Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

curatare tapiterie

concrion
post 26 May 2010, 09:27
Post #31


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 19 March 07
From: Bucuresti




Salut. Eu sunt fan produse mafra si am curatat cu pulimax si flash. Rezultate foarte bune, insa trebuie sa ai rabdare si timp (aproximativ 4 ore). Pentru piele, produsele charme de la mafra sunt foarte bune dar scumpe comparativ cu doina care face acelasi lucru. O zi buna


--------------------
Renault Laguna II Privilege, 1998 cmc 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian_74
post 26 May 2010, 19:43
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.296
Joined: 25 May 10
From: Bucuresti




Salut la toata lumea ! Treaba cu spalatul acasa manual si sters cu carpa de bumbac gen prosop este mai mult o amagire si pierdere de timp si oricum nu iese cum ar trebui dupa o spalare a tapiteriei si aspirare cu ceva profesional (aspirator cu minimum 2 motoare pana la 3). Ce se-ntampla atunci cand este curatat "acasa", dupa ce s-a uscat, daca pe tapiterie curge apa doar se va vedea diferenta dupa uscare (eu am curatat de cateva ori si pateam asa), indiferent ca folositi Mafra sau altceva. Cine este din Bucuresti ii recomand TUNEL parca asa se scrie, este undeva pe Pantelimon cu Ritmului, se merita, nu glumesc am vazut multe masini pregatite pentru vanzare acolo si ce fac. Nu fac reclama,nu-s prieten cu patronul dar cand n-am chef sa-mi spal masina singur, acolo merg, interiorul nu-l fac in graba ca in alte parti. Bafta tuturor!


--------------------
renault laguna2 expression2003 - b545hnj
1,9dci galben 270k km, sunt in crestere!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DS.Insomnia
post 27 May 2010, 16:53
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 24
Joined: 29 March 10
From: Craiova




am tapiserie textila gri,probabil cum au majoritatea.Am curatat-o cu Vanish.E un Vanish pt asa ceva,nush cum ii zice exacr.In fine,ideea e ca merge.Am avut pete pe plafon si pe usa din stanga (am fost odata la tara,si se intampla sa mai pui mana fara sa te uiti).Ideea e sa il diluezi si cu o carpa moale sa te apuc sa freci incet la el.Dureaza ceva timp,insa rezultatele sunt satisfacatoare.Mie nu imi place cum iese facuta la spalatorie tapiseria textila,si de-aia am gasit metoda asta,care e chiar decenta.Trebuie totusi sa ai rabdare,ca daca nu o sa ramana pete (mizerie-curat etc).Alte produse nu am incercat.


--------------------
Renault Laguna 2 1.9 dci 120 cp 2004 Expression - DJ 10 DSI
Life is going to suck when you grow up! .. Enjoy your childish dreams ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei1
post 28 May 2010, 23:22
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 73
Joined: 18 October 05




am curatator cu aburi... oare merita sa il bag pe tapiterie k am cateva pete care nu vor sa iasa? tapiteria e textila gri.


--------------------
Renault Laguna 2 2002 Expresion - XX-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ccv81
post 7 Jun 2010, 18:19
Post #35


intr-o lume plina de gropi ma feresc si eu cum pot!!!


Group: Members
Posts: 396
Joined: 4 November 07
From: Botosani




cam asa am facut eu

7 Jun 2010, 18:22:
asta e doar bancheta.restul las pt concediu.cred ca am sa incerc si eu cu aburul pana atunci.pot spune ca mai intai am incercat cu vanish dar degeaba.mai tare s-a patat.

This post has been edited by ccv81: 7 Jun 2010, 18:22

Attached thumbnail(s)
Fotografie133.jpg ( Size: 485.24k ) Number of downloads: 1215
Fotografie134.jpg ( Size: 532.48k ) Number of downloads: 1337
Fotografie135.jpg ( Size: 684.42k ) Number of downloads: 1341
Fotografie137.jpg ( Size: 649.58k ) Number of downloads: 1309


--------------------
renault laguna2 2003 EXPRESSION 79kw 107cp - BT 01 XUA
Ciuclea Cristian.(cristianciuclea@yahoo.com) 0740780113-pt cei care vor sa ma contacteze,oricand cu placere
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jordi
post 15 Jan 2011, 13:54
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.185
Joined: 25 March 10
From: Ploiesti




Salut! Inca nu a venit sezonul dar puteti sa-mi spuneti cum demontez capacul cotierei. Am inteles ca are doua suruburi, dar eu nu le-am gasit. Multumesc. Vreau sa o curat ......asa ca nu sunt off topic. Multumesc


--------------------
ex. Renault LAGUNA II 1,9 dci, 120hp 2004 Expression - PH-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gsalexandru
post 16 Jan 2011, 10:09
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.417
Joined: 8 November 09
From: Romania-Suceava




din cate tin minte este un capac care il vezi atunci cand deschizi cotiera. Acel capac acopera balamalele si acele 2 suruburi


--------------------
renault laguna 2 2001 1.9 dci expression - sv-07-xjr
Reparatii chei/carduri auto - 0742978558
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gustiAg
post 16 Jan 2011, 11:54
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 213
Joined: 21 October 10




Inafara de ce folosesc spalatorile auto nu mai incercati produse gen biocarpet si vanish ... Eu am incercat pe 3 masini personale varianta asta si de fiecare data am iesit in minus.Munca de nebun ( cateva ore bune ) si de fiecare data rezultatul a fost acelasi ..multe ..multe pete.
Tot la spalatorie au iesit tapiterile cel mai bine !


--------------------
Renault Megane Scenic 1.5 dci 105 cp - OT 04 BUD
Cand pun ochiu pe luneta..rad tot de pe planeta
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jordi
post 16 Jan 2011, 21:00
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.185
Joined: 25 March 10
From: Ploiesti




Multumesc de informatii. Am demontat cotiera si am spalat-o. Nu era super murdara dar diferenta este vizibila, motiv pentru care as incerca si cu restul componentelor (scaune, perne, tetiere) insa este cam mult de munca la demontatul huselor. Curatatul la spalatorie este 50% minciuna...... murdaria ramane in tapiterie, detergentul o lipeste mai bine. mad.gif Bafta!


--------------------
ex. Renault LAGUNA II 1,9 dci, 120hp 2004 Expression - PH-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr.Sheriff
post 18 Jan 2011, 12:55
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 88
Joined: 23 December 10
From: Bucuresti




Si eu am de gand sa ma ocup de a mea. I-am facut cateva poze pe interior ca sa va dati seama cat de jegoasa este (ma rog, am vazut si mai rau) si am de gand sa o duc la un detailing interior profesional.

Ma costa 270 de lei si va arata incredibil. Stiu asta pt ca am facut la fostul seat care era impecabil fata de laguna, si a iesit ca si cum ar fi fost scos din fabrica. Daca am timp, atasez mai spre seara niste poze cu "murdarica" si pe urma din nou cand va fi curata ca lacrima.


--------------------
Renault Laguna II, 1.8 16v 2004 - N/A
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
renodood
post 20 Jan 2011, 14:51
Post #41


Sofer dement


Group: Members
Posts: 1.988
Joined: 23 November 08
From: Bucuresti




Asteptam poze biggrin.gif


--------------------
Renault Laguna 2 Grandtour 2002 1.9 DCi 107Cp Autentique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dorulik
post 20 Jan 2011, 22:47
Post #42


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 22 September 07




Incercati cu Formula 1; este o solutie de curatat pe care o gasiti sub forma de pulverizator ca cel pentru geamuri sau spray. Am auzit si eu de la cei care se ocupa cu vanzarea de masini sh. rezultatele sunt surprinzatoare; tapiteria arata ca noua si nici nu e mare chin. o gasiti pe la benzinarii sau prin supermarcheturi la raionul auto. Incercati-l... eu sunt de parere ca e super........... victorie.gif


--------------------
renault laguna 2 2002 1,9 dci privilege 140 hp - vn 05 adz
DORULIK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniLaguna2
post 19 Feb 2011, 22:13
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 809
Joined: 30 January 11
From: bucuresti




vreau sa curat si eu tapiteria ce produse imi indicati smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif


--------------------
renault laguna2 2003 - B-200-DNI
dni[COLOR=blue][SIZE=7]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
go-clean
post 19 Jul 2011, 17:13
Post #44


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 10 April 11




Salutare, Stiu ca s-a tot discutat despre ce este bine si ce nu este bine sa folositi, dar va spun din proprie experienta... le_am incercat aproape pe toate ;
Am dezvoltat o mica afacere in domeniu si am inceput de la 0 pe maisna mea.Am facut diverse teste: am incercat cu biokk - s-a omogenizat totul,insa la prima picatura de apa BUM,pata. Am incercat cu vaporixxx - hai ca astia imping mai mult mizera in tapiterie si ma tine mai mult ; de unde, s-a scurs niste apa plata dintr-un bidon si iar mare pata . Pana la urma am strans niste banuti si am luat un aspirator cu injectie extractie... Cea mai buna afacere ! Nu mai ai probleme!Si de atunci fac si la prieteni; asa ca daca doriti numarul meu de telefon 0724885194


--------------------
Dacia Logan 2007 - B-55-KMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rezolvit
post 24 Jun 2014, 22:29
Post #45


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 4 January 12




Vreau si eu sa imi reconditionez tapiteria din piele de la masina, insa ma gandesc sa apelez la o firma de detailing de interior vs. sa ma ocup personal. Am stat si am calculat, cat dau pe o solutie de calitate, cat timp pierd curatand tapiteria, cat ma costa o crema ceva pentru piele, e mai ok sa apelez la serviciile unei firma. Am gasit o oferta destul de buna pentru reconditionare pe acest site http://www.cosmetica-auto-bucuresti.ro/cur...tapiterie-auto/, dar as vrea sa stiu daca e cineva care a mai colaborat cu aceasta pentru ca mi-e teama ca nu cumva sa foloseasca solutii nepotrivite, cum a patit un prieten de-al meu caruia i s-au decolorat scaunele. Daca aveti recomandari, raman dator smile.gif Multumesc anticipat.

This post has been edited by rezolvit: 24 Jun 2014, 22:32


--------------------
Dacia Logan 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
darem
post 25 Jun 2014, 23:04
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 19 January 06
From: Constanta




O varianta mai serioasa decat propunerea ta : http://www.daciaclub.ro/forum/showthread.php?t=7096


--------------------
renault megane SEDAN 2005 PRIVILEGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stany
post 12 Nov 2014, 14:19
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 382
Joined: 29 August 10
From: Vaslui




ma ajuta cineva cu o parere despre cum as putea sa remediez umflaturile de pe portiera?

Attached thumbnail(s)
10717684_719662324792673_1682891148_n.jpg ( Size: 83.4k ) Number of downloads: 253


--------------------
Renault laguna 1.6, 2002, expression. Seat Leon S, 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maryus_maryusss
post 12 Nov 2014, 17:30
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 334
Joined: 28 July 13




Incearca sa injectezi cu o seringa cu un ac mai gros prenadez in interior si astepti putin sa inceapa sa se usuce si dupa apesi si va disparea umflatura.


--------------------
renault megane si laguna 2 1997 hatchback si hatchback 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pishky
post 12 Nov 2014, 17:32
Post #49


rca Naspa


Group: Members
Posts: 3.517
Joined: 26 January 11
From: Constanta




la modul cel mai constructiv, mai bine remediezi intai lipsa volanului pe partea aia si dupa te ocupi de umflaturi.


--------------------
Reno, dizel, ca nu-mi permit o benzina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian_gabriel_2014
post 17 Feb 2018, 10:13
Post #50


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 7 September 15




Curatare Tapiterie Auto Cu Aburi
Curatare tapiterie auto cu aburi injectie extractie + aburi + solutii profesionale dedicate interioarelor auto. www.curataretapiterieauto0733607225.ro



Curatare Tapiterie Auto curatare tapiterie auto,curatare tapiterie cu aburi,spalare tapiterie auto,spalare cu aburi tapiterie auto,curatare tapiterie auto cu aburi






Attached thumbnail(s)
01.jpg ( Size: 853.75k ) Number of downloads: 25
0.jpg ( Size: 67.55k ) Number of downloads: 20
221.jpg ( Size: 110.57k ) Number of downloads: 13


--------------------
bmw 525 bmw 525 2005 - b21col
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 20:23
Dacia