Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

106 Pages « < 39 40 41 42 43 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Megane IV - pareri utilizatori, ...sau de pe scaunul din dreapta

speedman
post 17 Aug 2017, 07:21
Post #1201


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.459
Joined: 21 April 07




cateva zile...parca o idee nai mult decat un credit de la bt sau bcr smile.gif


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 17 Aug 2017, 10:11
Post #1202


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




QUOTE(jbn @ 17 Aug 2017, 07:10)
... eventualele butoane ce ar fi trebuit sa existe in zona 28 (vezi poze).

Vad ca tu ai varianta de echipare Intense, mi se pare ciudat sa-ti lipsească butoane. Daca nu sint la Intense, unde sint, la GT? Sau nu ai luat unele opționale?
La Megane 3 eu am rotita pentru reostatul de lumini.

This post has been edited by simon: 17 Aug 2017, 10:11


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meg2s
post 17 Aug 2017, 11:05
Post #1203


Membru autentic


Group: Members
Posts: 973
Joined: 5 November 15
From: Bucuresti




Pai la Intense daca nu "uita" dealerul (sau cumparatorul) de optionalul gratuit "faruri LED", va lipsi butonul de reglaj al inaltimii farurilor - necesar doar pentru halogen...


--------------------
CUPRA Formentor (2023) e-Hybrid++ 204CP
(Ex) Megane Sedan Privilege (2008) 1.5 dCi 78kW && Megane 4 GT (2018) 1.6 dCi 163CP EDC
(Ex) Skoda Octavia 4 Style++ (2022) 2.0 TDI 150 DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jbn
post 17 Aug 2017, 11:07
Post #1204


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.592
Joined: 31 March 14
From: Bucuresti/Pitesti




Tocmai pentru ca este intense duce la lipsa butoanelor: nu exista rotita de reglare faruri pe inaltime (se regleaza automat, fiind faruri full led), nu exista rotita de ajustare luminozitate panou bord (se face din meniul R-LINK) smile.gif


--------------------
Ex. Renault Megane 4 Hatch, Corolla TS // '16 1.5dCi 110cp, '22 1.8hsd 122cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hammer
post 17 Aug 2017, 11:08
Post #1205


Membru


Group: Members
Posts: 198
Joined: 6 June 03
From: Sighetu Marmatiei




ajustarea pe inaltime a farurilor se face automat si reglarea intensitatii luminii se face din touchscreen


--------------------
Renault Megane IV GT TCE 205 - 2017
Seen it all, done it all, can't remember most of it!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 17 Aug 2017, 11:51
Post #1206


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Misto ideea cu monedele. aplauze.gif


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 17 Aug 2017, 12:29
Post #1207


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.459
Joined: 21 April 07




la turci in filmuletele de prezentare aratau ca tineau monede in locul ala


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jbn
post 17 Aug 2017, 12:49
Post #1208


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.592
Joined: 31 March 14
From: Bucuresti/Pitesti




Imi pare rau, dar nu am putut niciodata sa ma uit mai mult de 1 minut la filmuletele de la turci biggrin.gif

17 Aug 2017, 12:53:
Bine, exista si un pericol in plus cu monedele acolo. Sunt pozitionate oarecum in fata genunchiului stang si in caz de accident frontal risti sa dai cu genunchiul fix in ele si sa iti distrugi ligamente/rotula etc, parti anatomice care daca nu ar fi monedele acolo poate nu ar avea de suferit deloc daca accidentul este moderat...

This post has been edited by jbn: 17 Aug 2017, 12:53


--------------------
Ex. Renault Megane 4 Hatch, Corolla TS // '16 1.5dCi 110cp, '22 1.8hsd 122cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladof
post 17 Aug 2017, 14:09
Post #1209


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.086
Joined: 15 November 16
From: Bucuresti




QUOTE(hammer @ 17 Aug 2017, 11:08)
ajustarea pe inaltime a farurilor se face automat si reglarea intensitatii luminii se face din touchscreen
*



Reglajul de intentisate a luminilor se refera doar la luminile aparaturii (ceasul digital si sistemul R-Link2). Nu poti regla altceva.

Practic luminile cu LED sunt total automate. Nu prea ai ce sa le faci. Daca sunt prea jos exista reglaj manual, dar are, evident, caracter permanent. Nu exista niciun buton sa le muti tu din interior cum vrei ulterior.

Am mai discutat anterior asta, cred ca farurile cu LED au capacitatea de a se da in jos si in sus in functie de masina din fata, cei cu LED vor vedea ca (aproape) la orice distanta fata de masina din fata, farurile vor sta mereu sub numar (ca sa nu orbeasca masina din fata).

Aveam la masina veche un sistem similar din cauciuc in care puneam mereu jetoanele alea de la parcare la aeroport. E langa maneta de viteze. Intr-adevar destul de prost pus acolo la genunchi.

Ce avea Fiatul Stilo fata de Megane GT sunt urmatoarele:

- mai mult loc sub scaune pentru picioare - la GT nici nu-ti intra picioarele sub scaune. Aveau inclusiv sertare sub scaune. Ca sa nu mai spun ca reglajul pe inaltime se facea strict la sezut. Daca erai o persoana inalta (ca mine) pe pozitia maxim jos zona lombara era acolo unde e zona lombara, si scadea pe masura ce ridicai scaunul.
- Torpedou refrigerat. Il foloseam la drumuri lungi. Era separat fata de ala normal (care era mai mare decat asta de la Renault), si incapea perfect o sticla de 2 litri.
- Trapa pentru schiuri intre scaunele din spate - nu schiez, mai degraba cu placa, dar la drum lung pasagerii furau din portbagaj chestii si pe puneau inapoi acolo. Plus ca armrest-ul (daca ii pot spune asa) era dintr-o bucata si trageai de la mijloc suportii pentru pahare. La M4 pui cotul in bautura - cam ciudat - si nici nu are un sistem care sa prinda bine paharul.
- Scaunul din fata se rabata si in fata pana la orizontal, puteam sa car cutii de pana la 2 metri lungime fara probleme. Plus, cand se rabata exista suport pentru picioare, deci puteai sa stai cu picioarele intinse daca voiai. Ca sa nu mai spun ca era si tavita in spatele scaunului pe care o puteai rabata ca sa mananci daca voiai (cu tot cu cup holder).
- Priza in portbagaj - inteleg ca au pus-o acum in consola din spate, ceea ce este mai ok, pentru ca mai des incarci un telefon in spate decat pui o lada frigorifica in portbagaj.

Chiar stateam cu taica-meu si discutam de masina, de m-a intrebat, ah, ce masina ti-ai luat tu, uite cate are a mea. : ))

Evident, lucrurile astea sunt minore, poate mai degraba considerate lipsa de atentie la detalii din partea Renault. S-au focusat, in schimb, pe experienta de la volan si restul echipamentelor, care sunt, evident, spectaculoase.

This post has been edited by vladof: 17 Aug 2017, 14:21


--------------------
Renault Megane GT 1.6 TCe 205 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jbn
post 17 Aug 2017, 14:12
Post #1210


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.592
Joined: 31 March 14
From: Bucuresti/Pitesti




QUOTE(vladof @ 17 Aug 2017, 14:09)
Am mai discutat anterior asta, cred ca farurile cu LED au capacitatea de a se da in jos si in sus in functie de masina din fata, cei cu LED vor vedea ca (aproape) la orice distanta fata de masina din fata, farurile vor sta mereu sub numar (ca sa nu orbeasca masina din fata).
*



Asta doar daca ai radar in sigla din botul masinii.


--------------------
Ex. Renault Megane 4 Hatch, Corolla TS // '16 1.5dCi 110cp, '22 1.8hsd 122cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladof
post 17 Aug 2017, 14:40
Post #1211


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.086
Joined: 15 November 16
From: Bucuresti




Mersi de clarificare. Int-radevar, eu am radar in bot.

Pentru cei cu cruise control, ati observat ca are cateodata un comportament ciudat? (sau poate e la mine).

Cand trec pe cruise control adaptiv (adica dau resume de la viteza de referinta de pe volan), se apropie de masina din fata destul de violent, franeaza, apoi se lasa in spate, apoi se apropie de masina din fata din nou, franeaza, si abia dupa pastreaza distanta si merge corect.

De asemenea, se vede ca sistemul software e acelasi pentru toate motorizarile, si da semnal la clapeta de acceleratie pe acelasi nivel indiferent de puterea motorului. Ca rezultat, cand vrea sa tina distanta fata de masina din fata, are aceste accelerari destul de violente. Masina da downshift si la 2 viteze, ma baga in scaun, zici ca e roller coaster. blink.gif Daca nu aveti simptomele astea, poate aveam radarul murdar. Era intr-adevar plin de muste.

This post has been edited by vladof: 17 Aug 2017, 14:40


--------------------
Renault Megane GT 1.6 TCe 205 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RM4SI
post 17 Aug 2017, 14:53
Post #1212


Membru autentic


Group: Members
Posts: 309
Joined: 13 March 17




QUOTE(jbn @ 17 Aug 2017, 07:10)
De curand am gasit o intrebuintare interesanta a capacului de plastic ce inlocuieste eventualele butoane ce ar fi trebuit sa existe in zona 28 (vezi poze). Nu stiu daca acele fante chiar sunt destinate pentru monede, dar se potrivesc la fix. Eu tin cel putin o moneda acolo pentru carucioarele de supermarket biggrin.gif
*


Foarte tare ! Asta da viziune in spatiu....l masinii. Eu am trei bucati pentru ca niciodată nu găseam nici măcar una.


--------------------
Fiat/Renault Sedici4X4135cpMegane2M4SIntensRougeIntense1.5110cp 2008/2005/2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aba81
post 17 Aug 2017, 14:54
Post #1213


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.114
Joined: 2 November 16
From: Suceava




asa este cum spui tu. eu evit sa dau resume. dau clapeta in sus si o iau de la viteza curenta.


--------------------
Renault Megane GT 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 17 Aug 2017, 19:45
Post #1214


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.459
Joined: 21 April 07




si a mea pe resume accelereaza violent...


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ratonbox
post 17 Aug 2017, 20:12
Post #1215


Membru


Group: Members
Posts: 191
Joined: 17 October 09




Asta se intampla indiferent de setarea Sport sau nu?


--------------------
Renault Megane GT 2017
Avatar: '73 Fairlady Z, with RS Watannabe 8-spoke rims and ZG nose.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 17 Aug 2017, 20:31
Post #1216


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.459
Joined: 21 April 07




Nu conteaza setarea...


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladof
post 18 Aug 2017, 12:16
Post #1217


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.086
Joined: 15 November 16
From: Bucuresti




Tine strict de softul sistemului de cruise control. Practic el functioneaza pe niste setari standard la toate motorizarile.

De exemplu, dai resume la cruize control iar viteza de referinta e mai mare cu 50 km fata de viteza masinii, cruise controll-ul da comanda la pedala de acceleratie pe 30% (sa zicem). Intr-un diesel manual de 130 de cai (just saying), in treapta 5, va accelera usor pana la viteza de referinta (sa zicem 130km/h), pentru ca atata poate el.

Teoretic la o accelerare usoara, sistemul poate identifica cresterea graduala in acceleratie, mai mare fata de masina din fata, si sa limiteze acceleratia masinii fara sa fie nevoit sa aplice frana.

La GT, fiind o masina mai puternica cu o cutie automata, pozitia de 30% in clapeta de acceleratie presupune un downshift de cateva viteze si o acceleratie puternica spre masina din fata. Radarul detecteaza aceasta acceleratie dar nu aplica frana pana la ajungerea distantei de referinta. De regula distanta trece repede pentru ca masina accelereaza rapid.

Dupa franare, se lasa mai in spate decat ar trebui, pentru ca si acolo exista desincronizare intre franele mai puternice de pe GT franele standard de pe celelalte echipari. Dupa care sistemul de cruise control iar spune ca nu are distanta de referinta fata de masina din fata si da semnal clapetei de aceleratie pentru 15% (sa zicem), pentru ca de data asta viteza de referinta este mai mica decat viteza actuala a masinii. Face asta de 2-3 ori pana cand masina este stabila si sistemul o poate controla doar din pedala de acceleratie.

Asta zic eu, se intampla. Ar fi trebuit sa adapteze sistemul de cruise control pentru fiecare echipare, insa asta ar fi presupus foarte multe teste ca sa se asigure ca este sigur, iar Renault cred ca a mizat pe siguranta in defavoarea confortului.

This post has been edited by vladof: 18 Aug 2017, 12:19


--------------------
Renault Megane GT 1.6 TCe 205 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dri
post 18 Aug 2017, 12:40
Post #1218


Membru autentic


Group: Members
Posts: 281
Joined: 11 December 16
From: Bucuresti




Eu am cruise control ne-adaptiv, deci nu am parte de episoadele de acceleratie-frana mentionate.

Si la mine accelereaza violent daca viteza curenta este mult mai mica decat cea setata, motiv pentru care de multe ori nu ii dau RESUME decat atunci cand viteza curenta ajunge apropiata de cea setata.


--------------------
VW Golf 6 1.2 TSI 2012, anterior Renault Megane GT 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jbn
post 18 Aug 2017, 13:07
Post #1219


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.592
Joined: 31 March 14
From: Bucuresti/Pitesti




Vladof, in limbaj de automatizari, faptul ca masina ta se apropie prea mult de masina din fata si apoi franeaza puternic, se numeste ca sistemul are "suprareglaj". Daca algoritmul de reglare ar fi acordat (setat) mai atent nu s-ar intampla asta. Dar cine stie, poate au avut unele motive de au ales sa-l lase asa "agresiv/turbat".

18 Aug 2017, 16:49:
Azi am luat un coleg pe locul din spate dreapta si pana sa isi puna centura s-a auzit un semnal acustic, neinsotit de niciun mesaj. Apoi si-a pus centura si a decuplat-o imediat din greseala, moment in care semnalul acustic a reaparut (atentie, mesaj diferit de cel de necuplare centuri fata), insotit de aprinderea martorului luminos de deasupra oglinzii retrovizoare si mesajul scris cu rosu ''CENTURA SPATE DECUPLATA''. Este surprinzator! Pana acum nu facea la fel si din cate stiu nici in manualul de utilizare nu specifica asta. Este posibil sa fi omis eu acest aspect. Dar daca asa trebuie sa faca de ce pana acum nu a facut?? Nu are legatura cu greutatea omului, au fost persoane si mai grele pe acel loc fara sa cupleze centura. La voi cum este?

This post has been edited by jbn: 18 Aug 2017, 16:49

Attached thumbnail(s)
20170818_140223.jpg ( Size: 902k ) Number of downloads: 484


--------------------
Ex. Renault Megane 4 Hatch, Corolla TS // '16 1.5dCi 110cp, '22 1.8hsd 122cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dri
post 18 Aug 2017, 17:25
Post #1220


Membru autentic


Group: Members
Posts: 281
Joined: 11 December 16
From: Bucuresti




Sistemul de monitorizare al centurilor este diferit pe fata si pe spate.

Pe fata exista senzori de presiune in sezutul scaunelor. Astfel incat daca este simtita o sarcina pe scaun, apare avertizarea de necuplare a centurii.

Pe spate nu exista senzori in sezut, insa este monitorizata cuplarea/decuplarea centurilor in raport cu deplasarea sau stationarea masinii.
Mai exact, daca se aseaza o persoana si nu isi cupleaza centura, masina nu reactioneaza in niciun fel.
Dar daca se aseaza o persoana, isi cupleaza centura, si dupa un timp o decupleaza iar masina este in miscare, apare avertizarea.
Pentru ca, odata cuplata centura, masina stie ca cineva este asezat acolo, iar daca isi decupleaza centura fara sa se opreasca masina, aceasta observa ca a aparut o decuplare in mers, si de aceea apare avertizarea.

Deci ca sa nu apara avertizarea, fie nu iti pui centura deloc cand stai in spate, sau daca o cuplezi, trebuie sa o lasi cuplata pe perioada deplasarii.

Si da, asa se comporta si la mine.

This post has been edited by Dri: 18 Aug 2017, 17:29


--------------------
VW Golf 6 1.2 TSI 2012, anterior Renault Megane GT 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jbn
post 18 Aug 2017, 17:30
Post #1221


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.592
Joined: 31 March 14
From: Bucuresti/Pitesti




Are logica ce spui. Voi mai incerca sa ma conving 100% smile.gif


--------------------
Ex. Renault Megane 4 Hatch, Corolla TS // '16 1.5dCi 110cp, '22 1.8hsd 122cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dri
post 18 Aug 2017, 17:36
Post #1222


Membru autentic


Group: Members
Posts: 281
Joined: 11 December 16
From: Bucuresti




QUOTE(jbn @ 18 Aug 2017, 17:30)
Are logica ce spui. Voi mai incerca sa ma conving 100%  smile.gif
*


Da, si eu am facut niste teste mai demult, cand am observat "ciudatenia", si am concluzionat.

Ce nu am testat, dar banuiesc ca se confirma pt ca e logic, monitorizarea starii de cuplare/decuplare a centurilor spate se reseteaza in momentul in care masina se opreste si usa spate este deschisa (pentru a cobori persoana respectiva).


--------------------
VW Golf 6 1.2 TSI 2012, anterior Renault Megane GT 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jbn
post 18 Aug 2017, 18:11
Post #1223


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.592
Joined: 31 March 14
From: Bucuresti/Pitesti




Scrie si in manual. Am verificat. Dar este destul de vag explicat.


--------------------
Ex. Renault Megane 4 Hatch, Corolla TS // '16 1.5dCi 110cp, '22 1.8hsd 122cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladof
post 18 Aug 2017, 18:15
Post #1224


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.086
Joined: 15 November 16
From: Bucuresti




Asa face si la mine. Este facut inteligent, de exemplu, in cazul in care ai un scaun de copil iar copilul decupleaza centura in mers. Masina afiseaza martorul si in displayul central, insa avertizarea sonora nu este permanenta cand se intampla asta, tipa cam 2-3 secunde si se opreste.

Mi se pare extrem de bine gandita treaba.

PS: la FIAT aveam un sistem similar care cantarea omul si ii arunca airbagul cu o putere proportionala cu greutatea lui. In timp, era piesa care se defecta cel mai des, de am ajuns sa pun un emulator de airbag always on ca sa evit mesajele de airbag failure. Sper sa fie niste senzori simpli si sa nu fie presul ala complex sub sezutul pasagerului din dreapta. smile.gif


--------------------
Renault Megane GT 1.6 TCe 205 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jbn
post 21 Aug 2017, 09:14
Post #1225


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.592
Joined: 31 March 14
From: Bucuresti/Pitesti




Am observat urmatorul aspect din primele saptamani de utilizare a masinii, dar abia acum imi incolteste curiozitatea de a afla ce este. Ati observat sunetul unui releu care este activat/dezactivat alternativ in timpul mersului? Sunetul vine din compartimentul de sigurante din partea stanga jos a volanului (am observat ca sunt vreo 3-4 relee acolo) si se manifesta la viteza de peste 100 km/h. Pe autostrada se manifesta atat cu CC, cat si fara CC, timp de cateva minute, dupa care se opreste (nu stiu daca atunci cand se opreste releul ramane activat sau nu). La un moment dat, mergand fara CC, parea ca se activeaza la accelerare si se dezactiveaza la eliberarea acceleratiei, dar s-a dovedit doar o simpla coincidenta (cred). Am scris si la la VC (atat de curios sunt) si mi-au spus sa merg la un "reparator autorizat" pentru identificare. Sincer mi se pare prea mult sa fac asta biggrin.gif, mai ales ca ar presupune proba de drum pe autostrada...


--------------------
Ex. Renault Megane 4 Hatch, Corolla TS // '16 1.5dCi 110cp, '22 1.8hsd 122cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 21 Aug 2017, 10:28
Post #1226


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




Pana la urma are sau nu probleme cu coloana de directie?


Masina ma intereseaza si as vrea sa stiu daca aceasta problema etse reala sau nu.


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefandinescu70
post 21 Aug 2017, 11:50
Post #1227


Membru autentic


Group: Members
Posts: 815
Joined: 4 September 16




QUOTE(jbn @ 21 Aug 2017, 09:14)
Am observat urmatorul aspect din primele saptamani de utilizare a masinii, dar abia acum imi incolteste curiozitatea de a afla ce este. Ati observat sunetul unui releu care este activat/dezactivat alternativ in timpul mersului? ........................... parea ca se activeaza la accelerare si se dezactiveaza la eliberarea acceleratiei, dar s-a dovedit doar o simpla coincidenta (cred). .........
*




Nu iti face nici o problema din aceasta chestie . Ce ai auzit tu este real , este releul de comanda de la compresorul de AC ( climatizare ) care este deconectat in accelerare motor iar cand stabilizezi pedala de acceleratie este repus in functiune . Totul este din motive de reducere a pierderilor de cuplu existente pe motor in perioadele de accelerare .
Inclusiv in accelerare cu pedala la fund este deconectata si dezaburirea spate ( un mare consumator de energie ) pentru a relaxa alternatorul . Acest sistem se numeste managementul motorul/energiei si ajuta cu cativa cai putere motorul in accelerari ... atunci cand are nevoie de toti caii sa fie la treaba ... ( nu este inventia Renault , o folosesc mai toate masinile moderne de ani buni incoace )


--------------------
Talisman . 2016
1.6dCI160 EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aba81
post 21 Aug 2017, 11:53
Post #1228


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.114
Joined: 2 November 16
From: Suceava




chiar daca s-ar auzi...poate nu e un defect...


--------------------
Renault Megane GT 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefandinescu70
post 21 Aug 2017, 12:06
Post #1229


Membru autentic


Group: Members
Posts: 815
Joined: 4 September 16




Nu este defect nimic , asa trebuie sa fie ( sa functioneze ) . Ca se si aude acel click al releului , poate suntem noi cu auzul prea fin ...... smile.gif or insonorizarea cutiei de sigurante/relee lasa de dorit


--------------------
Talisman . 2016
1.6dCI160 EDC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jbn
post 21 Aug 2017, 12:16
Post #1230


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.592
Joined: 31 March 14
From: Bucuresti/Pitesti




Pai nu am spus ca ar fi ceva defect. Doar ca ma roade curiozitatea sa stiu scopul acelei succesiuni de activari/dezactivari timp de cateva minute. Ar fi prea mult sa puna izolatie fonica la cutia de sigurante totusi biggrin.gif


--------------------
Ex. Renault Megane 4 Hatch, Corolla TS // '16 1.5dCi 110cp, '22 1.8hsd 122cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
106 Pages « < 39 40 41 42 43 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 13:39
Dacia