Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Spritiera fata, Nu merge spritiera fata

pop.lucian11
post 28 Oct 2018, 17:50
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 10 September 18




Bună, am o problema la spritiera fata și nu reușesc sa dau de problema. Pe spate merge și pe fata nu. Am schimbat motorașul și la fel. E același și motoraș pe amândouă părțile. Menționez ca am schimbat parbrizul și nu merge nici senzorul de ploaie... Cel de lumina e ok


--------------------
renault scenic 2 2007 - mai-la178
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 28 Oct 2018, 20:55
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




verifica furtunul care duce de la rezervor la ele.


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
csebalyn
post 19 Nov 2018, 17:00
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 27 August 04
From: Timisoara




QUOTE(pop.lucian11 @ 28 Oct 2018, 18:50)
Bună, am o problema la spritiera fata și nu reușesc sa dau de problema. Pe spate merge și pe fata nu. Am schimbat motorașul și la fel. E același și motoraș pe amândouă părțile. Menționez ca am schimbat parbrizul și nu merge nici senzorul de ploaie... Cel de lumina e ok
*



eu am (sau nu) aprox aceeasi problema. in sensul ca masina are temporizare automata pe stergatoare si pe faruri (apare pe manete, nu stiu daca si functioneaza), dar stergatoarele merg ca dracu, lumina de drum nu se schimba. am vazut ca-n decembrie 2017 a fost schimbat parbrizul (nu sunt primul proprietar) si nu stiu daca tot de acolo se trag si "anomaliile" stergatoarelor si lipsa comutarii fazelor. varianta de echipare e "privilege", daca nu ma insel. poate are cineva vreo idee, au montat astia manete aiurea sau electronica "by renault" isi intareste renumele de "petarda". nu ma deranjeaza al naibii de tare ca nu merg chestiile neaparat la modul "auto", intreb de curiozitate. cel putin pt moment smile.gif


--------------------
Renault Grand Scenic 3 2015 Privilege 1.6dci
"La VTM n-ai nevoie de frane, ca doar mergi la deal..." - Florin Ciocloda
"Orice-ar fi, sa nu lasi gazul..." - Vali Porcisteanu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 22:27
Dacia