Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

45 Pages « < 41 42 43 44 45 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Intalnirea Membrilor Forumului-Ploiesti, intalnire saptamanala

nonic
post 21 Jul 2011, 23:05
Post #1261


Together we can do more


Group: Members
Posts: 3.964
Joined: 22 May 09
From: Ploiesti




@aurelul8 si @MaxPayne
Se pare ca voi sunteti nemultumitii si percepeti realitatea altfel, asa cum s-a mentionat mai sus fiecare are dreptul sa creada ce vrea! Sunt mult de spus dar nu mai vreau sa duc la nesfarsit replicile pe aceasta tema dar daca insistati o sa va raspund.

Ceilalti ne vedem aproape in fiecare seara la o pizza, un suc sau o bere... nu va faceti prea mari probleme pentru noi, voi sa fiti bine!



--------------------
Renault Megane 2.1 1.5 dci 2004 Privilege Sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolf_ciprian
post 22 Jul 2011, 19:12
Post #1262


Membru autentic


Group: Members
Posts: 206
Joined: 19 April 08




vad ca inca se mai discuta pe aceasta tema ...sa continuam discutia atunci:

-imi cer scuze daca v-am stricat vederea cu ortografia mea @aurelul8(ti-am folosit nick-ul cu ochiul.gif ) si @MaxPayne, era femeia de servici la ore cand am facut eu romana la scoala.

@aurelul8
-"iesirea pe Transalpina" a fost discutata si hotarata tocmai la o intalnire de vineri seara de la care ai lipsit,dar ai fost sunat.
-cum ziceai prezenta nu este obligatorie , daca iti face placere vi daca nu nu,de gasit stii unde ne gasesti, asta daca nu vei mai fi influentat de opiniile altora.Daca s-a intamplat sa fi vreodata ignorat nu a fost cu rea intentie ci pura intamplare


@MaxPayne
-"sa ne intrebam dece sunt asa de putine masini" expresia este pentru cunoscatori si nu pentru cei cu studii superioare ca tine, esenta se intelege oricum.
-Daca tot vi cu masinile altora ca sa nu te mai fatai prin oras ca nu cumva sa consumi un l de motorina si sa bei o bere la carciuma,de ce mai participi la intalniri? unde este spiritul de forumist reno pe care il sustii cu atata tarie?
- in ceea ce priveste interesele, nu sunt putine cazurile in care ne-ai ignorat sfaturile desi ne-am dat toti cu parerea in legatura cu problemele pe care le-ai ridicat si ai facut ce-ai considerat mai bine(asta a fost alegerea ta)subiecte despre masinile Reno exista la fiecare intalnire.
-Nemultumirile pe care le ai, este mai bine sa le tii pentru tine pentru a nu mai influenta si pe altii daca TU nu te poti adapta intalnirilor de vineri seara, discutii interesante sunt la fiecare intalnire.



PS: Este Vineri seara.cine se anunta?
........................

This post has been edited by wolf_ciprian: 22 Jul 2011, 19:14


--------------------
Renault b568 Laguna 16.16v - PH-84-WAY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dumid
post 22 Jul 2011, 21:32
Post #1263


Membru autentic


Group: Members
Posts: 641
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti




Din Septembrie revin si eu! Sper sa va impacati pana atunci ca sa va cunosc pe toti!


--------------------
5461 1997 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nonic
post 23 Jul 2011, 01:02
Post #1264


Together we can do more


Group: Members
Posts: 3.964
Joined: 22 May 09
From: Ploiesti




@dumid, te asteptam cu drag... doar esti initiatorul intalnirilor din Ploiesti smile.gif .

Sigur rezolvam si cu impacarea desi eu nu sunt suparat pe nimeni.


--------------------
Renault Megane 2.1 1.5 dci 2004 Privilege Sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurelul8
post 23 Jul 2011, 10:47
Post #1265


Membru


Group: Members
Posts: 220
Joined: 16 March 09
From: Ploiesti




QUOTE(nonic @ 21 Jul 2011, 23:05)
@aurelul8 si @MaxPayne
Se pare ca voi sunteti nemultumitii si percepeti realitatea altfel, asa cum s-a mentionat mai sus fiecare are dreptul sa creada ce vrea! Sunt mult de spus dar nu mai vreau sa duc la nesfarsit replicile pe aceasta tema dar daca insistati o sa va raspund.

Ceilalti ne vedem aproape in fiecare seara la o pizza, un suc sau o bere... nu va faceti prea mari probleme pentru noi, voi sa fiti bine!
*


Asa este, sunt nemultumit dar vreau ca la intalnirea asta sa particip din placere. M-am simtit ignorat si nu cred ca asta era intentia. In primul rand, membrii forumului ar trebui sa se respecte. Participarea la diferite activitati este libera si ferita de constrangeri. Va marturisesc ca iesirile la diferite localuri la aproape fiecare intalnire nu ma incanta foarte mult. Prefer sa ies cu masina de fiecare data cand am ocazia. Vedem lucrurile diferit si asta nu e rau deloc.
Interventia de fata nu are rolul de a continua schimbul de replici, dimpotriva.

QUOTE(wolf_ciprian @ 22 Jul 2011, 19:12)
vad ca inca se mai discuta pe aceasta tema ...sa continuam discutia atunci:

-imi cer scuze daca v-am stricat vederea cu ortografia mea @aurelul8(ti-am folosit nick-ul  cu ochiul.gif ) si @MaxPayne, era femeia de servici la ore cand am facut eu romana la scoala.

@aurelul8
-"iesirea pe Transalpina" a fost discutata si hotarata tocmai la o intalnire de vineri seara de la care ai lipsit,dar ai fost sunat.
-cum ziceai prezenta nu este obligatorie , daca iti face placere vi daca nu nu,de gasit stii unde ne gasesti, asta daca nu vei mai fi influentat de opiniile altora.Daca s-a intamplat sa fi vreodata ignorat nu a fost cu rea intentie ci pura intamplare
@MaxPayne
-"sa ne intrebam dece sunt asa de putine masini" expresia este pentru cunoscatori si nu pentru cei cu studii superioare ca tine, esenta se intelege oricum.
-Daca tot vi cu masinile altora ca sa nu te mai fatai prin oras ca nu cumva sa consumi un l de motorina si sa bei o bere la carciuma,de ce mai participi la intalniri? unde este spiritul de forumist reno pe care il sustii cu atata tarie?
- in ceea ce priveste interesele, nu sunt putine cazurile in care ne-ai ignorat sfaturile desi ne-am dat toti cu parerea in legatura cu problemele pe care le-ai ridicat si ai facut ce-ai considerat mai bine(asta a fost alegerea ta)subiecte despre masinile Reno exista la fiecare intalnire.
-Nemultumirile pe care le ai, este mai bine sa le tii pentru tine pentru a nu mai influenta si pe altii daca TU nu te poti adapta intalnirilor de vineri seara, discutii interesante sunt la fiecare intalnire.
PS: Este Vineri seara.cine se anunta?
      ........................
*


Nu imi fac griji de influentele altora. Ma ingrijoreaza ca se intampla sa nu ne respectam dupa ce ne-am cunoscut si am participat impreuna la intalnirea de vineri seara. Am mai spus cu cateva ocazii ca numarul de participari tine de sezonalitate, interes si placerea fiecaruia. Este cert ca iarna si primavara ne intalnim mai des. Interesul este reprezentat de activitati si discutii cu specific auto. Placerea este data de respect si aici mai trebuie lucrat, din pacate.
Iesire pe Transalpina, Transfagarasan, Valea Oltului, Valea Jiului, etc, nu fac in timp de cod galben (avertizare meteorologica)! Am auto Renault Megane nu 4x4.
Se pare ca nu sunt singurul tentat sa nu particip la intalnirea Reno in forma actuala. Pe data de 08.07.2011, seara, Betzivii, MaxPayne si subsemnatul am iesit la Da Vinci. Cu alte cuvinte am iesit la terasa, la o bere. Restul e istorie.
Interesul meu este sa particip fizic la intalnire. La intalnirea forumistilor Reno din Ploiesti. De drag.

P.S. Daca vrei acelasi lucru, nu ajuta sa il ataci pe MaxPayne. Nu da bine pe forum.

QUOTE(dumid @ 22 Jul 2011, 21:32)
Din Septembrie revin si eu! Sper sa va impacati pana atunci ca sa va cunosc pe toti!
*


Te asteptam! Ne-om intelege pana atunci, sper sa iti mai trimitem poze.


--------------------
Renault Megane 2000 1,6 16 v rxe bicorp - PH 07 KKA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolf_ciprian
post 23 Jul 2011, 20:16
Post #1266


Membru autentic


Group: Members
Posts: 206
Joined: 19 April 08




@aurelul8

Nu inteleg unde este lipsa de respect din partea noastra.
Pentru ca tu sustii ca iti plac iesirile cu masina si nu la carciuma, de ce in 8.07.11 v-ati dus acolo si n-ati participat fizic la intalnire? sustii ca unii dintre noi am instaurat era iesirilor la terase in timpul intalnirilor, sa zicem ca atunci erati totii forumistii care sustineti intalnirile in aer liber, de ce v-ati dus la Da Vinci?.
Chiar daca a fost instaurat cod galben, 4 dintre forumisti s-au incumetat pe Transalpina si a fost o iesire foarte ok, chiar si vremea a fost foarte buna.
Sau poate n-ar trebui sa-mi dau eu cu parerea avand in vedere ca nu mai am masina renault si totusi sunt nelipsit de la intalniri. Avand in vedere ca mica noastra adunare s-a impartit in doua tabere, eu nu voi mai participa la intalniri pana nu voi avea o alta masina Renault, daca aveti nevoie de informatii ma puteti suna.

Scopul meu nu este acela de a-l ataca pe @MaxPayne ci doar ca fiecare sa se exprime liber la intalnirile avute fata in fata, nu prin intermediul tastelor, pentru ca asa cum ai spus si tu nu da bine, iar in cazul de fata putem pierde posibili forumisti si fiecare are dreptul sa-si faca singur o parere despre ce se intampla vineri seara.


--------------------
Renault b568 Laguna 16.16v - PH-84-WAY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
merqry
post 24 Jul 2011, 15:40
Post #1267


Membru autentic


Group: Members
Posts: 471
Joined: 12 January 08




Salutare,

Dupa cum prea bine stiti imi cautam masina de ceva vreme. Am reusit sa gasesc dar cu ea a venit si un alt club si anume Opel. O sa vin in continuare la intalnirile de vineri seara (asta daca mai ma primiti biggrin.gif biggrin.gif ) si sper ca poate in luna august sa iesim si noi la un gratarel sau sa facem ceva frumos. Saptamana asta fiind in concediu os a plec pe litoral si al sfarsit de saptamana o sa fiu la cel mai mare eveniment al verii Liberty parade. Daca mai ajunge cineva prin zona aveti numarul meu. numai bine si lasa-ti certurile biggrin.gif

24 Jul 2011, 15:42:
Era sa uit , multumesc lu Ciprian wolf pentru ajutorul acordat in aceasta perioada cand imi cautam masina

This post has been edited by merqry: 24 Jul 2011, 15:42

Attached thumbnail(s)
IMG_0708.JPG ( Size: 1.41mb ) Number of downloads: 351


--------------------
Renault Megane II 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
csorin66
post 24 Jul 2011, 18:10
Post #1268


Membru fabricat in Romania


Group: Members
Posts: 504
Joined: 22 September 08
From: Ploiesti




merqry, sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme, trebuie neaparat sa o vedem si noi.


--------------------
Renault LagunaIII 2.0 16V/140 CP 2008 Privilege
''Viata trebuie savurata, nu suportata''
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurelul8
post 24 Jul 2011, 19:12
Post #1269


Membru


Group: Members
Posts: 220
Joined: 16 March 09
From: Ploiesti




QUOTE(wolf_ciprian @ 23 Jul 2011, 20:16)
@aurelul8

Nu inteleg unde este lipsa de respect din partea noastra.
Pentru ca tu sustii ca iti plac iesirile cu masina si nu la carciuma, de ce in 8.07.11 v-ati dus acolo si n-ati participat fizic la intalnire? sustii ca unii dintre noi am instaurat era iesirilor la terase in timpul intalnirilor, sa zicem ca atunci erati totii forumistii care sustineti intalnirile in aer liber, de ce v-ati dus la Da Vinci?.
Chiar daca a fost instaurat cod galben, 4 dintre forumisti s-au incumetat pe Transalpina si a fost o iesire foarte ok, chiar si vremea a fost foarte buna.
Sau poate n-ar trebui sa-mi dau eu cu parerea avand in vedere ca nu mai am masina renault si totusi sunt nelipsit de la intalniri. Avand in vedere ca mica noastra adunare s-a impartit in doua tabere, eu nu voi mai participa la intalniri pana nu voi avea o alta masina Renault, daca aveti nevoie de informatii ma puteti suna.

Scopul meu nu este acela de a-l ataca pe @MaxPayne ci doar ca fiecare sa se exprime liber la intalnirile avute fata in fata, nu prin intermediul tastelor, pentru ca asa cum ai spus si tu nu da bine, iar in cazul de fata putem pierde posibili forumisti si fiecare are dreptul sa-si faca singur o parere despre ce se intampla vineri seara.
*


Lipsa de respect s-a manifestat atunci cand la noianul de intrebari ati raspuns cu ignorarea lor. Concret, atunci cand intrebam si eram fata in fata imi raspundeati in doi peri, desi v-ati aratat interesati nu s-a concretizat nimic pana in momentul de fata. Pe forum este deja celebra intrebarea "azi cine se prezinta" imediat postata dupa apelul meu la o alta iesire.
Tot lipsa de respect este atunci cand se discuta numai despre masina lui nonic. Nu am nimic cu el, a alocat resurse unor modificari si rezultatele se vad. Asta cel putin pe forumul Reno, nu inseamna ca este cool si deci singurul topic valabil.
Respect mai inseamna ca atunci cand fiecare isi expune o parere si face o alegere sa fie acceptat ca diferit sau nu. De ce la intalnirea asta nu se poate iesi decat la terase?
La Da Vinci am iesit pentru ca desi imi doresc sa plec cu masina se mai intampla sa ies la o bere fara sa vorbesc despre Renault Megane Sedan an 2004, dci 85 cp, bara de RS, samd.
V-ati obisnuit ca la intalnire sa vorbiti numai despre motorizari diesel ca singura optiune iar pentru mine este cel putin plictisitor. De aspectul masinilor mai noi nu mai vorbesc. Se intampla uneori sa ma simt dat la o parte ca nu am masina mai noua. Ce ati face daca ar veni cineva la intalnire cu un 21 Nevada?
Criterii de selectie ca masina cat mai noua, ceasuri scumpe, telefoane de ultima generatie si o viata sexuala exploziva nu isi au rostul la intalnirea de vineri seara Reno.
De asta am iesit la terasa si am ales alta companie pentru ca am vorbit de cu totul altceva. In plus ne-am consultat si vom iesi cu masinile noastre fara alte complicatii.
Nu m-ai convins, nu voi iesi pe timp de cod galben.
Te voi suna dar in alte scopuri. Iti respect alegerea facuta. Imi doresc sa fi prezent la intalniri dar cum spunea nonic, daca ai placerea.


QUOTE(merqry @ 24 Jul 2011, 15:40)
Salutare,

      Dupa cum prea bine stiti imi cautam masina de ceva vreme. Am reusit sa gasesc dar cu ea a venit si un alt club si anume Opel. O sa vin in continuare la intalnirile de vineri seara (asta daca mai ma primiti  biggrin.gif  biggrin.gif  ) si sper ca poate in luna august sa iesim si noi la un gratarel sau sa facem ceva frumos. Saptamana asta fiind in concediu os a plec pe litoral si al sfarsit de saptamana o sa fiu la cel mai mare eveniment al verii Liberty parade. Daca mai ajunge cineva prin zona  aveti numarul meu. numai bine si lasa-ti certurile  biggrin.gif

<span class='edit'>24 Jul 2011, 15:42:</span>
Era sa uit , multumesc lu Ciprian wolf pentru ajutorul acordat in aceasta perioada cand imi cautam masina
*


Frumoase ganduri ai Mergry, incercam sa ne intelegem ca e pacat sa nu iesim. Felicitari pentru Vectra, sper sa fi multumit!


--------------------
Renault Megane 2000 1,6 16 v rxe bicorp - PH 07 KKA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MaxPayne
post 24 Jul 2011, 22:43
Post #1270


White Power Member


Group: Members
Posts: 237
Joined: 7 April 07
From: Still fu*kin' Romania...




QUOTE(wolf_ciprian @ 23 Jul 2011, 20:16)
Scopul meu nu este acela de a-l ataca pe @MaxPayne ci doar ca fiecare sa se exprime liber la intalnirile avute fata in fata, nu prin intermediul tastelor, pentru ca asa cum ai spus si tu nu da bine, iar in cazul de fata putem pierde posibili forumisti si fiecare are dreptul sa-si faca singur o parere despre ce se intampla vineri seara.
*



Hmmm... se pare ca ai uitat niste lucruri. Iti aduc aminte ca la una din intalnirile relativ recente, cea la care am participat doar noi doi (!!!), precum si la una din urmatoarele, la care am fost 3 (era nu stiu ce meci la tv, pe care l-am si urmarit impreuna cu Edy la o terasa), am spus fffff clar ce ma nemultumeste. Nu cred ca aveam vreo tastatura cu mine... iar faza cu litrul de motorina e chiar aberanta, nici nu are rost sa mai comentez pt. ca am explicat clar in postul anterior de ce era inutil sa mai vin cu masina. Daca tot se pune problema la stilul asta, hai sa vedem, e mai cool sa te prezinti cu masina si la carciuma sa iei o jumatate de pizza? Se pare ca da, pt. ca economia e mai mare decat pretul unui litru de motorina radmasa.gif
Oricum cu atitudinea asta nu faci decat sa confirmi ce s-a mai afirmat deja, asa ca nu mai are rost sa intru in detalii.
In final, subliniez din nou faptul ca notiunea de forum presupune dialog, dezbateri, etc, iar o parere contrara nu este o ofensa, bineinteles cu conditia de a se si intelege acest lucru.

This post has been edited by MaxPayne: 24 Jul 2011, 22:58


--------------------
Renault Megane 2.1 Bicorp 1.5 dci DimSport Power
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nonic
post 25 Jul 2011, 09:47
Post #1271


Together we can do more


Group: Members
Posts: 3.964
Joined: 22 May 09
From: Ploiesti




@aurelul8, daca te uitai si citeai cu atentie topicul vedeai ca in post #1245 am intrebat si eu de un gratar... te-ai aratat interesat? NU... m-ai ignorat si probabil ai primit ceea ce meritai tongue.gif
Sunt foarte multe de spus legat de atitudinea ta din ultimul timp si ai inceput sa lovesti in useri care nu au avut nicio vorba leganata cu tine si sti exact la ce ma refer din moment ce ai postat fraza ''Criterii de selectie ca masina cat mai noua, ceasuri scumpe, telefoane de ultima generatie si o viata sexuala exploziva nu isi au rostul la intalnirea de vineri seara Reno.''. Nu mai vorbesc de atacutile la persoana mea, te deranjeaza ca am bagat bani in masina? ca am telefoane scumpe? ca ies la terase?...am mai spus in trecut ca nu sunt persoana care sa stea intr-o parcare si sa sparga toata seara seminte.
Pot sa mai spun multe dar ma opresc aici, sunt convins ca s-a inteles esenta.
Tot tu ai spus urmatoarea fraza ''De asta am iesit la terasa si am ales alta companie pentru ca am vorbit de cu totul altceva. In plus ne-am consultat si vom iesi cu masinile noastre fara alte complicatii.'' daca te-ai simtit bine in acea companie poti sa iesi in continuare cu acele persoane pentru ca fiecare are un grup de prieteni in compania carora se simte confortabil.

Altii imi cer parerea si le dau sfaturi dar nu tin cont de ele si dupa aceea daca le spui ca nu e ceea ce trebuie se enerveaza desi vad ca au gresit si au aruncat banii pe fereastra, nu inteleg de ce mai cer sfaturi biggrin.gif



--------------------
Renault Megane 2.1 1.5 dci 2004 Privilege Sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolf_ciprian
post 25 Jul 2011, 16:59
Post #1272


Membru autentic


Group: Members
Posts: 206
Joined: 19 April 08




MaxPayne Posted Yesterday, 23:43

QUOTE(wolf_ciprian @ 23 Jul 2011, 20:16)
Scopul meu nu este acela de a-l ataca pe @MaxPayne ci doar ca fiecare sa se exprime liber la intalnirile avute fata in fata, nu prin intermediul tastelor, pentru ca asa cum ai spus si tu nu da bine, iar in cazul de fata putem pierde posibili forumisti si fiecare are dreptul sa-si faca singur o parere despre ce se intampla vineri seara.




Hmmm... se pare ca ai uitat niste lucruri. Iti aduc aminte ca la una din intalnirile relativ recente, cea la care am participat doar noi doi (!!!), precum si la una din urmatoarele, la care am fost 3 (era nu stiu ce meci la tv, pe care l-am si urmarit impreuna cu Edy la o terasa), am spus fffff clar ce ma nemultumeste. Nu cred ca aveam vreo tastatura cu mine... iar faza cu litrul de motorina e chiar aberanta, nici nu are rost sa mai comentez pt. ca am explicat clar in postul anterior de ce era inutil sa mai vin cu masina. Daca tot se pune problema la stilul asta, hai sa vedem, e mai cool sa te prezinti cu masina si la carciuma sa iei o jumatate de pizza? Se pare ca da, pt. ca economia e mai mare decat pretul unui litru de motorina
Oricum cu atitudinea asta nu faci decat sa confirmi ce s-a mai afirmat deja, asa ca nu mai are rost sa intru in detalii.
In final, subliniez din nou faptul ca notiunea de forum presupune dialog, dezbateri, etc, iar o parere contrara nu este o ofensa, bineinteles cu conditia de a se si intelege acest lucru.



hm......nu am uitat nimic, dar se pare ca tu nu faci diferenta intre costul unei jumatati de pizza (daca a fost cazul, nu-mi aduc aminte sa se fi intamplat ,iar daca a fost asa nu am de ce sa-ti dau explicatii pentru gest), o iesire cu masina si un l de motorina consumat de tine... poate altii fac bani cand ceilalti dorm si nu arata si la altii,oricum diferenta intre noi este ca spre deosebire de tine eu ma duc cu masina in fiecare zi la munca... cu ochiul.gif
In alta ordine de idei, nu iti plac intalnire la terase si esti nemultumit de companie, dar nu te tine nimeni legat cand vii la intalniri, fiecare este liber sa faca ce vrea,chiar si la intalnirea in 2 sau 3 cum ai zis si tu, ai participat cand puteai alege altceva. intrebare.gif


--------------------
Renault b568 Laguna 16.16v - PH-84-WAY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurelul8
post 25 Jul 2011, 17:51
Post #1273


Membru


Group: Members
Posts: 220
Joined: 16 March 09
From: Ploiesti




QUOTE(nonic @ 25 Jul 2011, 09:47)
@aurelul8, daca te uitai si citeai cu atentie topicul vedeai ca in post #1245 am intrebat si eu de un gratar... te-ai aratat interesat? NU... m-ai ignorat si probabil ai primit ceea ce meritai tongue.gif
Sunt foarte multe de spus legat de atitudinea ta din ultimul timp si ai inceput sa lovesti in useri care nu au avut nicio vorba leganata cu tine si sti exact la ce ma refer din moment ce ai postat fraza ''Criterii de selectie ca masina cat mai noua, ceasuri scumpe, telefoane de ultima generatie si o viata sexuala exploziva nu isi au rostul la intalnirea de vineri seara Reno.''. Nu mai vorbesc de atacutile la persoana mea, te deranjeaza ca am bagat bani in masina? ca am telefoane scumpe? ca ies la terase?...am mai spus in trecut ca nu sunt persoana care sa stea intr-o parcare si sa sparga toata seara seminte.
Pot sa mai spun multe dar ma opresc aici, sunt convins ca s-a inteles esenta.
Tot tu ai spus urmatoarea fraza ''De asta am iesit la terasa si am ales alta companie pentru ca am vorbit de cu totul altceva. In plus ne-am consultat si vom iesi cu masinile noastre fara alte complicatii.'' daca te-ai simtit bine in acea companie poti sa iesi in continuare cu acele persoane pentru ca fiecare are un grup de prieteni in compania carora se simte confortabil.

Altii imi cer parerea si le dau sfaturi dar nu tin cont de ele si dupa aceea daca le spui ca nu e ceea ce trebuie se enerveaza desi vad ca au gresit si au aruncat banii pe fereastra, nu inteleg de ce mai cer sfaturi biggrin.gif
*


Am luat la cunostinta doleantele tale. Cum nu consider ca trebuie sa iti plac in nici un fel pot spune ca am luat deciziile cu impact maxim pentru mine. Nu cred ca m-am luat de useri prin exemplele date mai sus. Sunt convins ca ai multe de spus despre mine dar nu uita ca forumul este cu specific auto. Atitudinea mea (pe forum) nu a fost sanctionata (pana acum) de administratori.
Imi stiu foarte bine drepturile si obligatiile, ma voi asocia cu cine vreau si cred de cuviinta. Pot de exemplu sa organizez intalnirea posesorilor entuziasti de Renault din Ploiesti vineri seara la ora 20.00 chiar langa vechiul loc de adunare (parcare Billa).
Sigur nu voi deranja pe nimeni. Parerea ta este personala si inca nu reprezinta forumul pe zona Prahova - Ploiesti. Fie ca iti place sau nu.

"Altii imi cer parerea si le dau sfaturi dar nu tin cont de ele si dupa aceea daca le spui ca nu e ceea ce trebuie se enerveaza desi vad ca au gresit si au aruncat banii pe fereastra, nu inteleg de ce mai cer sfaturi" Nu am inteles despre ce este vorba. Te rog nu detalia.

This post has been edited by aurelul8: 25 Jul 2011, 17:54


--------------------
Renault Megane 2000 1,6 16 v rxe bicorp - PH 07 KKA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 25 Jul 2011, 17:56
Post #1274


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Ia, hai va rog sa va potoliti si sa terminati cu chestiile astea pe arie publica. Daca vreti sa va certati va recomand PMul.

This post has been edited by R19/16v: 25 Jul 2011, 17:57


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MaxPayne
post 26 Jul 2011, 00:18
Post #1275


White Power Member


Group: Members
Posts: 237
Joined: 7 April 07
From: Still fu*kin' Romania...




@wolf_ciprian - in primul rand nu inteleg cum de ai devenit atat de activ dintr-o data si nici de ce o iei in nume personal... se pare totusi ca persista incapacitatea de intelegere despre care s-a spus mai sus. By the way, de unde stii tu cu merg la serviciu??!! Sau ca sa fiu rau, tu mergi cu masina ta? radmasa.gif Iar ca sa vezi ca sunt intelegator, ii compatimesc totusi pe cei care trebuie sa se forteze si noaptea ca sa faca bani de o pizza intreaga radmasa.gif
Pt. a incheia intr-o nota destinsa hai sa spun un banc: Un militian se aseaza pe o banca. Banca se rupe dupa cateva secunde. De ce? Cel mai destept cedeaza primul.

@R19/16v - sper sa lasi postul asa cum l-am scris. In caz contrar, ar fi de preferat sa-l stergi complet... in fond nu acuz decat atitudinile la care faci referinta in semnatura proprie: "Ești prost și vrei să te remarci? Aprinde proiectoarele! Ești cel mai prost? Aprinde și stopul de ceață!©"... bineinteles cu extrapolarea de rigoare. Multumesc wink.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Bicorp 1.5 dci DimSport Power
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aurelul8
post 26 Jul 2011, 17:40
Post #1276


Membru


Group: Members
Posts: 220
Joined: 16 March 09
From: Ploiesti




QUOTE(R19/16v @ 25 Jul 2011, 17:56)
Ia, hai va rog sa va potoliti si sa terminati cu chestiile astea pe arie publica. Daca vreti sa va certati va recomand PMul.
*



Receptionat mesajul. Mi-am anuntat retragerea de la intalnirea de vineri seara si de acolo s-a exagerat pana la momentul de fata.
Bafta!


--------------------
Renault Megane 2000 1,6 16 v rxe bicorp - PH 07 KKA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
merqry
post 27 Jul 2011, 08:49
Post #1277


Membru autentic


Group: Members
Posts: 471
Joined: 12 January 08




QUOTE(csorin66 @ 24 Jul 2011, 18:10)
merqry, sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme, trebuie neaparat sa o vedem si noi.
*




Multumesc lu Sorin si lu Aurel pentru urare . O sa trec sa ma mandresc si eu cu My blue beauty smile.gif dar sper nu cred ca a in acest we. Sper sa fiu la mare la sfarsit de sapt.

27 Jul 2011, 21:07:
Reduceri daca ai fost la intalnirile din ploiesti

http://www.reno.ro/index.php?showtopic=217973&hl=
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

This post has been edited by merqry: 27 Jul 2011, 21:07


--------------------
Renault Megane II 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
merqry
post 29 Jul 2011, 19:01
Post #1278


Membru autentic


Group: Members
Posts: 471
Joined: 12 January 08




Ne vedem pa la 20:30 astazi smile.gif. Nonic e capcaun dar vin si el. si wolf. Alcineva?


--------------------
Renault Megane II 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolf_ciprian
post 29 Jul 2011, 19:05
Post #1279


Membru autentic


Group: Members
Posts: 206
Joined: 19 April 08




@MaxPayne vei primi un PM ca raspuns la replicile tale.
Respect forumul Reno si voi tine cont de indrumarea lui @R19/16v.



Tin sa "multumesc" unor membrii foarte entuziasti si perseverenti ai marcii, care au reusit sa strice ceva frumos ce dura de cativa ani...."intalnirea de vineri seara" sad.gif .

This post has been edited by wolf_ciprian: 29 Jul 2011, 19:05


--------------------
Renault b568 Laguna 16.16v - PH-84-WAY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nonic
post 29 Jul 2011, 19:10
Post #1280


Together we can do more


Group: Members
Posts: 3.964
Joined: 22 May 09
From: Ploiesti




@merqry, tu esti un capcaun tongue.gif .
Normal ca ne vedem!

@wolf_ciprian, stai linistit ca nimeni nu poate sa strice intalnirea de Vineri, nu pot distruge intalnirea nici macar cei mai ''infocati forumisti'' smile.gif

Punct!

This post has been edited by nonic: 29 Jul 2011, 19:10


--------------------
Renault Megane 2.1 1.5 dci 2004 Privilege Sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
onu_sm
post 1 Sep 2011, 20:14
Post #1281


Membru incepator


Group: Members
Posts: 95
Joined: 10 February 09
From: Ploiesti




Salutare.
Vine cineva la intanlirea de vineri 02.09 ???


--------------------
Renault/vw kafer Laguna II-1.9 dci/ aircooled 1300 2003/1968
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
merqry
post 2 Sep 2011, 06:45
Post #1282


Membru autentic


Group: Members
Posts: 471
Joined: 12 January 08




O sa ajung si eu . Haideti poate facem gasca mare in seara asta


--------------------
Renault Megane II 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nonic
post 2 Sep 2011, 13:28
Post #1283


Together we can do more


Group: Members
Posts: 3.964
Joined: 22 May 09
From: Ploiesti




Chiar daca nu am mai postat in acest topic am fost prezent in fiecare zi de Vineri.
Ne vedem!


--------------------
Renault Megane 2.1 1.5 dci 2004 Privilege Sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
onu_sm
post 9 Sep 2011, 18:36
Post #1284


Membru incepator


Group: Members
Posts: 95
Joined: 10 February 09
From: Ploiesti




Se anunta cineva pentru azi ???


--------------------
Renault/vw kafer Laguna II-1.9 dci/ aircooled 1300 2003/1968
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nonic
post 9 Sep 2011, 18:53
Post #1285


Together we can do more


Group: Members
Posts: 3.964
Joined: 22 May 09
From: Ploiesti




Pe la ora 9, da-mi PM cu numarul tau de telefon si te sun cand ne intalnim.


--------------------
Renault Megane 2.1 1.5 dci 2004 Privilege Sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
onu_sm
post 16 Sep 2011, 19:36
Post #1286


Membru incepator


Group: Members
Posts: 95
Joined: 10 February 09
From: Ploiesti




Salut baietzii.
Cine vine azi???


--------------------
Renault/vw kafer Laguna II-1.9 dci/ aircooled 1300 2003/1968
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nonic
post 19 Oct 2011, 19:45
Post #1287


Together we can do more


Group: Members
Posts: 3.964
Joined: 22 May 09
From: Ploiesti




Cine este interesat? Drift Grand Prix, in acest weekend la Bucuresti
Poate ne strangem mai multe masini dry.gif .


--------------------
Renault Megane 2.1 1.5 dci 2004 Privilege Sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrianPH05GTS
post 5 Nov 2011, 21:48
Post #1288


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 5 November 11




salutare pasionatilor...sunt nou intrat si doresc sa iau si eu parte la intalnirile pe care o sa le mai stabiliti in ploiesti,sau pe langa...eu sunt din blejoi si vreau sa particip si eu la astfel de intalniri....bafta!


--------------------
Renault Fuego GTS GTS 1981 - PH05GTS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nonic
post 5 Nov 2011, 21:58
Post #1289


Together we can do more


Group: Members
Posts: 3.964
Joined: 22 May 09
From: Ploiesti




Salutare si bun venit!
Noi ne vedem in fiecare zi de Vineri. Ai PM cu numarul meu si vorbin Vineri legat de locul de intalnire pentru ca nu ne mai intalnim in acelasi loc.


--------------------
Renault Megane 2.1 1.5 dci 2004 Privilege Sedan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dumid
post 10 Nov 2011, 13:15
Post #1290


Membru autentic


Group: Members
Posts: 641
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti




Ce se intampla de nu mai scrieti aici?


--------------------
5461 1997 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
45 Pages « < 41 42 43 44 45 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 14:52
Dacia