Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Preturile pentru Romania, variante de echipare, motorizari

s_j_teo
post 22 Feb 2016, 11:57
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 626
Joined: 16 July 06




@ mircea _aq nu stiu la ce sau gandit cand au proiectat Talisman dar cu siguranta este in aceias clasa si concurent direct cu Skoda Superb , Mazda 6 masini destul de bune . Totul depinde de gustul omului unii prefera Renault altul Skoda, Mazda , WV , Ford, Opel , Citroen fiecare face ce vrea pe banul lui . Ce nu prea inteleg eu este inversunarea unora de a sustine sus si tare ca masina lor (marca x ) este cea mai tare din parcare de parca ar fi actionari la marcile respective . Eu am avut Renault acuma am o Skoda si viitoarea va fi clar alta marca nu m-am maritat cu o marca auto anume in viata asta vreau sa conduc masini de la mai multi producatori sa simt ca traiesc nu monotonie dar aicia tot chestiune de viziune a fiecaruia asupra vietii . Toate marcile si producatorii au puncte bune si puncte slabe nu exista masina perfecta .

This post has been edited by s_j_teo: 22 Feb 2016, 12:26


--------------------
Skoda Octavia 3 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 22 Feb 2016, 12:03
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




pentru ca a lor trebuie sa fie cea mai ce, ei au luat decizia buna etc. bine vorbim de posesori normali nu de angajati la x si y care trebuie sa promoveze orice panarama ca ultima fitza.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 22 Feb 2016, 14:48
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




sau cad in extrema celalta si nemultumiti fiind de alegere, incep sa-i caute bube si unde nu sunt. Important e sa te simti tu bine cu ce-ai ales. Daca nu, marchezi pierderea si cumperi ce vroiai sa-ti iei din capul locului, da nu ti-ai dat seama atunci.

Bun, Talismanul chiar arata bine. Vrea cineva sa ma contrazica ?

This post has been edited by mircea_aq: 22 Feb 2016, 14:48


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 23 Feb 2016, 10:52
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




mai trebuie sa se miste bine, sa imbatraneasca bine si sa se vanda cat de cat.

si sa nu mai faca reno magaria cu platforme lou cost pt ROMANIA.



--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mannick
post 23 Feb 2016, 19:26
Post #65


Membru


Group: Members
Posts: 270
Joined: 30 April 07




Vor avea o viata grea cu preturile actuale. Da, masina arata bine, dar... la preturi similare sunt disponibile VW Passat si Skoda Superb cu echipari de top.
Ma gandesc, merita un Renault Diesel 160cp EDC (vreau motor puternic, si exista doar cu EDC) in echiparea de top cam tot atat cat un Passat Diesel Highline 190cp, (e adevarat , cu cutie manuala)?
Sau cat o Skoda Superb 2.0 TDI 190 CP, 6 trepte, in echipare de top?
Adica, na, zic si eu, motor mai puternic, marca mai usor vandabila, ceva pe plus la rafinament, ceva pe minus la design exterior...
Briz briz-urile nu sunt suficiente pentru a acoperi devalorizarea accelerata a Renault-ului.
Un max 30k pentru Talisman cu toate dotarile, in varianta de top (inclusiv toate optionalele) ar fi probabil calea spre succes, asa cred, dar... pana la urma ceea ce conteaza cu adevarat pentru Renault e sa aiba o fiabilitate de invidiat la acest model. Si e greu, cand ai o masina cu adevarat moderna si cu o gramada de electronica si mecanica de precizie in ea. Vom vedea.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, Clio E-Tech / 2007 Privilege, 2021 Intens
1.9 Dci / 130 CP + ESP, 8 airbag-uri, MP3, scaune incalzite
1.6 Hibrid / 140 CP + Pak Iarna, Pak NAV, Pak Confort, Amb Gris Vision
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BiGBearRO
post 23 Feb 2016, 20:16
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.338
Joined: 19 October 05
From: de unde se da ora exacta




Sa nu oferi tu tractiune integrala nici ca optiune pentru "perla" marcii ... atunci cum sa poti concura de la egal cu cei care o ofera?
niste discuri mai mari pe fata ar fi prins bine, cred ca toaca ceva placute si discuri, mai ales pe varianta cu discuri mici
pacat ca masina are un design reusit


--------------------
Toyota AURIS Touring Sport 2015 - IF-94-URS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 23 Feb 2016, 23:05
Post #67


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




QUOTE
in echiparea de top cam tot atat cat un Passat Diesel Highline 190cp,

bai, ce-mi plac astia de-si dau cu parerea da'si iau numai masini sh, unde mama satanei costa passat cu aceleasi dotari cat talisman high-end cand de ex. numai farurile cu led, oferite ca standard la talisman, la passat sunt 1500 eur si sunt extraoptiune? Sa nu mai vorbim de celelalte optiuni. Voi traiti pe planeta asta ?
@bigBear, cauta tu masina in pretul asta sa mai aibe discuri de 320 wtf... informativa,informativa, informativa ( va cu - ), si sa te vad cum pui roti mai mici de 19" ( adica inch ) pe discuri mai mari. Dupa aceea sa te vad cat de multumit esti de preturile cauciucurilor.
Stiu ca sunt violent in exprimare, dar sunt prea multe aberatii pe aici...

BTW, Passatul configurat cu aproximativ tot ce are Talisman, si motorul de 2.0 TDI 190 costa 42.000 EUR, cu reducere de 2000. Stiu asta 100% PENTRU CA MI L-AM CONFIGURAT! si am fost in discutie cu multe marci inca din decembrie 2015 pentru achizitionarea unei masini noi.

Stiu ca par absurd pentru admiratorii de bmw'uri si vag'uri si respectiv intelepciunea lor dar chiar am vandut unul dintre astea ca sa fac loc la un talisman - la fel, cumparat de nou in 2012. Pur din motive economice, cand dai cu banul si trebuie sa ajungi la timp la prezentare, nu-ti mai pasa de marca si prestigiu ca oricum nu te vede nici dracu cand parchezi in parcarea subterana - DA marea majoritatea a companiilor din afara au sedii cu parcare subterana si iluzia romanului cu "te vede din ce masina cobori" este absolut falsa si chiar daca te-ar vedea venind cu bicicleta pegas nu le-ar pasa, ii intereseaza sa ai livrare la timp si preturi corecte.

This post has been edited by andreist: 23 Feb 2016, 23:58


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 24 Feb 2016, 00:35
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Bine zis, m-am uitat si eu dupa un Superb Style (parca asta e aproape top in afara de LK) si sub 38k nu ai șanse la ce are Talisman Intense pe el. Oricum, discutia e inutila. Fiecare cu ce ii place ca marca, si greu sa recunoască cineva ca fiecare mașina are avantaje si dezavantaje, mai ales in piața din Ro unde la putere e VAG second-hand de departe, si unde am ajuns sa comparam mașini se 10 ani si 200+K km cu mașini noi gen Talisman.

O singura treaba nu imi place la Talisman, cele 2 mustăți de sub faruri. Oare sunt eu dus cu pluta, sau ar arată mai fain botul fara ele?



--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 24 Feb 2016, 00:57
Post #69


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




M-o apucat din cauza atitudinii de "cautare de plastic" pe sub bord si de preturi si comparatii ne-realiste, pe cand masinile prea-slavite de multi au plastic exact la fel pe toata consola centrala si prin zona de ai schimbatorul de viteze ( si ma refer la d'astea de peste 40.000 si marci premium ). Ca sa nu mai dau exemplu de Land Rover Range Rover cu bord de logan in varianta in care nu este acoperit de piele sau C-Klass 2008-2014. Sau sa zic de exemplu pretentiile fata de sistemul de balama de inchidere a portbagajului care este prezent si pe logan, si pe S-Klasse - exact acelasi sistem (numai ca pe S-Klasse este imbracata balamaua in plastic + mocheta). Foarte multi ar trebui sa faca un reality-check al prezentului daca tot stiu sa foloseasca internetul si nu au ocazia in viata de zi cu zi sa vada lucrurile in realitate ( inteleg motivele pentru care spun oamenii ce spun, dar in ultimii 5 nu mai sunt valabile, informatiile respective apartin de trecut ). In cazul topicului "Preturile pentru Romania" ar fi bine sa se duca sa configureze cu mana lor ( online ) sau o vizita la vanzator o comparatie de pret cu aceleasi dotari (in mare - ca nu se poate cu exactitate) si dupa aceea sa vada diferentele reale. Asa umplem din nou internetul de mituri de care sincer m-am saturat pana peste cap. Probabil din aceasta cauza au aparut si avatarele gen "it's on the internet, must be true".
Eu personal m-as simti foarte bine si intr-un Passat, dar nu de 10.000 eur mai bine. Pe langa alte chestii subiective, de gust, o realitate este ca cei de la VW au o placere absurda sa faca scunele foarte tari/rigide, de-mi amortesc.. cele 2 parti dorsal-superioare ale picioarelor dupa 200km. Cand trebuie sa dai banii aia doar pentru o diferenta renault-vw, ( nu, nu cumperi de 10.000 eur o masina intreaga, doar dai pe o diferenta de perceptie ) mai bine organizezi un team building prin afara Romaniei si multumesti mai multi oameni.

This post has been edited by andreist: 24 Feb 2016, 01:32

Attached thumbnail(s)
Dh0kDq7.jpg ( Size: 52.62k ) Number of downloads: 495


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BiGBearRO
post 24 Feb 2016, 08:54
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.338
Joined: 19 October 05
From: de unde se da ora exacta




@andreist
ia un pahar cu apa si citeste tu aici http://www.stoptech.com/technical-support/...tment-templates cum se "pupa" discurile cu jantele ... si apoi citeste ce ai scris tu
de altfel daca citeai bine specificatiile tehnice de la Talisman vedeai ca discurile pe fata in varianta mica sunt de 298 mm si masina vine cu jante de 16 ; discurile mari, adica cele de de 320, vin cu jante pe 17 ... ca vrei tu jante pe 18,19 e alegerea ta
discuri de 300mmm gasesti pe multe masini cu pret sub 20k EUR (pe Scenic am discuri de 300)
discuri de 320mm gasesti pe destule masini cu pret mai mic 27.550 EUR cat costa cel mai ieftin Talisman cu discuri din astea
spre informarea ta pot sa iti spun ca Skoda Suberb 2.0 TSI pret 27.829 € vine cu discuri de 345 mm
ziceai sa ma informez? aberații? mai gândește

Ce raspunde un concesionar Renault cand vine un client si spune ca vrea o limuzina sub 30k eur cu tractiune integrala si bine echipata? Nu va putem oferi
Ce spune Skoda ? Skoda Superb 2.0 TDI CR DPF 4x4 125KW (170CP) - M6 echipare Elegance la pretul de 27.383 € sursa http://www.aviamotors.ro/cars/prices/Superb/4
(nu sunt fan Skoda)
si exemplele pot continua la Ford, Mazda, VW ... unde preturile sunt mai mari decat la Skoda
Unii apreciaza luminite cu led si tot felul de dracii prin interior, eu apreciez o tractiune integrala, niste frane tzapene si alte prostii tehnice

This post has been edited by BiGBearRO: 24 Feb 2016, 09:07


--------------------
Toyota AURIS Touring Sport 2015 - IF-94-URS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 24 Feb 2016, 09:09
Post #71


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




- sters, mai bine nu ma mai obosesc -
btw, ia si configureaza skoda aia, si vezi ce pret are dupa ce adaugi incalzire in scaune, si celelalte briz brizuri, ca NU le are la 27.000 eur. Nu are la pretul ala nici vopseaua metalizata. Cand te duci sa iei una noua nu e ca la Vitan.

This post has been edited by andreist: 24 Feb 2016, 09:28


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BiGBearRO
post 24 Feb 2016, 09:38
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.338
Joined: 19 October 05
From: de unde se da ora exacta




tu vrei briz-brizuri, eu vreau tractiune integrala ... fiecare cu alegerile lui
inteleg ca te-ai lamurit cum intra discuri de 320 in jante mai mici de 19 sau facem un desen ceva?
sa stii ca mai cumparam si noi masini noi ... ca in Vitan nu da in leasing ohmy.gif


This post has been edited by BiGBearRO: 24 Feb 2016, 10:44


--------------------
Toyota AURIS Touring Sport 2015 - IF-94-URS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 24 Feb 2016, 09:43
Post #73


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Problema nu e pretul Talismanului comparat cu Skoda sau VW...pentru ca e mai ieftin Reno la aceleasi dotari. Problema e pretul Talismanului pentru clientul tipic de Reno din Romania...care nu prea da 28k euro pentru o masina. Asta inseamna ca ar cam trebui sa atragi clienti din tabara altora. Si e destul de greu sa faci asta in conditiile in care nu ai suspensie independenta pe spate, nu ai tractiune integrala, nu ai si motoare mai mari...si nu ai o imagine de marca foarte buna in segmentul asta.



--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BiGBearRO
post 24 Feb 2016, 10:00
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.338
Joined: 19 October 05
From: de unde se da ora exacta




Are drepta Synyster, la fel au facut si cu Captur mini-SUV, frumos, garda marisoara, dar tractiune integrala lipsa, pe principiu afara vopsit gardu ... puneam naiba ca optiune tractiunea 4x4 de la Duster si chiar era un mini-SUV si ma bateam cu Opel MOKA
Altii ofera tractiune pe toate rotile si pe modele mai mici (Polo, Swift, etc) si tu pe "nava amiral" ... lipsa , parca vad ca o sa scoata iar o vrajeala de gen XMOD pentru a prosti lumea


--------------------
Toyota AURIS Touring Sport 2015 - IF-94-URS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mannick
post 24 Feb 2016, 13:36
Post #75


Membru


Group: Members
Posts: 270
Joined: 30 April 07




@andreist, si eu am facut o configurare pentru un Passat Highline 190 cp, diesel, cutie manuala. Pretul pleaca de la 31731, si in asta ai toate dotarile de asteptat la clasa asta gen Climatronic, Alcantara, Adaptative Cruise Control and Front Assist, blocare electronica diferential, geamuri electrice termo, oglinzi reglabile electric cu sistem automat antiorbire, Park Pilot, scaune fata incalzite, scaun sofer ergo Confort samd. La asta adaug airbagurile suplimentare si pretensionare pentru centurile spate, adica 481 eur si poftim, faruri full led, ajungand la 33181 eur.
Un Talisman in varianta full e 31400, adaugam Pack Securitate 333 eur si avem 31733 euro.
Deci, la o diferenta de 1448 euro cumpar o masina cu o devalorizare mai scazuta, mai usor de vandut, cu un motor cu 20% mai puternic.
Pierd cutia automata - pe care nu o vreau oricum.
Vezi, pe asta ma bazez cand spun ca pretul Talismanului e prea mare acum. Masina imi place, sunt fan Renault, datorita comportamentului foarte bun al masinii mele actuale, dar, in gama asta de pret, voi cumpara probabil un Passat.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, Clio E-Tech / 2007 Privilege, 2021 Intens
1.9 Dci / 130 CP + ESP, 8 airbag-uri, MP3, scaune incalzite
1.6 Hibrid / 140 CP + Pak Iarna, Pak NAV, Pak Confort, Amb Gris Vision
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 24 Feb 2016, 13:44
Post #76


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




Ia pune tu piele, sistem de navigatie dinala mai smecher, scaune incalzite cu memorie si reglabile electric camera de dat cu spatele, (si mai sunt, dar cam atat imi vine in minte momentan ) ca sa faci o comparatie mai corecta mai adaugi si vopseaua metalizata care la reno o da ca promotie si ai sa vezi ce pret iti da. Discountul la Talisman din start e 1000 eur PF sau 5% PJ, daca te mai tiganesti mai iti arunca vre-o 2 chestii. La passat e de 2000 eur. La ambele mai bagi o rabla, cate o smecherie cu care te pot ajuta dealeri care vor sa vanda si ajungi la un pret mai mic. Nu alege cea mai echipata "de baza" masina, citeste si ce contine fiecare pachet si adu-le la o echivalenta sa vezi adevarata diferenta.

This post has been edited by andreist: 24 Feb 2016, 13:48


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mannick
post 24 Feb 2016, 14:33
Post #77


Membru


Group: Members
Posts: 270
Joined: 30 April 07




Am pus deja tot ce am considerat ca-mi este necesar. Am deja Park Assist, nu-mi mai trebuie o camera "fancy", care, btw, este tot timpul expusa, asa ca ai mari sanse sa nu vezi mare lucru cu ajutorul ei.
Scaunele sunt deja incalzite, iar partea cu "reglabile electric" nu ma intereseaza, mi-am reglat scaunul la masina o singura data, o conduc doar eu.
Piele integral mai costa 738 euro, dar ar fi pacat, combinatia de piele Vienna si Alcantara de pe Highline e foarte placuta.
Navigatie are deja toata lumea pe telefon, daca masina are, bine, daca nu, iar bine.
Vopseaua metalizata... deocamdata discutam pe preturile recomandate, ca obtinem discounturi si la Renault si la Passat este sigur.
Raman la parerea mea, Talismanul full, cu toate optiunile actuale, nu are voie sa depaseasca 29999 daca Renault spera sa vanda consistent.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, Clio E-Tech / 2007 Privilege, 2021 Intens
1.9 Dci / 130 CP + ESP, 8 airbag-uri, MP3, scaune incalzite
1.6 Hibrid / 140 CP + Pak Iarna, Pak NAV, Pak Confort, Amb Gris Vision
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 24 Feb 2016, 14:43
Post #78


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




Pai atunci compara cu o versiune mai ieftina de la reno, nu aia cea mai scumpa, daca tot nu-ti trebuie totul.

This post has been edited by andreist: 24 Feb 2016, 14:44


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oache17
post 24 Feb 2016, 14:47
Post #79


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 25 April 08




citesc si ma inchin...cum poti tu, mannick, sa compari mere cu pere nu prea inteleg...nu conteaza de ce ai tu nevoie pe o masina ci ce trebuie sa compari...daca Talismanul la 31400 are scaune piele, electrice, navigatie si mai stiu eu ce...si Passatul trebuie sa aibe fix aceleasi dotari (sau cel putin pe aproape) ca sa poti sa faci o comparatie plauzibila. Dupa ce ambele masini au aceeasi configuratie (indiferent ca personal ai nevoie de ele sau nu) abia atunci poti sa vezi ce preturi rezulta si care este mai scumpa sau nu.


--------------------
megane magane 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 24 Feb 2016, 16:33
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




In fine, a zis andreist cam tot ce era de spus.
Integrala e un moft la nivelul asta de pret, nu mai vorbim ca nici nu agati multi clienti cu ea. Sub 10% din QQ-urile vandute sunt 4x4. Pot sa pun pariu ca dpdv economic nu face niciun sens sa oferi asa ceva pe Talisman.
Vrei passat similar, e cu 7000-10000 euro mai scump. Ca poti sa iei si CL cu 150 cai la 26-27 de mii cu navigatie de pe telefon, tapiterie din anii 90 si abs argonian e alta discutie.



--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BiGBearRO
post 24 Feb 2016, 17:09
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.338
Joined: 19 October 05
From: de unde se da ora exacta




sa vezi ce bine prinde moftul ala iarna când zăpada ia prin surprindere autoritățile (ca ii surprinde in fiecare an ... e alta poveste), când vrei sa o iei pe o străduță care nu a văzut mașină de deszăpezire in ultimi 20 de ani, când mai bați tara în lung și în lat pe timp de iarna, când mai stai in afara Bucureștiului si pana se da cu material antiderapant ... nu mai zic daca ai casa in deal/vale, degeaba e asfalt dedesubt
acum fiecare știe ce ii trebuie și cauta o mașina care sa ii îndeplinească necesitățile
optiuni de gen piele, scaune electrice, nu sunt prioritare pentru mine, m-ar mai incanta un parbriz degivrat electric ... ce bine ar prinde dimineata la 7 cand e masina inghetata bocna si trebuie sa pleci cat mai repede

This post has been edited by BiGBearRO: 24 Feb 2016, 17:31


--------------------
Toyota AURIS Touring Sport 2015 - IF-94-URS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 24 Feb 2016, 18:08
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




Teoretic asa e, practic nu inteleg de ce nu ti-ai luat macar una din masini cu 4x4 ?
4x4 e bun sa fie, dar cand vine vorba sa scoti banii, mai ales la masina noua, putini se incumeta s-o faca. Popesti, Pantelimon, Dragomiresti, aproape peste tot prin jurul Bucurestiului ai avea nevoie de integrala cand ploua si se face noroiul gros.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 24 Feb 2016, 19:05
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




eu astept vanzarile acestui model, sa vedem cum este primit de noi si de europeni, in directa concurenta cu passat si skoda.

This post has been edited by b76bgaarh: 24 Feb 2016, 19:06


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 24 Feb 2016, 19:07
Post #84


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




September 18
October 86
November 564
December 1.156


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 24 Feb 2016, 19:12
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




la noi?

ps concurenta cum sta?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 24 Feb 2016, 19:17
Post #86


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




la europa


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 24 Feb 2016, 20:44
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(b76bgaarh @ 24 Feb 2016, 20:12)
la noi?
*



Esti copac? La noi acum doua-trei saptamani inca le tineau ascunse in showroom(adica dosite prin parcari neaccesibile publicului) ... ca nu venise inca data oficiala de lansare smile.gif De unde naiba la noi talisman in septembrie 2015...

This post has been edited by papa_mulo: 24 Feb 2016, 20:46


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreist
post 24 Feb 2016, 20:48
Post #88


betiv fumator consumator de porc


Group: Members
Posts: 819
Joined: 24 November 14




O duce mult mai bine ca latitude, care s-a vandut ±200 bucati in orice luna (ianuarie-decembrie) a primului an. In momentul in care am semnat eu se mai daduse 20 in Romania ( nu stiu sigur daca avea de unde sa stie asta cel care vindea ). Am ales una deja existenta pentru a nu astepta cu lunile.

This post has been edited by andreist: 24 Feb 2016, 20:50


--------------------
Renault W209/R129/Symbol M113/K9K 702
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 24 Feb 2016, 21:19
Post #89


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Am facut si eu de curiozitate o configurare maxima pentru Talisman Tce 200. Cu absolut toate optionalele adaugate a ajuns la 35k euro. Am facut o configurare si pentru Passat 2.0 TSI Highline, e putin mai puternic dar am zis sa nu iau in calcul 1.8 TSI fiindca ala e mai slab...Passat pleaca de la 35k euro. In momentul in care am adaugat aceleasi dotari care se regasesc pe Talisman, fara ceva in plus, am ajuns la 48k euro. Deci, cam greu sa il consideram competitor pentru Talisman. La Skoda n-am mai avut rabdare sa ma uit smile.gif

This post has been edited by Synyster: 24 Feb 2016, 21:19


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johngray
post 25 Feb 2016, 19:37
Post #90


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 22 March 10




Daca tot vorbeam de segmentul D si etalonul "Passat" : cu 35k cumperi un Mondeo Titanium 2.0 litri, benzina, 240CP, cuplu 340Nm... care este altceva.
Talisman este o masina frumoasa, pacat ca este Renault.
Timpul va spune cat de fiabila este si ce volum de vanzari va face.
Acum dupa lansare multi o analizeaza subiectiv. Hai sa vedem ce va fi peste 1-2 ani, cand va incepe sa se definitiveze imaginea TALISMANULUI.


--------------------
RENAULT LAGUNA 2 1,6 16v 2007/AUTENTIQUE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 11:13
Dacia