Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Modul comand clima

Niku150293
post 21 Dec 2022, 13:16
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 21 December 22




Salut am și eu problema la un Renault laguna 3 2.0 dci. Problema este în felul următor am plecat cu mașina la cumpărături toate bune și frumoase căldură merge perfect. După ce am terminat cumpărăturile am constatat ca nu mai merge căldură nici ac nimic. Dar pe bordul electronic îmi indica temperatura de setare treptele și asa mai departe. Am ajun acasă asa, am luat plin eliminare am zis ca poate este siguranță arsa.. Nu este ea de vina era bună. După am schimbat rezistență din spatele ventilatorului aceea cu țepi, nici ea nu era de vina acum ma gândesc ca este modulul de comanda ars sau cine știe ce este. A mai pățit cineva asa ceva. Țin sa menționez ca ventilatorul este bun am încercat la baterie cu doua fire crezând ca este ars, dar surpriza ventilatorul este funcțional. Aștept un răspuns mulțumesc.


--------------------
Renault laguna 3 Berlina 2007 privilege - Ae027ee
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Batrânul
post 22 Dec 2022, 20:29
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.458
Joined: 22 March 05
From: Bucuresti




Aici este subforumul Clio. Era mai bine să întrebi pe subforumul Gama Renault Laguna (la https://www.reno.ro/Laguna-III-f131.html), Laguna III.

This post has been edited by Batrânul: 22 Dec 2022, 20:34


--------------------
Renault Clio IV 2015 / Life 1.2 16V
Ex Dacia 1300 (1975), Oltcit (1984), Dacia 1310 (1996), SuperNova (2001), R. Symbol (2007)
Cine nu are batrani sa-si cumpere... Astept oferte...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 02:19
Dacia