Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Drumuri de evitat

maho
post 1 Jan 2011, 18:38
Post #61


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.059
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




DJ 546 (Slatina - Daneasa), la intrarea si iesirea din Draganesti-Olt, se poate merge cel mult cu a 2-a in unele locuri (preferabil chiar ocolirea "asfaltului"). Deh, "bruneti" multi, munca putina...


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 17 Jan 2011, 22:04
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




UP: am facut iar iasi-vaslui, drumul arata pe unele portiuni din ce in ce mai jalnic. Practic ai 2 variante: a) mergi incet ca sa ai timp sa ocolesti gropile mari(prin cele mici treci ca nu ai ce face) cu riscul de a opri brusc si de a incurca si celelalte masini si cool.gif mergi ca Voda....dar nu stii sigur daca ajungi la destinatie.
Totusi sunt si portiuni bune de 2-3km alternativ, nu e tot drumul praf.
Eu am zis ca nu mai trec pe acolo, dar nu am avut incotro....


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 5 Feb 2011, 20:38
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09





Cu parere de rau (pentru soseaua care a fost odata...) eu as adauga aici si Barlad-Crasna(E581-DN24). Desigur cei care vin dinspre Tecuci,Barlad,Focsani,Galati nu prea au alta solutie la fel de rapida si lejera pentru Iasi. Portiunea aia e praf, gropi in asfalt aparute in decurs de 1luna maxim doua. Un fel de bataie de joc mai pe romaneste. Se zvoneste ca partea aia din E581 pana la vama Albita ar fi deja in decurs de licitare pentru latire la 4benzi(cum este E85).


Se zice ca s-au apucat de expropriat :unsure:si imparitit bucata de sosea in 4 tronsoane pentru asfaltarea ulterioara concomitenta. Sa vedem, poate ca de asta nu o mai repara.

Am constatat(inca o data) ca multi merg fara nici o jena 110-120, nici in pw..a nu ii doare de masina. Si dupa aia o vinde unui fraier de buna credinta....

This post has been edited by lord_wader: 5 Feb 2011, 20:41


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 6 Feb 2011, 14:30
Post #64


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




A. Pe DN5 Bucuresti-Giurgiu, portiunea de la iesirea din Jilava si pana dupa podul peste Arges, de dinainte de Adunatii Copaceni: DEZASTRU. Si nu de azi de ieri, de cel putin 7 ani il stiu eu. Numai denivelari care nu iti permit sa mergi mai mult de 30-40 la ora, ca ilti clantane dintii in gura. Iarna e si mai groaznic, ca apar si gropi, de cate jumate de metru. Si ca un facut, cand in sfarsit le astupa, ninge iar si o luam de la capat!
Si aici, aceeasi problema, cu zmeii care merg peste 100 la ora, nepasandu-le de masina pe care dupa 2 ani o vor vinde unui fraier. Nu as avea o problema cu ei, dar:
1. Din cauza lor, nu pot ocoli o groapa, pe cealalta banda decat pe cea pe care sunt, ca se suie pe mine (diferenta mare intre 20-30 la ora si peste 100), asa ca trebuie sa ma opresc uneori pe loc sa astept sa treaca imbecilii, si apoi sa ocolesc si eu groapa, sau eventual sa o iau pe acostament, iar uneori trec prin groapa usor-usor cu 1-a. cand incetinesc asa mult,
2. Cretinii care vin in spatele meu ori pun frane disperate cu fum din cauciucuri, ori schimba brusc directia pe cealalta banda, cu risc mare sa ma acroseze atat pe mine, cat si pe cel care circula pe respectiva banda.

Apropo de asta, se mira Udrea de ce nu cumpara nimeni casa in Green City. Pai exact de-asta, ca oricine nu e obligat sa faca drumul asta, dupa ce vede cum e, nu mai vine a doua oara pe el.

B. Soseaua Fabrica de Glucoza, intre Barbu Vacarescu si Floreasca. E asa prost, ca nu se poate merge mai mult de 5-10 la ora. Iar la intersectia cu Floreasca, deja mi-e frica sa nu ating pe dedesubt, asa sunt de mari gropile. Si aici, ma depasesc smecherasii, cand pot, cand nu pot, ca e coloana pe contrasens, fac spume si stau in spae, unde le e locul, iar eu ma amuz teribil. Tot pe Fabrica de Glucoza, de data asta la intersectia cu Barbu Vacarescu, cum vii dinspre Petricani, au marcat benzile asa: prima, obligatoriu la dreapta, a doua inainte sau la stanga. Asta in conditiile in care 90% din cei care vin dinspre Petricani fac stanga pe Barbu Vacarescu. Asa ca dupa ce stau o multime de timp la coada, mai risc sa ma si loveasca imbecilii care merg inainte de pe prima banda, cea obligatoriu la dreapta. Iar cei care vin de pe Dimitrie Pompei, ca sa poata sa faca stanga pe Barbu Vacarescu, trebuie sa dea prioritate la 2 benzi. Ma refer la cei corecti, nu la jegurile care dubleaza, fac stanga de pe banda de obligatoriu dreapta, etc.

C. Strada George Constantinescu. Se lucreaza pe santiere acolo de ani de zile, dar iti trebuie efectiv masina Off Road ca sa o poti strabate. Eu cu Symbolul m-am intors inapoi, ca atinsesem pe dedesubt.

This post has been edited by balanel: 6 Feb 2011, 14:34


--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 8 Feb 2011, 10:13
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Corect ce zici tu Balanel, intr-un fel manelistii astia te forteaza si pe tine sa mergi ca Voda, ca altfel incurci traficul. Da mie mi se rupe radmasa.gif Poate ca ar vrea sa comenteze cand ajung in dreptul meu si ma depasesc dar cand imi vad fatza (de obicei chel si barba biggrin.gif ) se razgandesc, si sincer eu abia astept biggrin.gif


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnisav
post 16 Feb 2011, 16:54
Post #66


Membru


Group: Members
Posts: 143
Joined: 7 September 09
From: Baia Mare




De evitat orice drum care duce la Baia Mare: dinspre Cluj, Satu Mare, Sighet, Tirgu Lapus...toate sunt ca dupa bombardament, de la "european" la "judetean"! Rusine!


--------------------
Renault Clio Symbol 2007 - 1,5 dci - 68 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
arab
post 16 Feb 2011, 17:28
Post #67


Membru


Group: Members
Posts: 127
Joined: 29 December 05




Daca stiati deja,va mai reamintesc si eu:drumul Hoghiz-Sercaia in judetul Brasov,e jale,cu J!!!!!!!


--------------------
Dacia Duster 2010 - bv-02-tap
VAND UN DUSTER!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 1 Mar 2011, 15:16
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Cel mai trist este faptul ca nu stiu cine o sa mai asfalteze ceva anul asta. Daca anul trecut s-au mai turnat ceva km de covor asfaltic (vorbesc de zona mea, judetul Vaslui,unele drumuri judetene) anul asta care vine nu se stie. Ca s-au cam terminat banii, ca daca nu se terminau nu ne mai imprumutam in halul asta la FMI si nici nu mai reduceam salariile la bugetari. Deci va fi din ce in ce mai rau. Marele nostru noroc sunt fondurile europene, care nu prea pot fi deturnate fara a face si ceva vizibil. Astept cu nerabdare ca primarii din zona mea sa asfalteze inca 2-3 judetene promise si din partea mea restul poa' sa se duca naibii, ca o sa am scurtaturi(kilometric vorbind) spre Iasi, spre Barlad si Husi. Oricum sunt mai calitative judetenele noi de la mine decat marele DN24 sau E581 care am inteles ca vor fi doar reabilitate, adica peticite mad.gif


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
12adu
post 6 Mar 2011, 20:21
Post #69


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 23 December 04




..precum si strazile din buc. dupa iarna.. smile.gif)


--------------------
Dacia Solenza 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
supremeon
post 7 Mar 2011, 00:12
Post #70


cam rareori membru...


Group: Members
Posts: 503
Joined: 28 July 07
From: din inima țării...




QUOTE(arab @ 16 Feb 2011, 17:28)
Daca stiati deja,va mai reamintesc si eu:drumul Hoghiz-Sercaia in judetul Brasov,e jale,cu J!!!!!!!
*



Drumul Hoghiz - Sercaia ar fi trebuit sa fie drum national! Si, sa fie modernizat, facut sa treaca pe la marginea localitatilor, ocolindu-le... poate chiar sa fie drum cu 4 benzi, caci este loc, relieful permite...
Consiliul Judetean a anuntat de multe ori ca il va asfalta, insa de fiecare data apareau zvonuri ca va fi transformat in national, deci, ei se opreau, nu il mai asfaltau... insa, s-ar putea ca in 2011 sa il modernizeze pana la urma Consiliul Judetean Bv... cel putin asa a zis Cancescu asta-toamna la tv...


--------------------
Iubesc mersul domol pe o sosea fara gropi si alte masini, primavara cu verde crud si albastru - pur pretutindeni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ronaldiniho
post 8 Mar 2011, 14:03
Post #71


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 23 August 05




Atentie mare pe E581 intre Barlad si Vaslui daca doriti sa circulati pe el să o faceti ziua si cu viteza redusă , e plin de cratere periculoase pana-n intersectia cu DN 24


--------------------
dacia solenza - gl01gnl
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 10 Mar 2011, 14:10
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




QUOTE(ronaldiniho @ 8 Mar 2011, 14:03)
Atentie mare pe E581 intre Barlad si Vaslui  daca doriti sa circulati pe el să o faceti ziua  si cu viteza redusă , e plin de cratere periculoase pana-n intersectia cu DN 24
*


Am spus si eu mai sus smile.gif
Si chiar "holbati" ochii bine biggrin.gif ca e grava situatia, de fapt pana la Crasna sunt gropi, apoi gropi mai apar dupa Vaslui spre Iasi si de la Crasna spre Albita-Iasi dar dupa Husi.

Si o stire buna acuma, desi nu credeam ca e posibil asa ceva:

" Lucrãrile de reabilitare a DN 24 din judetul Valsui vor demara la primãvarã"


“Compania Nationalã de Autostrãzi si Drumuri Nationale din România a încheiat luni, 31 ianuarie, trei contracte de executie lucrãri pentru reabilitarea DN 24, de la limita de judet dintre Galati si Vaslui pânã la Crasna, si DN 24 B, între Crasna si Albita. Contractele au fost cîstigate de SC Spedition UMB SRL (firma lui Dorinel Umbrãrescu) si sunt finantate de Comisia Europeanã ȋn proportie de 69,25%, prin Fondul European de Dezvoltare Regionalã.”, se aratã într-un comunicat de presã al CNADNR."

Mai exact se va asfalta de la Tutova (putin inainte de Barlad)-Barlad-Crasna-Husi-Albita adica DN24 Si DN24B tot ce inseamna E581 pe teritoriul jud VAslui in total vreo 113km. Se vor construi 9 poduri noi si se vor reabilita 155 podete si un pasaj (probabil cel de la Crasna). Durata de executare va fi de 2ani+2ani garantie. Lucrarea se va imparti in 3 tronsoane iar munca va incepe efectiv in primavara, din cate am vazut au si inceput sa fotografieze sa masoare etc

Senatorul PDL Vasile Pintilie : “Asa cum am promis si am anutat în repetate rânduri, cea mai mare investitie din judetul Vaslui va demara din primãvarã. Reabilitarea DN 24 si DN 24 B, este un lucru foarte bun pentru toti vasluienii, deoarece vom avea si noi o cale rutierã modernã, cupatru benzi de circulatie.” ohmy.gif ph34r.gif

This post has been edited by lord_wader: 10 Mar 2011, 14:12


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nca
post 14 Mar 2011, 09:10
Post #73


Membru incepator


Group: Members
Posts: 40
Joined: 29 July 08




Aseara m-am intors de la Eforie. Cand m-am dus la Eforie, am luat-o la stanga la iesire din Viziru pentru ca mi-a spus o cunostinta ca e refacut drumul fata de cum era acum 6 ani cand am fost ultima oara. Mda, e refacut dar ingust. De fapt e refacut partial pentru ca de la Gura Ialomitei ( DJ213 ) si pana la intersectia cu DN2A drumul e pulbere. Cei 11 km se parcurg cu ~30km/h. Ca de obicei, brailenii si-au facut partea lor de drum dar ialomitenii nu. La fel este si pe partea ailalata pe DN21 poreclit E577; de la Iazu la Slobozia, cei 17 km sunt praf si pulbere. Niste putori, astia din Ialomita! Ma refer la cei raspunzatori de starea drumurilor.


--------------------
FIAT BRAVO 2008 Emotion 1,4 T-Jet 120CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 10 Apr 2011, 10:10
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




De evitat: DN24A Husi-Falciu-Murgeni. Motivul: gropi mici dar f f dese.

Soseaua a fost buna candva, din cate stiu era o ruta extraordinar de buna si lejera pentru dus la mare sau spre Dunare la Galati din Iasi. Nu sunt prea multe sate, nu sunt radare, soseaua e lejera, malul Prutului frumos..pacat ca nu mai are si asfalt bun.



This post has been edited by lord_wader: 10 Apr 2011, 10:10


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 10 Apr 2011, 10:58
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Esti un optimist daca tu numesti ce am vazut in filmulet "gropi mici" smile.gif Ala e drum de pestera, in nici un caz drum national; ma batea candva gandul sa incerc sa-l vad cum arata dar mi-a trecut acum.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 11 Apr 2011, 14:47
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




laugh.gif Da, spre deosebire de Vaslui-Bacau(portiuni), Negresti-Roman, E581 Husi-Albita(portiunea din satul Valea Grecului) sau chiar cum era pana nu demult Barlad-Crasna e bun blink.gif

In anii trecuti soseaua era buna, stiu ca mergeam cu dacia 1310 la peste la Ranzesti dupa Falciu, sunt acolo niste iazuri bune: Carja de ex. Nu simteam nici o denivelare macar, acum e varza pana in Murgeni, dar cum intri in jud GL(soseaua devine DN26) incepe asfalt bun, parca intri in alta tara mad.gif

Apropo de bucata de E581 de dupa Husi->Albita am un link sa va faceti o parere:
&feature=channel_video_title

11 Apr 2011, 15:30:
Si daca tot am inceput sa aduc aminte de E581 care e praf, sa va faceti si o parere despre ce inseamna nesimtzirea la romani (lipsa de repsect fata de de sosele) comparativ cu atentia acordata aceluiasi drum, dar de data asta a autoritatilor basarabene (stiti voi tara aia mica, saraca si neansemnata de peste Prut):

(filmul cu pricina a fost realizat si datorita rugamintii mele catre baietii de la camera din masina, la fel si plimbarea prin Chisinau, spre locul unde se cumpara bomboanele lor celebre, Bucuria biggrin.gif)



This post has been edited by lord_wader: 11 Apr 2011, 15:30


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
supremeon
post 14 Apr 2011, 02:04
Post #77


cam rareori membru...


Group: Members
Posts: 503
Joined: 28 July 07
From: din inima țării...




Daca vrem sa se uneasca vreodata Basarabia cu noi (iar eu vreau), atunci singurul lucru prin care putem sa ii atragem, este sa devenim noi o tara dezvoltata, cu o cultura puternica, cu economie stabila si infrastructura de invidiat (sosele asfaltata ca-n palma, autostrazi, etc)... adica, sa facem si noi precum Ungaria, care si-a propus (de mult, in anii 90) sa ajunga o tara dezvoltata.
Ceea ce ma doare este ca, din pacate, acest lucru nu se va intampla niciodata... vazand filmul anterior, efectiv imi vine sa plang... daca as fi mai cu tupeu, m-as duce sa strang pe cineva de gat, dar nu stiu pe cine, caci sunt mult prea multi hoti.


--------------------
Iubesc mersul domol pe o sosea fara gropi si alte masini, primavara cu verde crud si albastru - pur pretutindeni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 15 Apr 2011, 10:50
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Da frate (iarta-ma ca iti zic asa biggrin.gif ) ai perfecta dreptate. Eu cunosc basarabeni care mi-au spus ca pentru ei, Romania reprezinta doar o tara de tranzit. Isi fac studiile la noi, primesc o bursa de la statul roman(mica dar e acolo), apoi daca reusesc sa obtina cetatenia pleaca mai departe. Prea putini vor sa se stabileasca la noi, eu cunosc unul, un vecin, dar si ala e mai mult plecat afara. Pai la noi ce sa faca?

Este trist ca o tara mult mai slab dezvoltata si mai slab cotata sa aiba sosele mai bune decat noi. Aveam si noi sosele bune dar prea putine. Intr-o tara europeana te astepti ca macar drumurile europene sa fie bune dar nu, nu la noi. Sau intr-un judet cum e Vaslui(de unde sunt si eu) te astepti ca din 7 drumuri nationale: 24, 24A, 24B, 24D, 11A, 2F, 15D sa fie totusi 2-3 in stare f buna, DAR toate sunt praf!!! Asta e Romania.


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 19 Apr 2011, 12:44
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Up: E581 s-a peticit pe toata portiunea din jud Vaslui. Numai ca dupa Husi gropile fiind asa de mari si dese(vezi video de mai sus) s-a realizat lucrarea cam din topor.


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BuciX
post 20 Apr 2011, 14:38
Post #80


Mega...ne


Group: Members
Posts: 55
Joined: 11 October 09
From: Targu-Mures




Reghin - intrare in judetul Bistrita e un dezastru total, nici la japonezi dupa cutremur nu vezi asa ceva...

This post has been edited by BuciX: 20 Apr 2011, 14:38


--------------------
Renault Megane II 2003 1.9 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
strainu
post 25 Apr 2011, 17:01
Post #81


Membru incepator


Group: Members
Posts: 62
Joined: 10 April 06
From: Bucuresti




BuciX, o să am și eu drum pe acolo în curând, cam cu ce viteză zici că se poate circula lejer acolo?


--------------------
Peugeot 107 1.0E TWO - AG - 0533...
"Software is like sex - It's better when it's free" - Linus Torvalds
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 26 Apr 2011, 09:33
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Postez si aici: evitati Onesti daca puteti, sau evitati toata Calea Marasesti ce strabate orasul. Exista posibilitatea de ocolire prin cartiere, dar numai o portiune din ea.

PS: Pe E581 dupa Barlad au inceput sa sara plombele puse pe 1-2 aprilie dry.gif Se fac si lucrari(poduri si podetze). Vine asfaltullll ala bun si lat mult promis tongue.gif


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BuciX
post 28 Apr 2011, 10:21
Post #83


Mega...ne


Group: Members
Posts: 55
Joined: 11 October 09
From: Targu-Mures




QUOTE(strainu @ 25 Apr 2011, 17:01)
BuciX, o să am și eu drum pe acolo în curând, cam cu ce viteză zici că se poate circula lejer acolo?
*




Pai sunt portiuni cu o gramada de gauri pe care greu le eviti la viteze mai mari, apoi o portiune pana in intrare in judetul Bistrita de vreo 4-5 km cu drum petecit rau de tot, iar de acolo pana in Bistrita e plin de curbe si mai sunt si portiuni rele (mai ales doua treceri peste calea ferata)...
In rest poti merge 70-80 km/h si mai mult dar te zdrangane de te doare capul (eventual dai muzica la maxim daca ai greierasi ca mine in masina) si daca nu ai masina cat de cat stabila e pericol de accident .
Peste tot vezi panouri galbene temporare cu drum in lucru etc. dar nu se repara nimic pe acolo...
Nu stiu daca e drum european sau doar judetean, dar prefectura Mures isi bate joc de soferi.
Din Bistrita daca o iei spre Cluj sau spre Vatra Dornei eu un drum de poveste (nu simti nimic nici la 200 la ora), dar sa mergi spre Mures ti se face rau...

This post has been edited by BuciX: 28 Apr 2011, 10:22


--------------------
Renault Megane II 2003 1.9 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 3 Jun 2011, 16:11
Post #84


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.059
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




In jud. Bacau: DJ 207D Damienesti-Migla-Prajesti-Traian (vreo 35 km); infiorator, se merge cu a 2-a si a 3-a, sunt gropi si de peste 30 cm. adancime.
Cica (http://licitatiipublice.clubafaceri.ro/licitatie/reabilitare-si-modernizare-dj-207d-114612.html) "Data atribuirii contractului 6/24/2008", firma SC ROUTTE CONSTRUCT SRL
Adresa postala: Str Nufarului Nr 3, Localitatea: Bacau, Cod postal: 600059, Romania, Tel.0234-533140, Email: routteconstruct@yahoo.com, Fax: 0234-533140
Poate vrea cineva sa le transmita ceva ( showfinger.gif sau multa...ue!)


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lord_wader
post 8 Jun 2011, 17:17
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 9 March 09




Maho esti din Bc? cum e drumul spre Vaslui?


--------------------
dacia 1310 1991 tlx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 8 Jun 2011, 18:51
Post #86


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.059
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Nu, nu sunt, dar am avut treburi prin zona de care am pomenit. Pot sa-ti spun doar Bc.-Traian, (daca Bc-Vs te intereseaza), care e ok.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
anghelcatalin1992@yahoo.com
post 12 Jun 2011, 18:21
Post #87


Membru


Group: Members
Posts: 195
Joined: 17 January 11




drumul judetean 101 i intre buda si nedelea este dezastru , nu exista , in nedelea e bun , intre nedelea si filipestii de targ este bun intre nedelea si podul de peste prahova apoi dupa pod este dezastru pana in centru la filipestii de targ , atentie exista si un crater adanc de 25-30 cm lung cat banda spre nedelea si lat de 1 metru . atentie injurati primaru din filipestii de targ pentru gropi .

12 Jun 2011, 18:26:
dj 101 P in localitatea bratasanca si intre bratasanca si filipestii de targ este peticit de ochi soacrei ( peticele sunt mai inalte decat restul asfaltului cu 1.5 cm - 4cm .
Atentie mare si cand treceti pe acolo injurati primaru comunei . pe viitor o sa revin si cu poze

This post has been edited by anghelcatalin1992@yahoo.com: 12 Jun 2011, 18:26


--------------------
dacia 1300 1982 - ph07bgy
catalin-alexandru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 20 Sep 2011, 13:11
Post #88


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Șercaia - Hoghiz. N-am vazut in viata mea asa ceva.


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mphlorin
post 21 Sep 2011, 16:35
Post #89


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 5 May 09




Podul Dambovitei spre Brasov, prima urcare, spre Fundata: valuri de poti sa innoti..


--------------------
Renault Logan 1.4 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mrija
post 22 Sep 2011, 21:23
Post #90


Membru Veteran


Group: Members
Posts: 671
Joined: 4 June 07
From: Baia Mare




Toti banii pentru asfaltari s-au bagat in DN1C DEJ-Baia Mare (102 KM) DN1C Baia Mare-Satu Mare ( 68KM), Livada - Iesire Ungaria (Petea) (15KM) DN18 Livada - Sighetu Marmatiei - Borsa - Iacobeni (210KM)(din surse neoficiale pretul de pornire a investitiei - 830 mil euro) DN 18B Tg Lapus - Baia Mare (45KM)

Tin sa mentionez ca daca voi va plangeti de drumuri, nu ati trecut acum 4 luni prin Maramu, sa vezi tu gropi in asfaltul turnat de 2 luni (nu ma refer ca se fwte, gropi in toata regula) La drumul de la Livada la Iacobeni se va lucra si la structura drumului, nu doar covor asfaltic si gata. Pasul Mesteacan, care leaga Baia Mare de Dej va fi largit la 2 benzi pe urcare pe ambele sensuri, investitie care, dupa parerea mea este si necesara dar si incredibila de costisitoare.


PS: Daca calitatea (scz cacofonia) drumurilor se va mentine la nivelul celui care leaga Satu Mare de Zalau (drum reabilitat acum 10 ani de o firma italiana, in prezent exista petice pe asfalt, dar putine si aduse la nivel) cred ca maramuresul poate uita o vreme de problemele legate de calitatea drumurilor. insa daca vor face o treaba "romaneasca" banii merg de rapa.
Printre constructorii pe care i-am vazut la lucru se numara FCC Constructions, Strabag, Tarr Beton, ceva firma din Ungaria si cam atat. Sper ca firma Strabag sa fi luat grosul lucrarilor, mie imi place cum au scos drumul Oradea - Satu Mare. Singura problema este ca se misca incet, anumite portiuni cheie inca nu sunt realizate 100%, termenul de finalizare Oradea - Satu mare era 11.02.2011


--------------------
Suzuki Gsx 750 R 110 cai la 200kg
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 11:32
Dacia