Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

143 Pages « < 52 53 54 55 56 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Vw Touareg - The Battleship, si cateva Logan-uri din dotare

miki
post 1 Apr 2020, 21:02
Post #1591


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.003
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(YRX @ 1 Apr 2020, 21:17)


Miki, daca e vorba de mancare si bucatareala nu trebuie sa fii asa concis, poti sa dezvolti subiectul...  laugh.gif
*


eh traducere in engleza pentru tuci tongue.gif
https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3...QAAAAAdAAAAABAD


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 1 Apr 2020, 21:11
Post #1592


Membru


Group: Members
Posts: 3.415
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Eu de la banateni am auzit prima data de "șonc".
Nici acum nu sunt sigur ce inseamna...


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 1 Apr 2020, 22:53
Post #1593


membru


Group: Members
Posts: 4.529
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




QUOTE(cj98czh @ 1 Apr 2020, 20:30)
P.S. stiu ca in sud se " numeste" sunca ... total gresit ... dar ..
*



In Clooj jambonului ii zice sunca, total gresit.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 1 Apr 2020, 23:02
Post #1594


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(AR-18-MOS @ 1 Apr 2020, 20:26)
ȘÚNCĂ, șunci, s. f. Pulpă de porc preparată în mod special (pusă la sare, expusă la fum) pentru a se putea conserva multă vreme; jambon.
*


rolleyes.gif


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 1 Apr 2020, 23:06
Post #1595


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




QUOTE(psychoo @ 1 Apr 2020, 22:11)
Eu de la banateni am auzit prima data de "șonc".
Nici acum nu sunt sigur ce inseamna...
*


Alt bastinas. Probabil oltean ca aia nu stiu sa faca jde mezeluri de porc. Frig baga in untura si halesc cu zaibar
Șonc, șoanca ger. Schinken. Pana si Mos care nu manca stie ce e😀


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 1 Apr 2020, 23:10
Post #1596


Membru


Group: Members
Posts: 3.415
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




La fel de oltean ca radian


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 2 Apr 2020, 00:27
Post #1597


membru


Group: Members
Posts: 4.529
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




QUOTE(AR-18-MOS @ 1 Apr 2020, 23:02)
rolleyes.gif
*



E greu sa citesti mai departe de prima definitie?


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 2 Apr 2020, 07:18
Post #1598


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Cat v-ați certat voi aici crecă râdeam o tabletă din aia cu vreo 3 perechi de virsli, ceapă și brânză veche de oi.

Și cartofii ăia în untură sună bine de tot.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 2 Apr 2020, 08:01
Post #1599


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.730
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Soncul este probabil masculinul de la sunca, se face in Banat din porci cu 3 picioare (pe spate)... biggrin.gif

Ba, nu ne incurcam in regionalisme, sunca este un termen mai general. Sunca se zice la o gama intreaga de mezeluri - jambon, sunca de Parma, de Praga, sunca fiarta, afumata, presata etc.
Corect pentru cazul de fata este slanina. Clisa este tot un regionalism folosit si inteles de cei din regiunea respectiva.

Einstein, e furtun de ventilatie, de la Laguna sau Twigo, motoarele mai noi, nu mai stiu, era o teava de plastic cu mufe rapide, cu un T din care pleca furtunul asta. Este in schimb nearmat si l-am bagat cam fortat, de aia s-a si crapat probabil.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 4 Apr 2020, 07:18
Post #1600


Membru


Group: Members
Posts: 3.415
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Deanjez si eu pentru o parere/sfat.
Furtunul din poze pleaca din pcv peste motor pana in admisie. Uleiul trece astfel printr.o zona mai rece (relativ) si are sanse bune sa coboare inapoi in pcv din cauza gravitatiei.
Ma gandeam sa pun catchcan.ul ori in partea de sus pe langa pompa de frana, ori sub filtrul de aer la carenajul rotii si sunt indecis.
Daca il pun sus, temperatura poate fi o idee mai mare decat la carenaj, dar ar prinde mai putin ulei ca o parte din el curge inapoi.
Daca il pun jos, prinde mai mult ulei, ca nu se intoarce in pcv.
Aerul care intra in admisie sa zicem ca ar fi la fel de curat in ambele scenarii: vreau sa scot afara cat mai mult ulei sau sa il las sa mearga in pcv inapoi?

Attached thumbnail(s)
Screenshot_20200404_081138_Gallery.jpg ( Size: 1.22mb ) Number of downloads: 381
Screenshot_20200404_081001_Gallery.jpg ( Size: 1.42mb ) Number of downloads: 380
Screenshot_20200404_081007_Gallery.jpg ( Size: 1.53mb ) Number of downloads: 375


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 4 Apr 2020, 07:54
Post #1601


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.730
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Pe furtunul ala nu ai mare condensare / separare, gazele se misca destul de repede, e doar o pelicula de ulei pe el. Si s-ar putea ca PCV-ul sa fie unisens, sa nu permita intoarcerea.
Cred ca poti sa-l pui oriunde, nu conteaza. Sa nu-l pui totusi intr-o zona cu curent de aer, iarna poate sa faca dop de gheata condensul.
La mine furtunul original era tot o cadere catre admisie, acum am o panta usoara catre cc si o bucla in sus din cc catre admisie.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 4 Apr 2020, 08:31
Post #1602


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Pcv se comporta ca o supapa de sens. Dacă s-ar aduna zeama (condens +ulei) pe furtun, e bine sa se scurgă în catch-can, nu înapoi în motor,lucru oricum imposibil datorita construcției pcv.

This post has been edited by D-Ice: 4 Apr 2020, 08:32


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 4 Apr 2020, 08:57
Post #1603


Membru


Group: Members
Posts: 3.415
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Eu cred, dar vad ca ansamblul asta are multe orificii, cel putin unul cred ca ajunge in baia de ulei, iar fiind in cel mai de jos loc si 220k km neumblat acolo, nu a fost mai mult ulei decat se vede in poza. As zice ca ori s-a dus cu fluxul de aer cum zice YRX ori ii permite scurgerea inapoi in separator
https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Ford-Oil...2-/252770176414

Din imaginea asta pare sa aiba retur in baia de ulei
d4de0442324d367640049c9315a30128.jpg

This post has been edited by psychoo: 4 Apr 2020, 08:59


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 4 Apr 2020, 09:29
Post #1604


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Sistemele de aerisire carter motor care au inclus catch-can din fabrică recuperează zeama și o trimit înapoi în motor pe motiv de norme de poluare. Nu te lasă să le golești în mediu necontrolat.
Pe baza a ce am scos din al meu iarna trecută la fiecare 100km, pot sa îți spun că eu nu as baga zeama aia înapoi în motor.

This post has been edited by D-Ice: 4 Apr 2020, 09:32

Attached thumbnail(s)
IMG_20200131_080654_copy_1280x960.jpg ( Size: 165.41k ) Number of downloads: 416


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 4 Apr 2020, 10:41
Post #1605


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.730
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Al dracu' Ford, ca intortocheat mai e... biggrin.gif
Psyhoo, ala e tot ansamblul de ventilatie? Atunci musiu Ford scoate gazele din partea de jos a motorului prin furtunul gros care duce in guguloiul de plastic, care e un fel de cc. Intr-adevar uleiul se intoarce inapoi de acolo in jos. Nu-mi dau seama ce e furtunul mic. E ceva mai mult decat aveam eu, adica valva in capac si furtun.
Ciuperca din care ai scos furtunul cu mufa e valva unisens, are o membrana cu arc. Dupa ciuperca nu se mai intoarce nimic.

D-ice, la mine nu era cu apa, dar nici eu nu as baga mizeria aia inapoi. Era plin de funigine, la deget parea si mai vascos.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 4 Apr 2020, 10:48
Post #1606


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




va dati seama ca masinile astea duc sute de mii fara greata si fara adaugiri de la proprietari ... in rest va faceti voi de lucru doar .. 😀


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 4 Apr 2020, 11:41
Post #1607


Membru


Group: Members
Posts: 3.415
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Ala tot e oil separatorul.
Furtunul mic de jos intra in Y de plastic in care intra si busonul de umplere cu ulei, la o adica as putea sa il bag in ceva recipient dar mi.e sa nu raman fara ulei in 1000km smile.gif
Restul de tevi din separator nu stiu ce rol au...

Cz98czh, nu neg, dar daca se poate sa dublam viata, de ce sa nu o facem?

This post has been edited by psychoo: 4 Apr 2020, 11:42


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 4 Apr 2020, 12:57
Post #1608


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




daca ai de gand sa ti masina 3-500k ... poate ... in rest nu vad rostul .... revizii la timp si talpa ... este tot ce are nevoie ... merge totul ok ... ridic capota cel mult sa bag lichid de parbriz ... in rest nu imi bat capul ... cand o doare ceva spune ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 4 Apr 2020, 13:03
Post #1609


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




QUOTE(cj98czh @ 4 Apr 2020, 11:48)
va dati seama ca masinile astea duc sute de mii fara greata si fara adaugiri de la proprietari ... in rest va faceti voi de lucru doar .. 😀
*


Zi-le asta proprietarilor de downsized turbo, in special celor cu 1.2tce, cu supapele de admisie cocsate si /sau eventual un pic topite. radmasa.gif

<span class='edit'>4 Apr 2020, 14:05:</span>
QUOTE(cj98czh @ 4 Apr 2020, 13:57)
daca ai de gand sa ti masina 3-500k ... poate ... in rest nu vad rostul .... revizii la timp si talpa ... este tot ce are nevoie ... merge totul ok ... ridic capota cel mult sa bag lichid de parbriz ... in rest nu imi bat capul ... cand o doare ceva spune ..
*


Motoarele din ziua de azi duc maxim 200-250.000km, juma' de milion sunt deja vise umede. biggrin.gif
L. E. Ți-am pus și poza cu ce scurg la fiecare 100km, credeam ca realizezi ce se aduna acolo și contaminează uleiul.

<span class='edit'>4 Apr 2020, 14:16:</span>
QUOTE(psychoo @ 4 Apr 2020, 12:41)
Ala tot e oil separatorul.
Furtunul mic de jos intra in Y de plastic in care intra si busonul de umplere cu ulei, la o adica as putea sa il bag in ceva recipient dar mi.e sa nu raman fara ulei in 1000km smile.gif
Restul de tevi din separator nu stiu ce rol au...

Cz98czh, nu neg, dar daca se poate sa dublam viata, de ce sa nu o facem?
*


Putin probabil sa ramai fără ulei, nu se aduna litri de ulei la 1000km. Eu adun cam 50ml la 100km,asta înseamnă cam jumătate de litru la 1000km,vorbind de sezonul rece, din el s-a separat cam jumătate emulsie de ulei cu apa și benzina nearsa, aia închisă la culoare, din care sa zicem ca e cam o treime ulei. Hai sa zicem pana în 100ml de ulei la 1000km. Nu pare mult dar la 10.000km înseamnă 1l, e în consumul declarat de constructor dar fiind injecție directa îmi cocseaza în timp porturile de admisie și supapele.

This post has been edited by D-Ice: 4 Apr 2020, 13:18


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 4 Apr 2020, 13:18
Post #1610


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




tu ai observat ca se vorbea de motoare ... 2.5, 2.0 etc ... repet motoare, care duc mult si bine ... da ai mai bifat un post .. 😀


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 4 Apr 2020, 13:33
Post #1611


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




https://youtu.be/cs9W7XyPNhc
Eu cred ca nu ai băgat seamă că lumea mai evoluează, nu așteaptă mură-n gura de la producător. Dar mno, te-ai mai băgat și tu odată în seamă. tongue.gif


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 4 Apr 2020, 13:37
Post #1612


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.854
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




oo da 🤣


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 4 Apr 2020, 14:12
Post #1613


Membru


Group: Members
Posts: 3.415
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




QUOTE(cj98czh @ 4 Apr 2020, 12:57)
daca ai de gand sa ti masina 3-500k ... poate ... in rest nu vad rostul .... revizii la timp si talpa ... este tot ce are nevoie ... merge totul ok ... ridic capota cel mult sa bag lichid de parbriz ... in rest nu imi bat capul ... cand o doare ceva spune ..
*



Asa faceam si eu, dar are deja 220.000km si chiar imi place. As vrea sa o tin cat de mult pot si sa nu o schimb.
Nu, nu pun botul la trendul electric. Poate fiumio o sa prinda vremuri in care se renunta de tot la combustie, desi ma indoiesc puternic cand vorbim de romania.
Daca pot sa o mai tin inca 10 ani si 200.000km e perfect, si as vrea sa fac asta cu minime batai de cap.
Asta inseamna preventie in primul rand, abia apoi reparatie.
Acu in primavara era planificata o revizie totala in regie proprie. Demontat axele cu came sa schimb lantul, curatat culbutori, spalat motor, curatat galerie admisie, intercooler, egr, schimb pompa de apa si distributie, tot kitul accesorii, simeringurile de la arbore si ax came, (poate desfacut si curatat injectoare), spalat instalatia racire si inlocuit antigel, inlocuit rulmebti si perii alternator daca e cazul.

Dar covidu m.a pus on hold pana imi este clara directia.
Maruntisuri gen revizie si un catchcan sunt activitati de destibdere prin curte la o bere, ca de la prea multe gratare facem burta rolleyes.gif


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 4 Apr 2020, 14:16
Post #1614


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.730
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Psyhoo, tu daca pui cc-ul pe furtunul care duce de la ciuperca la admisie nu interferezi cu separatorul original, practic mai pui unul in serie. O sa scoata putin ulei, dar orice ulei scos este mai putina mazga in admisie, deci e de bine.

Cj, motoarele merg si asa dar e o investitie minima (m-a dus vreo 50 de lei cu totul). Daca schimbam lampile de la numar cu unele led chinezesti era mai mult. Uleiul ala prin admisie e imputit rau, pana si debitmetrul (care e in amonte de portul de ventilatie) era plin de ulei. Intercooler-ul nu mai e asa de eficient din cauza peliculei, senzorul MAP baltea si galeria era colmatata peste 50% din volum. Evident ca asta are un oarece impact si asupra performantelor, emisiilor pe masura ce trece timpul.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 4 Apr 2020, 14:19
Post #1615


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Nu ma dau deștept și nici nu am inventat eu apa caldă, dar din ce am mai citit și am văzut la colegii și prietenii de peste ocean unde motoarele numai mici nu sunt, țin sa fiu perfect de acord cu ei când zic ca la motoarele turbo, oil catch-can e un must have, indiferent dacă vorbim de diesel sau benzină.

This post has been edited by D-Ice: 4 Apr 2020, 14:20


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 4 Apr 2020, 14:21
Post #1616


Membru


Group: Members
Posts: 3.415
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Bine bine, asta era planul initial. Dar a venit d-ice si mi.a bagat mortu.n casa
Daca din separatorul original mut furtunul intr.un borcan in loc sa il las sa deverse in baie toate zoaiele poate e SI mai bine...

La corsa, care e masina de frecus si nu "merita" atentie m.am pus sa fac o treaba si sunt incantat de rezultat: http://www.reno.ro/index.php?showtopic=526...dpost&p=4904496

Abia asteptam sa ma ocup de ford...

This post has been edited by psychoo: 4 Apr 2020, 14:35


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 4 Apr 2020, 14:38
Post #1617


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




Eu nu am vrut sa stric socotelile. Dar am văzut ce iese pe la pcv și se aduna în separator, asa ca am zis sa dau mai departe. Acum fiecare face cum crede, eu știu la mine ce adun și cum arată și cum pute. Și mai ales faptul ca acum uleiul meu nu mai pute asa tare a benzină.


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 4 Apr 2020, 14:56
Post #1618


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.730
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Psyhoo, ca sa faci asta trebuie sa scoti separatorul OE de tot (uleiul din el se intoarce pe furtunul gros cand opresti motorul) si sa pui cc intre mufa furtunului gros si admisie. Nu recomand, ca se complica situatia, pierzi toata gandirea lu' Ford cu presiunile, depresiunile la diferite regimuri de lucru si cine stie ce se poate intampla.
Pune-l pe furtunul ala, fa-i cadere intre ciuperca si cc si asta e, vezi apoi practic care e treaba.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 4 Apr 2020, 15:01
Post #1619


Membru


Group: Members
Posts: 3.415
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




A nu, exclus sa il dau jos de pe motor.
Ma gandeam sa pun metzger intre ciuperca si admisie, iar ce iese din separatorul oe si se arunca in baie sa redirectionez intr.un borcan.
In functie de cantitatea deversata sa decid daca mentin modificarea sau las separatorul sa arunce in baie zemurile.
Cum la mine nu se ia din capacul culbutorilor, ma gandesc ca sunt sanse mai mari sa am cantitate mai mare de ulei care sa fie scuipat pe acolo


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 5 Apr 2020, 16:23
Post #1620


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




Uhh, expertu' a lovit si pe topicul asta.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
143 Pages « < 52 53 54 55 56 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 22:51
Dacia