Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Renault Megane Sedan - Opinii si Sfaturi

AdrianXEN
post 28 Sep 2017, 12:59
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 28 September 17




Salutare, sunt intr-o dilema in alegerea unei versiuni si motorizari pentru noul Renault Megane Sedan. Am fost la doua reprezentante pana acum, am facut un test drive cu un Sedan dar pe diesel.

Vreau sa aflu cat mai multe de la posesorii acestui model de masina. Vreau sa stiu consumuri reale, daca sunt fiabile orice este bine venit.

Am un buget in jurul sumei de 13.000E. Masina va fi folosita pentru familie cu candul de a face ceva calatorii cu ea. In acest sens ma intereseaza ca masina sa consume cat mai putin. Ca motorizari nu stiu ce este mai bine sa aleg. Un Sce de 115 sau TCe 130 benzina. Am in gand sa pun si un sistem de GPL daca motorizarea suporta acest lucru. Asta sigur daca se si merita. Din acest motiv va intreb pe voi si vreau sa ma ajutati in a face cea mai buna alegere.


Azi, am aflat ca s-a suplimentat programul rabla, problema este ca Sce-ul de 115 nu face parte din programul rabla doar TCc-ul de 130. Ma gandesc sa mai astept pana in primavara, sa trec iarna si sa am masina cumparata in 2018. Am eu o conceptie ca daca o iau acum anul acesta este deja terminat si masina va fi pe hartie cu un an vechime in plus, e o chestie psihologica. zic eu.

Vreau sa aflu cat mai multe poate voi reusiti sa ma convinge-ti sa iau o alegere corecta.

Multumesc mult!


--------------------
Renault Megane 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 28 Sep 2017, 13:03
Post #2


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Salutare,

Pe viitor te rog cauta si scrie in topice deja deschise ... este unul pentru sedan ... poti intreba acolo.

Nu deschide topic nou pentru orice intrebare inainte de cauta temeinic daca s-a discutat sau nu.

Merci,


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 06:25
Dacia