Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Mici nedumeriri Navi, audio, consum

strungariupaul
post 7 Jun 2018, 17:57
Post #1


Strungariu Paul


Group: Members
Posts: 13
Joined: 1 June 18




Salut,

Am si eu cateva chestii pe cap. Mi-am achizitionat acum cateva zile o Laguna 3, 1.5 (110cp), din 2013, masina adusa din Franta. Daca imi puteti raspunde la cateva intrebari despre ea...

1. Navigatia este pe Franta, trebuie sa cumpar card pentru Romania. Dar e deranjant ca imi apar erori intr-una, cum as putea sa fac sa nu mi mai apara pe ecran toate advertismentele?

2. Se poate modifica cumva ca pe ecranul navigatiei sa apara mare radio-ul, sau ce piesa asculti? Cand ascult vreo melodie imi apare doar in stanga jos denumirea ei in rest ecranul este negru sau altcumva... (navi Tomtom)

3. Cand am ridicat-o de la ei avea consum 8.9, (Galati-Braila) cand am ajuns acasa mi-a scazut la 8.5, dar tot mi se pare ca consuma exagerat de mult. Trebuie resetat cumva bordul si toate acele date, si daca da, Cum? Meniul acela mic din bord e tot in fraceza, chiar daca am schimbat limba la Navi nu s-a schimbat si acolo.

4. AUX se aude mult mai incet decat la radio sau CD, asa ar trebui sa fie?

5. Nu exista nici o setare care sa arate pe ecran mai multe melodii? (arata doar 3 melodii)


Multumesc


--------------------
Renault Laguna III 2012-2013 - BR95SPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 7 Jun 2018, 19:15
Post #2


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




1. Tii apasat pe MAP/MAIN pe consola centrala.
2. Vezi 1.
3. Te duci la ecranul cu consumul (sau oricare altul, in afara de alea cu kilometrajul, setarile si reviziile) cu cele doua butoane din capatul manetei din dreapta, apoi tii apasat si se reseteaza. Tot din manera aia schimbi (la Setari) limba meniului mic.
4. Da, dar e mai clar.
5. Nu stiu ce afisaj ai, dar cred ca poti vedea lista cand dai scroll (din joystick sau rotita de langa volan).

Oricum, puteai gasi raspunsurile pe topicurile dedicate. Si gasesti si manualul in romana tot pe aici, poti citi si acolo.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
strungariupaul
post 8 Jun 2018, 00:13
Post #3


Strungariu Paul


Group: Members
Posts: 13
Joined: 1 June 18




Multumesc mult, am rezolvat tot.


--------------------
Renault Laguna III 2012-2013 - BR95SPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 20:31
Dacia