Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

31 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

frecare volan

Freeymind
post 7 Nov 2007, 19:02
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 65
Joined: 14 July 06
From: Cluj Napoca




Confirm si eu... problema de frecare a volanului este data de panglica pentru airbag... is fericit totusi ca se schimba pe garantie...


--------------------
Renault Megane II 1.6 16V Bicorp 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oliviub
post 8 Nov 2007, 10:51
Post #62


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 14 October 04





QUOTE(xsd21 @ 26 Oct 2007, 12:48)
8200216448 este codul bloc lumini pt megane sedan, fara cruise control.si eu trebuie sa il schimb cat mai curand.
*



Codul de mai sus e pentru bloc fara cruise control dar cu proiectoare.
Stie cineva un cod pentru blocul de lumini fara cruise control si fara proiectoare?

Multumesc,
Oliviu


--------------------
Renault Megane Sedan 1.6 16v 2005 1.6 16v - xx
"Banca este locul care te imprumuta cu bani, daca faci dovada ca nu ai nevoie de ei." - Bob Hope
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cla
post 8 Nov 2007, 18:50
Post #63


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 19 October 07
From: Bistrita




O sa incerc sa scriu pe scurt cum se face schimbarea unui contactor turnant.
Aceasta este piesa despre care vorbim:

Pq117cbJ.jpg

Pasul 1:
Scoatem airbagul de pe volan.
Prima data rotim volanul la 180 grade ca in poza:

aVtGGSS.jpg

Scoatem contactul de pe baterie ca sa nu ma trezesc cu ceva necazuri, iar apoi cu ajutorul unei surubelnite pe care o introduc in gaura din spatele volanului incerc sa fac airbagul de pe volan sa culiseze in jos (daca nu luam bateria jos claxonul ar cam fi facut galagie la aceasta operatiune).

aVtHGer.jpg
aVtHQd0.jpg

Atentie sa nu scapam din mana airbagul pentru ca este atasat de restul volanului prin cele doua mufe incercuite cu rosu care vor trebui scoase cu atentie fara a fi fortate (se trage finut de mecanismul galben).

aVtKTh0.jpg

Scoatem surubul de la volan si celelalte 2 mufe care au mai ramas.

Pq118t0i.jpg
Pq118vvr.jpg

Scoatem volanul cu atentie ca sa nu se agate in mufe, iar acestea sa iasa prin acel orificiu.
Va rezulta ceva de genul:

aVtN5Y0.jpg

In continuare indepartam cele doua masti de plastic sus-jos.
Doar cea de jos e fixata cu 3 suruburi.

aVtNWl0.jpg
Pq118UrS.jpg
aVtOcO0.jpg
aVtOmMA.jpg

Acum scoatem comanda de CD de pe volan (prima data scot mufa respectiva):

Pq119aUS.jpg
aVtPL4A.jpg

Deasupra volanului, langa cablul care merge la comada CD o sa gasim un surub destul de greu accesibil care trebuie desurubat aproape de tot (scuze de calitatea pozei dar nu aveam acces).

Pq119pSJ.jpg

Urmeaza o parte putin mai greoaie in care trebuie scos cu atentie tot subansamblul (intreaga piesa pe care v-am prezentat-o la inceput). Puteti sa o studiati si sa vedeti clemele de prindere. In total cred ca sunt 4 pe ea si inca 3 sau patru in bord. Oricum nu fortati pentru ca sunt alte 3 mufe cu cablurile destul de scurte care vor trebui scoase dupa ce reusiti sa detasati subansamblul.

aVtSkcS.jpg
aVtSrHi.jpg

Fiecare din cele 3 mufe are cate un sistem prin care ipoate fi scoasa, la doua se apasa niste "butonase" de plastic, iar la cea mare, portocalie este sistemul de "culisare" a unei bucati de plastic gen "zavor".
De aici se face operatiunea inversa.
Spor la treaba, sper ca am fost de ajutor.

This post has been edited by cla: 8 Nov 2007, 18:57


--------------------
renault megane II 1.5 DCI 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adiscandia
post 13 Nov 2007, 17:06
Post #64


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 16 September 07
From: Galati city




Mi-am luat eu bloc de lumini cu 375 lei ron, in Galati la o firma, original de reanaul, defapt numai originale sunt, l-am montat singurel si e ok, e usor de montat si nu trebuie resetat calculatorul, dupa ce l-am montat mi-a disparut din bord avertizarea.


--------------------
Renault Scenic II 1.5 dci - 2004 - GL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oliviub
post 13 Nov 2007, 17:28
Post #65


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 14 October 04




QUOTE(adiscandia @ 13 Nov 2007, 17:06)
Mi-am luat eu bloc de lumini cu 375 lei ron, in Galati la o firma, original de reanaul, defapt numai originale sunt, l-am montat singurel si e ok, e usor de montat si nu trebuie resetat calculatorul, dupa ce l-am montat mi-a disparut din bord avertizarea.
*




Adiscandia,

Te rog sa te interesezi cit costa unul pentru Megan Sedan 1.6 16V din 2005.
Daca ai nevoie de mai multe date iti trimit PM. In Timisoara nu am gasit sub 800 RON 256.gif 256.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 1.6 16v 2005 1.6 16v - xx
"Banca este locul care te imprumuta cu bani, daca faci dovada ca nu ai nevoie de ei." - Bob Hope
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 13 Nov 2007, 20:10
Post #66


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




cla:
Poti sa-mi spui te rog ce marime e surubul torx din centrul volanului?

adiscandia:
Poti sa-mi spui te rog numele si eventual adresa firmei din Galati, de la care ti-ai cumparat contactorul? Banuiesc ca nu e din reteaua Renault la pretul ala.

oliviub:
Codul contactorului fara cruise control si fara proiectoare ceata este 8200216446.

This post has been edited by 19vik: 13 Nov 2007, 20:20


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oliviub
post 13 Nov 2007, 21:54
Post #67


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 14 October 04




QUOTE(19vik @ 13 Nov 2007, 20:10)
...
oliviub:
Codul contactorului fara cruise control si fara proiectoare ceata este 8200216446.
*




Multumesc frumos.

Daca gaseste cineva la aprox 500 RON as fi interesat si eu de un contactor. Eu in Timisoara sub 800 RON nu am gasit, cel mai mic pret fiind la dealer wacko.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 1.6 16v 2005 1.6 16v - xx
"Banca este locul care te imprumuta cu bani, daca faci dovada ca nu ai nevoie de ei." - Bob Hope
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
silviumc
post 15 Nov 2007, 15:19
Post #68


Members


Group: Members
Posts: 309
Joined: 17 January 03
From: Bucuresti




@cla
Nu exista pericolul sa nu mai nimeresti sa pui la loc volanul exact in aceeasi pozitie? Trebuie sa faci un semn, ceva, sau sa tii minte un reper, nu? Adica nu exista ceva pe acolo care sa te ghideze sa nu ai cum sa gresesti...
Pentru daca nu e pus la loc exact la fel nu o sa mai stea orizontal cand sunt rotile drepte.


--------------------
Renault Megane 3 hatchback 2011 Sporty Dynamique TCe 130
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 16 Nov 2007, 11:59
Post #69


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




La megane volanul are o catare .. deci nu poti sa il pui pe ax decat intr-o singura pozitie.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
georgelapusneanu
post 16 Nov 2007, 20:21
Post #70


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 24 August 06




Salutare tuturor.
Daca tin eu bine minte am fost primul care am scris despre manifestarile care au aparut odata cu ruperea ei. Nu se mai blocheaza volanul, nu se mai inchid automat usile la demaraj. Vreau sa vin cu completarea, pentru a nu rupe alta, ca aceast conatct flexibil ARE O CATARE LA MONTAJ !!! Pe capacul negru sau carcasa in care se gaseste banda, in partea dreapta este o gaura. Aceasta gaura trebuie sa corespunda cu gaura din interiorul carcasei ce este din plastic alb la culoare. Pentru un montaj corect: dupa ce se invarte volanul la 180 grade ptr scoaterea airbagului se aduce la pozitia initiala. Dupa asta se demonteaza restul, altfel riscati sa rupeti contactul flexibil(banda). Daca blocul a fost scos de pe alta masina verificati pozitia gaurilor de pe carcasa.

Attached thumbnail(s)
16112007.jpg ( Size: 137.29k ) Number of downloads: 6353


--------------------
Renault Megane II 2002 Expresion 1.5 DCI 82 CP - GL 08 DGG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 16 Nov 2007, 23:32
Post #71


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




Plasticul alb de care vorbesti are cel putin doua gauri, una mai mare si una mai mica, ambele mai mici decat cea de pe inelul negru. Catarea este de fapt locasul din structura metalica a volanului, in care trebuie sa intre conectorul cu 5 fire din poza ta si prin care trebuie sa treci firele cu mufe cu tot, iar volanul la randul lui, cum a spus si Liviu, nu intra pe ax decat intr-o singura pozitie, deci nu pot fi montate altfel.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adiscandia
post 17 Nov 2007, 15:45
Post #72


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 16 September 07
From: Galati city




eu am gasit blocul de lumini la megane 2 cu 375 ron, mentionez ca este fara comanda proiectoare sau pilot automat

18 Nov 2007, 03:19:
firma se numeste Autoplus de pe strada Tecuci, nu stiu nr. de telefon, sorry.

This post has been edited by adiscandia: 18 Nov 2007, 03:19


--------------------
Renault Scenic II 1.5 dci - 2004 - GL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
oliviub
post 18 Nov 2007, 16:18
Post #73


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 14 October 04




Am gasit si eu in Timisoara la 478 blocul de lumini fara proiectore si fara cruise contrul smile.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 1.6 16v 2005 1.6 16v - xx
"Banca este locul care te imprumuta cu bani, daca faci dovada ca nu ai nevoie de ei." - Bob Hope
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maximus20
post 13 Dec 2007, 20:04
Post #74


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 7 August 06




In legatura cu panglica asta de 2 lei sau mai bine zis 500 lei cat costa blocul de lumini la Bras dealer-ul Renault din Iasi . S-a rupt si la mine acum cateva zile numai ca pe langa simptomele cunoscute:
- nu se mai bloca volanul (a inceput prin august);
- volanul freca si se auzea acel zgomot de arc intins (timp de aproximativ 2 sapt.);
- si in final intr-o zi in timp ce parcam s-a auzit un clanc din zona volanului si s-a aprins martorul de la airbag, s-au deblocat portierele si imi apare mesajul DIRECTION NON VERROUILLE (masina e adusa din Franta).
I-a mai aparut cuiva acest mesaj cand s-a rupt panglica? Sa fie oare ceva mai grav?


--------------------
Renault Megane II Bicorp 2003 1.5dci80CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
$$ilvviu
post 13 Dec 2007, 20:33
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.882
Joined: 6 January 07
From: Roman/NT




Am demontat si eu volanul la Laguna.
Am vazut ca la mine panglica este de fapt un cablu lat cam de 1 cm, infasurat in spirala. Cand se invarte volanul se infasoara sau desfasoara.
Nu are cum sa se rupa sau sa scartaie, totusi am si eu un scartait enervant caruia nu-i dau de cap.


--------------------
Renault Laguna Initiale 2002 - NT-97-SLR
Suzuki Samurai 1983 NT-99-SZK
VW Golf 1.9TDI 2001 NT-99-FIX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 13 Dec 2007, 20:44
Post #76


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




La Megane, firele pentru claxon au doua lamele de contact, care freaca pe doua inele concentrice, separat de panglica (sunt unse cu vaselina sa nu scartaie). La Laguna nu e tot asa? Nu cumva alea scartaie?


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
$$ilvviu
post 13 Dec 2007, 20:50
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.882
Joined: 6 January 07
From: Roman/NT




Nu. La Laguna e un singur cablu, in spirala.
Nu exista contacte mobile.

E un cablu care cand rotesti dreapta se infasoara in jurul axului, iar cand rotesti stanga de volan se desface.

Sau cel putin asta am putut eu observa. Poate trebuia sa "sap" mai adanc dar mi-a fost frica sa nu stric ceva.
Eu am apucat sa bag niste spray de contact pe sub volan, am zis ca rezolv scartaiala. Dar imi dadea eroare ESP.
Am demontat si suflat receptorul ESP.
Am scapat de eroare dar am ramas cu scartaiala.

This post has been edited by $$ilvviu: 13 Dec 2007, 20:53


--------------------
Renault Laguna Initiale 2002 - NT-97-SLR
Suzuki Samurai 1983 NT-99-SZK
VW Golf 1.9TDI 2001 NT-99-FIX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 14 Dec 2007, 11:27
Post #78


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




Inteleg ca nu ai desfacut blocul de lumini. Acele lamele de cupru de care vorbesc eu, sunt in interior si nu ai cum sa le vezi daca nu desfaci blocul in bucati.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
georgelapusneanu
post 6 Jan 2008, 22:29
Post #79


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 24 August 06




19vik semnele sunt gaurile suprapuse. In dreptul firelor se afla o parghie care este impinsa cu ajutorul volanului deci cand se baga volanul la loc.Volanul are o singura pozitie la montare dar asa cum am spus trebuie sa tii seama in cazul in care o cumperi sh. Majoritatea invartesc volanul la 180gr ptr scoaterea airbagului si nu-l aduc la pozitia initiala ceea ce inseamna ca banda ramne spre dreapta sau spre stanga iar tu cumparand-o sh nu-i stii pozitia in care a fost demontata. Deaceea recomand celor interesati sa-si inlocuiasca singuri banda sa verifice prin apasarea tijei si invartirea a doua ture jumate in stanga sau in dreapta si aducera la pozitia zero gaura pe gaura asa cum am aratat si anterior in foto si numai dupa ce volanul a fost adus si el la zero.


--------------------
Renault Megane II 2002 Expresion 1.5 DCI 82 CP - GL 08 DGG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 6 Jan 2008, 23:14
Post #80


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




Eu inteleg ce vrei sa spui, ca am demontat de cateva ori volanul si am demontat in bucati si blocul de lumini cu banda aia flexibila care va face voua probleme (nu pentru ca s-ar fi stricat, ci pentru ca mi-am pus butoanele pentru tempomatul aftermarket in airbag). Am vrut sa spun ca discul alb de dedesubt are vre-o trei gauri, una mai mare si doua mai mici, deci care gauri aliniezi? Intradevar, partea mobila are grad de libertate cam de patru ture, ca sa o aduci in pozitia corespunzatoare mersului drept, in cazul ca nu stii exact in ce pozitie este, o rotesti intr-un sens pana la capat si apoi doua ture in sens invers, pozitie in care vezi gaura mai mare din discul alb si ai mufa cu firele pentru airbag, aproximativ in pozitia sus. Daca esti decalat cu o tura si o montezi asa, rupi banda in momentul cand rotesti volanul.Stiu ca e cam greu de inteles, fara a avea efectiv subansamblul in fata smile.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladd1923
post 11 Feb 2008, 09:22
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 240
Joined: 22 November 07
From: Bucuresti




se pare ca aceasi problema o am si eu, a aparut becul airbag si service pe bord, iar volanul vace poc cand misc de el stanga dreapta, binenteles face de multe ori poc poc poc smile.gif zici ca se rupe! dar parca de vineri de cand am patito si pana acum a mai disparut din intensitate, dar tot imi apare airbag si service pe bord, o sa ma duc diseara la service sa vad cum se poate rezolva problema:D ! va tin la curent cu pretul si cat dureaza operatia.


--------------------
VW Passat 2005 TipTronik, 1.9tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
19vik
post 11 Feb 2008, 09:39
Post #82


Membru


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 23 October 07
From: Bucuresti




Daca te duci la service, blocul de lumini e vre-o 220 de euro fara TVA, asta daca nu s-a ieftinit cumva din noiembrie pana acum. Mai bine il cumperi din alta parte.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 2005/1.6 16v Expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladd1923
post 11 Feb 2008, 15:17
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 240
Joined: 22 November 07
From: Bucuresti




ai vre-un sfat? un magazin ceva prin buc de unde sa il pot lua mai ieftin?


multumesc


--------------------
VW Passat 2005 TipTronik, 1.9tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladd1923
post 12 Feb 2008, 21:19
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 240
Joined: 22 November 07
From: Bucuresti




am rezolvato 420 ron piesa cu tot cu montaj+ mi-a curatat inca ceva pe la motor sa nu mai dea sa moara motoru la relanti+ spaga ! biggrin.gif

cred ca am scapat ieftin!


--------------------
VW Passat 2005 TipTronik, 1.9tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rino
post 5 May 2008, 00:42
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 838
Joined: 9 December 07




la mine face un hliup-hliup/zgomot de arc cand rotesc volanul spre (numai) dreapta in primele 45 grade.

de la ce e?


--------------------
Renault Megane 2005, 2009
DIY / open source fan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dmc
post 5 May 2008, 12:56
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 703
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Si eu am zgomotul de arc chiar si dupa ce-am schimbat flansele de amortizor.
Mai mult ca sigur sunt lamelele de la claxon, sunt cam singurele care pot sa scoata acel zgomot. Eu zic ca putem sa mergem mult si bine cu acel zgomot, nu o sa se intample nimik.


--------------------
Renault Megane II 2004 - 1.6 115
Megane 2 Sedan 1.6 115 Privilege
Iulie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 5 May 2008, 14:31
Post #87


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




QUOTE(vladd1923 @ 11 Feb 2008, 09:22)
se pare ca aceasi problema o am si eu, a aparut becul airbag si service pe bord, iar volanul face poc cand misc de el stanga dreapta, binenteles face de multe ori poc poc poc smile.gif zici ca se rupe! dar tot imi apare airbag si service pe bord....
*





Intrebari : biggrin.gif Sa inteleg ca a aparut airbag+service inainte de ''poc poc'' sau dupa ''poc poc'' ...mai tii minte dupa cat timp?? si la mine face ''poc'' icon_mrgreen.gif cam de 10.000 km dar nu mi sa aprins nimic...Poti sa mi spui de unde ai luat piesa si ce cod are? ...Vad aici ca sa vorbeste si de flanse...este total offtopic..zgomotele sunt total diferite... blush.gif


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dmc
post 5 May 2008, 17:18
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 703
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Si eu am avut acel zgomot. Am desfacut piesa in cauza si am gasit inauntru un plastic negru usor curbat care era pus sa ghideze panglica pe un anumit canal. Pana nu l-am scos de acolo nu am scapat de pocnituri. Merg de cam 15000km fara acel plastic si nu am mai avut nici o problema. In cel mai rau caz o sa se rupa panglica caz in care o sa schimb contactorul.


--------------------
Renault Megane II 2004 - 1.6 115
Megane 2 Sedan 1.6 115 Privilege
Iulie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rino
post 8 May 2008, 10:00
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 838
Joined: 9 December 07




cautare google (pentru panglica)


http://www.google.ro/search?hl=ro&q=pangli...ectronice&meta=


iese

http://www.metrafo.ro/frame_produse.html?cat=8218


ps. rog sa nu-mi fie luata drept reclama (ca doar nu pot influenta google smile.gif )


8 May 2008, 20:48:
Acelasi tip de panglica se gaseste si in stalpul stanga fata. (poate aici are cod)

This post has been edited by rino: 8 May 2008, 20:48


--------------------
Renault Megane 2005, 2009
DIY / open source fan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chris_b
post 8 Dec 2008, 19:09
Post #90


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 29 May 08
From: Cluj Napoca




Ma alatur si eu "fericitilor" posesori de panglica rupta sad.gif

Pana la urma s-au gasit si metode mai ieftine decat a inlocui tot blocul de lumini? Intreb pt. ca al meu are si tempomat si proiectoare deci va fi "ceva" mai scump unsure.gif

Oricum, suspectez ca zgomotul specific pe care il auzim inainte de a se intampla boacana este CAUZA si nu efectul ruperii firelor: panglica este ghidata de un disc din plastic alb care e prins de o roata dintata. Atunci cand sare de la loc, face agomotul specific. Problema e ca daca a sarit de la loc, in mod inevitabil va forta panglica si pana la urma o va rupe mad.gif Conform teoriei mele, daca incepeti sa auziti zgomotul, e timpul sa desfaceti ansamblul pentru niscaiva reglaje...

Revenind la problema care ma arde, am mare nevoie de o solutie viabila la problema pana cel tarziu joi pe la pranz cand am de facut un drum de vreo 2.000 km... Please help rolleyes.gif


--------------------
Renault Megane Bicorp 1.9 dCi 2004 Luxe Dynamique - CJ 21 BFP
17", ESP, "Hands free", Audio Connection Box
Ex Logan Prestige 1.6 16v 2007
Ex 1310 Li 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
31 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 10:37
Dacia