul dintre punctele de blocaj cele mai sinistre pe care le-am intalnit la noi.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Slider
post 10 May 2006, 08:19
Post #164


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.279
Joined: 5 December 03
From: Cernavoda




CCernavoda - Fetesti este excelent. Poate la intrarea dinspre Fetesti sa fie un pic denivelat drumul, dar la intrarea efectiva pe "autostrada" este foarte bun.
In ceea ce priveste drumurile din jurul orasului Cernavoda nu stiu unde ai vazut tu gropi...


--------------------
LOGAN Ambiance - CT-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Littledevil
post 15 May 2006, 23:51
Post #165


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 26 November 05




Bucuresti - Targoviste, ceva gropi la iesirea din bucuresti, in rest impecabil, in targoviste multe gropi iar pe centura groaznic
Targoviste - Campul Lung, prost Campul Lung - Rucar - Bran - Brasov, drum absolut groznic, crater langa crater, si decopertari in zig zag, dup pas incepe sa fie DOAR un pic mai bunicel
Brasov - Tg. Secuiesc - Onesti, de a dreptul criminal, absolut criminal, decopertari in masa, cratere, damburi, execrabil
Onesti - Focsani, pana la intrarea pe E85 prost, pe urma, lacrima.

This post has been edited by Littledevil: 15 May 2006, 23:53


--------------------
Volkswagen Passat 1.9 TDI - B 77 MSC
As fii fericit daca as avea noroc de bani, cum am de prosti!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Littledevil
post 18 May 2006, 23:06
Post #166


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 26 November 05




Are cineva idee drumul 66A care face legatura intre Baile Herculane si Lupeni in ce stare e?


--------------------
Volkswagen Passat 1.9 TDI - B 77 MSC
As fii fericit daca as avea noroc de bani, cum am de prosti!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonicelli
post 21 May 2006, 15:55
Post #167


Membru autentic


Group: Members
Posts: 374
Joined: 26 March 06
From: Valea Jiului




QUOTE(Littledevil @ 19 May 2006, 00:06)
Are cineva idee drumul 66A care face legatura intre Baile Herculane si Lupeni in ce stare e?
*


Care drum??
Că de la Herculane la Lupeni poți veni pe Tg. Jiu (marți și joi închis defileul între 10-18) sau pe la Hațeg (porțiunea Hațeg-Lupeni îți pot spune că este în lucru) în rest nu știu. biggrin.gif
Și acum întreb și eu bucureștenii că am văzut la știri că se lucrează "turbat" aș vrea să ajung de pe autostradă până la ieșirea spre Urziceni (complexurile en-gross): sunt ceva restricții/interdicții/ocoliri ... că eu sincer sunt tufă la cunoașterea Bucureștiului (adică merg pe un drum și cam atât cunosc). biggrin.gif

This post has been edited by tonicelli: 21 May 2006, 16:00


--------------------
Dacia Logan Laureate plus - HD-XX-XXX
România ... frumoasă țară ... păcat că e locuită
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nitz
post 21 May 2006, 20:43
Post #168


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 7 October 04
From: Bucuresti




Nu stiu sa fie restrictii, unele bulevarde se asfalteaza, dar nu stiu sa fie vreunul inchis. Atentie la Podul Grant, se lucreaza la rampele de acces.

Daca vii pe centura nu e nimic in lucru, dinspre Constanta e ok, dinspre Pitesti poti da de aglomeratie la trecerea de sub DN1 (Bucuresti-Ploiesti).


--------------------
Renault Clio - alb murdar
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonicelli
post 21 May 2006, 20:49
Post #169


Membru autentic


Group: Members
Posts: 374
Joined: 26 March 06
From: Valea Jiului




Merci de informații
Nu vreau să merg pe centură că nu-mi place
Drumul pe care merg intru de pe autostradă și cam la 3-a sau a 4-a intersecție fac stânga ... apoi indicatoarele spre Urziceni biggrin.gif

This post has been edited by tonicelli: 21 May 2006, 20:50


--------------------
Dacia Logan Laureate plus - HD-XX-XXX
România ... frumoasă țară ... păcat că e locuită
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Littledevil
post 21 May 2006, 23:05
Post #170


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 26 November 05




QUOTE(tonicelli @ 21 May 2006, 16:55)
Care drum??
Că de la Herculane la Lupeni poți veni pe Tg. Jiu (marți și joi închis defileul între 10-18) sau pe la Hațeg (porțiunea Hațeg-Lupeni îți pot spune că este în lucru) în rest nu știu. biggrin.gif
Și acum întreb și eu bucureștenii că am văzut la știri că se lucrează "turbat" aș vrea să ajung de pe autostradă până la ieșirea spre Urziceni (complexurile en-gross): sunt ceva restricții/interdicții/ocoliri ... că eu sincer sunt tufă la cunoașterea Bucureștiului (adică merg pe un drum și cam atât cunosc). biggrin.gif
*


Am consultat si eu harta inainte sa postez, nu ma intereseaza alt drum pt ca altfel as fii intrebat de acel alt drum.
Deci in ce stare este drumul 66A?


--------------------
Volkswagen Passat 1.9 TDI - B 77 MSC
As fii fericit daca as avea noroc de bani, cum am de prosti!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonicelli
post 21 May 2006, 23:12
Post #171


Membru autentic


Group: Members
Posts: 374
Joined: 26 March 06
From: Valea Jiului




QUOTE(Littledevil @ 22 May 2006, 00:05)
Deci in ce stare este drumul 66A?
*


Eu întrebam care este drumul 66A pentru că harta mea este la garaj și nu am o hartă cu denumirea exactă a drumurilor biggrin.gif
Dacă drumul 66A este cel direct dintre Lupeni și Herculane (adică prin Retezat) îți pot spune că la aprox 25 km de Lupeni (spre Herculane) se termină asfaltul apoi mai urmează cîțiva km de drum de țară și atât biggrin.gif
De trecut se poate doar cu bicicleta sau ATV-ul
PS Dar se lucrează mereu (din spusele cuiva de-abia în 2-3 ani va fi circulabil pe întrega distanță)

This post has been edited by tonicelli: 21 May 2006, 23:17


--------------------
Dacia Logan Laureate plus - HD-XX-XXX
România ... frumoasă țară ... păcat că e locuită
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Littledevil
post 21 May 2006, 23:34
Post #172


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 26 November 05




QUOTE(tonicelli @ 22 May 2006, 00:12)
Eu întrebam care este drumul 66A pentru că harta mea este la garaj și nu am o hartă cu denumirea exactă a drumurilor  biggrin.gif
Dacă drumul 66A este cel direct dintre Lupeni și Herculane (adică prin Retezat) îți pot spune că la aprox 25 km de Lupeni (spre Herculane) se termină asfaltul apoi mai urmează cîțiva km de drum de țară și atât  biggrin.gif
De trecut se poate doar cu bicicleta sau ATV-ul
PS Dar se lucrează mereu (din spusele cuiva de-abia în 2-3 ani va fi circulabil pe întrega distanță)
*


Multam mult, exact de acel drum intrebam smile.gif sad.gif
Se termina drumul la propriu? sad.gif Ca pe harta e trecut ca drum secundar asfaltat (deci dupa linia (drumul) la care ma uit acum, se intelege ca acele 2 orase sunt chiar unite intre ele, deci cat de :naspa: e?sad.gif)


--------------------
Volkswagen Passat 1.9 TDI - B 77 MSC
As fii fericit daca as avea noroc de bani, cum am de prosti!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonicelli
post 21 May 2006, 23:39
Post #173


Membru autentic


Group: Members
Posts: 374
Joined: 26 March 06
From: Valea Jiului




Chiar duminica trecută am fost la un grătar și de curiozitate am zis să mergem până unde se termină asfaltul biggrin.gif
Am văzut că se mai poate merge ... am mers dar negăsind un loc adecvat ne-am întors puțin și am pus grătarul.
Undeva după Câmpul lui Neag (ultima localitate-dacă nu ai fost) este o stație de beton/asfalt unde am întrebat pe băieții de acolo cam cum stă treaba și asta este ... mai durează puțin mad.gif și îți spun sincer că și eu de-abia aștept să se deschidă drumul biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate plus - HD-XX-XXX
România ... frumoasă țară ... păcat că e locuită
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonicelli
post 26 May 2006, 20:10
Post #174


Membru autentic


Group: Members
Posts: 374
Joined: 26 March 06
From: Valea Jiului




M-ar interesa și pe mine starea autostrăzii Pitești - București blink.gif
Daca se poate pana la ora 23 că trebe să plec atunci biggrin.gif
Merci anticipat
PS Vorba aia ca de-abia ai timp să ocolești gropile ziua d-apăi noaptea sad.gif

This post has been edited by tonicelli: 26 May 2006, 20:11


--------------------
Dacia Logan Laureate plus - HD-XX-XXX
România ... frumoasă țară ... păcat că e locuită
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonicelli
post 27 May 2006, 20:49
Post #175


Membru autentic


Group: Members
Posts: 374
Joined: 26 March 06
From: Valea Jiului




Răspund tot eu (după întoarcere)
Nașpa între (aproximativ) km 40-22 cu UNELE cratere (că nu le poți spune gropi) biggrin.gif
În rest aglomerație dar e ok


--------------------
Dacia Logan Laureate plus - HD-XX-XXX
România ... frumoasă țară ... păcat că e locuită
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BOG
post 29 May 2006, 11:55
Post #176


Riders on the Storm


Group: Moderatori
Posts: 1.364
Joined: 16 August 05
From: Bucuresti/Botosani




Pasajul din apropierea Aeroportului Internațional Henri Coandă de la Otopeni va fi dat în folosinta pe 30 mai iar pana la 1 septembrie 2006 se vor finaliza lucrarile de extindere a DN 1 la 6 benzi pana la pasajul de pe linia de centura de la Baneasa.

Tare sint curios.......mai multe aflam de aici!


--------------------
Reno M 2.1/CD 2005/1.6 16 V - B xx BOG
Ce este adevarul?, a aruncat sfidator Pilat din Pont, dar nu a asteptat raspunsul! (Bacon)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 29 May 2006, 11:59
Post #177


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




eu cred ca pana la 30 septembrie se va reduce la o banda DN1 pana la pod sa mai construiasca "hotii tarii" intre 30 de carfururi si metrouri au taiat 1 banda sa le faca la aia intrare.. HUOOOOOOOOOO mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif.. VIVA GIGI BECALI.. hotu` nr 2...

This post has been edited by semit: 29 May 2006, 12:00


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drumaru
post 29 May 2006, 13:31
Post #178


Membru


Group: Members
Posts: 174
Joined: 21 March 05




Relaxeaza-te, drumul este inca in lucru, se lateste, nu se ingusteaza, iar "hotii" aia isi fac pasaj. Hotii" cu pricina dau de lucru direct la citeva mii de oameni si indirect la citeva zeci de mii, dar probabil ca asta nu conteaza...


--------------------
Captur 1,5 dci 90 CP
Kadjar 1,3 tce 140 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 29 May 2006, 13:34
Post #179


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




OFF topic: probabil ca ai uitat sa spui ca "hotii" cu pricina au si lasat fara obiect de activitate zeci de mii de familii care aveau un mic magazin nu?

This post has been edited by semit: 29 May 2006, 13:35


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BOG
post 29 May 2006, 14:18
Post #180


Riders on the Storm


Group: Moderatori
Posts: 1.364
Joined: 16 August 05
From: Bucuresti/Botosani




Din cate stiu eu Semit statul a platit pentru terenul expropiat...nu stiu suma sau daca a fost avantajos sau nu.....Dar la cat costa in zona aia metrul patrat eu zic ca a fost bine...pe de alta parte trebuiau musai sa faca asa ceva ca nu se mai poate...Daca ajungi sa calculezi cat faci sa iesi din B si pe urma cat dureaza de cand ai iesit pana la destinatie e nasol rau......


--------------------
Reno M 2.1/CD 2005/1.6 16 V - B xx BOG
Ce este adevarul?, a aruncat sfidator Pilat din Pont, dar nu a asteptat raspunsul! (Bacon)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
20 Pages « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 23:01
Dacia